مدلی جدید برای اندازه گیری ارزش بیت کوین

اندازه گیری ارزش بیت کوین

محققان Glassnode و Ark Invest برای توسعه یک مدل اقتصادی جدید برای تجزیه و تحلیل معیارهای زنجیره روی بیت کوین به نام “Cointime Economics” همکاری کردند. این چارچوب روشی جایگزین برای اندازه‌گیری فعالیت اقتصادی و ارزش بیت‌کوین بر اساس بلوک‌های کوین به جای روش استاندارد حسابداری خروجی‌های تراکنش مصرف‌نشده یا UTXO ارائه می‌دهد. تا انتهای این خبر با آکادمی بیتریوم همراه باشید.

Cointime Economics  تجزیه و تحلیل جدید بیت کوین

کاغذ سفید Cointime Economics توضیح می‌دهد که بلوک‌های کوین حاصل ضرب تعداد بیت‌کوین یا BTC در تعداد بلوک‌هایی هستند که بدون حرکت نگه داشته می‌شوند. به عنوان مثال، ده بیت کوین که برای ده بلاک نگهداری می شود، برابر با 100 بلوک کوین است. هدف این روش این است که وزن و اهمیت اقتصادی واقعی هر بیت کوین را بر اساس مدت زمانی که آن بیت کوین غیرفعال است، به تصویر بکشد. هر چه بیت کوین بیشتر جابجا شود، زمان سکه و اهمیت اقتصادی آن بیشتر می شود.

مدلی جدید برای اندازه گیری ارزش بیت کوین

Cointime Economics معیارهایی مانند بلوک های سکه ایجاد، تخریب و ذخیره شده را برای توصیف وضعیت اقتصادی بیت کوین در طول زمان معرفی می کند. همچنین نسبت‌هایی مانند «نشاط» که فعالیت شبکه را اندازه‌گیری می‌کند و «طاق‌بندی» که عدم فعالیت را می‌سنجد، پیشنهاد می‌کند. هنگامی که برای عرضه بیت کوین اعمال می شود، این چارچوب بین عرضه فعال و عرضه طاقدار برای ارزیابی تورم واقعی و سایر عوامل تمایز قائل می شود.

به گفته محققان، Cointime Economics می‌تواند مدل‌های ارزش‌گذاری موجود مانند ارزش بازار به ارزش واقعی یا نسبت MVRV را با جایگزینی ارزش فعال و ارزش سرمایه‌گذار به جای ارزش بازار سنتی و سقف تحقق یافته، افزایش دهد. آنها نسبت ارزش فعال به ارزش سرمایه گذار یا AVIV تغییر یافته را با استفاده از مفاهیم cointime ارائه می دهند که ممکن است با دقت بیشتری نشان دهد که چه زمانی BTC بیش از حد یا کمتر از ارزش گذاری شده است.

این چارچوب همچنین تجزیه و تحلیل‌های زنجیره‌ای جدید را قادر می‌سازد تا مبنای هزینه‌های وزن‌دار حجمی و زمانی بیت‌کوین را اندازه‌گیری کنند. به عنوان مثال، کاغذ سفید قیمت همزمان را به عنوان معیاری معرفی می‌کند که هم حجم معامله و هم طول مدت مالکیت را می‌سنجید. در 7 مه 2023، قیمت Cointime 17568 دلار بود که بسیار کمتر از قیمت بازار BTC بود.

به طور کلی، محققان بر این باورند که Cointime Economics راهی ثابت برای تعیین کمیت فعالیت اقتصادی و اهمیت بیت کوین ارائه می دهد که زمان ذخیره کوین ها را در نظر می گیرد. آنها استدلال می‌کنند که معیارهای مبتنی بر coinblock و cointime ممکن است مزایای قابل‌توجهی نسبت به مدل‌هایی که فقط بر UTXO‌های سنتی و داده‌های زنجیره بلوکی تکیه می‌کنند، ارائه دهد.

تعدادی از تحلیل گران خاطرنشان کردند که معرفی این چارچوب مفهومی جدید با هدف ارائه ابزارهای قوی تر به تحلیلگران برای ارزیابی اصول زنجیره روی بیت کوین است.

نظر شما در مورد Cointime Economics چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00