از شایعه تا واقعیت سرانجام بیت کوین بعد از رویداد هاوینگ

رویداد هاوینگ بیت کوین

جامعه ارزهای دیجیتال با نفس‌هایی که در سینه حبس شده، به رویداد هاوینگ بیت کوین چشم دوخته است؛ رویدادی که ممکن است به عنوان نقطه عطفی در سال ۲۰۲۴، بازار ارزهای دیجیتال را دگرگون سازد. تحلیلگران پلتفرم استنو ریسرچ (Steno Research)، این رویداد را به مانند یک موج فروش خبری توصیف می‌کنند که می‌تواند تا چهار ماه پس از هاوینگ ادامه یابد.

آن‌ها پیش‌بینی می‌کنند که قیمت بیت کوین پیش از هاوینگ به اوج خود برسد، اما در ۹۰ روز پس از آن، به زیر سطح قیمتی روز هاوینگ سقوط کند.

تحلیل بیت کوین بر مبنای داده های دریافتی

در همین حال، داده‌های کریپتو‌کوانت(CryptoQuant) نشان می‌دهند که پاداش استخراج روزانه بیت‌کوین در حال حاضر در بالاترین سطح خود قرار دارد، زیرا قیمت این دارایی دیجیتال به نزدیکی سقف تاریخی خود رسیده است. این امر دلالت بر آن دارد که با کاهش تعداد بیت‌کوین‌های صادرشده پس از هاوینگ، ارزش دلاری آن‌ها افزایش خواهد یافت و پیش‌بینی می‌شود که ارزش هر کوین پس از هاوینگ به حدود ۲۲۴,۵۱۲ دلار برسد.

ماینرها، در پی پوشش دادن هزینه‌های استخراج، ممکن است به فروش تدریجی بیت کوین‌های خود روی آورند، که این امر به فشار فروش کمک کرده و می‌تواند قیمت بیت کوین را برای مدتی پس از هاوینگ در مسیر نزولی قرار دهد. با کاهش این فشار فروش، انتظار می‌رود که قیمت بیت کوین دوباره روند صعودی به خود بگیرد.

مدیرعامل بیت‌گت ولت(Bitget Wallet) نیز پیش‌بینی می‌کند که پس از هاوینگ، نوسانات قیمتی کوتاه‌مدتی را شاهد خواهیم بود، اما این نوسانات به زودی جای خود را به رشد قیمتی قابل توجه خواهند داد. در حال حاضر، قیمت بیت کوین با افزایشی ۲.۴ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته، به 70,000 دلار رسیده است.

جهت دریافت آخرین نوسانات و تحلیل های BITCOIN می توانید از سیگنال های رایگان آکادمی بیتریوم استفاده کنید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00