کسب درآمد از ارز دیجیتال بدون سرمایه (آپدیت 2024)

کسب درآمد از ارز دیجیتال بدون سرمایه

آیا برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال باید سرمایه داشته باشیم و ترید کنیم؟ آیا بدون سرمایه نیز می توان در بازار ارز دیجیتال کسب سود کرد؟ ممکن است این سوالات برای تمامی علاقمندان به بازار ارز دیجیتال پیش بیایند، اما نه مهارت ترید دارند و نه سرمایه ای برای ورود به آن؛ گام به گام با آکادمی بیتریوم همراه باشید تا هم تریدر شده و با سرمایه اندک بتوانید از بازار سود کنید.

مردم همیشه به دنبال راه‌های جدید و مبتکرانه برای کسب درآمد هستند و ارز دیجیتال نیز از این قاعده مستثنی نیست. در حالی که بسیاری از مردم بر این باورند که برای کسب درآمد از آنها باید صاحب ارزهای رمزنگاری شده باشید، در واقع چندین راه برای کسب درآمد در صنعت کریپتو بدون معامله وجود دارد.

در این مقاله از آکادمی بیتریوم، ما 8 راه برای کسب درآمد از بازار ارز دیجیتال بدون سرمایه و معامله را بررسی خواهیم کرد.

راه های کسب درآمد از ارز دیجیتال بدون ترید

  1. استخراج ارز دیجیتال

یکی از راه هایی که مردم با ارزهای دیجیتال پول در می آورند، استخراج رمزارز است. این فرآیند شامل تأیید تراکنش‌های یک بلاک چین و سپس  اضافه کردن آنها به عنوان بلوک به زنجیره می باشد. در ازای کار خود، ماینرها با ارز دیجیتال پاداش می گیرند.

استخراج معدن می تواند یک تلاش بسیار سودآور باشد، اما به تجهیزات گران قیمت و برق زیادی نیاز دارد. به همین دلیل، بسیاری از افرادی که ارز دیجیتال را استخراج می کنند، این کار را به عنوان بخشی از یک استخر انجام می دهند، جایی که پاداش خود را با سایر ماینرها به اشتراک می گذارند.

  1. اشتراک ارز دیجیتال

درست پس از ماینینگ، راه بعدی قرار دادن ارز دیجیتال برای اجرای اعتبارسنجی است. با انتقال اتریوم به مکانیسم اجماع PoS، استخراج اتریوم در حال حاضر بسیار دشوار شده و به غیر از اتریوم، بسیاری از بلاک چین‌های دیگر از PoS استفاده می‌کنند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که توکن بومی بلاک چین را به اشتراک گذاشته تا به اعتبارسنجی تبدیل شود و به ازای هر تراکنشی که اعتبارسنجی می‌کند، پاداش‌های کریپتو دریافت می شود. برای افرادی که نمی توانند حداقل توکن های مورد نیاز برای اعتبار سنجی کامل را به اشتراک بگذارند، گزینه ای برای شرط بندی استخرها وجود دارد که در آن پاداش ها توسط هر یک از اعضا به اشتراک گذاشته خواهد شد.

  1. فروش NFT

فروش NFT

با توجه به این نکته، اگر ترجیح می دهید از استعدادهای هنری خود برای ایجاد آثار هنری دیجیتال استفاده کنید، ممکن است بتوانید آثار خود را به عنوان توکن های غیر قابل تعویض (NFT) بفروشید. اینها دارایی های دیجیتال منحصر به فردی هستند که می توانند مانند هر ارز دیجیتال دیگری خرید، فروش یا معامله شوند. با این حال، بر خلاف اکثر ارزهای دیجیتال، NFT ها یک دارایی در دنیای واقعی هستند، مانند یک قطعه هنر دیجیتال یا موسیقی.

هنرمندان می توانند NFT ها را روی بلاک چین ایجاد کنند و با فروش آنها در بازارهای محبوب NFT مانند OpenSea یا Nifty، قیمت های خود را تعیین کنند و در حالی که برخی از آثار میلیون‌ها دلار فروخته شده‌اند، می‌توان مجموعه‌های NFT را در جایی که یک قطعه تنها چند دلار قیمت دارد، به فروش رساند.

  1. فروش کالاهای مرتبط با کریپتو

راه دیگر برای کسب درآمد از ارز دیجیتال را می توان فروش کالاهای مرتبط با رمزارز دانست، این روش می تواند هر چیزی باشد، از تی شرت و هودی گرفته تا لیوان قهوه و قاب گوشی. همچنین با ظهور پلتفرم‌های محبوبی مانند Teespring و Redbubble، شروع به کار آسان‌تر نبوده است.

نکته مهم در مورد فروش کالا این است که شما واقعاً می توانید آن را برای مخاطبان خود تنظیم کنید، به عنوان مثال، اگر دنبال کنندگان زیادی در رسانه های اجتماعی دارید، می توانید تی شرت هایی با نام کاربری یا شعار مرتبط با رمزنگاری خود بفروشید. یا اگر بیشتر یک طراح گرافیک هستید، می توانید آثار هنری دیجیتالی را بفروشید که دارای رمزارزهای محبوب هستند.

  1. IRAهای رمزنگاری و سرمایه گذاری

اگر به دنبال روش سنتی تری برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال هستید، ممکن است بخواهید یک IRA ارز دیجیتال باز کنید، مانند آنچه توسط My Digital Money ارائه می شود. آنها نوع خاصی از حساب بازنشستگی را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد به جای (یا علاوه بر) دارایی های سنتی تر مانند سهام و اوراق قرضه، در ارز دیجیتال نیز سرمایه گذاری کنید.

چند شرکت مختلف وجود دارند که IRAهای رمزنگاری شده را ارائه می کنند، اما همه آنها یک روش کارکرد دارند. ابتدا در یکی از این شرکت ها حساب باز کرده و سپس مقداری پول به آن واریز می کنید. هنگامی که حساب شما تامین شد، می توانید از آن پول برای خرید ارز دیجیتال استفاده کنید، که سپس از طرف شما در یک کیف پول دیجیتال نگهداری می شود.

نکته مهم در مورد سرمایه گذاری در IRA کریپتو این است که هر گونه سودی که از سرمایه گذاری خود به دست می آورید در برخی از کشورها مالیات به تعویق می افتد، به این معنی که تا زمانی که بازنشسته نشوید، مجبور به پرداخت مالیات بر روی آنها نخواهید بود. از آنجایی که قیمت ارز دیجیتال در سال‌های اخیر به طور پیوسته در حال افزایش بوده است، این می‌تواند راهی عالی برای رشد صندوق بازنشستگی شما باشد.

  1. دریافت ایردراپهای ارز دیجیتال

ایردراپ (Airdrop) ارزهای دیجیتال به توزیع رایگان کوین یا توکن بین دارندگان توکن یا کاربران واجد صلاحیت گفته می‌شود. هدف تیم توسعه‌دهنده توکن یا کارآفرینان از ایردراپ، می‌تواند تبلیغات برای راه‌اندازی پروژه‌ای جدید یا جذب کاربر بیشتر به شبکه باشد. میزان توکنی که هر کاربر در ایردراپ دریافت می‌کند، به میزان سرمایه‌گذاری و مشارکت و سهم کاربر در شبکه بستگی دارد.

درمجموع، می‌توانیم بگوییم کسب سود به‌واسطه ایردراپ آسان‌ترین روش کسب درآمد در این فهرست است و به حداقلِ دانش فنی احتیاج دارد. با‌ این‌ همه، زمان دریافت ایردراپ در کنترل کاربر نیست و به‌طور‌کلی نمی‌توان روی ایردراپ‌ها به‌عنوان منبع درآمدی ثابت و همیشگی حساب باز کرد.

در ایردراپ، ممکن است بلاک چین خاصی تحت هاردفورک قرار بگیرد و براساس اصول ایجاد هاردفورک، به دارندگان توکن در شبکه قدیمی توکن جدید اعطا کند. همچنین، کاربران شبکه یا پلتفرم با معرفی کاربران جدید می‌توانند از ایردراپ‌های برنامه‌های ریفرال (Referral) یا «دعوت از دوستان» استفاده کنند. جالب است بدانید که گاهی کیف پول‌ها و صرافی‌های جدید هم برای جذب کاربر بیشتر و معرفی توکن بومی خود برنامه‌های ایردراپ طراحی می‌کنند.

      7. محتوای ارز دیجیتال

سازندگان محتوا سال‌هاست که حضور رو به رشدی در جامعه کریپتو داشته‌اند. این جامعه دیجیتال از استعدادهای خود برای تولید محتوایی استفاده می‌کنند که به دیگران آموزش می‌دهد؛ سرگرم کننده است و در مورد همه چیزهای رمزنگاری اطلاعات می‌دهد. در حالی که برخی این کار را صرفاً به خاطر عشق به این صنعت انجام می دهند، بسیاری دیگر از محتوای خود به روش های مختلف درآمدزایی می کنند.

رایج‌ترین روش از طریق کمک‌های ارز دیجیتال است که می‌تواند از روش پلتفرم‌هایی مانند YouTube ،Twitch و Patreon دریافت شود. این کمک‌ها معمولاً در قالب ارزهای رمزنگاری شده محبوب مانند بیت‌کوین (BTC) و اتریوم (ETH) انجام می‌شوند، اما واقعاً می‌توانند به هر شکلی که سازنده محتوا بپذیرد، انجام شود.

علاوه بر کمک‌های مالی، بسیاری از تولیدکنندگان محتوا نیز مستقیماً توسط شرکت‌ها و پروژه‌های این صنعت برای تولید محتوای حمایت‌شده پول دریافت می‌کنند. این می تواند هر چیزی باشد، از یک پست ساده در رسانه های اجتماعی گرفته تا بررسی عمیق یک پروژه جدید ارز دیجیتال. در حالی که پرداخت‌ها برای این نوع کار می‌تواند بسیار متفاوت باشد، برای تولیدکنندگان محتوا غیرمعمول نیست که هزاران دلار به ازای هر قطعه از محتوای حمایت‌شده به دست آورند.

در نهایت، بسیاری از تولیدکنندگان محتوا نیز از طریق بازاریابی وابسته درآمد کسب می کنند. این شامل تبلیغ محصولات یا خدمات در ازای دریافت پورسانت از فروش هایی است که ایجاد می شود؛ در حالی که برنامه‌های وابسته ارز دیجیتال هنوز نسبتاً جدید هستند، آنها به سرعت در حال رشد بوده و به سازندگان محتوا راهی عالی برای کسب درآمد غیرفعال ارائه می‌دهند.

    8. مشارکت در بازیهای بلاک چینی و کسب درآمد از بازی (P۲E)

مشارکت در بازی‌های بلاک چینی و کسب درآمد از بازی (P۲E)

«بازی برای کسب درآمد» یکی از مفاهیم جدیدی است که نه‌تنها علاقه‌مندان به کریپتو، بلکه گیمرهای سنتی‌تر را هم به خود جذب کرده است. به‌طورخلاصه، در بازی‌های درآمدزای مبتنی‌بر بلاک چین علاوه‌بر بازی‌کردن و سرگرم‌شدن، می‌توانید به کسب درآمد از ارز دیجیتال نیز مشغول شوید. در این بازی‌ها، اشیاء و آیتم‌های کمیاب و ارزشمند درون‌ بازی اغلب در قالب توکن‌های غیرمثلی ارائه می‌شوند که با ایجاد و معامله و فروش آن‌ها می‌توانید سود به‌دست آورید.

همچنین، در بازی‌ها با انجام وظایف و تکمیل فعالیت‌های خاصی می‌توانید ارزش NFTهای درون‌ بازی خود را افزایش دهید و آن‌ها را ارزشمندتر کنید. برای نمونه، موجوداتی به‌ نام «اکسی» (Axie) در بازی «اکسی اینفینیتی» (Axie Infinity) را می‌توان با پرورش، ارتقا و شرکت‌دادن در نبردهای مختلف، برای کسب امتیاز ارزشمندتر پرورش داد.

همچنین، می‌توانیم به پلتفرم‌های دیسنترالند (Decentraland) و سندباکس (Sandbox) اشاره کنیم که به شما اجازه می‌دهند قطعات زمین مجازی بخرید و پس از ارتقا، با فروش یا اجاره‌دادن آن‌ها درآمد کسب کنید. برخی از بازی‌های درآمدزای محبوب‌ عبارت‌اند از: استاراطلس (Star Atlas)، لیگ آف کینگدامز (League of Kingdoms)، ایلوویوم (Illuvium) و گادز آنچیند (Gods Unchained).

9. خرید ارز دیجیتال و هودلکردن (HODL)

هودل‌کردن تقریباً از ابتدای تاریخ ارزهای دیجیتال به‌عنوان راه کسب درآمد شناخته شده است. «هودل» با یک غلط املایی و جابه‌جایی حروف «D» و «L» به همان واژه انگلیسی «هولد» (hold) به‌معنای «نگه‌داری» اشاره می‌کند و به نگه‌داری بلندمدت دارایی‌های دیجیتال به امید بازار صعودی بلندمدت و کسب سود از افزایش قیمت گفته می‌شود.

درواقع، هودل همان سرمایه‌گذاری بلندمدت است که اغلب برای جلوگیری از ضرر ناشی از نوسان‌های کوتاه‌مدت استفاده شده و روش سودبخشی برای پس‌اندازکردن می‌تواند تلقی شود. «هودلر» (Hodler) یا نگه‌دارنده بلندمدت دارایی می‌تواند بدون دردسر تحلیل بازار در کوتاه‌مدت و ورود مداوم به موقعیت‌های خریدوفروش، سود نسبتاً زیادی به‌دست آورد.

با‌این‌همه، هرگز نباید ماهیت پرنوسان ارز دیجیتال را فراموش کنیم و هودل‌کردن ممکن است همیشه سودبخش نباشد. گاهی حتی ارز دیجیتال که ظاهراً خوش‌آتیه به‌نظر می‌رسند، یک‌ شبه سقوط می‌کنند. این مسئله اخیراً برای ارز دیجیتال لونا (LUNA) اتفاق افتاد و میلیون‌ها دلار سرمایه را از بین برد.

علاوه‌بر‌این، هودلر باید صبور باشد و تا مدت‌زمانی نسبتاً طولانی سراغ دارایی‌های خود نرود. همچنین، هودل‌کردن می‌تواند نقدینگی دارایی‌های هودلر و نقدینگی بازار را کاهش دهد، که این امر در بلندمدت ممکن است به تورم دارایی منجر شود. شما نیز اگر در افق زمانی کوتاه‌مدت به سرمایه خود احتیاج دارید، احتمالاً هودل‌کردن نمی‌تواند گزینه مناسبی برایتان باشد.

دراین‌میان، خبر خوش این است که به‌جای خرید مبلغ زیادی از یک توکن، می‌توانید از استراتژی میانگین هزینه دلاری (DCA) نیز برای هودل‌کردن استفاده کنید. در این استراتژی، باید در فواصل زمانی معین مانند هرهفته یا هرماه مبلغ مشخصی توکن با هدف سرمایه‌گذاری بلندمدت بخرید.

به‌عنوان مثال، به‌جای اینکه اول سال ۱۲میلیون تومان پول نقدتان را وارد شبکه بیت کوین کنید و دچار کمبود بودجه شوید، هرماه ۱میلیون تومان بیت کوین می‌خرید تا در پایان سال ۱۲میلیون تومان بیت کوین داشته باشید.

جمع بندی

در این مقاله به روش‌های کسب درآمد از رمز ارزها پرداختیم. اما سوالی که شاید برای بسیاری از افراد پیش بیاید این است که چطور برخی با ورود به این بازار، سود پیش‌بینی شده را کسب نمی‌کنند؟

پاسخ این است که احتمالا آن‌ها استراتژی مناسب خود را انتخاب نکرده‌اند، برای مثال اگر شما اطلاعات زیادی از بازار ارزهای دیجیتال ندارید و نمی‌توانید زمان درست برای خرید و فروش و یا معاوضه رمز ارزها را پیش‌بینی کنید، استفاده از استراتژی ترید کاری کاملا اشتباه است.

با دنبال کردن تحلیل های روزانه رایگان ارز دیجیتال آکادمی بیتریوم می توانید به سودهای روزانه مناسبی برسید.

5/5 - (1 امتیاز)

1 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00