رقابت میان نامزدهای انتخاباتی ریاست‌ جمهوری آرژانتین به دور دوم رفت!

رقابت میان نامزدهای انتخاباتی ریاست‌ جمهوری آرژانتین به دور دوم رفت

آخر هفته گذشته در آرژانتین، رای گیری برای رئیس جمهور بعدی این کشور به دور دوم بین سرجیو ماسا، وزیر دارایی از حزب اتحادپور لا پاتریا (la Patria) و خاویر مایلی نامزد آزادی خواه از حزب لا لیبرتاد آوانزا (La Libertad Avanza) انجامید. در رأی گیری یکشنبه، ماسا 37 درصد و مایلی 30 درصد آرا را به دست آوردند.

رقابتی تنگاتنگ میان ماسا و مایلی برای رهبری در میان تنش های اقتصادی

27 روز دیگر، دو نامزد ریاست جمهوری آرژانتین، در دور دوم انتخابات برای تصدی مقام رهبری این کشور رقابت خواهند کرد. یکشنبه گذشته، سرجیو ماسا، وزیر دارایی فعلی، 37 درصد از آرای مردم را به دست آورد. رقیب او خاویر مایلی، با 30 درصد، پس از او قرار دارد. پاتریشیا بولریچ از حزب Juntos por el Cambio، وزیر امنیت سابق آرژانتین، توانست 24 درصد آرا را به دست آورد.

ماسا و مایلی به دنبال جذب حامیان بولریچ و افراد بلاتکلیف در هفته های آینده هستند. مشاهدات نشان می‌دهد که پایگاه رای‌ دهندگان مایلی، اگرچه در ابتدا قوی بود، اما از اوت (مرداد) رشد چندانی نکرده است. ماسا از آرژانتین برای توسعه یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) برای کاهش چالش‌های اقتصادی این کشور حمایت می‌کند.

ماسا در جریان مناظره ریاست جمهوری گفت: ما ارز دیجیتال بانک مرکزی را در آرژانتین راه اندازی خواهیم کرد.

ماسا می‌گوید: «ما ارز دیجیتال را در آرژانتین راه‌اندازی می‌کنیم.» بانک مرکزی جمهوری آرژانتین از سال گذشته در حال تهیه پیش‌نویس قوانین مربوط به پزو دیجیتال است. ماسا معتقد است که پزو دیجیتال ممکن است تورم را کاهش دهد و به طور بالقوه از فرار مالیاتی جلوگیری کند. در مقابل، مایلی که اخیراً به تاکر کارلسون اطلاع داده بود که “دولت ثروت را از بین می برد”، طرفدار بیت کوین (BTC) است و قصد دارد بانک مرکزی کشور را به طور کامل لغو نماید.

در جریان مناظره ریاست جمهوری کشور آرژانتین

مایلی مشتاق انتقال ارز رسمی آرژانتین به دلار آمریکا است. در ماه ژوئن، او فاش کرد که ابزار و حمایت شخص ثالث برای تعطیلی بانک مرکزی کشور را دارد. مایلی در آن زمان اظهار داشت: ما به کار برای حل یک مشکل بزرگ در آرژانتین که تورم است، ادامه می دهیم. دور دوم که 19 نوامبر(28 آبان) است، بسیار اهمیت دارد، زیرا یک نامزد به 45 درصد آرا یا 40 درصد با برتری 10 امتیازی نیاز دارد. نتیجه دور دوم بر آرژانتین و بازارهای بی ثبات آن تأثیر عمیقی خواهد گذاشت.
به نظر شما نتیجه دور دوم انتخابات چه خواهد شد؟ نظرات خود را در مورد این موضوع در بخش دیدگاه های آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقاله های مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00