10 مرکز رمزنگاری برتر در جهان - آکادمی بیتریوم

برای شنیدن پادکست مربوطه میتونید روی کارت زیر کلیک کنید!

10 مرکز رمزنگاری برتر در جهان

کریپتو ماهیت غیرمتمرکز دارد. از نظر تئوری، هاب های رمزنگاری به شکل شهرها یا کشورها در این حوزه دیجیتال اهمیتی ندارند. اما با جهانی شدن کریپتو، برخی مکان‌ها رهبری این انقلاب را بر عهده گرفته‌اند. در عین حال، برخی از آنها عقب مانده و حتی ارزهای دیجیتال را ممنوع می کنند.

بیش از 15000 کسب‌وکار در سراسر جهان پرداخت‌های ارز دیجیتال را می‌پذیرند. اما تنها حدود 2300 نفر از آنها در ایالات متحده مستقر هستند. علاقه مندان به ارزهای دیجیتال علاقه مندند بدانند که چگونه شهرها و کشورهای مختلف از تامین مالی غیرمتمرکز استقبال می کنند.

توجه ما در آکادمی بیتریوم  به‌عنوان مربی ارزهای دیجیتال از شما می‌خواهیم که بهترین تصمیمات مالی را برای خود بگیرید. وقتی صحبت از دنیای عملی به میان می آید، باید در نظر بگیرید که آینده ارزهای دیجیتال در محل زندگی شما و شهرهای مختلف در سراسر جهان چگونه است.

در اینجا ده شهر برتری که انقلاب کریپتو را رهبری می کنند آورده شده است.

10 شهر برتر دوستدار رمزنگاری

سانفرانسیسکو، ایالات متحده
پراگ، جمهوری چک
ونکوور، کانادا
آمستردام، هلند
لیوبلیانا، اسلوونی
برلین، آلمان
ویلنیوس، لیتوانی
میامی، ایالات متحده
زوگ، سوئیس
مادرید، اسپانیا

سانفرانسیسکو، ایالات متحده

10 مرکز رمزنگاری برتر در جهان - آکادمی بیتریوم

سانفرانسیسکو که به عنوان پایتخت فناوری جهان نیز شناخته می شود، مهد جهان بلاک چین است. این شهر که صرافی‌های رمزنگاری پیشرو مانند Coinbase و Kraken را در خود جای داده است، صدها تاجر در صنایع مختلف دارد که پرداخت‌های ارز دیجیتال را می‌پذیرند.

اگرچه منطقه خلیج کمتر از یک میلیون جمعیت دارد، اما بیش از 450 دستگاه خودپرداز بیت کوین در سانفرانسیسکو و اطراف آن وجود دارد. این نسبت بسیار چشمگیر است! برخی از نام‌های محبوب دیگر مانند Robinhood نیز در اینجا هستند.

پراگ، جمهوری چک

10 مرکز رمزنگاری برتر در جهان - آکادمی بیتریوم

پراگ که در سال 2018 به عنوان دوستدار رمزنگاری در جهان شناخته شده است، دقیقاً در آنجا با سانفرانسیسکو قرار دارد. دارای پذیرنده ترین بازرگانان رمزنگاری در جهان است. پایتخت چک همچنین اولین کافی شاپ جهان را که فقط بیت کوین دارد، Paralelní Polis است.

در سال 2018، پراگ خانه 154 مکان بود که پرداخت‌های ارزهای دیجیتال را می‌پذیرفتند. این مکان ها عبارتند از بارها، هتل ها، رستوران ها، سینماها، جاذبه ها و مراکز خرید. این شهر همچنین دارای دستگاه های خودپرداز BTC متعددی است. نه فقط این، شما حتی می توانید یک آپارتمان اجاره کنید یا ملکی را در پراگ با ارز دیجیتال خریداری کنید. به سرعت تا سال 2022، همه چیز فقط پیشرفت کرده است..

ونکوور، کانادا

10 مرکز رمزنگاری برتر در جهان - آکادمی بیتریوم

کانادا یکی از معدود کشورهای غیر اروپایی است که از ارزهای دیجیتال به جای اعمال محدودیت برای آن استقبال می کند. کل کانادا صحنه رمزنگاری بسیار پر جنب و جوشی دارد اما در ونکوور فعال ترین صحنه است.

BitMex، یکی دیگر از صرافی های پیشرو، ونکوور را به عنوان مرکز آمریکای شمالی خود تعیین کرده است. این شهر بیش از 50 فروشنده دارد که پرداخت‌های ارز مجازی را می‌پذیرند و بیش از 221 مکان از آنجایی که می‌توانید ارزهای دیجیتال بخرید، دارد.

واقعیت جالب: در سال 2013، اولین دستگاه خودپرداز BTC جهان در قهوه خانه Waves در ونکوور شروع به کار کرد.

آمستردام، هلند

10 مرکز رمزنگاری برتر در جهان - آکادمی بیتریوم

پایتخت هلند جدا از اینکه یک مقصد توریستی محبوب است، به دلیل استقبال از ارزهای دیجیتال به خوبی شناخته شده است. استارت‌آپ‌های پیشرو ارزهای دیجیتال، مانند ارائه‌دهنده خدمات پرداخت، BitPay و سازنده سخت‌افزار استخراج، BitFury، در آمستردام مستقر هستند.

این شهر حدود 70 فروشنده دارد که پرداخت های بیت کوین از جمله آرایشگاه ها، تعمیرگاه های دوچرخه و کافی شاپ ها را می پذیرند. شش دستگاه خودپرداز بیت کوین در سراسر شهر موجود است. آمستردام همچنین خانه سفارت بیت کوین است. اینجا جایی است که جامعه هلندی و حتی بین المللی ارزهای دیجیتال، امور مالی غیرمتمرکز را ترویج می کنند.

چیزی که آمستردام را به یک مرکز رمزنگاری منحصر به فرد تبدیل می کند این است که در سال 2015، این شهر بلوار بیت کوین معروف خود در جهان را افتتاح کرد. این خیابانی است که تقریباً همه مغازه ها در آن پرداخت های رمزنگاری شده را می پذیرند.

لیوبلیانا، اسلوونی

10 مرکز رمزنگاری برتر در جهان - آکادمی بیتریوم

لیوبلیانا که دوست‌دارترین مقصد اروپایی در سال 2022 است، پایتخت و بزرگترین شهر اسلوونی است. این کوچکترین شهر از نظر جمعیت در این لیست است، اما بیش از 300 فروشنده دارد که پرداخت های رمزنگاری شده را می پذیرند! این شهر دارای 11 دستگاه خودپرداز بیت کوین است و همچنین خانه BTC City، یکی از بزرگترین مراکز خرید، تفریحی، تجاری و نوآوری در اروپا است. این مرکز خرید بزرگ بیش از 500 فروشگاه دارد که پرداخت با ارزهای دیجیتال را می پذیرند.

برلین، آلمان

10 مرکز رمزنگاری برتر در جهان - آکادمی بیتریوم

خانه EOS، یک سیستم‌عامل بلاک چین برای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز در مقیاس تجاری و ارز دیجیتال IOTA، پایتخت آلمان یکی از مشارکت‌کنندگان اصلی در توسعه ارزهای مجازی است. اکنون سال هاست مرکز صحنه اتریوم است. نه فقط این، حداقل 15 شرکت بلاک چین، از جمله سانتریفیوژ و گنوسیس، در برلین تاسیس شده اند.

برلین از سال 2013 که بازارهای منطقه کروزبرگ شروع به پذیرش بیت کوین کردند، دوستی خود در زمینه رمزنگاری را نشان داده است. این شهر در برهه‌ای از زمان بیشترین فروشندگان ارز دیجیتال را در جهان داشت.

این فقط برلین نیست. آلمان به طور کلی طیف وسیعی از قوانین را تصویب کرده است، از قانونی کردن برخی از اوراق بهادار فقط الکترونیکی و اجازه به بانک‌ها برای ذخیره و مالکیت ارزهای دیجیتال.

ویلنیوس، لیتوانی

10 مرکز رمزنگاری برتر در جهان - آکادمی بیتریوم

ویلنیوس به لطف مرکز بلاک چین مستقر در این شهر به یک مرکز بین المللی برای آموزش، شبکه، شتاب دهی استارتاپ، خدمات حرفه ای و رویدادهای مرتبط با بلاک چین تبدیل شده است. بیشتر و بیشتر شرکت‌های بلاک چین و کریپتو شهر لیتوانی را برای ایجاد دفتر مرکزی خود به دلیل سیاست‌های ارز دیجیتال پسند این کشور انتخاب می‌کنند.

لیتوانی یک اقتصاد بازار باز را ترویج می‌کند و دارای مقررات شفاف رمزنگاری، زیرساخت‌های پیشرفته فناوری اطلاعات و کارآفرینی است که آن را به گزینه‌ای عالی برای استارت‌آپ‌های بلاک چین تبدیل می‌کند. ویلنیوس همچنین دارای رستوران‌های متعدد، سالن‌های زیبایی، شرکت‌های خدماتی و حتی خدمات پزشکی است که ارز دیجیتال را می‌پذیرند.

میامی، ایالات متحده

10 مرکز رمزنگاری برتر در جهان - آکادمی بیتریوم

میامی نیویورک را به عنوان سرمایه مالی غیرمتمرکز آمریکا تصاحب می کند زیرا صرافی هایی مانند Blockchain.com اعلام کرده اند که دفتر مرکزی خود را در ایالات متحده از نیویورک به میامی منتقل می کنند. این کلان شهر بیش از 50 فروشنده دارد که کریپتو و بیش از 650 دستگاه خودپرداز بیت کوین را می پذیرند!

شهردار شهر، فرانسیس سوارز، قصد دارد میامی را به مرکزی برای مشاغل بلاک چین تبدیل کند و حتی پیشنهاد داده است که کارمندان به صورت مجازی دستمزد دریافت کنند. این شهر همچنین میزبان کنفرانس بیت کوین میامی است که یکی از بزرگترین کنفرانس ها در دنیای ارزهای دیجیتال است. اهمیت میامی به‌عنوان یک مرکز ارزهای دیجیتال را می‌توان از این واقعیت درک کرد که FTX ده‌ها میلیون دلار برای خرید حق نام‌گذاری استادیوم میامی هیت هزینه کرده است.

زوگ، سوئیس

10 مرکز رمزنگاری برتر در جهان - آکادمی بیتریوم

اگرچه از نظر فنی یک شهر نیست، اما این شهر کوچک سوئیس قطعاً یک مرکز رمزنگاری است زیرا میزبان کریپتو ولی، گروهی از شرکت‌های بلاک چین و ارزهای دیجیتال از جمله بنیاد اتریوم و آلت‌کوین‌های دیگر مانند Cardano، Dfinity، Bancor و Tezos است. زوگ یکی از پایین‌ترین نرخ‌های مالیاتی در منطقه را دارد که شرکت‌هایی را از سراسر جهان جذب می‌کند. بهترین قسمت؟ شرکت های مستقر در زوگ حتی می توانند مالیات خود را به صورت رمزنگاری پرداخت کنند.

سنگاپور

10 مرکز رمزنگاری برتر در جهان - آکادمی بیتریوم

سنگاپور یک مرکز مالی مهم آسیایی است و پس از ممنوعیت چین بر فعالیت رمزارزها، که به هنگ کنگ نیز کشیده شد، شهرت بسیار بیشتری در دنیای ارزهای دیجیتال به دست آورده است. برخی از بزرگترین صرافی ها مانند Coinbase و Binance به دنبال مجوز برای فعالیت در اینجا هستند.

سنگاپور دارای صحنه رمزنگاری پر جنب و جوشی است که بیش از 400 استارت آپ بلاک چین در اینجا ثبت نام کرده اند. همچنین میزبان یک شرکت داده بازار، Nansen، تبادل Crypto.com و دفتر مرکزی شبکه Kyber Protocol De-Fi است.

اشتیاق دولت سنگاپور برای تامین مالی غیرمتمرکز پشت رشد صنعت کریپتو در ایالت شهر است. سازمان های دولتی به تازگی برنامه نوآوری بلاک چین (SBIP) سنگاپور را راه اندازی کرده اند. این یک پروژه تحقیقاتی با تمرکز بر کاربرد بلاک چین در تجارت، تدارکات و زنجیره تامین است و با حدود 8.9 میلیون دلار سرمایه گذاری شده است.

2,098
دپارتمان رمز ارز
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست