راهنمای ملزومات ترید روزانه آکادمی بیتریوم

برای شنیدن پادکست مربوطه میتونید روی کارت زیر کلیک کنید!

راهنمای ملزومات ترید روزانه

سال‌ها پیش بود که تنها افرادی که می‌توانستند در بازار سهام فعالانه معامله کنند، کسانی بودند که در مؤسسات مالی بزرگ، کارگزاری‌ها و خانه‌های تجاری کار می‌کردند. با این حال، در 25 سال گذشته، تحولاتی مانند رشد کارگزاری‌های تخفیف و معاملات آنلاین، همراه با انتشار فوری اخبار در سراسر جهان و کمیسیون بسیار کم، زمینه بازی یا بهتر است بگوییم ترید را هموار کرده است. در سال‌های اخیر، محبوبیت پلت‌فرم‌های معاملاتی مانند Robinhood و 0% کمیسیون، تلاش برای سرمایه‌گذاران خرده‌فروش را آسان‌تر از همیشه کرده است.

ترید  روزانه می تواند شغلی پردرآمد باشد (به شرطی که آن را به درستی انجام دهید). اما برای تازه‌کارها نیز می‌تواند کمی چالش‌برانگیز باشد، به‌ویژه کسانی که با یک استراتژی خوب برنامه‌ریزی شده آمادگی کامل ندارند. حتی باتجربه‌ترین معامله‌گران روزانه نیز می‌توانند به تکه‌های خشن ضربه بزنند و ضرر را تجربه کنند.

بنابراین، معاملات روزانه دقیقاً چیست و چگونه کار می کند؟

نکات مهم

 • معامله گران روز معامله گران فعالی هستند که استراتژی های درون روزی را اجرا می کنند تا از تغییرات قیمت یک دارایی سود ببرند.
 • معاملات روزانه از طیف گسترده ای از تکنیک ها و استراتژی ها برای سرمایه گذاری بر ناکارآمدی های درک شده بازار استفاده می کند.
 • معاملات روزانه اغلب با تحلیل تکنیکال مشخص می شود و به درجه بالایی از نظم و انضباط شخصی و عینی نیاز دارد.

ترید روزانه چیست؟

مبانی معاملات روزانه

معاملات روزانه معمولاً به خرید و فروش اوراق بهادار در یک روز معاملاتی اشاره دارد. این می تواند در هر بازاری رخ دهد، اما در بازارهای ارز خارجی (فارکس) و بورس رایج است. معامله گران روزانه معمولاً تحصیلات خوبی دارند و از بودجه خوبی برخوردار هستند. آن‌ها از مقادیر بالایی از اهرم‌ها و استراتژی‌های معاملاتی کوتاه‌مدت استفاده می‌کنند تا از تغییرات قیمتی کوچکی که در سهام یا ارزهای با نقدشوندگی بالا رخ می‌دهد، سرمایه‌گذاری کنند.

معامله گران روزانه با رویدادهایی که باعث حرکت های کوتاه مدت بازار می شوند هماهنگ هستند. ترید بر اساس اخبار یک تکنیک محبوب است. اعلامیه های برنامه ریزی شده مانند آمارهای اقتصادی، درآمد شرکت ها یا نرخ بهره تابع انتظارات بازار و روانشناسی بازار است. بازارها زمانی که این انتظارات برآورده نشدند یا از آنها فراتر رفتند واکنش نشان دهید – معمولاً با حرکات ناگهانی و قابل توجه – که می تواند سود زیادی برای معامله گران روزانه داشته باشد.

معامله گران روزانه از استراتژی های متعدد درون روزی استفاده می کنند. این استراتژی ها عبارتند از:

 • Scalping: این استراتژی تلاش می کند تا با تغییرات کوچک قیمت در طول روز سودهای کوچک متعددی را به دست آورد.
 • معاملات محدوده: این استراتژی در درجه اول از سطوح حمایت و مقاومت برای تعیین تصمیمات خرید و فروش استفاده می کند.
 • ترید مبتنی بر اخبار: این استراتژی معمولاً فرصت های معاملاتی را از نوسانات شدید پیرامون رویدادهای خبری به دست می آورد.
 • ترید با فرکانس بالا (HFT): این استراتژی ها از الگوریتم های پیچیده برای بهره برداری از ناکارآمدی های بازار کوچک یا کوتاه مدت استفاده می کنند.

یک تمرین بحث برانگیز

پتانسیل سود معاملات روزانه موضوعی است که اغلب در وال استریت مورد بحث است. کلاهبرداری های معاملات روزانه اینترنتی آماتورها را با وعده بازدهی عظیم در مدت زمان کوتاه جذب کرده است. متأسفانه، این ایده که این نوع معاملات نوعی طرح پولدار شدن سریع است، همچنان ادامه دارد. برخی افراد بدون دانش کافی به ترید روزانه می پردازند. اما معامله گرانی وجود دارند که علیرغم – یا شاید به دلیل – خطرات زندگی موفقی دارند.

بسیاری از مدیران حرفه ای پول و مشاوران مالی از معاملات روزانه اجتناب می کنند. آنها استدلال می کنند که در بیشتر موارد، پاداش ریسک را توجیه نمی کند. برعکس، کسانی که ترید روزانه انجام می دهند اصرار دارند که سودهایی به دست می آید. معامله روزانه سودآور امکان پذیر است، اما نرخ موفقیت ذاتا پایین تر است زیرا ذاتاً مخاطره آمیز است و به مهارت قابل توجهی نیاز دارد. علاوه بر این، اقتصاددانان و متخصصان مالی به طور یکسان استدلال می‌کنند که در طولانی‌مدت، استراتژی‌های معاملاتی فعال تمایل به عملکرد ضعیف‌تر از استراتژی پایه‌ای شاخص منفعل دارند، به ویژه پس از در نظر گرفتن کارمزدها و مالیات‌ها.

معاملات روزانه برای همه مناسب نیست و خطرات قابل توجهی را در بر دارد. علاوه بر این، نیاز به درک عمیقی از نحوه عملکرد بازارها و استراتژی های مختلف برای کسب سود در کوتاه مدت دارد. اگرچه داستان‌های موفقیت کسانی که به عنوان یک معامله‌گر روزانه ثروتمند شدند، اغلب توجه رسانه‌ها را به خود جلب می‌کنند، به یاد داشته باشید که این مورد برای اکثر معامله‌گران روزانه صدق نمی‌کند: بسیاری از آنها از بین می‌روند و بسیاری از آنها به سختی سرپا می‌مانند. علاوه بر این، نقش شانس و زمان بندی خوب را دست کم نگیرید – اگرچه مهارت قطعا یک عنصر است، یک سکته بدشانسی می تواند حتی با تجربه ترین معامله گر روزانه را نیز غرق کند.

ویژگی های یک معامله گر روز آکادمی بیتریوم

ویژگی های یک معامله گر روز

تاجران حرفه ای روزانه – کسانی که به جای یک سرگرمی برای امرار معاش ترید می کنند – معمولاً در این زمینه تثبیت شده اند. آنها معمولاً دانش عمیقی از بازار نیز دارند. در اینجا برخی از پیش نیازهای لازم برای یک معامله گر روزانه موفق آورده شده است.

دانش و تجربه در بازار

افرادی که بدون آگاهی از اصول بازار سعی در ترید روزانه دارند، اغلب ضرر می کنند. تجزیه و تحلیل فنی و خواندن نمودار هر دو مهارت های خوبی برای یک معامله گر روزانه هستند. اما بدون درک عمیق تر از بازار و ریسک های منحصر به فرد آن، نمودارها ممکن است فریبنده باشند. سعی و کوشش خود را انجام دهید و ویژگی های خاص محصولاتی که ترید می کنید را درک کنید.

سرمایه کافی

معامله گران روزانه فقط از سرمایه ریسکی استفاده می کنند که می توانند از دست بدهند. این نه تنها آنها را از خرابی مالی محافظت می کند، بلکه به حذف احساسات از ترید آنها نیز کمک می کند. مقدار زیادی از سرمایه اغلب برای سرمایه گذاری موثر بر روی حرکات روزانه قیمت لازم است. دسترسی به سرمایه کافی بسیار مهم است زیرا اکثر معاملات روزانه از اهرم بالایی در حساب‌های مارجین استفاده می‌کنند و نوسانات نوسانات بازار می‌تواند باعث فراخوانی مارجین بزرگ در مدت کوتاهی شود.

استراتژی ترید آکادمی بیتریوم

استراتژی

یک معامله گر به برتری نسبت به بقیه بازار نیاز دارد. معامله گران روزانه از چندین استراتژی مختلف از جمله معاملات نوسانی، آربیتراژ و اخبار معاملاتی استفاده می کنند. آن‌ها این استراتژی‌ها را تا زمانی که سود ثابتی ایجاد کنند و به طور موثر زیان را محدود کنند، اصلاح می‌کنند.

تجزیه استراتژی

پاداش ریسک را تایپ کنید

Swing Trading High High

آربیتراژ کم متوسط

اخبار معاملاتی متوسط

ادغام/خریدها متوسط ​​بالا

انضباط

یک استراتژی سودآور بدون نظم و انضباط بی فایده است. بسیاری از معامله گران روزانه به دلیل شکست در انجام معاملاتی که معیارهای خود را برآورده می کنند، پول خود را از دست می دهند. همانطور که گفته می شود، “ترید را برنامه ریزی کنید و طرح را معامله کنید.” موفقیت بدون نظم و انضباط غیرممکن است.

برای سود، معامله گران روزانه به شدت به نوسانات بازار متکی هستند. یک معامله گر روزانه ممکن است سهامی را جذاب بداند که در طول روز حرکت زیادی داشته باشد. این ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد، از جمله گزارش درآمد، احساسات سرمایه گذار، یا حتی اخبار کلی اقتصادی یا شرکت.

معامله گران روزانه همچنین سهام هایی را دوست دارند که نقدشوندگی بالایی دارند زیرا این فرصت را به آنها می دهد تا موقعیت خود را بدون تغییر قیمت سهام تغییر دهند. اگر قیمت سهام بالاتر رود، معامله گران ممکن است موقعیت خرید را اتخاذ کنند. اگر قیمت پایین بیاید، یک معامله گر ممکن است تصمیم به فروش کوتاه کند تا بتواند در زمان کاهش آن سود کند.

صرف نظر از اینکه یک معامله گر روزانه از چه تکنیکی استفاده می کند، آنها معمولاً به دنبال معامله سهامی هستند که حرکت می کند (بسیار زیاد.

ترید روزانه برای زندگی آکادمی بیتریوم

ترید روزانه برای زندگی

دو بخش اصلی از معامله‌گران حرفه‌ای روزانه وجود دارد: کسانی که به تنهایی کار می‌کنند و/یا کسانی که برای یک موسسه بزرگ‌تر کار می‌کنند.

اکثر معامله گران روزانه که برای امرار معاش معامله می کنند، برای بازیگران بزرگی مانند صندوق های تامینی و میزهای معاملاتی اختصاصی بانک ها و موسسات مالی کار می کنند. این معامله گران دارای مزیت هستند زیرا به منابعی مانند خطوط مستقیم به طرف مقابل، میز معاملاتی، مقادیر زیادی سرمایه و اهرم مالی و نرم افزارهای تحلیلی گران قیمت (از جمله مزایای دیگر) دسترسی دارند. این معامله گران معمولاً به دنبال سودهای آسانی هستند که می توانند از فرصت های آربیتراژ و رویدادهای خبری به دست آورند. این منابع به آنها اجازه می دهد تا قبل از اینکه معامله گران فردی بتوانند واکنش نشان دهند، از این معاملات روزانه کم خطرتر سرمایه گذاری کنند.

معامله گران انفرادی اغلب پول دیگران را مدیریت می کنند یا به سادگی با پول خود معامله می کنند. تعداد کمی از آنها به یک میز معاملاتی دسترسی دارند، اما اغلب پیوندهای قوی با یک کارگزاری (به دلیل مبالغ زیادی که برای کمیسیون هزینه می کنند) و دسترسی به منابع دیگر دارند. با این حال، دامنه محدود این منابع، آنها را از رقابت مستقیم با معامله گران روزانه سازمانی باز می دارد. در عوض، آنها مجبور به ریسک بیشتر هستند. معامله گران منفرد معمولاً روزانه با استفاده از تحلیل تکنیکال و معاملات نوسانی – همراه با مقداری اهرم – معامله می کنند تا در چنین حرکات کوچک قیمت در سهام با نقدشوندگی بالا سود کافی ایجاد کنند.

معاملات روزانه مستلزم دسترسی به برخی از پیچیده ترین خدمات و ابزارهای مالی در بازار است.

معامله گران روزانه معمولاً نیاز دارند :

دسترسی به میز معاملاتی

این معمولاً برای معامله‌گرانی که برای مؤسسات بزرگ‌تر کار می‌کنند یا کسانی که مقادیر زیادی پول را مدیریت می‌کنند، رزرو می‌شود. میز معاملاتی یا معاملاتی، اجرای آنی سفارش را برای این معامله گران فراهم می کند، که به ویژه زمانی که تغییرات شدید قیمت رخ می دهد، مهم هستند. به عنوان مثال، زمانی که یک خرید اعلام می شود، معامله گران روزانه که به آربیتراژ ادغام نگاه می کنند می توانند قبل از اینکه بقیه بازار بتوانند از تفاوت قیمت استفاده کنند، سفارشات خود را ثبت کنند.

منابع خبری متعدد معامله گران روزانه

اخبار اکثر فرصت‌ها را فراهم می‌کند که معامله‌گران از آن روز سرمایه‌گذاری می‌کنند، بنابراین ضروری است اولین کسی باشید که از اتفاق مهمی مطلع شوید. اتاق معاملات معمولی به چندین سیم خبر پیشرو، پوشش دائمی سازمان‌های خبری، و نرم‌افزاری که دائماً منابع خبری را برای داستان‌های مهم تجزیه و تحلیل می‌کند، دسترسی دارد.

نرم افزارهای تحلیلی معامله گران روزانه

نرم افزار معاملاتی برای اکثر معامله گران روزانه یک نیاز گران قیمت است. کسانی که به اندیکاتورهای فنی یا معاملات نوسانی متکی هستند، بیشتر به نرم افزار متکی هستند تا اخبار. این نرم افزار ممکن است با موارد زیر مشخص شود:

 • تشخیص خودکار الگو: به این معنی است که برنامه معاملاتی شاخص های فنی مانند پرچم ها و کانال ها یا اندیکاتورهای پیچیده تر مانند الگوهای موج الیوت را شناسایی می کند.
 • کاربردهای ژنتیکی و عصبی: اینها برنامه هایی هستند که از شبکه های عصبی و الگوریتم های ژنتیک برای تکمیل سیستم های معاملاتی استفاده می کنند تا پیش بینی های دقیق تری از تغییرات قیمت در آینده انجام دهند.
 • یکپارچه سازی کارگزار: برخی از این برنامه ها حتی مستقیماً با کارگزاری ارتباط برقرار می کنند که امکان اجرای آنی و حتی خودکار معاملات را فراهم می کند. این برای حذف احساسات از معامله و بهبود زمان اجرا مفید است.
 • Backtesting: این به معامله گران اجازه می دهد تا به نحوه عملکرد یک استراتژی خاص در گذشته نگاه کنند تا عملکرد آن در آینده را با دقت بیشتری پیش بینی کنند. به خاطر داشته باشید که عملکرد گذشته همیشه نشان دهنده نتایج آینده نیست.

در مجموع، این ابزارها به معامله گران برتری نسبت به بقیه بازار می دهند. به راحتی می توان فهمید که چرا، بدون آنها، بسیاری از معامله گران بی تجربه پول خود را از دست می دهند. علاوه بر این، سایر عناصری که بر پتانسیل درآمد یک معامله‌گر روزانه تأثیر می‌گذارند، بازاری است که در آن معامله می‌کنند، چه مقدار سرمایه دارند و چه مقدار زمانی که مایلند به آن اختصاص دهند.

خطرات معاملات روزانه

برای یک سرمایه گذار متوسط، معاملات روزانه می تواند یک پیشنهاد دلهره آور به دلیل تعداد ریسک های موجود باشد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) برخی از خطرات معاملات روزانه را برجسته می کند که در زیر خلاصه می شود:

 • برای متحمل شدن زیان های مالی شدید آماده باشید: از آنجایی که معامله گران روزانه معمولاً در ماه های اول ترید خود متحمل زیان های مالی شدید می شوند و بسیاری از آنها هرگز برای کسب سود فارغ التحصیل نمی شوند، آنها فقط باید پولی را که می توانند از دست دادن آن برآیند ریسک کنند.
 • معاملات روزانه یک شغل تمام وقت بسیار پر استرس و پرهزینه است: معاملات روزانه بسیار دشوار است و تماشای ده ها قیمت و نوسان قیمت برای مشاهده روندهای بازار، تمرکز زیادی را می طلبد. معامله گران روزانه نیز متحمل هزینه های زیادی می شوند و معمولاً مبالغ زیادی را برای کمیسیون، آموزش و رایانه به شرکت های خود می پردازند.
 • معامله گران روزانه به شدت به قرض گرفتن پول وابسته هستند: استراتژی های معاملاتی روزانه از اهرم پول قرض گرفته شده برای کسب سود استفاده می کنند، به همین دلیل است که بسیاری از معامله گران روزانه نه تنها تمام پول خود را از دست می دهند، بلکه در نهایت بدهکار می شوند.
 • ادعاهای سود آسان را باور نکنید: مراقب «نکات داغ» و «توصیه‌های تخصصی» از خبرنامه‌ها و وب‌سایت‌هایی باشید که به معامله‌گران روزانه غذا می‌دهند و به یاد داشته باشید که سمینارها و کلاس‌های آموزشی درباره معاملات روزانه ممکن است عینی نباشند.

آیا باید معاملات روزانه را شروع کنید؟

همانطور که در بالا ذکر شد، ترید روزانه به عنوان یک شغل می تواند بسیار دشوار و کاملاً چالش برانگیز باشد

 • ابتدا، شما باید با دانشی از دنیای ترید وارد شوید و ایده خوبی از میزان تحمل ریسک، سرمایه و اهداف خود داشته باشید.
 • ترید روزانه نیز شغلی است که به زمان زیادی نیاز دارد. اگر می‌خواهید استراتژی‌های خود را کامل کنید – البته پس از تمرین – و پول درآورید، باید زمان زیادی را به آن اختصاص دهید. این چیزی نیست

که می توانید پاره وقت یا هر زمان که هوس کردید انجام دهید. شما باید به طور کامل روی آن سرمایه گذاری کنید.

 • اگر به این نتیجه رسیدید که هیجان ترید برای شما مناسب است، به یاد داشته باشید که از کوچک شروع کنید. به جای اینکه ابتدا وارد بازار شوید و خود را لاغر کنید، روی چند سهم تمرکز کنید. همه چیز فقط استراتژی معاملاتی شما را پیچیده می کند و می تواند به معنای ضررهای بزرگ باشد.
 • در نهایت خونسردی خود را حفظ کنید و سعی کنید احساسات را از معاملات خود دور نگه دارید. هرچه بیشتر بتوانید این کار را انجام دهید، بیشتر می توانید به برنامه خود پایبند باشید. حفظ سطح سر به شما امکان می دهد تمرکز خود را حفظ کنید و در عین حال شما را در مسیری که برای پایین رفتن انتخاب کرده اید حفظ کنید.

اگر این دستورالعمل‌های ساده را دنبال کنید، ممکن است به سمت یک حرفه پایدار در ترید روزانه پیش بروید.

آیا معاملات روزانه غیرقانونی است؟

اگرچه ترید روزانه غیرقانونی یا غیراخلاقی نیست، اما می تواند بسیار خطرناک باشد. از آنجایی که بیشتر استراتژی‌های معاملات روزانه از اهرم‌های مالی در حساب‌های حاشیه استفاده می‌کنند، معامله‌گران روزانه می‌توانند بیشتر از آنچه سرمایه‌گذاری کرده‌اند ضرر کنند و در نهایت بدهی قابل توجهی داشته باشند.

چگونه می توان از آربیتراژ به عنوان یک استراتژی ترید روزانه استفاده کرد؟

آربیتراژ عبارت است از خرید و فروش همزمان یک اوراق بهادار در بازارهای مختلف برای کسب سود از تفاوت های جزئی قیمت اوراق در این بازارها. از آنجایی که آربیتراژ مکانیزمی را فراهم می کند تا اطمینان حاصل شود که هرگونه انحراف در قیمت دارایی از ارزش منصفانه آن به سرعت تصحیح می شود، فرصت های آربیتراژ به ندرت دوام زیادی دارند.

چرا معامله گران روز یک شبه موقعیت ها را حفظ نمی کنند؟

معامله گران روزانه معمولاً به دلایلی یک شبه موقعیت را حفظ نمی کنند: اکثر کارگزاران برای معاملات یک شبه نیاز به حاشیه بالاتری دارند و بنابراین سرمایه اضافی مورد نیاز است. یک سهم می تواند در اخبار یک شبه کاهش یا افزایش یابد و ضرر معاملاتی بزرگی را به همراه داشته باشد. و نگه داشتن یک موقعیت زیان ده یک شبه به این امید که بتوان بخشی یا تمام زیان را جبران کرد، ممکن است فلسفه اصلی معاملات روزانه معامله گر را نقض کند.

مارجین مورد نیاز برای معامله گران روزانه چیست؟

بر اساس قوانین سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی (FINRA)، حداقل نیاز صاحبان سهام برای مشتری یک کارگزار-نماینده که به عنوان معامله گر روز الگو تعیین شده است، 25000 دلار است که باید قبل از هر گونه فعالیت معاملاتی روزانه به حساب مشتری واریز شود. و همیشه حفظ می شود.

قدرت خرید معاملات روزانه چیست؟

قدرت خرید به کل وجوهی اطلاق می شود که سرمایه گذار برای معامله اوراق بهادار در اختیار دارد و برابر است با وجه نقد نگهداری شده در حساب به اضافه حاشیه موجود. طبق قوانین FINRA، یک مشتری کارگزار-فروشنده که به عنوان معامله‌گر روز الگو تعیین می‌شود، می‌تواند تا چهار برابر مازاد حاشیه نگهداری خود را تا پایان معاملات روز قبل برای سهام معامله کند.

سخن آخر

اگرچه معاملات روزانه تا حدودی بحث برانگیز شده است، اما می تواند راهی مناسب برای کسب سود باشد. معامله گران روزانه، چه نهادی و چه فردی، با کارآمد و نقد نگه داشتن بازارها، نقش مهمی در بازار دارند. اگرچه ترید روزانه در بین معامله‌گران بی‌تجربه محبوب است، اما باید آن را در درجه اول به کسانی واگذار کرد که مهارت‌ها و منابع مورد نیاز برای موفقیت را دارند.

704
دپارتمان روانشناسی
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست