معامله روزانه آکادمی بیتریوم

برای شنیدن پادکست مربوطه میتونید روی کارت زیر کلیک کنید!

معامله گر روز

معامله گر روزانه چیست؟

معامله‌گر روز نوعی معامله‌گر است که حجم نسبتاً زیادی از معاملات کوتاه‌مدت و بلندمدت را برای سرمایه‌گذاری در قیمت‌های بازار درون روز انجام می‌دهد. هدف سود بردن از حرکات قیمتی بسیار کوتاه مدت است. معامله گران روزانه همچنین می توانند از اهرم برای تقویت بازده استفاده کنند که می تواند زیان را نیز تقویت کند.

در حالی که بسیاری از استراتژی ها توسط معامله گران روزانه استفاده می شود، اقدام قیمتی که به دنبال آن است، نتیجه ناکارآمدی موقت عرضه و تقاضا است که به دلیل خرید و فروش دارایی ایجاد می شود. معمولاً موقعیت‌ها از دوره‌های میلی‌ثانیه تا ساعت‌ها نگهداری می‌شوند و عموماً قبل از پایان روز بسته می‌شوند، به طوری که هیچ خطری بعد از ساعت یا یک شب باقی نمی‌ماند.

پادکست : چگونه یک تریدر (معامله گر موفق) باشیم؟ همه چیز در مورد ذهنیت است!

نکات مهم در رابطه با معامله گر روز

 • معامله گران روز معامله گرانی هستند که استراتژی های درون روزی را اجرا می کنند تا از تغییرات قیمت نسبتا کوتاه مدت برای یک دارایی معین سود ببرند.
 • معامله گران روزانه طیف وسیعی از تکنیک ها را به کار می گیرند تا از ناکارآمدی های بازار سرمایه گذاری کنند، اغلب معاملات زیادی در روز انجام می دهند و قبل از پایان روز معاملات، موقعیت های خود را می بندند.
 • معاملات روزانه اغلب با تحلیل تکنیکال مشخص می شود و به درجه بالایی از نظم و انضباط شخصی و عینی نیاز دارد.
 • معاملات روزانه می تواند یک تعهد پرسود باشد، اما با درجه بالایی از ریسک و عدم اطمینان همراه است.

ترید روزانه چیست؟

اصول یک معامله گر روز

هیچ مدرک خاصی برای تبدیل شدن به یک معامله گر روزانه لازم نیست. در عوض، معامله‌گران روزانه بر اساس فراوانی معاملاتشان طبقه‌بندی می‌شوند. سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی (FINRA) و بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) معامله گران روزانه را بر اساس اینکه در طول یک بازه زمانی پنج روزه چهار بار یا بیشتر معامله می کنند طبقه بندی می کنند، مشروط بر اینکه تعداد معاملات روزانه بیش از 6٪ از کل مشتری باشد. فعالیت تجاری در آن دوره یا شرکت کارگزاری/سرمایه گذاری که در آن حساب باز کرده است، آنها را معامله گر روزانه می داند.

یک معامله گر روزانه اغلب تمام معاملات را قبل از پایان روز معاملاتی می بندد تا موقعیت های باز را یک شبه حفظ نکند. اثربخشی یک روز معامله گران ممکن است با گسترش قیمت پیشنهادی، کمیسیون معاملات، و همچنین هزینه‌های مربوط به فیدهای خبری بلادرنگ و نرم‌افزارهای تحلیلی محدود شود. تریدروزانه موفق نیاز به دانش و تجربه گسترده دارد. معامله گران روزانه از روش های مختلفی برای تصمیم گیری در مورد معاملات استفاده می کنند. برخی از معامله گران از مدل های معاملاتی کامپیوتری استفاده می کنند که از تحلیل تکنیکال برای محاسبه احتمالات مطلوب استفاده می کنند، در حالی که برخی بر اساس غریزه خود معامله می کنند.

معامله گران روزانه مشمول الزامات نگهداری سرمایه و حاشیه هستند.

