سرقت های رمزنگاری در سال 2023: 1 میلیارد دلار به دلیل کلاهبرداری و سوء استفاده از دست رفت

سرقت های رمزنگاری در سال 2023

به گفته شرکت امنیت سایبری Certik، نزدیک به 1 میلیارد دلار ارز دیجیتال به دلیل کلاهبرداری و سوء استفاده ها، در طول سال 2023 به سرقت رفته است. این شرکت تاکید کرد که حوادث ترکیبی در ماه اوت به تنهایی منجر به زیان 45.8 میلیون دلاری شده است.

ضرر ارزهای دیجیتال نزدیک به 1 میلیارد دلار

شرکت حسابرسی امنیت دیجیتال و قراردادهای هوشمند Certik فاش کرد که 45.8 میلیون دلار در ماه گذشته به دلیل سوء استفاده‌ها، هک‌ها و فریب‌های مختلف پنهان شده است. کلاهبرداری خروج توکن PEPE در ماه آگوست با فروش خیره کننده 13.2 میلیون دلار پیشتاز شد و پس از آن حادثه Exactly Protocol با 7.3 میلیون دلار قرار گرفت.

سرقت های رمزنگاری در سال 2023

سرتیک خاطرنشان کرد که کلاهبرداری های خروجی منجر به زیان 26 میلیون دلاری، وام های فلش 6.4 میلیون دلار و سوء استفاده های عمومی در ماه اوت 13.5 میلیون دلار شده است. علاوه بر این، تجزیه و تحلیل Certik بیان می کند که تقریباً یک میلیارد دلار یا تقریباً 997،345،346 دلار در سال 2023 از طریق کلاهبرداری، سوء استفاده و وام های فوری اختلاس شده است. ماه جولای تاکنون از نظر میزان سرقت از طریق اکسپلویت در سال 2023 به عنوان رهبر سال ظاهر شده است.

اوج فرار کلاهبردارها ماه می بود، اما آگوست با حادثه اخیر PEPE به طرز خطرناکی نزدیک شد. در مورد حملات وام فلش، تعداد کمی در تمام سال وجود داشته است. با این حال، افزایش قابل توجهی در ماه مارس رخ داد که بیش از 200 میلیون دلار در آن ماه از طریق حملات وام فوری ربوده شد. در مجموع، حملات وام فلش امسال 261 میلیون دلار بوده است.

طبق یافته های Certik، اکسپلویت ها در مجموع به 596 میلیون دلار در سال 2023 رسید که 137 میلیون دلار مربوط به کلاهبرداری های ارز تقلبی بوده است. اگرچه PEPE عظیم‌ترین کلاهبرداری خروج ماه اوت بود، حمله پروتکل Zunami به عنوان بزرگترین مشکل وام فلش در طول آن ماه ظاهر شد. در همین حال، حادثه Exactly Protocol مهم‌ترین سوء استفاده ماه اوت بود.

نظر شما در مورد گزارش Certik درباره کلاهبرداری، هک و سوء استفاده از رمزارزها در سال 2023 چیست؟ در بخش دیدگاه ها با آکادمی بیتریوم همراه باشید.

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00