20 قانون که توسط معامله گران حرفه ای دنبال می شود

برای شنیدن پادکست مربوطه میتونید روی کارت زیر کلیک کنید!

20 قانون که توسط معامله گران حرفه ای دنبال می شود

رزرو سود قابل اعتماد در بازارهای مالی سخت تر از آن چیزی است که در نگاه اول به نظر می رسد. در واقع، تخمین‌های غیررسمی نشان می‌دهد که بیش از 80 درصد از معامله‌گران بالقوه در نهایت شکست می‌خورند، از بین می‌روند و به سرگرمی‌های ایمن‌تری روی می‌آورند.1 اما صنعت کارگزاری به ندرت نرخ شکست مشتری را منتشر می‌کند، زیرا آنها به احتمال زیاد نگران هستند که حقیقت چیزهای جدید را بترساند. حساب ها. در واقع، نرخ شستشو می تواند بسیار بیشتر از 80٪ باشد.
در واقع، موفقیت در تجارت دشوار است و معامله گران دائماً سودآور دارای ویژگی های خاص کمیاب هستند. این 20 قانون نکاتی هستند که حرفه ای های طولانی مدت از آنها برای ماندن در حلقه برنده استفاده می کنند.

نکات مهم معامله گری

• تجارت سودآور دشوار است و معامله گران موفق ویژگی های خاص کمیاب را دارند.
• تخمین زده می شود که بیش از 80 درصد معامله گران شکست می خورند و ترک می کنند.
• یکی از کلیدهای موفقیت این است که استراتژی هایی را شناسایی کنید که پول بیشتری نسبت به باخت به دست می آورند.
• بسیاری از معامله گران شکست می خورند زیرا استراتژی ها با شرایط متغیر بازار سازگار نمی شوند.
• قوانین کلاسیک از معامله گران حرفه ای می تواند به حفظ تمرکز دقیق روی سودآوری کمک کند.

راه سودآوری بلند مدت

سودآوری بلندمدت به دو مجموعه مهارت مرتبط نیاز دارد. اولین مورد این است که مجموعه ای از استراتژی ها را شناسایی کنید که بیشتر از چیزی که از دست می دهند درآمد کسب می کنند و سپس از استراتژی ها به عنوان بخشی از یک برنامه معاملاتی استفاده کنید. دوم، استراتژی‌ها باید به خوبی عمل کنند، در حالی که بازار هم انگیزه‌های صعودی و هم نزولی را تجربه می‌کند. به عبارت دیگر، در حالی که بسیاری از معامله گران می دانند چگونه در بازارهای خاص درآمد کسب کنند، مانند یک روند صعودی قوی، در دراز مدت شکست می خورند زیرا استراتژی های آنها با تغییرات اجتناب ناپذیر در شرایط بازار سازگار نیست.
آیا می توانید با رویکردی که شانس برای رفاه بلندمدت را افزایش می دهد از گروه جدا شوید و به اقلیت حرفه ای بپیوندید؟ آیا می توانید از گله معامله گران ناموفق جدا شوید و به موفقیت تجاری دست یابید؟ با یک برنامه واضح و مختصر با استراتژی های اثبات شده شروع کنید و سپس از 20 قانون زیر استفاده کنید.

1. به نظم و انضباط خود پایبند باشید

نظم و انضباط را نمی توان در یک سمینار آموزش داد یا در نرم افزارهای گران قیمت تجارت یافت. معامله گران هزاران دلار را برای جبران کمبود خودکنترلی خرج می کنند، اما تعداد کمی از آنها متوجه می شوند که نگاه طولانی به آینه همان کار را با قیمت بسیار پایین تر انجام می دهد. درس مهم این است که، هنگامی که یک معامله گر به طرح معاملاتی خود اطمینان پیدا کرد، باید نظم و انضباط برای ادامه مسیر را داشته باشد، حتی زمانی که رگه های باخت اجتناب ناپذیر وجود دارد.

2. از دست دادن جمعیت

سودآوری بلندمدت مستلزم قرار گرفتن در جلو یا پشت جمعیت است، اما هرگز در میان جمعیت، زیرا این همان جایی است که استراتژی های غارتگرانه هدف قرار می گیرند. از تابلوهای سهام و چت روم ها دوری کنید، جایی که افراد جدی نیستند و بسیاری از آنها انگیزه های پنهانی دارند.

3. طرح معاملاتی خود را درگیر کنید

برنامه معاملاتی خود را به صورت هفتگی یا ماهانه به روز کنید تا ایده های جدید در آن گنجانده شود و ایده های بد حذف شود. هر وقت در چاله ای افتادید و به دنبال راهی برای بیرون آمدن هستید، برگردید و نقشه را بخوانید.

