سقوط قیمت بیت‌ کوین به زیر 58 هزار دلار! فرصتی برای خرید در کف قیمت؟

قیمت بیت‌ کوین کاهشی شد!

در تاریخ 4 جولای (14 تیر 1403)، قیمت بیت‌ کوین (BTC) در صرافی کوین‌ بیس برای مدت کوتاهی به 57398 دلار کاهش یافت که این اولین بار در بیش از دو ماه گذشته بود که قیمت این ارز دیجیتال به زیر ۵۸ هزار دلار رسید. پس از این کاهش، قیمت بیت‌ کوین با اندکی افزایش به ۵۸۹۶۴ دلار رسید، اما همچنان نزول روزانه ۳.۴ درصدی را تجربه کرد.

این افت قیمت تأثیر منفی زیادی بر پوزیشن‌های اهرمی لانگ گذاشت. بر اساس داده‌های پلتفرم کوین‌گلس (CoinGlass)، بیش از ۵۴.۹ میلیون دلار پوزیشن لانگ بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته لیکویید شده است.

بخش عمده‌ای از این کاهش قیمت به بازپرداخت مطالبات کاربران صرافی مت‌گاکس (Mt. Gox) نسبت داده می‌ شود. این صرافی در حال آماده‌سازی برای بازپرداخت تقریباً ۸.۵ میلیارد دلار بیت‌کوین به طلبکاران خود است. با این حال، برخی تحلیلگران تأثیر این بازپرداخت‌ها را آن‌چنان که تصور می‌شود، شدید نمی‌دانند.

فرصت خرید بیت کوین در کف قیمت بیت‌ کوین؟

سایر ارز های دیجیتال نیز همزمان با سقوط قیمت بیت‌ کوین به زیر ۵۸ هزار دلار، کاهش قیمت را تجربه کردند. قیمت اتریوم در ساعت ۲ بامداد به وقت UTC برای مدت کوتاهی به ۳۱۴۵ دلار سقوط کرد و در حال حاضر نسبت به ۲۴ ساعت گذشته حدود ۴.۳ درصد کاهش یافته است. بایننس‌کوین (BNB) و سولانا نیز به ترتیب افت قیمتی روزانه ۵ و ۹ درصدی را به ثبت رسانده‌اند.

در این میان، به نظر می‌رسد که بسیاری از معامله‌گران این افت قیمت را فرصتی مناسب برای خرید می‌ دانند. استفاده از عبارت «خرید در کف» در شبکه‌ های اجتماعی به طرز چشمگیری افزایش یافته و به طور خاص در پلتفرم‌هایی نظیر ردیت (Reddit)، ایکس (X)، ۴چان (۴Chan) و بیت‌ کوین‌ تاک (Bitcoin Talk) دو برابر شده است.

برای بررسی دقیق روند تحلیل بیت کوین، می توانید از تحلیل های رایگان ارز دیجیتال آکادمی بیتریوم بیشترین بهره را ببرید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00