رکوردشکنی قیمت بیت کوین تا حداقل 160 هزار دلار!

قیمت بیت کوین

بیت کوین، ستاره دنیای ارزهای دیجیتال، ممکن است تا پایان سال جاری به اوج‌های جدید قیمت بیت کوین دست یابد و رکوردهای تاریخی خود را جابجا کند. این روند صعودی می‌تواند برای معامله‌گرانی که بر روی کاهش قیمت شرط‌بندی کرده‌اند، چالش‌برانگیز باشد.

تیم تحلیلی کوبیسی لتر(Kobeissi Letter)، در یکی از پست‌های خود در پلتفرم X، به فاصله قابل توجهی بین معامله‌گران خوش‌بین (لانگ) و بدبین (شورت) اشاره کرده‌اند. آمارها نشان می‌دهند که تعداد معامله‌گران خوش‌بین به ۲۰ هزار نفر رسیده، در حالی که تعداد معامله‌گران بدبین ۱۵ هزار نفر گزارش شده است. و همین امر می تواند دلیل بسیار خوبی برای افزایش قیمت بیت کوین در آینده ای نزدیک باشد.

این تفاوت می‌تواند محرک اصلی برای ایجاد فشار بر معامله‌گران بدبین باشد، به طوری که افزایش قیمت بیت کوین ممکن است آن‌ها را وادار به پوشش دادن پوزیشن‌های خود با خریدهای خوش‌بینانه کند، که این امر به نوبه خود می‌تواند به افزایش بیشتر قیمت منجر شود.

تحلیل تحلیل گر معروف راجب قیمت بیت کوین

در همین حال، معامله‌گر مشهوری با نام مستعار Dave the Wave، در پلتفرم X اظهار داشته که هدف‌گذاری قیمت ۱۶۰ هزار دلاری برای بیت کوین، تنها یک دیدگاه محافظه‌کارانه است و احتمال دارد که قیمت این ارز دیجیتال به مراتب بالاتر نیز برود.

دیو، تحلیل خود را بر پایه کانال‌های رشد لگاریتمی (LGC) بنا نهاده و از آن‌ها برای پیش‌بینی نقاط عطف و کف‌های چرخه بازار استفاده می‌کند، در حالی که نوسانات کوتاه‌مدت را فیلتر و روندهای بلندمدت را برجسته می‌سازد.

بر اساس بررسی‌های او، به نظر می‌رسد که بیت کوین در حال تکرار الگویی است که پیش‌تر در سال ۲۰۲۰ شاهد آن بودیم، الگویی که به رشد ۱۵۴ درصدی قیمت منجر شده بود.

در حالی که این خبر نگارش می‌شود، قیمت بیت کوین پس از یک هفته رشد ۱۵ درصدی، مجدداً سطح ۷۰ هزار دلاری را به دست آورده است. علاقه‌مندی مؤسسات و سرمایه‌گذاران خرد به بیت کوین در حال افزایش است و این می‌تواند به رشد بیشتر قیمت کمک کند.

در این لحظات، جامعه ارز دیجیتال با دقت به دنبال نشانه‌هایی از احتمال ثبت رکورد قیمتی جدید، پیش از رویداد مهم هاوینگ در ماه آوریل (فروردین) می‌گردد.

اما ممکن است این افزایش قیمت پس از مدتی میسر گردد به همین منظور بهتر است تحلیل های تکنیکال و فاندامنتال ارز های دیجیتال را به خوبی مرور کنیم تا بهترین نوسان گیری را انجام دهیم.

 

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00