فدرال رزرو خواستار قانون گذاری استیبل کوین ها شد

فدرال رزرو خواستار قانون گذاری استیبل کوین ها شد

مایکل اس. بار، نایب رئیس فدرال رزرو ایالات متحده در امور نظارت، در سخنان افتتاحیه خود در کنفرانس XII Economics of Payments روز پنجشنبه، درخواست خود را برای مقررات بیشتر در مورد استیبل کوین ها تکرار کرد.

بار گفت که صحبت در مورد نوآوری و فناوری های پرداخت جدید مانند استیبل کوین سخت است.

بار از لزوم قانون گذاری استیبل کوین ها صحبت کرد

او گفت “ما باید مزایا و خطرات استفاده های مختلف از این فناوری های جدید را به دقت بسنجیم. همانطور که در اظهارات دیگر گفته ام، استیبل کوین ها نیاز به تنظیم دارند. وقتی یک دارایی به ارز صادر شده توسط دولت متصل شود، نوعی پول خصوصی شناخته می شود.”

او استدلال کرد که استیبل کوین ها، اعتماد بانک مرکزی را به دلیل پیوند آنها با یک ارز صادر شده، توسط دولت به دست می آورند و سپس از آن ها وام می گیرند، بنابراین هنگامی که به عنوان روش پرداخت یا ذخیره ارزش استفاده می شوند، مهم است که این عرضه ها در چارچوب نظارتی مناسب عمل کنند.

او اضافه کرد که فدرال رزرو، نفع زیادی در تضمین این موضوع که استیبل کوین ها ثبات مالی یا یکپارچگی سیستم پرداخت را تهدید نمی کنند، دارد. همچنین او بر تعهد فدرال رزرو به ارائه راهنمایی به بانک ها در مورد رسیدگی به این محصولات تاکید کرد.

بار، بر اهمیت فدرال رزرو در سیستم های پرداخت تاکید کرد. او به نوآوری هایی مانند سرویس FedNow اشاره کرد که در ماه جولای (تیر 1402)، برای پاسخ به پرداخت های فوری راه اندازی شد.

بار همچنین گفت که فدرال رزرو در حال انجام تحقیقاتی در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی CBDCs است. با این حال، وی خاطرنشان کرد که فدرال رزرو هیچ تصمیمی برای صدور CBDC نگرفته و تنها با حمایت قوه مجریه و قانون گذاران کنگره، این کار را انجام خواهد داد.

همچنین همکاری بین‌ المللی در سیستم‌های پرداخت و تلاش‌ها برای کاهش هزینه خدمات پرداخت برای گنجاندن مالی، در دستور کار قرار گرفت.

نظر شما در مورد قانون گذاری استیبل کوین ها چیست؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه های آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقاله های مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00