آیا تتر سرمایه گذاری روی دلار است ؟ - آکادمی بیتریوم

برای شنیدن پادکست مربوطه میتونید روی کارت زیر کلیک کنید!

آیا تتر سرمایه گذاری روی دلار است ؟

ارزهای دیجیتال به طور مداوم در اخبار هستند زیرا موسسات و شرکت های مالی معروف بیت کوین را به ترازنامه خود اضافه می کنند. در زمان‌های اخیر، دارایی‌های با نوسان کمتر در ارزهای دیجیتال – استیبل کوین‌ها – نیز راه خود را به رادارهای سرمایه‌گذاران باز کرده‌اند. بزرگترین استیبل کوین بر اساس ارزش بازار، تتر (USDT) است.

تتر چیست؟ | آنچه باید درباره سرمایه گذاری در تتر بدانیم | رده Rade

تتر چیست؟

تتر یک ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین است که به دلار آمریکا متصل است. دلارهای واقعی و همچنین اوراق قرضه، اسناد خزانه و سایر دارایی‌ها به عنوان وثیقه در موسسات مالی ذخیره می‌شوند. استیبل کوین ها معمولاً با دلار آمریکا رابطه 1:1 دارند و نسبت به همتایان ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم، نوسانات بسیار کمتری را تجربه می کنند.

درک استیبل کوین ها - آکادمی بیتریوم

درک استیبل کوین ها

هدف بخش استیبل کوین جلوگیری از نوسانات است و به ارزهای دیجیتال اجازه می دهد تا به جای سرمایه گذاری مخاطره آمیز، ذخیره ارزش باشند. استیبل کوین‌ها همچنین نقدینگی را در بازار ارزهای دیجیتال پرنوسان فراهم می‌کنند، جایی که تبدیل بین پول نقد و ارز دیجیتال مانند بیت کوین دشوار است.
شناخته شده ترین استیبل کوین ها، ارزهای رمزنگاری شده با پشتوانه USD مانند تتر، دلار جمینی و کوین USD هستند. با این حال، سایر استیبل کوین ها از انواع دیگری از وثیقه استفاده می کنند. برخی از آنها با استفاده از سایر ارزهای فیات مانند یورو یا ین یا کالاهایی مانند طلا و نقره پشتیبانی می شوند.

آشنایی با آکادمی بیتریوم

خوب برای دانستن

با وجود نسبت 1:1 استیبل کوین های محبوب USD، معمولاً نوسانات جزئی در قیمت وجود دارد. بیشتر اوقات، متوجه خواهید شد که مقادیر استیبل کوین می تواند بین 1 تا 3 سنت تفاوت داشته باشد. این تا حد زیادی به دلیل تغییرات در نقدینگی و عرضه و تقاضا است که ناشی از معاملات، حجم معاملات و نوسانات بازار است.

مهم است که به خاطر داشته باشید که برخی از شرکت ها نسبت به سایرین در مورد اینکه چه مقدار از استیبل کوین آنها واقعاً توسط ارزهای فیات و کالاها پشتیبانی می شود، شفافیت کمتری دارند. خود تتر بر سر ادعاهای نادرست و عدم پشتیبانی کامل خود درگیر بحث و جدل شده است.

ارز دیجیتال تتر چیست ؟ — همه چیز درباره استیبل کوین تتر (Tether) – فرادرس -  مجله‌

تاریخچه تتر و بحث

تتر در سال 2014 به عنوان realcoin شروع شد و اولین توکن ها در سال 2015 در شبکه بیت کوین توزیع شد. این یکی از اولین ارزهای دیجیتال و یکی از اولین استیبل کوین های موفق بود. نه تنها از نظر فناوری انقلابی بود، بلکه فهرستی از بنیانگذاران معتبر از جمله مدیر بنیاد بیت کوین، براک پیرس، داشت.
با این حال، به همان سرعتی که به موفقیت رسید، شک و جنجال به دنبال داشت که با توجه به میزان بررسی دقیق سکه به عنوان اولین استیبل کوین محبوب، جای تعجب ندارد.

تتر برای حفظ موقعیت خود در صدر مجبور شده است چند بحث و جدل را پشت سر بگذارد:

ساختن ثروت

• Bitfinex: تتر با ثبت شدن در بورس Bitfinex موفقیت اولیه را تجربه کرد، اما تحقیقات بیشتر توسط محققان نشان داد که این دو شرکت دارای مدیر عامل و مدیر مالی یکسان و ساختارهای اجرایی یکسان هستند.
• پمپ بیت کوین: به نظر می رسید که تتر به طور مصنوعی به بازار ارزهای دیجیتال برای ایجاد نقدینگی پمپ می شود و نیروی محرکه ای برای افزایش قیمت بیت کوین تا 20000 دلار است.
• هک 2017: حدود 31 میلیون دلار از تتر در هک سال 2017 به سرقت رفت و تتر را مجبور به ایجاد هارد فورک کرد.
• بحث حمایت از دلار: حسابرسی از ذخایر دلاری آن که قرار بود در سال 2017 انجام شود، هرگز انجام نشد. حسابرسی قرار بود از حفظ ذخایر خود اطمینان حاصل کند، اما تتر راه خود را با حسابرسان جدا کرد.
• پنهان کردن ضررها: در سال 2019، لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک، شرکت مادر را به مخفی کردن 850 میلیون دلار متهم کرد.

ضرر با فرو رفتن در ذخایر ارز تتر. از سال 2021، تتر با جیمز تسویه حساب کرده بود و موافقت کرد که 85 میلیون دلار بپردازد و تجارت با نیویورکرز را متوقف کند. با وجود این، تتر تقصیر را نپذیرفت و ادعا کرد که به سادگی می‌خواهد از موضوع خارج شود. این سازمان می گوید که یک سیاست حمایتی جدید را اجرا کرده است که شامل وام و همچنین دلار می شود.
• اتهامات ضد انحصار: طبق گزارش The Block، یک دعوای دسته جمعی که در ژوئن 2020 ثبت شد، تتر را به دستکاری بازارها از طریق انتشار USDT بدون پشتوانه دلاری برای خود و سپس فروش USDT به صرافی Bitfinex، که شرکت خواهر تتر است، متهم کرد. این پرونده هنوز در دادگاه رسیدگی نشده است.
• اختلاف نظر در مورد ذخایر: بلومبرگ بیزینس ویک در 7 اکتبر 2021 گزارش داد که یک بانکدار سابق با تتر ادعا کرد که مدیران شرکت وجوه ذخیره خود را سرمایه گذاری کرده اند. تحقیقات بیشتر شواهدی را نشان داد که تتر میلیاردها دلار وام های کوتاه مدت به شرکت های بزرگ چینی داده و به دیگر شرکت های رمزنگاری که با بیت کوین تضمین کرده بود وام داده است. به گزارش کوین تلگراف، تتر این گزارش را “تلاش خسته کننده” برای تضعیف شرکت خواند. اما اگرچه یکی از سخنگویان تتر به بلومبرگ بیزینس‌ویک گفت که تتر پول نقد کافی برای مطابقت با بزرگترین پرداخت یک روزه خود را دارد، اما تایید نکرد که حدود 69 میلیارد دلاری که برای پشتوانه تمام سکه‌های در گردش به آن نیاز دارد را در اختیار دارد. به هنگام.
• فروش در میان کاهش پیوند terraUSD: زمانی که رقابت استیبل‌کوین terraUSD در ماه گذشته کاهش پیدا کرد و در یک نقطه به زیر 30 سنت کاهش یافت، یک فروش در میان سرمایه‌گذاران عصبی منجر به برداشت 3 میلیارد دلاری از تتر شد – که همه اینها تتر بود. CNBC گزارش داد که قادر به بازخرید بدون حادثه است. در حالی که قیمت تتر هرگز به زیر 95 سنت نزول نکرد و یک روز بعد به 1 دلار یا نزدیک به آن بازگشت، این رویداد توجه رگولاتورهای نگران عدم حمایت از سرمایه گذاران را به خود جلب کرد.
علیرغم اختلاف نظرها، با افزایش تقاضا، توکن های جدید تتر همچنان به تولید خود ادامه می دهند. در واقع، تتر اخیراً روی Polygon راه‌اندازی شده است که با ارائه راه‌حلی برای هزینه‌های بالای شبکه اتریوم، سرعت پایین و عدم مقیاس‌پذیری، در نوع خود بسیار محبوب شده است. تتر قبلاً زنده بود

کریپتو بریفینگ گزارش داد، پلتفرم‌های قرارداد هوشمند مانند Solana و Algorand علاوه بر اتریوم.
تا 8 ژوئن، ارزش بازار USDT به 72.378 میلیارد دلار رسیده است که نسبت به 78.426 میلیارد دلار در اواسط ژانویه کاهش یافته است.

استراتژی های هوشمند برای بازار نزولی یا بازار خرسی - ارزیدو

به دنبال تنوع در بازار نزولی هستید؟

قبل از سرمایه گذاری در Tether چه نکاتی را باید در نظر گرفت

تتر را می توان در اکثر صرافی های اصلی ارزهای دیجیتال خریداری کرد، اما آیا با توجه به تاریخچه و چشم انداز آن باید سرمایه گذاری کرد؟ تتر، علی‌رغم اینکه مشکلات زیادی در گذشته داشته است، همچنان یک ارز دیجیتال بسیار پایدار است که برای پشت سر گذاشتن مشکلات خود – حداقل تا کنون – قوی‌تر است.
اگرچه رقبا در طول سال ها ظاهر شده اند، تتر همچنان بزرگترین استیبل کوین است و به طور گسترده برای تجارت، وام و کسب سود استفاده می شود. تتر به طور بالقوه می تواند به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال پرخطرتر به دلیل مشکلاتی که در زمینه شفافیت دارد در نظر گرفته شود، اما همچنان در دنیای ارزهای دیجیتال بسیار مهم است.

از کجا تتر بخریم و نرخ بهره بالایی کسب کنیم

می‌توانید تتر را در صرافی‌های اصلی ارزهای دیجیتال و پلت‌فرم‌های وام بخرید. بسیاری فقط برای ذخیره کردن تتر در پلتفرم خود به شما سود می پردازند. تتر معمولاً سود بیشتری نسبت به سایر استیبل کوین‌های محبوب مانند GUSD، USDC و DAI به دست می‌آورد زیرا تقاضای بالای آن در معاملات و وام‌های ارزهای دیجیتال است.
به همین ترتیب، ممکن است بتوانید در KuCoin، یک پلتفرم وام دهی همتا به همتا مبتنی بر ارز دیجیتال، نرخ بهره بالاتری برای تتر درخواست کنید. در آن پلتفرم، تتر نسبت به بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر، از جمله بیت کوین، نرخ بهره بالاتری کسب می کند.
صرف نظر از اینکه سرمایه گذاری را انتخاب می کنید یا نه، مطمئن شوید که قوانین مالیاتی در مورد ارز دیجیتال را درک کرده اید. درآمد به شکل ارز دیجیتال می تواند مشمول مالیات باشد، خواه به عنوان سود یا سود سرمایه به دست آمده باشد.
در زیر برخی از پلتفرم ها و نرخ بهره تتر آنها آورده شده است.

آیا تتر سرمایه گذاری خوبی است؟

با ایجاد تتر و سایر استیبل‌کوین‌ها، تعویض هر ارز دیجیتال با تتر آسان و سریع است، در حالی که تبدیل یک ارز دیجیتال به پول نقد روزها طول می‌کشد و هزینه‌های تراکنش هزینه خواهد داشت. این باعث ایجاد نقدینگی برای پلتفرم های مبادلاتی می شود، استراتژی های خروج بدون هزینه برای سرمایه گذاران ایجاد می کند و به پرتفوی سرمایه گذاران انعطاف و ثبات می بخشد.
علاوه بر این، تتر را می توان بسیار سریعتر و با کارمزد کمتری نسبت به نقل و انتقالات در بانک ها و مؤسسات مالی سنتی به هر نقطه از جهان ارسال کرد. در حالی که اکثر مردم از بیت کوین یا اتریوم برای خرید و تراکنش های روزانه به دلیل نوسانات زیاد استفاده نمی کنند، استفاده از تتر کاملا منطقی است.
به این دلایل و موارد دیگر، هنوز هم ارزش دارد که در تتر سرمایه گذاری کنید. در حالی که تتر یک سرمایه گذاری بلندمدت نیست که به خودی خود باعث رشد پول شما شود زیرا به دلار آمریکا متصل می ماند، پلتفرم های وام دهی، صرافی ها و کیف پول هایی وجود دارند که برای ذخیره USDT در پلتفرم خود، نرخ های بهره بالایی به شما می پردازند.

1,787
دپارتمان رمز ارز
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست