روانشناسی ترید

برای شنیدن پادکست مربوطه میتونید روی کارت زیر کلیک کنید!

روانشناسی ترید ارزهای دیجیتال

اگر به دنبال کلید موفقیت در معاملات ارزهای دیجیتال هستید، وقت آن رسیده است که پیچیدگی های روانشناسی تجارت کریپتو را بررسی کنید. تنها با درک روانشناسی تجارت کریپتو می توان به یک معامله گر موفق تبدیل شد که می تواند در طول زمان ثروت زیادی به دست آورد.

معامله در هر بازار مالی می تواند چالش برانگیز باشد. اما وقتی تجارت ارزهای دیجیتال را شروع می کنید، این یک بازی کاملاً متفاوت است. چیزی که هیچ کس در مورد تجارت کریپتو به شما نمی گوید این است که چگونه فرسودگی ذهنی باعث می شود شما احساس نابودی و سردرگمی کنید.

معامله‌گر رمزنگاری تازه‌کار از عملکرد نوسان و به ظاهر آشفته قیمت ارزهای دیجیتال گیج شده است. اما، بیشتر از آن، معامله گر تازه کار احتمالاً در مورد رفتار نامنظم و تکانشی خود گیج می شود. (توجه: ما به معامله گر کریپتو به عنوان مرد اشاره می کنیم – برای کاهش مراجعات “او و او”. بسیاری از زنان با موفقیت ارزهای رمزنگاری شده را معامله می کنند)

هر روز معامله گر مبتدی به معاملات خود نزدیک می شود و قصد دارد از اشتباهات روز قبل درس بگیرد. در ابتدا ممکن است خوب پیش برود، اما بعد قیمت تغییر می کند و ضرر دیگری معامله گر را از بازار خارج می کند. تاجر مبتدی که ناامید، عصبانی و گیج شده، حاضر نیست دور شود و آرام شود. در عوض، با عصبانیت، معاملات آنی را انجام می‌دهد و مشتاق انتقام گرفتن از بازار ارزهای دیجیتال و جبران ضررهای خود است.

واکنش شخصی به بازار ارزهای دیجیتال ممکن است دیوانه کننده به نظر برسد. به تو اهمیتی نمی دهد شما را نمی شناسد و با این حال، تبدیل به یک دشمن تحریک‌کننده می‌شود که احساس می‌کنید باید آن را شکست دهید.

اشتباه در ترید

چرا هنگام معامله ارزهای دیجیتال اینقدر اشتباه می کنم؟

اتفاقی که برای شما می افتد طبیعی است.

مغز انسان برای بقا به سختی سیم کشی شده است. می خواهد شما را ایمن نگه دارد، به این معنی که از ریسک اجتناب کنید و منابع درونی را برای محافظت از انرژی خود مدیریت کنید.

مغز، در واقع، از عصر حجر تکامل نیافته است. و نکته دیوانه کننده این است که مغز تفاوت بین خطر واقعی و خطر درک شده را نمی داند.

برای مغز، حمله یک ببر دندان شمشیری مانند ترس از صحنه، اولین قرار ملاقات، یا، منتظر آن، احتمال از دست دادن پول در معامله ارزهای دیجیتال است. واکنش مبارزه، فرار یا انجماد بدون توجه به خطر یکسان است.

سیستم لیمبیک فرد مسئول است. این مرکز عاطفی است، و در ابتدا، کنترل کمی بر نحوه کنترل ما دارد.

روانشناسی ترید

تصویر از کتاب معلمان

در تصویر بالا، نمودار واکنش ربودن آمیگدال به تهدید را نشان می دهد

 1. تالاموس داده‌های حسی را دریافت می‌کند – تجارت ارز دیجیتال شما به تازگی به ضرر شما رسیده است.
 2. آمیگدال اطلاعات را دریافت می کند – اما منطقی نیست، بنابراین هیچ بحثی در مورد “من قرار است با این اطلاعات چه کار کنم؟” وجود ندارد. نه، آمیگدال یک پاسخ زانو تکان دهنده است. این ارزیابی تهدید چند ثانیه طول می کشد
 3. داده ها به قشر مغز می روند – آره، قرار است با این اطلاعات چه کار کنم؟
 4. آمیگدال تصمیم می گیرد – اوه، درست است؟ همه چیز به عهده من است که ما را از این وضعیت خارج کنم
 5. آمیگدال کنترل را به دست می گیرد – قشر پیش پیشانی شما مسدود شده است، که به این معنی است که شما اکنون از تفکر منطقی ناتوان هستید. اوه، هک
 6. شما اکنون یک آهو هستید که در چراغ های جلو یخ زده اید – اگر به پلتفرم ارز دیجیتال خود خیره شده باشید، تصمیم ضعیفی خواهید گرفت. قشر پیش فرونتال (The

رئیس مغز و تصمیم گیرنده) از این جلسه خارج شده است. شما نمی توانید در آنجا انتظار کمکی داشته باشید، متاسفم، اما نه، این اتفاق نمی افتد

این واکنش مغز یک پاسخ فیزیولوژیکی است. ضربان قلب شما بالا می رود ممکن است کمی عرق کرده باشید. ماهیچه های شما منقبض هستند و بدن شما نزدیک صفحه کامپیوتر قوز کرده است.

شما از هر یک از اینها آگاهی صفر دارید.

هنگامی که معامله تکانشی را انجام دادید و شکست خوردید، تمام بخار از پاسخ آمیگدال خارج می شود، و شما می نشینید و سر خود را می خارید و به این فکر می کنید که چه اتفاقی افتاده است.

طرز فکر مناسب برای معامله ارزهای دیجیتال چیست؟

بسیار خوب، پس ما توضیح داده‌ایم که وقتی آمیگدال تسخیر می‌شود چه اتفاقی می‌افتد. در ادامه مقاله، دستورالعمل‌های روشنی برای غلبه بر رمزارزهای تجاری تکانشی برای همیشه خواهید داشت.

طرز فکر مناسب برای معامله ارزهای دیجیتال، ذهنی آرام است و نسبت به بازارهای کریپتو واکنشی نشان نمی دهد. شما به همان اندازه که برای شکست‌ها از نظر ذهنی ثابت می‌مانید برای بردها نیز ثابت می‌مانید. شما معامله انتقامی انجام نمی دهید و قبل از ورود به بازار، هر معامله ارز دیجیتال بالقوه را ارزیابی می کنید.

شما نتایج خود را شخصی نمی گیرید. شما مسئولیت کامل هر معامله ارز دیجیتال را بر عهده می گیرید و هر معامله را پس از بسته شدن ارزیابی می کنید.

 

چرا ذهن در تجارت ارزهای دیجیتال مهم است؟

حقیقت سخت این است که تا زمانی که ذهنیت یک معامله گر را ایجاد نکرده باشید، نمی توانید در تجارت ارز دیجیتال موفق شوید.

مهم نیست که چقدر به برنامه معاملاتی و استراتژی‌های رمزنگاری خود اطمینان دارید، هر بار که با ریسک مواجه می‌شوید، هر بار که معامله‌ای روی ارزهای دیجیتال انجام می‌دهید، پاسخ لیمبیک به شما پاسخ خواهد داد.

می‌توانید سال‌ها مبارزه کنید و به دنبال استراتژی‌های بهتر برای تجارت ارزهای دیجیتال باشید. شما می توانید مدیریت ریسک خود را تعریف کنید و نسبت ریسک به پاداش (RTR) بالایی داشته باشید. اما بدون مدیریت ذهن، یک رابطه رونق و رکود با معاملات ارزهای دیجیتال خود خواهید داشت.

معامله گران موفق ارزهای دیجیتال چگونه فکر می کنند؟

معامله گران ارزهای دیجیتال برنده موفق متفاوت از معامله گران مبتدی کریپتو فکر می کنند.

آنها معتقدند که –

 1. آنها می توانند از بازارهای کریپتو جدا بمانند
 2. بازارهای ارزهای دیجیتال هیچ احساسی ندارند
 3. معامله گران خرده فروشی کمتر با تجربه به صورت احساسی معامله می کنند
 4. استراتژی های بهتر باعث نمی شود که آنها بیشتر برنده شوند
 5. معاملات برنده لزوما معاملات بهتری نیستند
 6. بهتر بودن در تحلیل بازار، برد بیشتری ایجاد نمی کند
 7. پاسخ روانی آنها به بازار رمزنگاری پاسخ موفقیت است

توسعه این طرز فکر نیازمند زمان و تلاش است. شما نمی توانید آن را به سرعت انجام دهید، و زمانی که همه چیز گلابی شکل می شود، هیچ فایده ای ندارد که خودتان را سرکوب کنید.

توسعه ذهنیت یک معامله گر مانند عضله سازی است. برای تقویت و شکل دادن به ذهن نیاز به تلاش روزانه است. به هر حال، شما در حال تلاش برای خنثی کردن پاسخ طبیعی فیزیولوژی خود هستید. پاسخ آمیگدال بسیار سریع است، بنابراین، در ابتدا ممکن است به کار بردن پروتکل های شما سخت باشد.

مدیتیشن می تواند هنگام معامله ارز دیجیتال کمک کند زیرا واکنش های مغز را کند می کند و به شما امکان می دهد تغییرات در احساسات را قبل از خارج شدن از کنترل شناسایی کنید.

معامله گران برتر ارزهای دیجیتال به طور منظم مدیتیشن می کنند. مدیتیشن “وو وو” نیست. تنها کاری که باید انجام دهید این است که ساکت باشید، بدون حواس پرتی. اجازه دهید افکار بدون دلبستگی به آنها از ذهن شما عبور کنند. قبل از باز کردن پلت فرم معاملاتی، پنج دقیقه را با چشمان بسته بگذرانید.

اگر لحظه ای احساسی دارید، به عقب برگردید و چشمان خود را ببندید و عمیق نفس بکشید. وقتی چشمانمان را می بندیم، امواج مغزی به طور طبیعی کند می شوند. و تنفس عمیق به تثبیت پاسخ فیزیولوژیکی کمک می کند.

چگونه می توان طرز فکر معامله گر را برای معامله ارزهای دیجیتال توسعه داد؟

آیا آماده هستید که به کار مورد نیاز برای ایجاد یک ذهنیت درخشان برای تجارت ارزهای دیجیتال متعهد شوید؟ اگر چنین است، ادامه مطلب را بخوانید.

 1. یک روال معاملاتی داشته باشید – همه اینها زمانی که دوست دارید به پلتفرم معاملاتی شما بالا می رود. اما، داشتن یک الگوی روزانه چیزی است که معامله گر کریپتو برنده را از معامله گر بازنده جدا می کند. روال خود را با زمان آرام شروع کنید. تمام حواس پرتی را حذف کنید – تلفن همراه را در اتاق دیگری بگذارید و هشدارهای رسانه های اجتماعی را خاموش کنید.
 2. به آموزش تجارت کریپتو خود متعهد شوید – زمانی را صرف یادگیری کنید. در یک دوره آموزشی شرکت کنید، کتاب بخوانید و مطالعه کنید که معامله گران ارزهای دیجیتال موفق چه می کنند
 3. ضررهای خود را کنترل کنید – هرگز بیش از 1% ریسک نکنید و همیشه یک توقف ضرر داشته باشید
 4. یک ژورنال معاملاتی روزانه داشته باشید – ممکن است تعجب کنید که نوشتن در مورد سفر تجاری خود چقدر موثر است. هر معامله را مستند کنید – چرا آن را انجام دادید و چه اتفاقی افتاد؟ احساسات ناامید شده خود را در این مجله رها کنید. سپس هفته ای یک بار آن را بخوانید و عادات خوب و بد خود را مشاهده کنید. سپس این یادگیری را به هفته معاملاتی بعدی ببرید
 5. از نتیجه جدا شوید – تجارت کریپتو شما برنده یا بازنده خواهد شد. هنگامی که معامله را انجام دادید، کنترلی ندارید. مراقب تجارت خود نباشید، زیرا این امر باعث تحریک آمیگدال می شود و ممکن است باعث شود شما به صورت تکانشی عمل کنید

چقدر طول می کشد تا ذهنیت یک معامله گر توسعه یابد؟

مدت زمانی که طول می کشد تا ذهنیت یک معامله گر برای تجارت ارزهای دیجیتال ایجاد شود، برای هر معامله گر متفاوت است. بستگی به این دارد که چقدر وقت بگذارید و چقدر خودآگاه باشید. هنگامی که بتوانید به سرعت عادات و واکنش های احساسی خود را مشاهده کنید، به خوبی در راه تنظیم احساسات خود هستید.

هرچه تلاش روزانه بیشتری انجام دهید، سریعتر نتایج را خواهید دید. اگر به آن پایبند باشید، می توانید انتظار داشته باشید که طی چند هفته یا چند ماه تغییرات مثبتی را مشاهده کنید.

چگونه بر تجارت احساسی روی ارزهای دیجیتال غلبه کنم؟

بازار ارزهای دیجیتال توسط احساسات هدایت می شود. هزاران تاجر خرده‌فروشی کریپتو تحت تأثیر احساساتی مانند طمع، ترس، FOMO و معامله انتقامی، هر روز دکمه خرید و فروش را فشار می‌دهند.

کاهش معاملات هیجانی کار آسانی نیست. این نیاز به تلاش دارد، اما چند عادت مثبت وجود دارد که می توانید شروع کنید که به شما کمک می کند

پس از انجام معامله، دور شوید – به تجارت خیره نشوید. به پیاده روی بروید، نوشیدنی بخورید یا با تلفن تماس بگیرید. هر کاری که شما را از نمودارها دور کند انجام دهید.

 1. به بررسی معامله ادامه ندهید – در حالت ایده آل، نمودارهای خود را ببندید، تا به بررسی آنچه در حال رخ دادن است ادامه ندهید. این عادت بد برای یک معامله گر مبتدی کریپتو کلاسیک است. زمانی که معامله در سود باشد احساس خوشحالی خواهید کرد و اگر رقم منفی را نشان دهد کاهش می یابد
 2. معاملات را پس از سه باخت متوالی متوقف کنید – فردا روز دیگری است. پلتفرم معاملاتی را ببندید و در ژورنال معاملاتی خود درباره آنچه اتفاق افتاده بنویسید. تلفات را تجزیه و تحلیل کنید. آیا کاری بود که بتوانید بهتر انجام دهید؟
 3. یک جلسه معاملاتی با نوسان کمتر انتخاب کنید – کریپتو در بهترین زمان ها بی ثبات است، اما نمودارها را مطالعه کنید و زمانی که بازار کمی ثابت تر است کار کنید و در آن زمان ها معامله کنید.
 4. احساسات خود را بررسی کنید – چه احساسی دارید؟ آیا خسته هستید یا احساس می کنید احساساتی، ترس یا نگران هستید که ممکن است یک تجارت خوب را از دست بدهید؟ اگر چیزی کمتر از آرامش احساس می کنید، دور شوید و زمانی که احساسات خود را تحت کنترل داشتید، برگردید

چگونه می توانم تجارت تکانشی ارزهای دیجیتال را متوقف کنم؟

از نتیجه جدا شوید

از خود بپرسید که آیا بیش از یک درصد در معاملات ارزهای دیجیتال خود بیش از حد معامله می کنید یا ریسک می کنید.

حرص و ترس دو احساسی هستند که بر معامله گر مبتدی ارزهای دیجیتال غالب هستند. FOMO دیگری است. از دست دادن یک حرکت بزرگ می تواند باعث ناامیدی شود. اما، ببینید، این ذهنیت کمی دیوانه کننده است. بازار کریپتو بسیار زیاد است، با پتانسیل معاملات متعدد هر روز. اگر یک معامله را از دست بدهید، پس چه؟ فقط به دنبال دیگری باشید.

در حالی که بر روی سودهایی که از دست داده‌اید تمرکز می‌کنید، زمانی که می‌توانید بهترین معامله بعدی را بگیرید، زمانی را که درگیر احساسات خود شده‌اید تلف می‌کنید.

حرص نخور. سودهای کوچک و افزایشی حساب رمزنگاری شما را به طور پیوسته افزایش می دهد.

یک باخت قابل توجه ممکن است به دنبال یک برد بزرگ باشد.

بازی طولانی را هدف گذاری کنید و حساب رمزنگاری خود را هر بار یک دلار افزایش دهید. آیا داستان لاک پشت و خرگوش را می دانید؟ بله، لاک پشت باشید زیرا سودی که به دست می آورید باید پرورش و محافظت شود. باخت ها خواهد آمد، اما با آن بردها مانند گرد و غبار طلا رفتار کنید.

معامله‌گران حرفه‌ای کریپروتورنس چگونه معاملات خود را مدیریت می‌کنند؟

معامله‌گران حرفه‌ای ارزهای دیجیتال هیچ دلبستگی به نتیجه معاملات خود ندارند. آنها صبورانه منتظر یک معامله خوب هستند و وقتی قیمت به منطقه ورودی هدف آنها رسید، معامله را انجام می دهند. سپس، آن‌ها دور می‌شوند و اجازه می‌دهند تجارت پیش برود. برد یا باخت، معامله‌گر حرفه‌ای کریپتو از نتایج هیجان‌زده یا عصبانی نمی‌شود.

آنها می دانند که نرخ برد 50٪ با ریسک 1٪ و RTR بالا همیشه آنها را در صورت آرامش و جدا ماندن سود می برد.

