کاردانو

برای شنیدن پادکست مربوطه میتونید روی کارت زیر کلیک کنید!

آینده ارز دیجیتال کاردانو چگونه است ؟

آیا تا به حال به سرمایه گذاری در دنیای کریپتوکارنسی و بازار ارزهای دیجیتال فکر کرده‌اید؟ اگر قصد سرمایه گذاری در این بازار را داشته باشید، مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید شناخت ارزهای دیجیتال مختلف و بررسی آینده آن‌ها است. کاردانو که امروزه تبدیل به یکی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین ارزهای دیجیتال شده است می‌تواند انتخاب خوبی برای این هدف باشد. اگر انتخاب شما این رمز ارز باشد، باید به بررسی آینده کاردانو بپردازید.

کاردانو به عنوان پلتفرمی مبتنی بر نسل سوم بلاکچین، فناوری‌ها و الگوریتم خاصی برای فعالیت خود دارد. برنامه‌های آینده این شبکه به قدری نوین و هیجان‌انگیز است که سرمایه گذاری در آن را با کمترین ریسک می‌توانید شروع کنید. با این حال ما در این مقاله به پاسخ به سؤالاتی مثل ارز دیجیتال کاردانو چیست؟ و بررسی آینده کاردانو می‌پردازیم.

کاردانو چیست ؟

کاردانو (Cardano) پلتفرمی علمی برای قراردادهای هوشمند است. این پلتفرم در سال ۲۰۱۷ توسط فردی به نام چارلز هاسکینسون ایجاد شد. تأیید بلاک در کاردانو مانند اتریوم به روش گواهی اثبات سهام یا POW است. رمز ارز اختصاصی این پلتفرم نیز ADA نام دارد. اگر بلاکچین  بیت کوین را نسل اول و بلاکچین اتریوم را نسل دوم بلاکچین ‌ها بدانیم، پس قطعاً کاردانو به عنوان سرگروه نسل سوم بلاکچین معرفی خواهد شد. برای بررسی دقیق آینده کاردانو لازم است ابتدا شناختی کلی از این سیستم داشته باشید.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال کاردانو تا سال ۲۰۲۵

رشد قیمت ارز دیجیتال ADA از سال ۲۰۲۱ شروع شد و احتمالاً تا اواخر سال ۲۰۲۲ ادامه خواهد داشت. به روز رسانی‌هایی که قرار است در این پلتفرم انجام شود، قطعاً روی آینده کاردانو تأثیرگذار خواهد بود. به شکلی که احتمالاً تا اوایل سال ۲۰۲۳ شاهد افزایش قیمت چشمگیری در این رمز ارز خواهیم بود.

از طرف دیگر بازار ارز دیجیتال و دنیای کریپتوکارنسی روزبه‌روز محبوب‌تر می‌شود و دریچه‌های جدیدی از پیشرفت را برای خود باز می‌کند. بدین ترتیب احتمالاً تا سال ۲۰۲۵ این بازار از ثبات و پایداری بیشتری نسبت به الان برخوردار است. به طور کلی نباید نسبت به آینده کاردانو و ارز دیجیتال ADA ناامید بود.

با توجه به تحقیقات و بررسی‌های انجام شده روی قیمت‌های گذشته ارز دیجیتال ADA، آینده کاردانو این‌گونه پیش بینی می‌شود که در سال ۲۰۲۳ کمترین قیمتی که تجربه می‌کند، ۰٫۸۵ دلار باشد. همچنین این پیش بینی‌ها گویای این است که این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۴ با حداقل قیمت ۱٫۲۵ دلار و سال ۲۰۲۵ نیز با حداقل قیمت ۱٫۸۷ دلار معامله شود.

شبکه بلاک چین و پروژه کاردانو در آینده به کدام سمت حرکت خواهد کرد؟ آینده قیمت ارز دیجیتال کاردانو

(ADA) چه خواهد شد؟

کاردانو را به عنوان یکی از دو رقیب اصلی اتریوم می‌شناسند که پتانسیل بالایی برای کنار زدن آن دارد، اما برای رسیدن به این هدف نیازمند توسعه، کار و پیشرفت زیادی است. یکی از نکات مبهم درباره آینده کاردانو برای هر دو دسته توسعه‌دهندگان و سرمایه گذاران همین موضوع است؛ آیا Cardano می‌تواند ملکه رمز ارزها را به زیر بکشد؟ در آینده ADA به چه قیمتی می‌رسد؟

پیش از بررسی، باید در نظر داشته باشیم برای یک بلاک چین کاربردی نظیر کاردانو افزایش قیمت توکن بومی (در اینجا ADA) در گرو موفقیت شبکه در جذب توسعه‌دهنده و سرمایه است. پس اگر کاردانو در آینده از دیدگاه توسعه‌دهندگان خوب عمل کند، توقع سرمایه گذاران را نیز برآورده خواهد کرد.

بلاک چین کاردانو در آینده به کدام سمت حرکت می‌کند؟

چارلز هاسکینسون، خالق کاردانو Cardano، یکی از اعضای اصلی تیم توسعه اتریوم Ethereum بود، به همین دلیل با علم بر مشکلات و نیازمندی‌های این پروژه تلاش کرد تا یک اکوسیستم بلاک چینی بهتر در مقایسه با آن عرضه کند. از همان ابتدا کاردانو مبتنی بر تحقیقات پیر ریویو (Peer Review) توسعه پیدا کرد، به این معنی که تحقیق و مطالعه قسمتی جدانشدنی از روند توسعه کاردانو در حال و آینده است.

این موضوع سبب شده در مقایسه با رقبا، مثل سولانا، کاردانو سرعت رشد آهسته‌تری داشته باشد، اما این اطمینان را به توسعه‌دهندگان و سرمایه گذاران می‌دهد که بی‌عیب و نقص پیشرفت خواهد کرد. جالب است بدانید در اردیبهشت 1401، توسعه‌دهندگان سولانا چارلز هاسکینسون را فردی با وسواس بیش از اندازه و فاقد ریسک‌پذیری خطاب کردند، اما او در پاسخ (با اشاره به قطع شدن هر از گاه شبکه Solana) گفت حاضر به ریسک کردن روی سرمایه کاربران نیست. او می‌خواهد در آینده کاردانو با مشکلاتی که رقبای آن دست و پنجه نرم می‌کنند مواجه نشود.

با این حال نمی‌توان روی واقعیت سرپوش گذاشت؛ کاردانو در حال حاضر به اندازه دیگر رقیب مهمش به ثمر ننشسته است. به عنوان مثال اکنون Solana سهم قابل توجهی از بازار NFT را از چنگ Ethereum خارج کرده است، اما پلتفرم‌های ساخت توکن غیر مثلی روی Cardano کم کم در حال ظهور و میوه دادن هستند.

نقشه راه کاردانو برای آینده

در زمان تهیه وایت پیپر کاردانو Cardano آینده به طور واضح طراحی شد. از همان ابتدا پنج فاز توسعه در نظر گرفته شد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

  • بایرون (Byron):

این نخستین فاز توسعه کاردانو است که عرضه آن به پاییز سال 2017 برمی‌گردد. بایرون را باید نخستین ورژن Cardano برای استفاده عموم دانست. همچنین در این فاز بود که توکن ADA و کیف پول رسمی پروژه یعنی Daedalus معرفی شد. در این بخش از برنامه توسعه آینده کاردانو مسئولیت پردازش تراکنش‌ها روی دوش سه اعتبارسنج بود و شبکه هنوز ساختار غیر متمرکز نداشت.

  • شلی (Shelley):

این فاز که در تلاش بود تا کاردانو را غیر متمرکز کند، به تابستان سال 2020 مربوط می‌شود. یکی دیگر از تلاش‌های توسعه‌دهنده در این مرحله افزایش TPS بود تا شبکه قادر به پردازش تعداد بیشتری تراکنش در هر ثانیه باشد. این موفقیت به لطف مکانیزم اجماع مبتنی بر اثبات سهام (PoS) اختصاصی Cardano یعنی Ouroboros به دست آمد.

  • گوگوئن (Goguen):

فاز نام برده در تابستان 2021 راه‌اندازی شد. از زمان عرضه پروژه، این مهمترین مرحله بود، چرا که امکان ساخت و اجرای قرارداد هوشمند را روی بلاک چین Cardano امکان‌پذیر کرد. بعد از آن مسیر آینده کاردانو شکل گرفت و رقابت با سولانا و اتریوم آغاز شد.

  • بشو (Basho):

فاز چهارم که هنوز اجرایی نشده است، توسط توسعه‌دهنده «عصر مقیاس‌بندی» نام گرفته است. Cardano در این مرحله می‌خواهد با تکیه بر تکنیک شاردینگ، مقیاس‌پذیری خود را شدیدا افزایش بدهد.

  • ولتر (Voltaire) :

کاردانو می‌خواهد به یک سیستم خودپایدار بدون نیاز به نظارت شرکت IOHK تبدیل شود. در فاز پنجم یک سیستم حکومتی تمام عیار معرفی خواهد شد که بر اساس چارچوبی برای رای‌دهی کاربران درباره پروپوزال‌ها و ویژگی‌ها کار می‌کند. به این ترتیب Cardano به طور کامل غیر متمرکز خواهد شد.

بررسی آینده قیمت ارز دیجیتال کاردانو (ADA)

توکن ADA جزو ارزهای دیجیتال ارزان قیمت محسوب می‌شود؛ با پرداخت مبلغی کم، قادر به خرید کاردانو به تعدادی قابل توجه هستید. نخستین عدد مهمی که سرمایه گذاران متعددی به آن چشم دوخته‌اند، 10 دلار است! در مقاله‌ای جداگانه به بررسی احتمال 10 دلاری و همچنین 100 دلاری شدن قیمت کاردانو پرداخته‌ایم.

 

2,173
سرمایه گذاری ارز دیجیتال, دپارتمان رمز ارز
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست