رویدادهایی که موسسات تجاری را به سمت ارزهای دیجیتال سوق می دهد

رویدادهایی که موسسات تجاری را به سمت ارزهای دیجیتال سوق می دهد

مدیر ارشد استراتژی در Bitrue گفت: افزایش تقاضای مشتریان برای ارزهای دیجیتال و اعتقاد به اینکه آنها یک طبقه دارایی جدید را نشان می دهند، به توضیح علاقه جدید مؤسسات مالی سنتی به دارایی های دیجیتال کمک می کند. فروپاشی FTX و Terra Luna در سال 2022 و بازار نزولی ناشی از آن ممکن است به رفع موانع ورود کمک کرده باشد. به گفته این مجری، ورود و حضور موسسات “tradfi” (مالی سنتی) در بازار کریپتو نیز احتمالا منجر به “استقرار استانداردهای صنعت” خواهد شد.

بر اساس دیدگاه رابرت کوارتلی-ژانیرو، موسسات tradfi به دنبال سرمایه گذاری در رمزارزها هستند

رابرت کوارتلی-ژانیرو، مدیر ارشد استراتژی (CSO) در صرافی ارز دیجیتال Bitrue، اظهار داشت: پس از گذراندن سال‌ها برای حمله به دارایی‌های دیجیتال، تعداد فزاینده‌ای از موسسات مالی سنتی (tradfi) به دنبال قرار گرفتن در معرض دارایی‌های کریپتو هستند. او گفت که تقاضای مشتریان برای ارزهای دیجیتال و همچنین این باور که رمزارزها یک طبقه دارایی جدید هستند، برخی از دلایلی است که موسسات tradfi ظاهراً این تغییر دیدگاه را داشته‌ اند.

Quartly-Janeiro که به عنوان عضو مهمان در مدرسه اقتصاد لندن تحصیل کرده است، به Bitcoin.com News گفت که شرایط تغییر یافته که پس از سقوط FTX می‌تواند یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار کلیدی باشد.

«رویدادهای منفی که در آن زمان [بین سال‌های 2021 تا 2023] رخ داد – مانند FTX، Luna، و غیره – و بازار نزولی متعاقب آن برخی از موانع مربوط به هزینه ورود و خرید را از بین برد. Quartly-Janeiro توضیح داد که این فرصتی را برای مؤسسات tradfi ایجاد کرد تا وارد بازار شوند و از ارزش ویژه برند و توانایی‌های مالی خود استفاده کنند.

خطرات و مزایا

در حالی که چشم انداز ورود موسسات مالی سنتی به بازار کریپتو گاهی اوقات یک موضوع بحث برانگیز است، CSO Bitrue گفت که می تواند هم مزایا و هم خطرات را ببیند. برخی از مزایا شامل افزایش حجم تجارت، افزایش انتخاب مصرف کننده و افزایش حرفه ای بودن است. ورود و حضور موسسات tradfi در بازار کریپتو نیز به احتمال زیاد منجر به “استقرار استانداردهای صنعت” خواهد شد.

با این حال، وقتی نوبت به خطرات می رسد، Quartly-Janeiro پیشنهاد کرد که بازیگران مختلف در بازار کریپتو ممکن است دیدگاه های متفاوتی در این مورد داشته باشند. به عنوان مثال، برخی از نهادهای رمزنگاری ممکن است افزایش رقابت از سوی مؤسسات مالی قدیمی با سرمایه خوب را به عنوان تهدیدی برای مدل‌های تجاری خود ببینند. با این حال، برخی «خطر سرریزها را در مناطقی مانند استیبل کوین‌ها که به دارایی‌ها و ارزهای دنیای واقعی مرتبط هستند» می‌ بینند.

برای مؤسسات مالی سنتی که به دنبال ورود به بازار ارزهای دیجیتال هستند، Quartly-Janeiro سرمایه‌گذاری مشترک یا خرید مستقیم نهادهای رمزنگاری موجود را پیشنهاد کرد. او گفت که این ممکن است جایگزین بهتری برای ساختن همه چیز از ابتدا باشد. در مورد پروژه‌های مالی غیرمتمرکز (defi) که مشتاق مشارکت با tradfi هستند، CSO Bitrue گفت که کسب دانش عمیق از هر دو دنیای مالی سنتی و defi می‌تواند مفید باشد.

دیدگاه شما در مورد ورود موسسات مالی سنتی به بازار رمزارزها چیست؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید

4.8/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00