وب 3 - Web 3 چیست؟ بهترین ارزهای web3

برای شنیدن پادکست مربوطه میتونید روی کارت زیر کلیک کنید!

حوزه وب 3 چیست ❤️ لیست بهترین ارزهای web3


اگر دوست داری با 10 تا از بهترین ارزهای web3 برای خرید در سال 2022 آشنا بشی این مقاله را تا انتها مطالعه کن

از آنجایی که وب 3.0 قرار است از طریق پروتکل‌های غیرمتمرکز، که بلوک‌های پایه فناوری ارزهای دیجیتال و بلاک چین هستند، کار کند در آینده، بین این سه فناوری رشد وجود خواهد داشت.

خب در ادامه اول بپردازیم به اینکه وب 3.0 چیه تا شناخت نسبی پیدا کنیم و بعد بپردازیم به بهترین ارزهای حوزه وب 3.0

پس اگر آماده هستی بریم به ادامه مقاله …

وب ۳ (web 3) چیست؟

وب 3.0 نسل سوم اینترنت است که در آن برنامه ها و وب سایت ها اطلاعات را به روشی بسیار شبیه به روحیات انسان پردازش می کنند. فناوری‌هایی مانند داده‌های بزرگ، یادگیری ماشین و دفتر کل غیرمتمرکز به وب 3.0 اجازه می‌دهند تا پیشرفت کند.

با توجه به این موضوع که گفته شد، دراینجا 10 ارز دیجیتال وب 3.0 برای خرید در سال 2022 آورده شده است.

ارزهای web3

لیستی از بهترین ارز دیجیتال (توکن) وب 3.0 برای سال 2022

در اینجا چیزی است که باید قبل از سرمایه گذاری در برخی از برترین ارزهای دیجیتال وب 3.0 در نظر بگیرید.

  1. ارز دیجیتال هلیوم (HNT)

هلیوم یک شبکه غیرمتمرکز است که توسط بلاک چین برای دستگاه‌های اینترنت اشیا با استفاده از الگوریتم اثبات پوشش تامین می‌شود.

با هلیوم، کاربران می‌توانند زیرساخت‌های بی‌سیم غیرمتمرکز را در هر مقیاسی بسازند، و به دستگاه‌های کم مصرف اجازه می‌دهند تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و داده‌ها را از طریق شبکه‌ای متشکل از گره‌هایی به نام هات‌اسپات، که هر کدام بخش خاصی از شبکه را پوشش می‌دهند، انتقال دهند. هات اسپات ها به عنوان ماینر نیز عمل می کنند. کاربران شبکه ای که یک هات اسپات را می خرند یا می سازند، هم گره های شبکه را اداره می کنند و هم HNT را استخراج می کنند که ارز دیجیتال اصلی شبکه هلیوم است.

  1. ارز دیجیتال لینک (LINK)

Chainlink  یا لینک یک شبکه غیرمتمرکز ساخته شده بر روی اتریوم است که ایجاد قراردادهای هوشمند را بر اساس داده های دنیای واقعی تسهیل می کند. این می تواند با هر بلاک چین ادغام شود، به همین دلیل است که به یک پلت فرم پر استفاده برای خدمات اوراکل تبدیل شده است.

سکه اصلی چین لینک، LINK، اخیراً شاهد افزایش تقاضا بوده است و در یک نقطه از Shiba Inu شیبا اینو به عنوان پرمعامله ترین و دارای بیشترین معامله و نگهداری (هولد) ارز رمزنگاری شده توسط بزرگترین دارندگان اتر، شکست خورد.

  1. ارز دیجیتال فایل کوین (FIL)

Filecoin  (فایل کوین) یک شبکه ذخیره سازی غیرمتمرکز همتا به همتا است که در آن کاربران می توانند توکن پلتفرم را با اجاره فضای روی هارد دیسک رایانه های خود به دست آورند. یکی از مزایای اصلی Filecoin (فایل کوین) این است که می تواند دارایی های دیجیتال مانند هنر یا موسیقی را در پشت توکن های غیر قابل تعویض ذخیره کند.

هر کسی می‌تواند یک تامین‌کننده ذخیره‌سازی در شبکه Filecoin(فایل کوین) باشد، خواه شما یک فرد یا یک مرکز داده باشید. تنها چیزی که نیاز دارید دسترسی به اینترنت و فضای کافی دیسک است. هرچه فضای ذخیره بیشتری در اختیار شبکه Filecoin (فایل کوین) قرار دهید، کارمزد تراکنش ها و توکن های بیشتری می توانید کسب کنید.

  1. ارز دیجیتال فلاکس (FLUX)

Flux فلاکس برای کمک به توسعه دهندگان برای ایجاد برنامه های (وب 3.0)  وب تیری و استقرار آنها در شبکه های مختلف به طور همزمان ساخته شده است. همچنین می توان از آن برای ایجاد پروژه های غیرمتمرکز استفاده کر. Flux یک طرح اوراکل با زیرساخت منحصراً غیرمتمرکز ارائه می‌کند که به کاربران این امکان رو می‌دهد به داده‌ها در زنجیره و خارج از زنجیره دسترسی داشته باشند.

  1. ارز دیجیتال تتا (THETA)

تتا یک شبکه بلاک چین غیرمتمرکز است که به طور خاص برای پخش ویدئو ساخته شده است. هدف تتا به عنوان یک شبکه همتا به همتا، تسهیل تحویل ویدئو برای کاربران، با گره‌های اعتبارسنجی سازمانی از سونی، گوگل، سامسونگ و سایر شرکت‌ها است.

علاوه بر این توکن ها، برخی دیگر از توکن های وب 3.0 که ارزش دیدن دارند، گولم golem و ارکیده orchid هستند. مطمئن شوید که روند بازار و اخبار پیرامون این توکن ها را قبل از سرمایه گذاری در آنها بررسی کرده اید.

  1. ارز دیجیتال گراف (GRT)

Graph  گراف یک سیستم نمایه سازی است که می تواند برای سازماندهی داده های زنجیره بلوکی مورد استفاده قرار گیرد، که می تواند توسط اعضا فیلتر و پرس و جو شود. این هم یک پروتکل نمایه سازی بلاک چین سطح پایین و هم یک دفتر کل رمزنگاری سطح بالا است که بر اساس آن پروتکل ساخته شده است.

  1. ارز دیجیتال BitTorrent-New (BTT)

BitTorrent ارز بیت تورنت با بیش از 2 میلیارد کاربر و 200 میلیون کیف پول، یک پلت فرم پیشرو برای اشتراک گذاری فایل نظیر به نظیر است که دارای نرم افزار مشتری تورنت برای مک، اندروید، ویندوز و غیره است. خود را به عنوان “بزرگترین شبکه توزیع شده جهان” معرفی می کند و پخش و بارگیری ایمن را برای محصولات تورنت فراهم می کند. طبق گفته CoinMarketCap ، کاربران می‌توانند با پرداخت هزینه، عضویت‌های ممتاز را ارتقا دهند تا از مزایایی مانند قابلیت‌های شبکه خصوصی مجازی و مرور بدون آگهی استفاده کنند.

  1. ارز دیجیتال سیا کیون (SC)

سیاکوین یک پلتفرم دیجیتالی همتا به همتا است که در آن کاربران می توانند برای اجاره فضای ذخیره سازی ابری خود به هاست ها پول پرداخت کنند. داده های کاربران در 30 بخش رمزگذاری شده است که هر کدام در هاست متفاوتی آپلود می شوند.

توسعه دهنده سیا، اسکای نت، چندین پروژه مبتنی بر سیا را در دست اجرا دارد، از جمله استریم رسانه ای مبتنی بر ابر، تحویل محتوا و به اشتراک گذاری فایل.

  1. ارز دیجیتال بت (BAT)

BAT بت یک پلت فرم تبلیغات دیجیتال مبتنی بر بلاک چین را تقویت می کند که محتوا را از طریق مرورگر Brave ارائه می دهد. تبلیغ‌کنندگان هزینه کمپین‌های تبلیغاتی خود را با استفاده از بت BAT پرداخت می‌کنند و مقداری از BAT که پرداخت می‌کنند به عنوان پاداشی برای مشاهده تبلیغات بین کاربران توزیع می‌شود. اگرچه محیط BAT از حریم خصوصی کاربران محافظت می کند، تبلیغ کنندگان می توانند تبلیغات خود را هدف قرار دهند تا اثربخشی آنها را به حداکثر برسانند.

  1. ارز دیجیتال پولکادات (DOT)

Polkadot پولکادات انتقال هر دارایی یا داده را در زنجیره بلوک امکان پذیر می کند. خدمات آن به توکن ها محدود نمی شود. با پولکادات، کاربران می توانند با چندین بلاک چین، به نام پاراچین، در شبکه بومی پولکادات تعامل داشته باشند. چیزی که  Polkadot پولکادات را از شبکه‌های رقیب مانند اتریوم متمایز می‌کند این است که این پاراچین‌ها منحصربه‌فرد و مستقل هستند، اما می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند – یک عملکرد حیاتی برای وب ۳.

برداشت نهایی

با توجه به ظهور وب ۳، ظهور ارزهای دیجیتال وب 3.0 اجتناب ناپذیر است.

جالبه که بدونی وب 3.0 بر اساس مفاهیم سودمندی بیشتر، باز بودن و عدم تمرکز ساخته شده است. و از آنجایی که طرفداران این مفاهیم هر روز در حال افزایش هستند، پشتیبانی بیشتر از آنها می تواند منجر به تبدیل شدن توکن های وب 3.0 به سرمایه گذاری های پرسود شود. با این حال، ارز دیجیتال هنوز یک سرمایه گذاری بسیار سوداگرانه است. قبل از سرمایه گذاری تکالیف خود را انجام دهید و پولی را که نمی توانید از دست بدهید سرمایه گذاری نکنید. این پیشنهادی است که آکادمی بیتریوم پس از فیدبک ها و تجریبات هنرجویان ارائه می دهد.

1,784
دپارتمان رمز ارز
5/5 - (3 امتیاز)
اشتراک گذاری
banner
banner

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست