کمیسیون بورس آمریکا (SEC) تصمیم گیری در مورد ETF بیت کوین را به تاخیر انداخت

کمیسیون بورس آمریکا (SEC) تصمیم گیری در مورد ETF بیت کوین را به تاخیر انداخت

مقامات نظارتی آمریکا تصمیم گیری خود را در مورد تأیید یا رد درخواست (ETF) بیتکوین به تعویق انداختند، کتی وود مدیر شرکت سرمایه گذاری آرک اینوست (ARK invest) چند روز قبل از مهلت تعیین شده برای صدور حکم، در خواست خود را اعلام کرد و این امر باعث عقب افتادن اتفاق مهمی در بازار ارز دیجیتال شد. تا انتهای این خبر همراه آکادمی بیتریوم باشید.

کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده آمریکا (SEC) مهلت بررسی درخواست مشترک از دو شرکت توئنی وان شرز (21Shares)  و آرک اینوست (Invest ARK) را تمدید کرد و با توجه به درخواست این دو شرکت، کمیسیون بورس آمریکا به برسی نظر عموم، طبق اطلاعات ارائه شده پرداخت. مهلت تصویب یا رد درخواست در اصل تا تاریخ ۱۳ اوت (22 مرداد) تعیین شده بود.

سرمایه‌گذاران و شرکت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه رمزارز با شوق منتظر تصمیمی هستند که بیش از 70 بار برای ایجاد صندوق مبادلات بیتکوین در دهه گذشته رد شده است. امسال شاهد تعداد زیادی از درخواست‌های جدید و بازبینی شده از سوی شرکت بلک ‌روک (BlackRock) و شرکت سرمایه گذاری فیدلیتی (Inc Fidelity) و سایرین هستیم، آن ها قصد دارند که با اضافه کردن ویژگی های امنیتی جدید، کمیسیون بورس آمریکا (SEC) را قانع کنند.

همچنین اولین برنامه مشترک دو شرکت Invest ARK و 21Shares، برای  یک صندوق مبادلاتی معروف به نام اسپاتکوین (spotcoin)  در ژوئن 2021 بود. در اصل ETF بیت کوین فیزیکی را در مقابل قراردادهای آتی بیت کوین، ردیابی می کرد. شرکت ها در بیانیه ای امکان تغییراتی در درخواست خود را اعلام کردند.

“ما به بیتکوین (BTC) متعهد هستیم، حتی اگر ساختار آن به شکل معاملات فوری یا قراردادهای آتی باشد و ما معتقدیم که برای هر دو نوع شکل آن بازار قوی ای وجود دارد”.

این دو شرکت در بیانیه خود با استفاده از اختصار بیتکوین BTC اعلام کردند:

“همانطور که محیط نظارتی تغییر می‌کند، ما متعهد به ارزیابی، راه‌اندازی و اصلاح محصولات هستیم تا راه‌های کارآمدی برای دسترسی به بیتکوین در بازار ایالات متحده ارائه دهیم.”

 ETF  صندوق های آتی بیت کوین

اگرچه کمیسیون اوراق بهادار و بورس آمریکا (SEC) به ETF‌هایی که قراردادهای آتی بیتکوین را پیگیری می‌کنند، مانند ETF استراتژی بیتکوین ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) ، تاییدیه داده است، اما تا به حال این آژانس ETF‌هایی که بیتکوین فیزیکی را پیگیری می ‌کنند تایید نکرده است، علت این کار وجود نگرانی های مربوط به حفاظت از سرمایه‌گذاران و تلاش‌های دستکاری بازار می باشد.

درخواست سازمان نظارتی آمریکا مبنی بر پاسخ گویی به چهار سوال

سازمان نظارتی درخواست داده که به چهار سوال پاسخ داده شود، که سه تای آنها مربوط به تحریف بازار و اعتماد به توافق‌های نظارتی مشهور است. همچنین از CME که در آن فروش و خرید قراردادهای آتی بیتکوین صورت می‌گیرد، پرسیده شده است که “آیا بازار  به طور منظم و قابل اعتماد، حجم مربوط به بیتکوین فعلی را نشان می‌دهد؟”

کمیسیون اوراق بهادار و بورس (SEC) همچنین در پرونده خود نوشت که نیاز به زمان بیشتری برای ارزیابی درخواست ARK دارد. جیمز سایفارت تحلیلگران (ETF) بلومبرگ، این تاخیر را کم اهمیت جلوه داد و در چندین توئیت از بیان اینکه آیا یک تغییر مثبت یا منفی برای کرابران است خودداری کرد. همچنین او در توییتی اضافه کرد “این یک نامه تأخیر استاندارد است”.

این سازمان دوره نظر عمومی را برای تغییر قانون باز کرد و از افراد نظر دهنده عمومی خواسته شد که در بیانیه‌های خود به سؤالات مرکزی سازمان در مورد آسیب‌پذیری دارایی در مقابل تقلب تمرکز دهند. همچنین این سازمان دوره ای را برای دانستن نظر عموم درباره تغییر این قانون در نظر گرفت و از عموم مردمی که نظر خود را بیان می کردند، خواست تا به سوالات اصلی سازمان در مورد آسیب پذیری دارایی¬ها در مقابل خطرات احتمالی پاسخ دهند.

نظر شما در مورد تصمیم کمیسیون بورس آمریکا چیست؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید. همچنین جهت اطلاع از جدید ترین اخبار به آکادمی بیتریوم مراجعه کنید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقاله های مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00