قیمت بیت کوین از 71 هزار دلار گذشت! (1 خرداد 1403)

قیمت بیت کوین

پرواز قیمت بیت کوین به اوج قله‌ های قیمتی در یک روز و یک شب، بیت کوین (BTC) با بال‌هایی از جنس افزایش ۶ درصدی، به فراز ۷۱ هزار دلاری پرواز کرد. این جهش، چون آذرخشی در آسمان بازار، چشمان معامله‌گران را خیره ساخت و تحلیلگران را به جستجوی رمز و راز این صعود واداشت. این موفقیت، در زمانی رقم خورد که بازار رمزارزها، به پرتو امیدها برای تصویب ETFهای اتریوم، درخششی تازه یافته بود. در همین حال، نهنگ‌های بازار، با خروج ۳۰۵۱۶ بیت کوین به ارزش ۲.۱۷ میلیارد دلار از صرافی‌ها، پیامی روشن از اعتماد به آینده‌ی درخشان قیمت‌ها را فرستادند.

نمودار قیمت بیت کوین

نهنگ‌ها؛ نوازندگان ارکستر بازار از آغاز سال، نهنگ‌های تازه ‌وارد، با نت‌ های افزایشی در شاخص ارزش تحقق یافته، سمفونی رشد را سر داده‌اند. این شاخص، که با قیمت لحظه ‌ای بیت کوین در آخرین معامله سنجیده می‌شود، داستان سرمایه‌گذاری ‌های جسورانه را بازگو می‌کند. در این میان، نهنگ‌های کهن، با ثباتی ستودنی، دارایی‌های خود را چون گنجینه‌ای گرانبها حفظ کرده‌اند که نشان از ایمان‌ شان به فردایی روشن برای قیمت بیت کوین دارد.

سود هایی که به هوا رفت!

رویایی که هنوز تعبیر نشده سودهای تحقق نیافته، چون رویاهایی در آسمان، برای دارندگان بیت کوین در صورت فروش به قیمت کنونی، می‌تواند به واقعیت بپیوندد. از آغاز سال، این سودها، همچون بادبان‌هایی در باد، به سمت اوج پیش رفته و در میانه‌ی مارس (اسفند)، به نقطه‌ی عروج خود رسیده‌اند. نهنگ‌های جدید، در این میان، با نوساناتی همچون امواج دریا، سودهایی ناپایدار را تجربه کرده‌اند.

سیاست‌های پولی؛ نقشه‌راهی برای آینده قیمت بیت کوین

افزایش ۵۱ درصدی قیمت بیت کوین از ابتدای سال، چون نشانه‌ای از پیش‌بینی‌های سرمایه‌گذاران برای افزایش پایه پولی در ایالات متحده است. در آوریل ۲۰۲۴(فروردین 1403)، پایه پولی M2 از مرز ۲۱ تریلیون دلار گذشته و به سوی فشارهای تورمی پیش رفته است.

استراتژی‌های فدرال رزرو، چون ناخدایی دانا، برای مدیریت تورم و دوری از رکود، می‌تواند بر جذابیت دارایی‌های کمیابی چون بیت کوین تأثیر بگذارد. سرمایه‌گذاران، با چشمانی باز، به اقدامات فدرال رزرو می‌نگرند، زیرا تصمیمات آن، می‌تواند بر ارزش فردای قیمت بیت کوین سایه بیندازد یا آن را به نور بنشاند.

برای دریافت تحلیل های رایگان و VIP آکادمی بیتریوم کافی است به طور روزانه به سایت مراجعه بفرمایید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00