تحلیل فنی ارز دیجیتال اتم (ATOM)

اتم (ATOM) بار دیگر در روند صعود بود، زیرا توکن در جلسه روز جمعه به بالاترین سطح چهار ماهه نزدیک شد. با ادامه افزایش تمایلات صعودی، قیمت ها از یک سطح مقاومت کلیدی در طول روز گذشتند. با افزایش قیمت ها برای سومین جلسه متوالی، Chainlink نیز بالاتر معامله شد.

اتم (ATOM)

اتم (ATOM) در روز جمعه به معاملات بالاتر ادامه داد، زیرا توکن به بالاترین سطح چند ماهه نزدیک شد.

ATOM/USD در جلسه امروز به بالاترین سطح روزانه 16.25 دلار رسید و قیمت ها را در این فرآیند به بالاتر از سطح مقاومت کلیدی رساند.

سقف فوق الذکر سطح 16.15 دلار است. این حرکت کمتر از 24 ساعت پس از معامله قیمت ها در پایین ترین سطح 14.40 دلار صورت گرفت.

ATOM/USD – نمودار روزانه

ATOM/USD – نمودار روزانه
افزایش روز جمعه این توکن را به اوج جمعه گذشته 17.20 دلار نزدیک می کند، که بالاترین نقطه برای ATOM از 9 می بود.

همانطور که از نمودار بالا مشاهده می شود، شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) روی 65.00 ردیابی می شود که از لحاظ تاریخی سطح مقاومت بوده است.

اگر کیهان دوباره تصرف شود و از بالاترین حد هفته گذشته عبور کند، احتمال حرکت ATOM به بالای 17.20 دلار به طور تصاعدی افزایش می‌یابد.

لینک (LINK)

مانند ATOM، لینک (LINK) نیز برای سومین جلسه متوالی در روز جمعه افزایش یافت، زیرا گاوها همچنان قیمت ها را به سمت سطح مقاومت کلیدی سوق دادند.

پس از پایین ترین سطح 7.07 دلار در روز پنجشنبه، LINK/USD در اوایل روز به بالاترین سطح روزانه 7.77 دلار رسید.

این اوج، توکن را به سقف قیمت بلندمدت 8.05 دلار نزدیک کرد، که سطحی است که LINK برای شروع هفته در آن معامله می شد.

بزرگترین حرکت دهنده ها: ATOM به بالاترین حد 4 ماهه نزدیک تر می شود، پیوند همچنین بالاتر

LINK/USD – نمودار روزانه
LINK/USD – نمودار روزانه
با این حال، به دنبال داده‌های ناامیدکننده تورم از ایالات متحده، نوسانات بازار افزایش یافت و قیمت کریپتوها را عمدتاً کاهش داد.

افزایش امروز در حالی اتفاق می‌افتد که RSI 14 روزه از یک مانع کلیدی عبور کرد که در این نمونه سطح مقاومت 53.95 است.

گاوها احتمالاً به حرکت بالای 8 دلار در این آخر هفته ادامه خواهند داد، با این حال باید دید که آیا حرکت کافی در بازار برای انجام این کار وجود دارد یا خیر.

تحلیل ارز دیجیتال اتم (ATOM)

ارز Atom چیست؟

اتم Atom رمزارز اصلی موجود در بالای پلتفرم Cosmos است که برای تسهیل ارتباط، مقیاس گذاری و همکاری بین زنجیره های مستقل طراحی شده است. کازماس که به عنوان ” اینترنت بلاکچین ” معرفی می شود، تلاش می کند تا بلاکچین های مختلف را در یک واحد گرد هم آورد و از همان ابتدا چندین مساله اصلی که این فناوری را آزار می دهد همچون مقیاس پذیری، قابلیت همکاری و … را حل نماید.

پروژه هایی که در شبکه کازماس راه اندازی شده اند، امکان تبادل توکن های آنها را فراهم می کند. این شبکه به عنوان یک راه حل ماژولار ساخته شده است که برای استفاده با بلاکچین های خاص برنامه از انواع مختلف ساخته شده است. این زنجیره ها باید بدون تضعیف در حاکمیت انها توسعه یابند.

علاوه بر این، کازماس خود را به عنوان مجموعه ای از ابزارها، با ابزارهای ماژولار و سازگار خود در اختیار توسعه دهندگانی قرار می دهد که برای شروع کار در مورد تمرکززدایی از اینترنت و زیرساخت های مالی مربوطه آماده هستند. به عبارت دیگر کازماس Cosmos که توسط تیم موسس خود به عنوان اینترنت بلاکچین شناخته می شود، قصد دارد شبکه ای رمزنگاری را ایجاد کند که توسط ابزارهای Open Source برای ساده سازی معاملات بین انها متحد شده است. این تمرکز بر قابلیت شخصی سازی و قابلیت همکاری است که کازماس را از سایر پروژه ها متمایز می کند.

تاریخچه قیمت ارز دیجیتال اتم

سال ۲۰۱۹

ارز اتم در ۱۴ مارس ۲۰۱۹ در بازار کوین مارکت کپ با قیمت ۶٫۶۴ دلار بدون ارزش بازار لیست شد. قیمت ارز دیجیتال اتم در ۱۷ مارس ۲۰۱۹ به تدریج به ۷٫۳۶ دلار افزایش یافت که دوباره در روز بعد به ۴٫۸۳ دلار کاهش یافت. براساس داده‌ها، قیمت این ارز دیجیتال پس از لیست شدن در بایننس کاهش یافت. این کوین تا پایان سال ۲۰۱۹ در محدوده ۳ تا ۵ دلار به معاملات خود ادامه می‌دهد.

معرفی بنیانگذاران ارز دیجیتال کازماس Atom

بنیاد Interchain(ICF)، یک سازمان غیرانتفاعی سوئیسی است که پروژه های بلاکچین Open Source را تامین مالی می کند و سازمانی است که به توسعه و راه اندازی کازماس Cosmos کمک کرده است.

توسعه دهندگان Jae Kwon و Ethan Buchman در سال 2014 با ایجاد Tendermint، الگوریتم اجماعی که برای تامین انرژی Cosmos ایجاد شد، شبکه کازماس را تاسیس کردند. این دو نفر بعدها وایت پیپر Cosmos را نوشتند و نرم افزار آن را در سال 2019 منتشر کردند. بنیاد اینترچین در سال 2017، با جمع آوری بیش از 17 میلیون دلار، کوین اولیه ATOM را در سال 2017 ارائه داد.

اهداف پروژه کازماس COSMOS چیست ؟

کازماس پروژه خود را به عنوان اینترنت بین بلاکچین ها معرفی کرده است، و بر این عقیده معتقد است که می تواند بلاکچین های متفاوتی را در یک پلتفرم گرد هم آورد و چندین مشکل اصلی را که از ابتدا وجود داشته را از بین ببرد، که این مشکلات عبارتند از :

  1. قابلیت همکاری بین بلاکچین ها
  2. حق مالکیت
  3. قابلیت استفاده
  4. مقیاس پذیری

پیش بینی آینده ارز اتم

براساس داده‌های کوین مارکت کپ، در زمان نوشتن این مقاله حجم معاملات ارز دیجیتال کازماس برابر با ۴٫۹۶۳ میلیارد دلار بود. همچنین قیمت این رمز ارز در ۲۴ ساعت گذشته ۰٫۹۳% افزایش یافته بود. صرافی‌های خارجی که ارز دیجیتال اتم را ارائع می‌دهند، عبارتند از: صرافی Huobi، صرافی OKEx، بایننس، Mandala و FTX.

در حال حاضر ارز دیجیتال اتم در جایگاه سی و دوم بازار کوین مارکت کپ قرار دارد. اما آیا آخرین بروز رسانی، پیشرفت‌ها و تغییرات در بلاک چین ارز اتم به افزایش قیمت ارز دیجیتال اتم در آینده کمک می‌کند؟

ارز دیجیتال اتم خود را در مسیر و کنار گاوهای بازار قرار می‌دهد. ارز دیجیتال کازماس با قیمت ۲۱٫۸۴ دلار معامله می‌شود. علاوه بر این، می‌توانیم ببینیم که ارز ATOM اخیراً یک الگوی کانال نزولی انجام داده است. یک کانال نزولی پرایس اکشن است که در جهت نزولی از طریق یک خط موازی در حال سقوط رخ می دهد.

پیش بینی بازار در مورد آینده ارز اتم

  • وبسایت Walletinvestor:

به گفته وبسایت Walletinvestor، آنها معتقدند قیمت کازماس (ATOM) به راحتی به حداکثر ۵۳٫۸۴۹ دلار برسد. حداقل قیمت ۴۲٫۶۵۰ دلار است و میانگین قیمت تا پایان سال ۲۰۲۲ به ۴۸٫۲۹۸ دلار خواهد رسید. آنها پیش بینی می‌کنند که قیمت ممکن است به ارزش ۱۴۰٫۰۱۹ دلار برسد، انتظار می‌رود میانگین قیمت ارز دیجیتال کازماس به ۹۲٫۱۶۹ دلار برسد. در یک روند نزولی، این توکن به ۱۱۷٫۲۹۲ دلار سقوط خواهد کرد.

  • Gov.Capital:

Gov.Capital پیش بینی خود در مورد آینده ارز اتم را اصلاح کرده است؛ زیرا آنها انتظار دارند که توکن ها به حداکثر ۶۹٫۲۱۱۶ دلار برسند، این وبسایت همچنین بر این باور است که در صورت تغییر روند در بازار، قیمت به ۵۱٫۱۵ دلار کاهش یابد. در نهایت با فشار متوسط خرید و فروش با ۶۰٫۱۸۴ دلار معامله خواهد شد. این وبسایت همچنین پیش‌بینی بزرگی در بلندمدت انجام داده است، آنها انتظار دارند قیمت حداکثر تا ۲۸۵٫۳۵ دلار افزایش یابد. میانگین و حداقل احتمالات به ترتیب ۲۴۸٫۱۳۶ دلار و ۲۱۰٫۹۱ دلار تا پایان سال ۲۰۲۵ است.

  • Digitalcoinprice:

Digitalcoinprice نیز نظر خود درباره آینده ارز اتم را اصلاح کرد. به گفته آنها، قیمت تا سال ۲۰۲۱ به ۳۶٫۳۸ دلار خواهد رسید و تا پایان سال ۲۰۲۴ به بیش از ۵۹٫۴۹ دلار می‌رسد. در پایان سال ۲۰۲۵، همچنین ممکن است قیمت به ۷۵٫۰۴ دلار برسد.

نتیجه گیری ارز اتم ATOM

آینده ارز اتم روشن و درخشان است و انتظار می‌رود با وجود پیشرفت و بروز رسانی‌ها در شبکه این ارز دیجیتال به قیمت‌های بالایی دست پیدا کند. ارز دیجیتال کازماس نیز همانند بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) یک ارز مناسب برای سرمایه گذاری در سال‌های آینده خواهد بود. احتمال اینکه با سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال کازماس در سال‌های آینده سود خوبی کسب کنید وجود دارد. همچنین برای اطلاع از سبد سرمایه گذاری و بهترین ارزهای دیجیتال در هر شرایطی که ممکن است برای بازار بوجود بیاد می توانید با آکادمی بیتریوم همراه باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00