پس از تایید دادگاه ویژگی های جدید به گوگل پلی خواهد آمد

پس از تایید دادگاه ویژگی های جدید به گوگل پلی خواهد آمد

اندروید و گوگل پلی به طور مداوم در حال تکامل هستند تا انعطاف پذیری و انتخاب بیشتری را در پاسخ به بازخورد توسعه دهندگان و تنظیم کننده ها و همچنین رقابت شدید اپل و فروشگاه های برنامه در سراسر اکوسیستم باز اندروید ارائه دهند. گوگل متاسف است از این که رأی دادگاه انتخاب و رقابتی را که پلتفرم هایش این امکان را می دهند به رسمیت نشناخت. اگرچه گوگل به این حکم اعتراض کرده است و پرونده اش با اپیک هنوز به پایان نرسیده است، اما همچنان متعهد به بهبود مستمر اندروید و گوگل پلی می باشد.
امروز، جزئیات توافقی که در سپتامبر با دادستان های کل ایالتی حاصل شد، به صورت عمومی منتشر شد. این توافق بر انتخاب و انعطاف پذیری اندروید بنا نهاده شده است، از امنیت قوی محافظت می کند و توانایی گوگل را در رقابت با سایر سازندگان سیستم عامل حفظ می کند و در اکوسیستم اندروید برای کاربران و توسعه دهندگان سرمایه گذاری می کند. گوگل از حل پرونده خود با ایالت ها و حرکت به سوی توافقی که شامل موارد زیر است، خوشحال است:

تعهد ما به انتخاب فروشگاه برنامه را افزایش می دهیم: گوگل همیشه اجازه داده است که فروشگاه های برنامه جایگزین بر روی دستگاه های اندروید پیش بارگیری شوند و کاربران به طور مستقیم فروشگاه های برنامه جایگزین را دانلود کنند. در واقع، اکثر دستگاه های اندروید با دو یا چند فروشگاه برنامه پیش بارگیری شده عرضه می شوند. توافقنامه با دادستان های کل روشن می کند که OEM ها می توانند همچنان به کاربران گزینه هایی را از جعبه برای استفاده از Play یا فروشگاه برنامه دیگری ارائه دهند. گوگل اخیراً ویژگی هایی را در Android 14 پیاده سازی کرده که باعث می شود فروشگاه های برنامه شخص ثالث برای کاربران بهتر کار کنند و به فروشگاه های برنامه شخص ثالث اجازه میدهد برنامه ها را آسان تر به روز کنند.
ساده سازی sideloading در حالی که امنیت را در اولویت قرار می دهد: بر خلاف iOS، کاربران اندروید گزینه sideloading برنامه ها را دارند، به این معنی که آنها می توانند مستقیماً از وب سایت توسعه دهنده دانلود کنند بدون اینکه از فروشگاه برنامه ای مانند Google Play عبور کنند. در حالی که گوگل معتقد است که آگاهی دادن به کاربران در مورد اینکه sideloading موبایل ممکن است با خطرات منحصر به فردی همراه باشد، به عنوان بخشی از توافقنامه گوگل و دادستانی کل ما روند sideloading را بیشتر ساده خواهیم کرد و زبانی را که کاربران را در مورد این خطرات بالقوه آگاه می کند، به روز خواهیم کرد.
گسترش انتخاب کاربر برای پرداخت به افراد بیشتر: توسعه دهندگان برنامه و بازی می توانند گزینه پرداخت جایگزینی را در کنار سیستم پرداخت Google Play برای کاربران ایالات متحده خود پیاده سازی و سپس می توانند هنگام انجام خریدهای درون برنامه ای یکی از گزینه ها را انتخاب کنند. گوگل در حال آزمایش پرداخت انتخاب کاربر در ایالات متحده برای بیش از یک سال می باشد و اکنون این گزینه را بیشتر گسترش خواهد داد.
گسترش ارتباطات باز در مورد قیمت گذاری: گوگل همیشه به توسعه دهندگان امکانات بیشتری را برای تعامل با مشتریان خود نسبت به iOS و سایر سیستم عامل ها داده است. به عنوان مثال، Google Play به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا آزادانه در خارج از برنامه با مشتریان خود در مورد پیشنهادات اشتراک یا گزینه های ارزان تر موجود در فروشگاه برنامه رقیب یا وب سایت توسعه دهنده ارتباط برقرار کنند. این باز بودن باعث رقابت شده و به نفع مصرف کنندگان و توسعه دهندگان بوده است. به عنوان بخشی از پرداخت انتخاب کاربر که گوگل با اعلام توافق امروز در حال گسترش آن است، توسعه دهندگان همچنین می توانند هنگام انجام خرید دیجیتال، گزینه های قیمت گذاری مختلفی را در داخل برنامه نمایش دهند.
سهم گذاری در صندوق حل و فصل: گوگل مبلغ 630 میلیون دلار را به صندوق حل و فصل پرداخت خواهد کرد که طبق طرحی که توسط دادگاه تأیید شده است، برای منافع مصرف کنندگان توزیع می شود و 70 میلیون دلار به صندوقی که توسط ایالت ها استفاده خواهد شد.
Android و Google Play گزینه ها و فرصت های نوآوری را ارائه می دهند که دیگر پلتفرم های رقابتی گوگل به سادگی ندارند؛ از اجازه دادن به فروشگاه های برنامه های مختلف و مسیرهای توزیع برنامه گرفته تا آزمایش روش های جدیدی برای پرداخت کاربران برای خریدهای درون برنامه ای. گوگل از رسیدن به توافقی که بر آن پایه بنا می شود، خوشحال و مشتاق است. این پیشرفت ها را انجام دهد که کمک به تکامل Android و Google Play برای میلیون ها توسعه دهنده و میلیاردها نفر در سراسر جهان کمک خواهد کرد. این تغییرات پیشنهادی پس از تأیید رسمی توسط دادگاه به اجرا در خواهند آمد.

نظر شما راجب ویژگی های جدید گوگل چیست؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00