یک معامله گر روزانه در درجه اول به ویژگی های قیمت یک سهم توجه دارد. این برخلاف سرمایه گذارانی است که از داده های اساسی برای تجزیه و تحلیل پتانسیل رشد بلندمدت یک شرکت برای تصمیم گیری در مورد خرید، فروش یا نگهداری سهام آن استفاده می کنند.

نوسانات قیمت و میانگین محدوده روز برای یک معامله گر روزانه بسیار مهم است. یک اوراق بهادار باید حرکت قیمت کافی برای یک معامله گر روزانه داشته باشد تا به سود برسد. حجم و نقدینگی نیز بسیار مهم هستند زیرا ورود و خروج سریع از معاملات برای کسب سودهای کوچک در هر معامله حیاتی است. اوراق بهادار با محدوده روزانه کم یا حجم روزانه کم برای معامله گر روزانه جالب نخواهد بود.

تعیین الگو معامله گر روز

معامله‌گر روز الگو (PDT) یک نام نظارتی برای آن دسته از معامله‌گران یا سرمایه‌گذارانی است که معاملات چهار روزه یا بیشتر را در طول پنج روز کاری با استفاده از حساب مارجین انجام می‌دهند.

تعداد معاملات روزانه باید بیش از 6 درصد از کل فعالیت تجاری حساب حاشیه را در آن پنجره پنج روزه تشکیل دهد. اگر این اتفاق بیفتد، حساب معامله گر توسط کارگزار او به عنوان PDT علامت گذاری می شود. تعیین PDT محدودیت های خاصی را برای تریدبیشتر ایجاد می کند. این نام گذاری برای منصرف کردن سرمایه گذاران از تریدبیش از حد در محل قرار داده شده است.

تکنیک های معامله گر روز

معامله گران روزانه با رویدادهایی که باعث حرکت های کوتاه مدت بازار می شوند هماهنگ هستند. تریداخبار یک تکنیک محبوب است. اعلامیه های برنامه ریزی شده مانند آمارهای اقتصادی، درآمد شرکت ها یا نرخ بهره تابع انتظارات بازار و روانشناسی بازار است. بازارها زمانی واکنش نشان می دهند

معمولاً با حرکات ناگهانی و قابل توجهی که می تواند به سود معامله گران روزانه باشد، انتظارات برآورده نمی شود یا از آنها فراتر رفته است.

یکی دیگر از روش های معاملاتی به عنوان محو کردن شکاف در باز شناخته می شود. وقتی قیمت افتتاحیه شکافی را نسبت به بسته شدن روز قبل نشان می دهد، گرفتن موقعیت در جهت مخالف شکاف به عنوان محو شدن شکاف شناخته می شود. برای روزهایی که خبری نیست یا خلأ وجود ندارد، صبح زود، معامله گران روز نگاهی به جهت کلی بازار خواهند داشت.

اگر آنها انتظار دارند که بازار به سمت بالا حرکت کند، اوراق بهاداری را می خرند که با کاهش قیمت ها قدرت نشان می دهند. اگر بازار روند نزولی داشته باشد، اوراق بهاداری کوتاه مدتی که در هنگام جهش قیمت‌ها ضعیف می‌شوند، نشان می‌دهند.

اکثر معامله گران روزانه مستقل روزهای کوتاهی دارند و دو تا پنج ساعت در روز کار می کنند. اغلب آنها قبل از شروع معاملات زنده چندین ماه انجام معاملات شبیه سازی شده را تمرین می کنند. آنها موفقیت ها و شکست های خود را در مقابل بازار دنبال می کنند و هدفشان یادگیری از طریق تجربه است.

استراتژی های معامله گر روز

معامله گران روزانه از چندین استراتژی درون روزی استفاده می کنند. اینها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • Scalping: این استراتژی تلاش می کند تا سودهای کوچک متعددی را با تغییرات کوچک قیمت در طول روز به دست آورد، و همچنین ممکن است شامل شناسایی فرصت های آربیتراژ کوتاه مدت باشد.
 • بازرگانی: این استراتژی در درجه اول از سطوح حمایت و مقاومت برای تعیین تصمیمات خرید و فروش استفاده می کند. اگر پوزیشن‌ها به‌جای ساعت‌ها یا روزها، هفته‌ها نگه داشته شوند، این سبک معاملاتی ممکن است به نام معاملات نوسانی نیز خوانده شود.
 • ترید مبتنی بر اخبار: این استراتژی معمولاً فرصت‌های معاملاتی را از نوسانات فزاینده پیرامون رویدادها و سرفصل‌های خبری می‌گیرد.
 • تریدبا فرکانس بالا (HFT): این استراتژی ها از الگوریتم های پیچیده برای بهره برداری از ناکارآمدی های کوچک یا کوتاه مدت بازار تا چندین هزار بار در یک روز استفاده می کنند.

مزایا و معایب معاملات روزانه

مهمترین مزیت معاملات روزانه این است که موقعیت ها تحت تأثیر احتمال اخبار منفی یک شبه که پتانسیل تأثیر بالقوه بر قیمت اوراق بهادار را دارند، قرار نمی گیرند. این گونه اخبار شامل حیاتی اقتصادی و گزارش‌های سود، و همچنین ارتقاء و کاهش ارزش کارگزاری که قبل از باز شدن بازار یا پس از بسته شدن بازار اتفاق می‌افتد.

ترید به صورت روزانه چندین مزیت کلیدی دیگر را ارائه می دهد. یکی از مزیت‌ها، توانایی استفاده از دستورات توقف ضرر است – عمل افزایش قیمت توقف برای به حداقل رساندن ضرر از یک موقعیت خرید. یکی دیگر شامل افزایش دسترسی به حاشیه و در نتیجه، اهرم بیشتر است. معاملات روزانه همچنین فرصت های یادگیری بیشتری را برای معامله گران فراهم می کند.

با این حال، با هر پوشش نقره ای، ابرهای طوفانی نیز وجود دارد. در حالی که معاملات روزانه می تواند بسیار سودآور باشد، اما همچنان با خطرات زیادی همراه است.

معایب معاملات روزانه عبارتند از:

زمان ناکافی برای یک موقعیت برای مشاهده افزایش سود، در برخی موارد اصلاً سود، و افزایش هزینه کمیسیون به دلیل معاملات بیشتر، که حاشیه سودی را که معامله گر انتظار دارد را از بین می برد. معامله گران روزانه که در فروش کوتاه شرکت می کنند یا از مارجین برای اهرم موقعیت های خرید استفاده می کنند، می توانند شاهد افزایش سریع زیان باشند که منجر به فراخوان مارجین می شود.

نکات مثبت معامله گر روز

 • موقعیت‌ها معمولاً در پایان هر روز بسته می‌شوند و خطرات ناشی از اخبار یک شبه یا جابجایی کارگزاران در ساعات غیرفعال بر آن‌ها تأثیری ندارد.
 • دستورات توقف ضرر محکم می تواند موقعیت ها را از حرکات شدید محافظت کند.
 • معامله گران عادی به افزایش اهرم و کمیسیون کمتر دسترسی دارند.
 • معاملات متعدد تجربه یادگیری عملی را افزایش می دهد.

نکات منفی معامله گر روز

 • معاملات مکرر به معنای هزینه های چندگانه کمیسیون است.
 • برخی از دارایی ها خارج از محدوده هستند، مانند صندوق های سرمایه گذاری مشترک.
 • ممکن است زمان کافی برای کسب سود قبل از بسته شدن یک موقعیت وجود نداشته باشد.
 • زیان می تواند به سرعت افزایش یابد، به خصوص اگر از حاشیه برای تامین مالی خرید استفاده شود. مارجین فراخوان یک ریسک واقعی است.
730
دپارتمان روانشناسی
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست