5 ستاره درخشان دنیای ارز دیجیتال: فرصت‌های طلایی برای سرمایه‌گذاری هوشمند!

ارز دیجیتال مستعد صعود

بیت کوین (BTC) در هفته گذشته روند صعودی خود را ادامه داده است، که نشان‌دهنده عدم تمایل معامله‌گران به فروش دارایی‌های خود حتی با افزایش قیمت این ارز دیجیتال به بیش از ۷۰ هزار دلار است. همزمان، تعداد نهنگ‌های بیت کوین در تاریخ ۷ مارس( 15اسفند 1402) به ۲۱۰۴ آدرس افزایش یافته، که نشان‌دهنده دیدگاه مثبت این گروه از سرمایه‌گذاران نسبت به آینده این ارز دیجیتال است.

افزایش قیمت بیت کوین تأثیر مثبتی بر احساسات بازار ارزهای دیجیتال داشته است. داده‌های دیفای‌لاما (DefiLlama) نشان می‌دهند که ارزش کل دارایی‌های قفل شده (TVL) در پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) برای اولین بار در دو سال گذشته به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده است، اگرچه هنوز از رکورد ۱۸۹ میلیارد دلاری ثبت شده در نوامبر ۲۰۲۱ (آبان 1400) فاصله دارد.

در صورتی که قیمت بیت کوین به سقف تاریخی جدیدی برسد، انتظار می‌رود که آلت کوین‌ها نیز شاهد رشد قیمتی چشمگیری باشند.

تجزیه و تحلیل چند ارز دیجیتال با ساختار صعودی

خرس‌ها در تلاشند تا افزایش قیمت بیت کوین را نزدیک به سقف ۷۰ هزار دلار متوقف کنند، اما گاوها همچنان در بازار حضور دارند و در صدد هستند تا با بالا بردن قیمت از این سقف، روند صعودی را از سر بگیرند. اگر موفق شوند، جفت ارز BTC/USDT ممکن است به ۷۶۰۰۰ دلار برسد، که می‌تواند به عنوان یک مقاومت جزئی عمل کند. در صورت شکسته شدن این سطح، رالی می‌تواند تا ۸۰ هزار دلار ادامه یابد.

در مقابل، اگر خرس‌ها کنترل بازار را در دست بگیرند، قیمت ممکن است تا زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶۱۴۲۲ دلار) کاهش یابد، که می‌تواند حد ضرر برخی از معامله‌گران کوتاه‌مدت را فعال کند و به کاهش بیشتر قیمت تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۵۱۱۹۷ دلار) منجر شود.

اپتیمیسم (OP) در چند روز گذشته روند صعودی داشته است. شکست مقاومت ۴.۲۰ دلاری در ۵ مارس(15 اسفند 1402)، الگوی صعودی سر و شانه معکوس این رمزارز را تکمیل کرده است. شیب مثبت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴.۱۲ دلار) و قرارگیری شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه مثبت، نشان‌دهنده مسیر هموار برای صعود است. اگر خریداران قیمت را به بالای ۴.۸۷ دلار برسانند، جفت ارز OP/USDT می‌تواند به سمت هدف الگوی ۵.۷۹ دلار حرکت کند.

برخلاف این، اگر خرس‌ها بر بازار مسلط شوند، قیمت ممکن است به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند و به ۳.۴۲ دلار برسد.

بیت‌تنسور (TAO) در اخیراً به سطح کلیدی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه با ارزش 646 دلار رسیده، که می‌تواند نقطه تعیین‌کننده‌ای برای جهت‌گیری بعدی قیمت باشد. اگر قیمت از این نقطه افزایش یابد، این امر نشان‌دهنده تسلط گاوها بر بازار است و ممکن است منجر به شکستن سطح مقاومت 757 دلار شود، که می‌تواند روند صعودی را تا هدف 846 دلاری ادامه دهد.

اما، اگر قیمت زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برود، ممکن است نشانه‌ای از تمایل گاوها به برداشت سود باشد و قیمت ممکن است تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه با ارزش 535 دلار کاهش یابد.

در طول اصلاحات اخیر، گاوها با موفقیت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه با ارزش 2.77 دلار دفاع کرده‌اند، که نشان‌دهنده حاکمیت احساسات مثبت در بازار است و اینکه گاوها در زمان کاهش قیمت، به خرید ادامه می‌دهند.

افزایش قابل توجه قیمت در ۱۰ مارس(10 اسفند) نشان‌دهنده قدرت گاوها در بازار است، اما خرس‌ها هنوز کاملاً عقب‌نشینی نکرده‌اند. برای از سرگیری روند صعودی، خریداران باید قیمت را بالاتر از 3.39 دلار ببرند، که می‌تواند جفت ارز STX/USDT را به 4.58 دلار و سپس به سطح روانی 5 دلار برساند. اگر خرس‌ها قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بکشند، ممکن است قیمت تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه با ارزش 2.20 دلار کاهش یابد.

مانتل (MNT) نیز در روزهای اخیر روند صعودی را تجربه کرده است. با این حال، خرس‌ها هنوز در تلاشند تا رالی قیمت را در سطح 1.15 دلار متوقف کنند. یک مزیت جزئی به نفع خریداران این است که قیمت را بالای سطح روانی 11 دلار نگه داشته‌اند.

شیب رو به بالای میانگین‌های متحرک و قرارگیری شاخص RSI در منطقه اشباع خرید، نشان‌دهنده تسلط گاوها بر بازار است. اگر خریداران قیمت را بالاتر از 1.15 دلار ببرند، جفت ارز MNT/USDT ممکن است تا 1.37 دلار و سپس تا 1.50 دلار صعود کند. در مقابل، اگر قیمت کاهش یابد و زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه با ارزش 0.91 دلار برود، این جفت ارز ممکن است تا 0.85 دلار و در نهایت تا 0.80 دلار سقوط کند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00