4. گوشه ها را نبرید

رقابت شما صدها ساعت را صرف تکمیل استراتژی‌ها می‌کند و اگر انتظار دارید چند دارت پرتاب کنید و با سود از آنجا دور شوید، درگیر یک بیداری بی‌ادب هستید. تنها راه رسیدن به موفقیت درازمدت کار سخت و انضباط است.

5. از بدیهیات اجتناب کنید

سود به ندرت از پیروی از اکثریت یا جمعیت حاصل می شود. هنگامی که یک راه اندازی تجارت عالی را می بینید، این احتمال وجود دارد که دیگران نیز آن را ببینند، شما را در میان جمعیت قرار می دهد و شما را برای شکست آماده می کند.

6. قوانین خود را زیر پا نگذارید

زمانی که موقعیت‌ها بد می‌شوند، قوانین معاملاتی ایجاد می‌کنید تا از دردسر خلاص شوید. اگر به آنها اجازه ندهید کار خود را انجام دهند، نظم و انضباط خود را از دست داده اید و در را به روی ضررهای بزرگتر باز کرده اید.

7. از متخصصان بازار اجتناب کنید

این پول شما در خطر است، نه مال آنها. به خاطر داشته باشید که گورو ممکن است در حال صحبت کردن در مورد موقعیت های خود باشد، به این امید که پچ پچ هیجان انگیز سود آنها را افزایش دهد، نه شما را.

8. از شهود خود استفاده کنید

تجارت از جنبه های ریاضی و هنری مغز شما استفاده می کند، بنابراین برای موفقیت در بلندمدت باید هر دو را پرورش دهید. هنگامی که با ریاضی راحت شدید، ممکن است بخواهید با مدیتیشن، چند حالت یوگا یا پیاده روی آرام در پارک، نتایج را افزایش دهید.

9. عاشق نشوید

اگر خیلی عاشق وسیله تجاری یا سرمایه گذاری خود هستید، جای خود را به تصمیم گیری ناقص می دهید. این وظیفه شماست که از ناکارآمدی سرمایه گذاری کنید، در حالی که دیگران به سمت اشتباهی گرایش پیدا می کنند، پول به دست آورید.

10. زندگی شخصی خود را سازماندهی کنید

هر چیزی که در زندگی شما اشتباه باشد، در نهایت به عملکرد معاملاتی شما نیز منتقل خواهد شد. اگر با پول، ثروت، و قطب مغناطیسی فراوانی و کمبود صلح نکرده باشید، این امر به ویژه خطرناک است. نیازهای تجاری خود را جدا از نیازهای شخصی خود نگه دارید و به هر دو رسیدگی کنید.

11. سعی نکنید یکنواخت شوید

کاهش سرمایه بخشی طبیعی از چرخه زندگی معامله گر است. آنها را با ظرافت بپذیرید و به استراتژی‌های تست شده پایبند باشید که می‌دانید در نهایت عملکرد شما را به مسیر درست برمی‌گرداند. سعی نکنید یک معامله باخت را با معاملات بیشتر جبران کنید. معامله انتقامی یک دستور العمل برای فاجعه است.

12. مراقب هشدارها باشید

ضررهای بزرگ به ندرت بدون اخطارهای فنی متعدد رخ می دهد. معامله گران به طور معمول این سیگنال ها را نادیده می گیرند و به امید اجازه می دهند تا جای نظم و انضباط متفکرانه را بگیرد و خود را برای درد و رنج آماده کنند. به طور خلاصه، مراقب علائم اولیه مبنی بر تغییر شرایط بازار و ایجاد خطر برای موقعیت های شما باشید.

13. ابزارها فکر نمی کنند

برخی از معامله گران سعی می کنند مهارت های ناکافی خود را با نرم افزارهای گران قیمت که با انواع سیگنال های خرید و فروش اختصاصی بسته بندی شده اند، جبران کنند. هنگامی که فکر می کنید نرم افزار از شما هوشمندتر است، این ابزارها می توانند با تجربه ارزشمند تداخل داشته باشند. از ابزارهایی استفاده کنید که به خوبی با طرح معاملاتی شما مطابقت دارند، اما به یاد داشته باشید که در نهایت، شما هستید که به دنبال آن هستید.

14. از سر خود استفاده کنید

طبیعی است که معامله گران از قهرمانان مالی خود تقلید کنند، اما این نیز راهی عالی برای از دست دادن پول است. آنچه را که می توانید از دیگران بیاموزید، سپس عقب نشینی کنید و هویت بازار خود را بر اساس مهارت های منحصر به فرد و تحمل ریسک خود ایجاد کنید.

15. جام مقدس را فراموش کنید

معامله گران بازنده در مورد فرمول مخفی که به طور جادویی نتایج آنها را بهبود می بخشد خیال پردازی می کنند. در واقعیت، هیچ رازی وجود ندارد زیرا راه موفقیت همیشه از انتخاب دقیق، مدیریت ریسک موثر و سودجویی ماهرانه می گذرد.

16. ذهنیت چک حقوق را کنار بگذارید

به ما آموزش داده شده است که در طول هفته کاری برای یک چک حقوق کار کنیم. این ذهنیت پاداش پرداخت در ازای تلاش با جریان طبیعی بردها و ضررهای معاملاتی در طول یک سال در تضاد است. در واقع، آمار نشان می دهد که بیشتر سودهای سالانه فقط در چند روز معاملاتی ثبت می شود.
252 تعداد روزهای معاملاتی واقعی در طول یک سال تقویمی معمولی، زیرا اکثر بازارها برای تعطیلات و تعطیلات آخر هفته بسته هستند.

17. جوجه های خود را نشمارید

اشکالی ندارد که نسبت به معامله ای که در مسیر شما قرار دارد احساس خوبی داشته باشید، اما تا زمانی که آن موقعیت را نبندید یا آن را پوشش ندهید، پول مال شما نیست. هرچه زودتر می توانید، با توقف های بعدی یا سود جزئی، آنچه را که می توانید قفل کنید، تا دست های پنهان بازار نتوانند سود شما را در آخرین لحظه به جیب بزنند.

18. سادگی را در آغوش بگیرید

روی اقدام قیمت تمرکز کنید و درک کنید که همه چیز ثانویه است. پیش بروید و شاخص های فنی پیچیده بسازید، در حالی که در نظر داشته باشید که وظیفه اصلی آنها تأیید یا رد آنچه که چشم شما قبلاً می بیند است.

19. با ضرر و زیان صلح کنید

تجارت یکی از معدود مشاغلی است که در آن از دست دادن پول هر روز راهی طبیعی برای موفقیت است. هر ضرر معاملاتی با یک درس مهم در بازار همراه است، اگر به پیام باز باشید. همچنین بدانید که چه زمانی باید ترک کنید و از معاملات استراحت کنید. ضررها را بپذیرید، زمانی را برای جمع‌بندی مجدد اختصاص دهید و سپس با دیدگاهی جدید به بازار بازگردید.

20. مراقب تقویت باشید

معاملات فعال باعث ترشح آدرنالین و اندورفین می شود. این مواد شیمیایی حتی زمانی که پول خود را از دست می دهید می توانند احساس سرخوشی ایجاد کنند. این به نوبه خود، شخصیت‌های اعتیادآور را تشویق می‌کند تا موقعیت‌های بدی بگیرند، فقط برای اینکه عجله کنند. اگر برای دستیابی به عجله و هیجان معامله می کنید، احتمالاً به دلایل اشتباه معامله می کنید.

آیا اکثر معامله گران تازه کار شکست می خورند؟
آره. در واقع، اکثریت بزرگی از معامله‌گران روزانه و تازه‌کارها پس از یک دوره زمانی نسبتاً کوتاه شکست می‌خورند
آیا سرمایه گذاران می توانند با انتخاب سهام بازار را شکست دهند؟
به طور متوسط، پاسخ منفی به نظر می رسد. در بلندمدت، استراتژی‌های سرمایه‌گذاری فعال (یعنی انتخاب سهام) به ویژه پس از در نظر گرفتن هزینه‌های مبادله و مالیات، تمایل به عملکرد ضعیف در بازار گسترده‌تر دارند. در واقع، به نظر می‌رسد که استراتژی شاخص منفعل برای اکثر سرمایه‌گذاران بلندمدت خرید و نگه‌داری بهترین است.
برخی از سوگیری های رفتاری که به موفقیت معامله گران آسیب می زند چیست؟
امور مالی رفتاری چندین سوگیری روانی و خطاهای شناختی را کشف کرده است که می تواند به عملکرد یک معامله گر آسیب برساند. یکی از این سوگیری ها، بیزاری از ضرر است، جایی که ترس از قفل شدن ضرر در واقع باعث می شود معامله گران در شرایط قرمز ریسک بیشتری بکنند و باعث می شود آنها برای مدت طولانی در مقابل بازنده ها نگه داشته شوند و برنده ها را خیلی زود بفروشند. یکی دیگر از موارد سوگیری اخیر است که به موجب آن به اطلاعات یا اخبار جدیدتر اهمیت بیشتری داده می شود، حتی اگر مشخصه روندهای بلندمدت نباشد.
خط پایین
اکثر معامله گران از تمام پتانسیل خود استفاده نمی کنند، در نهایت تراشه های خود را نقد می کنند و راه های سنتی تری برای کسب درآمد پیدا می کنند. با پیروی از قوانین کلاسیک طراحی شده برای حفظ تمرکز بر سودآوری، به عضوی مغرور در اقلیت حرفه ای تبدیل شوید.

720
دپارتمان روانشناسی
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست