علل اضطراب ترید و نحوه غلبه بر آنها - آکادمی بیتریوم

برای شنیدن پادکست مربوطه میتونید روی کارت زیر کلیک کنید!

علل اضطراب ترید و نحوه غلبه بر آنها

اضطراب ناشی از عدم کنترل، سازماندهی، آمادگی و اقدام است.
همه معامله گران در مقطعی از زندگی تجاری خود از اضطراب معاملاتی رنج می برند.
اما علل اضطراب و عصبانیت از فردی به فرد دیگر متفاوت است.
در ابتدا، هر معامله‌گری عصبی می‌شود، زیرا نمی‌داند در حال انجام چه کاری است، از شکست خوردن و همه دلایل دیگر می‌ترسد. اما نحوه پاسخ شما به عنوان یک معامله گر به شکست اولیه، چیزی است که موفقیت شما را به عنوان یک معامله گر تعیین می کند. و حتی نوع اضطرابی که تجربه می کنید.

علل اضطراب ترید و نحوه غلبه بر آنها - آکادمی بیتریوم
علل اضطراب ترید

2 دلیل اصلی برای اضطراب معاملات وجود دارد.

1: به دلیل عدم اعتماد به نفس
2: از دست دادن بازار
• لطفاً توجه داشته باشید که نوع سومی از اضطراب نیز وجود دارد که مربوط به عدم اعتماد به نفس است – اما عمیق تر از آنجایی که به طور کلی به زندگی شما مربوط می شود. این نوع اضطراب همان چیزی است که باعث می شود ما از خواب بیدار شویم و ساعت 2 بامداد در گوگل تایپ کنیم “اضطراب دارد مرا می کشد … اضطراب زندگی من را خراب می کند … چرا زندگی اینقدر سخت است؟ …”
اگر از اضطراب مزمن رنج می برید، لطفاً به دنبال مشاوره حرفه ای باشید.

علل اضطراب ترید و نحوه غلبه بر آنها - آکادمی بیتریوم
عدم اطمینان (معامله)

تفاوت اصلی بین افراد عادی و معمولی مضطرب که از اضطراب تریدرنج می برند 1; عدم اعتماد به نفس نحوه پاسخ آنهاست. یک فرد عادی سالم احتمالاً راحت‌تر از یک فرد مضطرب از عقب‌نشینی خارج می‌شود.
عدم اعتماد به معامله زمانی اتفاق می افتد که به مهارت های معاملاتی خود اطمینان نداشته باشید. شاید دانش معاملاتی نداشته باشید و فقط به برخی از ارائه دهندگان سیگنال تکیه کنید تا به شما بگوید چه زمانی بخرید یا بفروشید – یا برنامه و استراتژی معاملاتی پایداری برای کمک به کاهش استرس معاملاتی خود ندارید.

چگونه برای غلبه بر اضطراب اقدام کنم ؟

ابتدا از بازارهای زنده و تمرین آزمایشی عقب نشینی کنید تا زمانی که به برنامه معاملاتی خود اطمینان کافی داشته باشید.
درک کنید که یک شبه یک معامله گر حرفه ای نمی شوید. فقط به این دلیل که 3 ماه گذشته است و هیچ چیز کار نمی کند، دیگر احساس شکست نکنید. ادامه بده برخی می گویند قبل از تبدیل شدن به یک کار حرفه ای، 10000 ساعت طول می کشد تا یک کار را انجام دهید. پس ادامه بده
به یاد داشته باشید که کلید غلبه بر اضطراب ادامه دادن است. شجاعت بسازید و به آن ادامه دهید.
هر زمان که در مورد نتیجه عصبی هستید، به احتمال زیاد به این دلیل است که به خوبی آماده نشده اید.
فقدان اعتماد به نفس چه در تریدو چه در زندگی، تنها با ایجاد شجاعت برای انجام کاری که باید انجام شود، علیرغم اضطراب/ترس، برطرف می شود.
اکثر مردم هر زمان که با مشکلی روبرو می شویم، مضطرب می شویم و به جای اینکه با وجود ترس به راه خود ادامه دهیم، به دور نگاه می کنیم و برای اجتناب از پرداختن به آن موضوع به خود افراط می کنیم.
ما فیلم‌های بی‌پایانی تماشا می‌کنیم، به مواد مخدر و الکل افراط می‌کنیم یا حتی تمام روز را در شبکه‌های اجتماعی صرف می‌کنیم تا احساس بهتری داشته باشیم.
اما این یک مرهم موقت است زیرا ما اکنون در حلقه اضطراب “احساس خوب” با اجتناب از مشکل گیر کرده ایم، سپس احساس بدتری داریم زیرا مشکل هنوز وجود دارد – و اکنون در کاری که نمی خواهیم انجام دهیم افراط کرده ایم. فقط برای اینکه احساس خوبی داشته باشیم و در نهایت حالمان بدتر شود…
… و چرخه ادامه دارد.

علل اضطراب ترید و نحوه غلبه بر آنها - آکادمی بیتریوم

چگونه بر اضطراب تریدغلبه کنیم

1: علت اضطراب خود را مشخص کنید.

آیا به این دلیل است که اعتماد تجاری کافی ندارید؟ سپس آن را بسازید.
آیا به این دلیل است که بازارها دیوانه کننده هستند و همیشه شما را تحریک می کنند؟ آنچه را که می توانید کنترل کنید، بقیه را به بازارها و خدایان آن بسپارید.
آیا به این دلیل است که … شاید … کم حرف معامله را دوست ندارید؟ برخی از ما هستند که از انجام کاری مضطرب می شوند و می ترسند زیرا آن را دوست نداریم و فعالانه نمی دانیم که آن را دوست نداریم. این “حرف های کوچک” را با خود داشته باشید تا ببینید آیا معاملات واقعاً برای شما مناسب است یا خیر.

2: بازارها را یاد بگیرید.

هیچ اطمینان بیشتری نسبت به زمانی که یک معامله را باز می کنید و به خوبی می دانید چه کاری انجام می دهید و چرا موقعیت را باز می کنید وجود ندارد. اگر قصد دارید یک معامله گر واقعی باشید، سیگنال های تجاری از طرف شخصی نباید مادام العمر باشد.
همیشه این سوال وجود دارد که “اگر ارائه دهنده سیگنال شما بمیرد چه اتفاقی می افتد؟” خوب، همیشه می توانید یکی دیگر را پیدا کنید.
یک سوال فوری تر این است، “چگونه می توانید ارائه دهنده سیگنال را سرزنش کنید وقتی که آنها مسئول از بین رفتن حساب شما هستند؟” شما نمی توانید.
پس تریدرا یاد بگیرید. اشتباهات تجاری خود را انجام دهید. اکانت خود را به تنهایی خراب کنید اما سعی کنید همه چیز را در مورد بازارها یاد بگیرید و یک روز می توانید رضایت خود را بدست آورید که تمام پول از دست رفته خود و سپس مقداری را جبران کنید.

علل اضطراب ترید و نحوه غلبه بر آنها - آکادمی بیتریوم

3: مدیریت ریسک و پول

اندازه موقعیت خود را کاهش دهید.
یاد بگیرید چگونه حساب معاملاتی خود را به طور موثر مدیریت کنید.
چه لذتی دارد که 30 درصد از حساب خود را در معرض معاملات قرار دهید به این امید که سریع پول درآورید و سپس همه آن را از دست بدهید؟
هیچ سرگرمی در آن وجود ندارد.
مدیریت ریسک را بیاموزید و نحوه ساخت اکانت و به طور کلی امور مالی شخصی در طول مسیر.
احتمالاً این را نمی دانید، اما اثرات ترس و اضطراب می تواند واقعاً برای سلامتی شما مضر باشد.
خواب ناآرام یا افسردگی یا حتی هذیان ها ارزش دنبال کردن پول اضافی را ندارد.

4: اکنون اقدام کنید.
من تمایلی به توضیح بیشتر در مورد اضطراب معاملاتی ندارم، زیرا تا زمانی که به خوبی آماده باشید (خوب، همانطور که می توانید در معاملات انجام دهید)، حتی زمانی که همه چیز به هم می ریزد، تا حدودی در آرامش خواهید بود که تمام تلاش خود را کردید.
این نقل قول ککیچ می گوید که اضطراب محصول عدم آمادگی یا بی عملی یا هر دو است.
بنابراین، اگر به طور کلی در مورد زندگی خود احساس اضطراب می کنید، بهترین کار این است که همه چیز را جمع کنید، با ترس های خود روبرو شوید و به هر حال همین الان اقدام کنید.
از غرق شدن خود در استخرهای اینستاگرام خودداری کنید و به خودتان لعنت بفرستید که چرا زندگی کار نمی کند (زمانی که احتمال دارد حداقل کار را انجام دهید یا اصلاً هیچ کاری انجام نمی دهید) و فقط یک عکس بهتر به آن بدهید.
هر روز زمانی را به فکر کردن در مورد کارهایی که انجام دادید، کارهایی که خوب انجام ندادید و جایی که می توانید پیشرفت کنید اختصاص دهید.
شجاعت از انجام کارها ناشی می شود، حتی زمانی که می ترسید و فکر می کنید نمی توانید آنها را انجام دهید.
و حتی بیشتر، اثرات اضطراب و ترس برای سلامتی شما بسیار مضر است.

 

1,731
دپارتمان روانشناسی
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست