میکرواستراتژی بیت کوین های خود را افزایش می دهد!

میکرواستراتژی بیت کوین های خود را افزایش می دهد!

شرکت میکرواستراتژی در حالی که در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ متحمل ۳۳.۶ میلیون دلار ضرر ناشی از کاهش ارزش دارایی های بیت کوین خود شده، اما همچنان ۳.۳ درصد افزایش درآمد که معادل ۱۲۹.۵ میلیون دلار می باشد را داشته است. مایکل سیلور، بنیانگذار این شرکت، فاش کرد که میکرواستراتژی در ماه اکتبر(مهر ماه) ۱۵۵ بیت کوین دیگر به ارزش ۵.۳ میلیون دلار خریداری کرده است و اکنون این شرکت در مجموع ۱۵۸۴۰۰ بیت کوین در اختیار دارد.

رشد درآمدی Microstrategy با وجود کاهش ارزش بیت کوین

هفته گذشته، میکرواستراتژی با نماد (Nasdaq: MSTR) گزارش درآمد سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ خود را منتشر کرد که نمای کاملی از وضعیت مالی فعلی شرکت را ارائه می‌دهد. در بیانیه مطبوعاتی منتشر شده در روز چهارشنبه، این شرکت نرم‌افزاری هوش تجاری (BI) اعلام کرد که تا به امروز تقریباً ۱۵۸۴۰۰ بیت کوین به عنوان بخشی از استراتژی سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال خود خریداری کرده است.

میکرواستراتژی همچنین در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ نرم‌افزار جدید هوش مصنوعی خود را با نام MicroStrategy AI راه‌اندازی کرد که اولین محصول این شرکت برای ادغام قابلیت‌های هوش مصنوعی با استفاده از مایکروسافت Azure OpenAI است. همچنین این شرکت اعلام کرد که در تمامی جریان‌های درآمد اصلی خود رشد داشته است، از جمله افزایش ۱۶ درصدی درآمد مجوز نرم‌افزار به ارزش ۴۵ میلیون دلار و رشد ۲۸ درصدی درآمد خدمات اشتراک معادل ۲۱ میلیون دلار در سه ماهه سوم.

با این حال، میکرواستراتژی برای سه ماهه سوم متحمل ضرر خالص 143.4 میلیون دلاری شد که عمدتاً به دلیل کاهش ارزش دارایی های بیت کوین این شرکت در بازار نزولی ارزهای دیجیتال بود. میکرواستراتژی از 11 آگوست 2020 (21 مرداد 1399) به طور تهاجمی بیت کوین خریداری کرده و آن را به بزرگترین شرکت سهامی عام دارنده این ارز دیجیتال تبدیل کرده است.

بر اساس این گزارش، این شرکت در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ به میزان ۵۹۱۲ بیت کوین به دارایی های خود اضافه کرد و مجموع دارایی های خود را به ۱۵۸۲۴۵ بیت کوین رساند که با قیمت کل ۴.۶۸ میلیارد دلار و میانگین هزینه ۲۹۵۸۲ دلار برای هر بیت کوین خریداری شده است. این شرکت پس از سه ماهه سوم، ۱۵۵ بیت کوین دیگر به دارایی های خود اضافه کرد.

میکرواستراتژی با وجود زیان‌های ناشی از کاهش ارزش دارایی‌های بیت کوین تا به امروز، گفت که همچنان به سرمایه‌گذاری خود در بیت کوین ادامه خواهد داد.

«اندرو کانگ، مدیر مالی میکرواستراتژی روز چهارشنبه در بیانیه‌ای گفت: «ما مجموع دارایی‌های بیت کوین خود را به 158,400 بیت کوین افزایش دادیم و از پایان سه ماهه دوم 6067 بیت کوین دیگر به دارایی‌های خود اضافه کردیم. تعهد ما برای خرید و نگهداری بیت کوین همچنان قوی است.»

نتایج مالی میکرواستراتژی برای سه ماهه سوم در میان هیجان و انتظار در مورد مجوزهای صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین منتشر شد. مؤسسات مالی متعددی، از جمله بلک‌راک، فیدلیتی، والکیری و وانک، درخواست‌های خود را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ارسال کرده‌اند و منتظر تأیید از این نهاد نظارتی هستند.

نظر شما در مورد خرید Microstrategy در اکتبر (مهرماه) که ذخیره بیت کوین خود را به 158400 بیت کوین افزایش داد چیست؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه های آکادمی بیتریوم با ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقاله های مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00