هنگامی که یک تجارت کریپتو در حال اجرا است، معامله گر حرفه ای آن را به صورت خرد مدیریت نمی کند. در یک نقطه خاص، معامله‌گر کریپتو ممکن است حد ضرر خود را به نقطه سر به سر برساند. غیر از این، آن را به حال خود رها می کنند.

آنها ممکن است یک بار در روز معامله را بررسی کنند. اگر قیمت بر خلاف آنها باشد، معامله‌گر موفق ارز دیجیتال ممکن است معامله را ببندد تا از استاپ ضرر جلوگیری کند و منتظر نقطه ورود دیگری باشد. یا برای تجارت به سراغ ارز دیجیتال دیگری می روند.

آیا طرز فکر یک معامله گر سود من را در معاملات ارزهای دیجیتال افزایش می دهد؟

بله بدون شک 100%

اکثر معامله‌گران مبتدی کریپتو معتقدند که به استراتژی بهتر یا برنامه معاملاتی بهتری نیاز دارند. آن‌ها از یک سیستم به سیستم دیگر رفتند و چند هفته تلاش کردند تا اعلام کنند که این استراتژی کار نمی‌کند.

تنها چیزی که تعداد کمی از معامله گران مبتدی ارزهای دیجیتال به آن نگاه می کنند، طرز فکر آنهاست. آنها معتقدند که بازار کریپتو علیه آنها تقلب شده است. آنها معلمان یا کتاب هایی را که خوانده اند سرزنش می کنند.

هیچ وقت در آینه نگاه نمی کنند و نمی گویند “شاید من هستم.”

دلیلی وجود دارد که نرخ شکست 95 درصدی معامله گران مبتدی وجود دارد و آن خودداری از متعهد شدن به ایجاد ذهنیت معامله گر است.

5 درصد از معامله گران موفق این کار را انجام داده اند. آن‌ها می‌دانند که ذهن بقایشان مانع از آن‌ها شده است، و اقداماتی را برای تغییر واکنش‌شان به معامله ارزهای دیجیتال انجام دادند.

آنها باورها و نگرش خود را نسبت به تجارت ارزهای دیجیتال تغییر داده اند. آنها بر روانشناسی تجارت ارزهای دیجیتال متمرکز شدند.

1 تا 5 درصد از معامله گران موفق رمزنگاری متعهد به مدیتیشن روزانه هستند. آنها تا زمانی که زمانی را برای آرام کردن ذهن خود و آماده معامله صرف نکرده باشند، به نمودار کریپتو نزدیک نمی شوند.

زمان خود را صرف کار بر روی طرز فکر معامله گر خود کنید و نتایج مثبتی را مشاهده خواهید کرد.

مزایای کار بر روی ذهن من برای تجارت ارزهای دیجیتال چیست؟

مزایا بی پایان هستند، اما در اینجا یک یادآوری سریع از آنچه می توانید انتظار داشته باشید در روانشناسی تجارت ارزهای دیجیتال وجود دارد –

 1. شما بیشتر برنده خواهید شد – دیگر از رونق و رکود معامله گر مبتدی ارز دیجیتال خبری نیست. طرز فکر یک معامله گر معاملات شما را ثابت و ثابت نگه می دارد
 2. شما معاملات کمتری خواهید داشت – معامله گران حرفه ای می گویند که این معاملات برنده نیستند که آنها را موفق می کنند. این معاملاتی است که آنها انجام نمی دهند که منجر به رشد مداوم و افزایش سرمایه می شود. دیگر خبری از تجارت تکانشی نیست.
 3. از تجارت بیشتر لذت خواهید برد – اضطراب معامله اغلب منجر به فرسودگی و فرسودگی می شود. زمانی که به یک نتیجه دلبسته باشید استرس زا است و نمی توانید احساسات خود را کنترل کنید وقتی ضرر می کنید
 4. شما اعتماد به نفس به دست می آورید – نه فقط در مورد تجارت کریپتو. توسعه طرز فکر یک معامله گر مزایای متعددی دارد که در تمام سطوح زندگی شما وجود دارد. اعتماد به نفس شما در معامله ارزهای رمزنگاری شده به شما کمک می کند با دیدن آنها معاملات را انجام دهید و معاملات ضعیف رمزنگاری را قبول نکنید. معامله گران بازنده دارای شک و تردیدهای فلج کننده ای هستند که با هر ضرری همراه می شود. معامله گران برنده چنین تردیدی ندارند، چه برنده شوند و چه ببازند.

 

709
دپارتمان روانشناسی
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست