سرمایه گذاری 4 میلیارد دلاری آمازون در شرکت Anthropic AI

سرمایه گذاری 4 میلیارد دلاری آمازون در شرکت AI Anthropic

آمازون غول تکنولوژی در سراسر جهان، اعلام کرده است که تا 4 میلیارد دلار در Anthropic که یک شرکت هوش مصنوعی (AI) و بر روی Claude که یک دستیار هوش مصنوعی مولد را توسعه می دهد سرمایه گذاری خواهد کرد. به عنوان بخشی از این مشارکت استراتژیک، آنتروپیک مدل های خود را بر روی سیلیکون آمازون آموزش می دهد و مدل های خود را از طریق Amazon Bedrock در دسترس قرار می دهد.

آمازون تا 4 میلیارد دلار به شرکت هوش مصنوعی Anthropic سرازیر خواهد کرد

آمازون، یکی از شرکت‌های فناوری پیشرو در جهان، شراکت استراتژیک با شرکت هوش مصنوعی (AI) Anthropic را اعلام کرده است که شامل سرمایه‌گذاری تا 4 میلیارد دلار در ازای خرید سهام در شرکت است.

طبق بیانیه مطبوعاتی منتشر شده توسط آمازون، Anthropic اکنون از خدمات وب آمازون (AWS) به عنوان ارائه دهنده خدمات ابری اصلی خود استفاده می کند. آنتروپیک همچنین از سیلیکون تولید شده توسط آمازون، از جمله تراشه‌های Trainium و Inferentia برای «ساخت، آموزش و استقرار مدل‌های پایه آینده خود، با بهره‌مندی از قیمت، عملکرد، مقیاس و امنیت AWS» استفاده خواهد کرد. همچنین آنتروپیک اخیراً، Claude Pro را معرفی کرده که یک مدل اشتراک پولی  برای کاربران است.

در ماه مه، این شرکت از هجوم هوش مصنوعی در بازار استفاده کرد و 450 میلیون دلار در دور سرمایه گذاری سری C به رهبری اسپارک کپیتال با مشارکت گوگل، Salesforce Ventures، Sound Ventures، Zoom Ventures و دیگران جمع آوری کرد تا محصولات خود را افزایش دهد و از مشاغل با استفاده از راه حل های مبتنی بر کلود حمایت کنید.

Anthropic که توسط کارمندان سابق Openai تأسیس شده بود، اعلام کرد که سازمان‌ها می‌توانند با استفاده از Amazon Bedrock، یک سرویس ابری که به مشتریان اجازه دسترسی به مدل‌های هوش مصنوعی را می‌دهد را مهار کنند. مشتریان آمازون AWS از Claude استفاده خواهند کرد تا «قابلیت‌های هوش مصنوعی مولد را به کار گیرند، برنامه‌های کاربردی موجود را بهبود ببخشند و تجربیات مشتری جدید در سراسر مشاغل آمازون ایجاد کنند.»

آمازون استقرار این مدل‌ها را از طریق Bedrock تسهیل می‌کند و به مشتریان اجازه می‌دهد تا نگران تنظیم دقیق قابلیت‌های کلود برای نیازهای خاص خود نباشند.

داریو آمودی، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل آنتروپیک، اظهار داشت:

از زمان اعلام حمایت ما از Amazon Bedrock در ماه آوریل، کلود شاهد پذیرش ارگانیک قابل توجهی از مشتریان AWS بوده است. با گسترش قابل توجه مشارکت خود، می‌توانیم فرصت‌های جدیدی را برای سازمان‌هایی در هر اندازه باز کنیم، زیرا آنها سیستم‌های هوش مصنوعی ایمن و پیشرفته Anthropic را همراه با فناوری ابری پیشرو AWS به کار می‌برند.

نظر شما در مورد سرمایه گذاری آمازون در Anthropic چیست؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه های آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00