قوانین مالیات ارز دیجیتال در امریکا

برای شنیدن پادکست مربوطه میتونید روی کارت زیر کلیک کنید!

قوانین مالیات ارزهای دیجیتال ❤️ نحوه محاسبات (قوانین IRS سال2021 و 2022)

این هیجان‌انگیزترین بخش سرمایه‌گذاری کریپتو نیست، اما اگر سرمایه‌گذاری می‌کنید، باید بدانید مالیات ارزهای دیجیتال چگونه کار می‌کند. اگرچه ارزهای رمزنگاری شده هنوز جدید هستند، IRS سخت در تلاش است تا انطباق مالیات رمزنگاری را اعمال کند.

روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید در نهایت بر روی کریپتو مالیات بپردازید، و حتی معامله یک ارز دیجیتال با ارز دیگر یک رویداد مشمول مالیات است. اگر سوابق دقیقی را نگه ندارید، جمع آوری سود و زیان خود در زمان مالیات ممکن است سخت باشد. و اگر مالیات کریپتو خود را پرداخت نکنید، حتی اگر این یک اشتباه صادقانه باشد، ممکن است در نهایت با جریمه های گران قیمتی مواجه شوید.

این مقاله هر آنچه را که باید در مورد مالیات بر تجارت کریپتو و درآمد بدانید را توضیح می دهد. شما در مورد نحوه ثبت مالیات کریپتو، نرخ مالیات کریپتو و سایر جزئیات مهم در مورد این موضوع پیچیده خواهید آموخت.

پرداخت مالیات ارزهای دیجیتال در آمریکا

شما ملزم به پرداخت مالیات بر روی کریپتو هستید. IRS ارزهای رمزنگاری شده را به عنوان دارایی طبقه بندی می کند و تراکنش های ارز دیجیتال مانند تراکنش های مربوط به هر دارایی دیگر طبق قانون مشمول مالیات هستند.

زمانی که شما ارز دیجیتال را به هر طریقی بفروشید، معامله کنید، یا از بین ببرید و سودی را تشخیص دهید، مالیات تعلق می گیرد. به عنوان مثال، اگر 1000 دلار کریپتو بخرید و بعداً آن را به قیمت 1500 دلار بفروشید، باید بر روی سود 500 دلاری گزارش دهید و مالیات بپردازید. اگر ارز دیجیتال را کنار بگذارید و ضرری را تشخیص دهید، می توانید آن را از مالیات خود کسر کنید.

خرید کریپتو به تنهایی یک رویداد مشمول مالیات نیست. شما می‌توانید ارزهای دیجیتال را بدون هیچ مالیاتی خریداری و نگهداری کنید، حتی اگر ارزش آن افزایش یابد. ابتدا باید یک رویداد مشمول مالیات مانند فروش ارز دیجیتال وجود داشته باشد.

IRS اقداماتی را انجام داده است تا اطمینان حاصل شود که سرمایه گذاران رمزارز مالیات خود را پرداخت می کنند. پرسنل مالیاتی باید به سؤالی در فرم 1040 پاسخ دهند که آیا در طول سال هر نوع تراکنش مربوط به ارز مجازی داشته اند یا خیر. صرافی های کریپتو برای مشتریانی که بیش از 200 تراکنش و بیش از 20000 دلار معامله در طول سال دارند، ملزم به ثبت 1099-K هستند.

نرخ مالیات رمزنگاری کریپتو برای سال 2021 چگونه است؟

نرخ مالیات ارزهای دیجیتال به درآمد، وضعیت ثبت مالیات و مدت زمانی که رمز ارز خود را قبل از فروش آن در اختیار داشتید، بستگی دارد. اگر 365 روز یا کمتر مالک آن هستید، مالیات بر عایدی کوتاه مدت می پردازید که برابر با مالیات بر درآمد است. اگر مدت طولانی تری مالک آن هستید، مالیات بر سود بلندمدت می پردازید.

شما می توانید برای پرداخت نرخ مالیات بر سود بلندمدت پایین تر، ابتدا سکه های قدیمی را بفروشید. تصور کنید در دو سال گذشته به طور مرتب بیت کوین (CRYPTO:BTC) خریداری کرده اید و اکنون تصمیم گرفته اید مقداری از آن را بفروشید. با فروش بیت کوینی که بیش از یک سال داشته اید، سود بلندمدتی در نظر گرفته می شود و نرخ مالیات کریپتو کمتری برای آن پرداخت می کنید.

نرخ مالیات رمزنگاری کریپتو در سال 2022

IRS براکت های مالیاتی را برای سال 2022 تنظیم کرد تا از تورم پیروی کند. در اینجا نرخ‌های مالیاتی درازمدت ارزهای دیجیتالی وجود دارد که هنگام ارائه اظهارنامه مالیاتی 2022 در سال آینده اعمال می‌شوند:

چگونه بفهمیم که آیا مالیات ارزهای دیجیتال بدهکار هستیم یا خیر؟

اگر کریپتو خود را خرج کنید و ارزش آن از زمانی که برای اولین بار آن را خریدید افزایش یافته باشد، به شما مالیات بدهکار هستید.

رویدادهای مشمول مالیات برای تراکنش‌های ارزهای دیجیتال:

  • فروش ارز دیجیتال برای یک ارز فیات
  • استفاده از ارز دیجیتال برای خرید کالا یا خدمات
  • تجارت انواع مختلف ارزهای دیجیتال

اینها فقط در صورتی رویدادهای مشمول مالیات هستند که ارزش کریپتو شما بالا رفته باشد. برای تعیین اینکه آیا شما بدهکار مالیات کریپتو هستید، به مبنای هزینه نیاز دارید که کل مبلغی است که برای به دست آوردن رمز ارز خود پرداخت کرده اید. سپس آن را با قیمت فروش یا درآمد حاصل از استفاده از ارز دیجیتال مقایسه می کنید.

فرض کنید قبلاً یک بیت کوین را به قیمت 20000 دلار خریداری کرده اید. در اینجا نمونه هایی از رویدادهای مشمول مالیات آورده شده است:

اگر یک بیت کوین را به قیمت 50000 دلار بفروشید، 30000 دلار سود را گزارش خواهید کرد.
اگر از یک بیت کوین برای خرید خودروی 45000 دلاری استفاده کنید، 25000 دلار سود را گزارش خواهید کرد.
اگر یک بیت کوین را با 60000 دلار ارز دیجیتال دیگر معامله کنید، 40000 دلار سود را گزارش خواهید کرد.
تجارت بین سکه ها جایی است که مالیات کریپتو پیچیده می شود. تجارت کریپتو یک رویداد مشمول مالیات است. اگر یک ارز دیجیتال را با ارز دیگری مبادله می کنید، باید هرگونه سود به دلار آمریکا را در اظهارنامه مالیاتی خود گزارش دهید.

هر بار که ارزهای رمزنگاری شده را معامله می کنید، باید میزان سود یا زیان خود را در دلار آمریکا پیگیری کنید. به این ترتیب، می توانید سود یا زیان کریپتو خود را به طور دقیق گزارش کنید. اگر ترجیح می دهید آن را ساده نگه دارید، سهام ارزهای دیجیتال می تواند در مقایسه با خرید و فروش سکه های خاص، ردیابی سود و زیان را آسان تر کند.

نحوه گزارش کریپتو در مورد مالیات چگونه است؟

سود و زیان کریپتو در فرم 8949 گزارش شده است. برای پر کردن این فرم، اطلاعات زیر را در مورد معاملات کریپتو خود ارائه دهید:

نام ارز دیجیتال
تاریخی که آن را به دست آوردید
تاریخی که آن را فروختید، معامله کردید، یا به شکل دیگری از آن دور انداخته اید
عواید یا قیمت فروش
مبنای هزینه
سود یا زیان کل
این فرآیند را با هر رویداد رمزنگاری مشمول مالیاتی که در سال داشتید تکرار کنید.

مالیات بر درآمد کریپتو چگونه است؟

درآمد کریپتو به عنوان درآمد عادی به ارزش بازار منصفانه در تاریخی که مالیات دهنده آن را دریافت می کند، مشمول مالیات می شود.

رایج‌ترین نمونه‌های درآمد ارز دیجیتال:

دریافت کریپتو به عنوان پرداخت برای ارائه خدمات
استخراج کریپتو و کسب پاداش
قرار دادن رمزارز و کسب پاداش
وام دادن به کریپتو و دریافت سود پرداختی
آیا سود سرمایه را روی کریپتو پرداخت می کنید؟
کریپتو مانند سهام و سایر انواع دارایی ها مشمول مالیات است. وقتی بعد از فروش یا دور انداختن رمزارز متوجه سود شدید، باید مالیات بر مقدار سود بپردازید. نرخ های مالیاتی برای سود ارزهای دیجیتال مانند مالیات بر عایدی سرمایه برای سهام است.

بخشی از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال ثبت سود و زیان شما، گزارش دقیق آنها و پرداخت مالیات است. مانند هر سرمایه گذار، شما می خواهید این بار مالیاتی را به حداقل برسانید.

در پایان، اجازه دهید به چند روش موثر برای به حداقل رساندن مالیات کریپتو نگاه کنیم:

قبل از فروش یا استفاده از آنها، بیش از یک سال سرمایه گذاری موفق رمزنگاری را نگه دارید. نرخ مالیات بر این سودهای بلندمدت کمتر از نرخ سودهای کوتاه مدت است.
از برداشت زیان مالیاتی استفاده کنید. اگر در انواع مختلف ارزهای دیجیتال سود و زیان داشته اید، می توانید هر دو را بفروشید و از بازندگان برای جبران سود خود استفاده کنید.
باز کردن یک IRA ارز دیجیتال را در نظر بگیرید. مانند سایر IRA ها، این نوع حساب به شما امکان می دهد مشارکت های قابل کسر مالیات را بپردازید و تنها در صورت برداشت وجوه، مالیات بپردازید.

1,676
دپارتمان رمز ارز, مالیات ارزهای دیجیتال
5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری
banner
banner

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست