کاهش رشد اقتصادی و کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو

مدیر عامل بانک آمریکا درباره کاهش رشد اقتصادی و کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو صحبت می کند

برایان موینیهان، مدیر عامل بانک آمریکا انتظار دارد که رشد اقتصاد ایالات متحده در اواسط سال آینده کاهش یابد. برایان موینیهان همچنین خاطرنشان کرد که طبق تحقیقات بانک وی، فدرال رزرو کاهش نرخ بهره را از اواسط سال آینده تا نیمه دوم سال آینده آغاز خواهد کرد.

نظر رئیس بانک آمریکا درباره اقتصاد ایالات متحده چیست؟

برایان موینیهان، رئیس و مدیر عامل بانک آمریکا، در مصاحبه ای با فاکس بیزینس در روز چهارشنبه، بینش هایی را در مورد اقتصاد ایالات متحده و کاهش احتمالی نرخ بهره فدرال رزرو به اشتراک گذاشت.

موینیهان توضیح داد که طبق گفته تیم تحقیقاتی بانک آمریکا، رشد اقتصاد آمریکا در اواسط سال 2024 به حدود نیم درصد رشد سالانه برای سه ماهه دوم و سوم کاهش می‌یابد و سپس راه خود را به عقب باز می‌گرداند. آنها معتقدند فدرال رزرو از اواسط سال آینده تا نیمه دوم سال آینده کاهش نرخ بهره را آغاز خواهد کرد.

او افزود: بنابراین این یک چیز اساسی می باشد، چیزی که فرود نرم نامیده می‌شود. رئیس بانک آمریکا سپس هشدار داد که یک خطر ژئوپلیتیکی وجود دارد، مانند اینکه کاهش نرخ بهره فدرال رزرو بیش از حد پیش برود.

موینیهان در مورد اینکه چگونه افزایش نرخ بهره، تصمیم گیری مصرف کنندگان و کسب و کارها را تحت تاثیر قرار داده است، بحث کرد. فدرال رزرو از مارس (اسفند ماه) سال گذشته تا کنون 11 بار نرخ بهره را افزایش داده است و آن را به بالاترین سطح در 22 سال اخیر رسانده است. علاوه بر این، مدیر اجرایی تاکید کرد که تورم همچنان یک نگرانی است، زیرا گزارش اخیر وزارت کار حاکی از افزایش 0.4 درصدی شاخص قیمت مصرف کننده برای کالاهای روزمره از جمله اقلام ضروری مانند بنزین، مواد غذایی و اجاره است.

مدیر عامل بانک آمریکا تأکید کرد: «نرخ‌ های بهره بالاتر، بر حساس‌ترین فعالیت‌ها تأثیر می‌گذارد، بنابراین شاهد بودید که درخواست‌های وام مسکن امروزه کاهش یافتند، فقط به این دلیل که نرخ بهره بالاتر باعث می‌شود که همه عقب‌نشینی کنند. خرید ماشین، هم همینطور است.» ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا اخیراً نگرانی مشابهی را در مورد نرخ بهره بالا که بر خرید خودرو تأثیر می گذارد، مطرح کرده است.

موینیهان خاطرنشان کرد: «مردم در جنبه تجاری فراموش می‌کنند، تأثیر زیاد نرخ‌های بالاتر بر حسب تمایل مردم برای استقراض وجود دارد. بنابراین شرایط وام‌دهی سخت است و این همان چیزی است که فدرال رزرو می‌خواست به آن برسد». وی نتیجه گرفت:

نکته این است که تمام تأثیرات هر چیزی که در حال وقوع می باشد، باعث شده که مصرف کننده فعالیت خود را آهسته انجام دهد.

آیا با برایان موینیهان، مدیر عامل بانک آمریکا در مورد اقتصاد ایالات متحده و زمانی که فدرال رزرو شروع به کاهش نرخ بهره خواهد کرد، موافق هستید؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه های آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقاله های مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00