مسکو پایتخت روسیه و 10 شهر دیگر میزبان آزمایش‌های روبل دیجیتال خواهند بود.

مسکو پایتخت روسیه و 10 شهر دیگر میزبان آزمایش‌های روبل دیجیتال خواهند بود.

اولگا اسکوروبوگاتووا، معاون بانک روسیه اعلام کرد، مسکو پایتخت روسیه و 10 شهر دیگر میزبان آزمایش‌های روبل دیجیتال خواهند بود. بیش از دوازده بانک روسی قرار است در آزمایش‌هایی با تراکنش‌های واقعی و کاربرانی که قرار است در اواسط آگوست آغاز شود، شرکت کنند.

روسیه برای عملیات آزمایشی با روبل دیجیتال جدید آماده می شود

مقامات مالی و موسسات در فدراسیون روسیه در حال آماده شدن برای شروع آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور (CBDC) در معاملات واقعی بین کاربران واقعی هستند. این آزمایشات قرار است در 15 اوت آغاز شود.

اولگا اسکوروبوگاتووا، معاون اول رئیس بانک مرکزی روسیه، در یک کنفرانس مطبوعاتی به نقل از پایگاه خبری ارز دیجیتال Bits.media از حدود 600 نفر و 30 شرکت در مرحله اولیه آزمایشی شرکت خواهند کرد.

وی افزود: پس از تأیید کلیه عملیات انجام شده توسط گروه اول، تعداد شرکت کنندگان افزایش می یابد. این آزمایش ها در 11 شهر روسیه از جمله مسکو، انجام می شود که در آن تراکنش های دیجیتال روبل در سیستم حمل و نقل عمومی راه اندازی خواهد شد.

ماکسیم لیکسوتوف، معاون شهردار حمل و نقل، خاطرنشان کرد: متروی پایتخت یک مکان آزمایشی برای نوآوری ها بوده است. او افزود که مقامات محلی قصد دارند فروش بلیت روبل دیجیتال را در متروی مسکو راه اندازی کنند و در نهایت پرداخت های CBDC را در انواع دیگر حمل و نقل شهری معرفی کنند.

اوایل این هفته، اسکوروبوگاتووا فاش کرد که 13 بانک روسی به پایلوت روبل دیجیتال خواهند پیوست. سرگئی خوتیمسکی، معاون اول رئیس هیئت مدیره Sovcombank در طی این جلسه گفت که بانک های تجاری نیز قصد دارند با پلتفرم روبل دیجیتال رقابت کنند و توضیح داد:

ما سعی خواهیم کرد همان کاری را انجام دهیم که در مورد پول نقد، زمانی که بانک ها خدمات ایجاد کردند و مکانیسم هایی را برای سودآوری و جذابیت بیشتر پول غیر نقدی ارائه کردند، انجام دهیم. و ما به این کار ادامه خواهیم داد.

خوتیمسکی تاکید کرد که موسسات بانکی روسیه مایلند این حساب بانکی حساب اصلی روس ها باقی بماند. مقامات قبلاً روشن کرده بودند که روبل دیجیتال، به عنوان سومین شکل فیات روسیه، به منظور تکمیل، نه جایگزین، پول نقد کاغذی یا پول الکترونیکی بانکی است.

قانون تنظیم کننده معرفی ارز دیجیتال بانک مرکزی روسیه در ماه جولای توسط هر دو مجلس پارلمان تصویب شد. همچنین ماه گذشته، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، لایحه روبل دیجیتال را امضا کرد تا راه را برای پرداخت‌های CBDC در کشور باز کند.

آیا فکر می کنید روسیه آزمایش روبل دیجیتال را در ماه های آینده گسترش خواهد داد؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه های آکادمی بیتریوم با ما به اشتراک بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقاله های مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00