سولانا

برای شنیدن پادکست مربوطه میتونید روی کارت زیر کلیک کنید!

علت سقوط و ریزش سولانا چیست ؟ ❤️ سرمایه گذاری روی سولانا (SOL)

در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم چرا سولانا ریزش بسیار بیشتری را تجربه کرده است. اما دلیل چه بود؟ به تازگی اخبار خوبی درباره پروژه سولانا و ارز دیجیتال SOL منتشر شده که همکاری با گوگل کلاد یکی از آن‌ها است. با ما همراه باشید تا بررسی کینم ،علت سقوط و ریزش شدید قیمت سولانا چه بوده است؟

علت ریزش ارز سولانا چیست ؟

ماجرا زیر سر داستان تلخ ورشکستگی صرافی FTX است. قضیه از زمانی آغاز شد که با افشای ترازنامه آلامدا ریسرچ (Alameda Research)، وجود مقدار زیادی توکن FTT در آن مشخص شد. آلامدا ریسرچ یک شرکت ترید رمز ارزها است و زیرمجموعه‌ای از اف تی ایکس FTX محسوب می‌شود. اف تی تی FTT نیز توکن بومی این صرافی ارز دیجیتال است. اما مشکل چیست؟ چرا باید چنین چیزی سبب نگرانی سرمایه گذاران شود؟ اصلا این صرافی و شرکت معامله چطور علت سقوط باورنکردنی ارز سولانا شده‌اند؟

یک شرکت (FTX) چطور می‌تواند از توکنی ساخت دست خود (FTT) به عنوان بخش اعظم ترازنامه یک شرکت زیرمجموعه‌اش استفاده کند؟ افشای این واقعیت افراد زیادی را نگران کرد، چرا که اف تی ایکس FTX یکی از بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال در جهان است. البته بهتر است بگوییم یکی از بهترین‌ها بود! اما هنوز دلیل ریزش سهمگین سولانا مشخص نیست. کمی‌صبر کنید و این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا متوجه کل موضوع بشوید.

معرفی سولانا و تکنولوژی آن؛ آیا آینده این رمز ارز روشن است؟ | بلاگ والکس

رفته رفته مشخص شد صرافی FTX با بحران نقدینگی روبه‌رو است و نمی‌تواند همه دارایی‌های کاربران را بازپرداخت کند. بدهی این صرافی به حدی است که حتی بایننس با وجود تلاش برای کمک به آن، در نهایت عدم توانایی خود را اعلام کرد. اکنون امکان خرید ارز دیجیتال در صرافی نام برده میسر نیست و برداشت‌ها متوقف شده‌اند.

پیشنهاد آکادمی بیترویم : علت ریزش بازار کریپتو چیست ؟ سقوط صرافی FTX

داستان سولانا و صرافی FTX

اکوسیستم سولانا در این هفته در بحران است، زیرا قیمت سولانا SOL به شدت کاهش یافته است طوریکه در یک روز بیش از نیمی از ارزش خودش را از دست داد – زیرا بازار به سقوط صرافی ارزدیجیتال FTX واکنش نشان داد. اما ترس از این که نابودی سولانا فقط یک شبه تا پنج شنبه تسریع می یابد، به نتیجه نرسید. در عوض، قیمت به شدت افزایش یافته است.

طبق گفته کوین کگو CoinGecko S سولانا SOL در حال حاضر حدود 17 دلار است که پس از رسیدن به کمتر از 13 دلار در بعد از ظهر چهارشنبه، 38 درصد افزایش را نشان می دهد. اوایل صبح امروز تقریباً تا 19 دلار افزایش یافت.

سولانا در حال حاضر همچنان 43 درصد در هفته گذشته سقوط کرده است و به طور قابل توجهی از ضرر بیت کوین، اتریوم و سایرین ارزها پیشی گرفته است اما در چند ساعت گذشته جایگاه زیادی را به دست آورده است. به دلیل گزارش CPI اکتبر که نشان دهنده کاهش تورم در ایالات متحده است، امروز بازار به طور کلی افزایش یافته است، اما امروز سولانا از همه بیشتر رشد کرده است.

این داستان ممکن است برای هر کسی که ماجرا اکوسیستم سولانا را در روز چهارشنبه پیگیری کرده باشد، شگفت‌زده می شود. با ادامه سقوط قیمت، که ظاهراً به دلیل روابط نزدیک سولانا با FTX و بنیانگذار آن سام بنکمن-فرید، تقویت شد، بنیانگذاران و سازندگان برجسته شبکه سعی کردند حامیانی را که از مارپیچ مرگ در حال شکل گیری می ترسیدند جمع آوری کنند.

آناتولی یاکوونکو، یکی از بنیانگذاران، روز چهارشنبه در توییتی نوشت:

جویدن شیشه در DNA ماست و ما با هم از پس آن برخواهیم آمد. راج گوکال، یکی از بنیانگذاران، فروپاشی FTX و اثرات موج دار را به عنوان یک “لحظه مهیب” برای اکوسیستم سولانا توصیف کرد. هر دو سعی کردند در میان ترس و ناامیدی فوری حامیان را بر روی چشم انداز بلندمدت شبکه متمرکز کنند.

علاوه بر ضررهای موجود، دلیلی برای ترس از ضررهای بیشتر در یک شب که سرمایه های بیشتری از بین برود وجود داشت. از اواسط بعدازظهر چهارشنبه، بیش از 56.3 میلیون SOL – حدود 729 میلیون دلار در آن زمان – قرار بود یک شبه از سهامداری خارج شود، که به طور بالقوه بازار را سیل می کند و قیمت سولانا را SOL را با فشار فروش بیشتر پایین می آورد.

در میان کل کل کردن کاربران توییتر مبنی بر اینکه «تمرکز» ادعایی در سولانا است، آستین فدرا – رئیس ارتباطات بنیاد سولانا – در توییتی اعلام کرد که برنامه هیئت‌های نمایندگی‌اش «بدترین زمان‌بندی قابل تصور را داشت» و این عدم مشارکت «زمان‌بندی مجدد خواهد شد». زیرا اخیراً چند اتفاق افتاده است.»

با این حال، بیش از 31 میلیون سولانا SOL در نهایت به دلیل دسترسی مجدد سرمایه‌گذاران به وجوه خود، از بین رفت. داده‌های بازار کوین گکو CoinGecko کاهش 11 درصدی قیمت را قبل از باز کردن قفل نشان می‌دهد، که احتمالاً به دلیل ترس از رویداد قریب‌الوقوع است – اما خیلی بیشتر از این سقوط نکرد. در عرض چند ساعت، قیمت سولانا SOL مجدداً افزایش یافت، تا سرمایه‌گذاران و سازندگان آسوده خاطر شوند.

شاید پس از سقوط در چهارشنبه به پایین‌ترین قیمتی که از مارس 2021 تاکنون دیده شده است، افراد سرسخت سولانا از این فرصت برای خرید سولانا SOL استفاده کرده اند. برخی از نهنگ‌ها در این فضا، مانند سرمایه‌گذار معروف NFT SOL Big Brain، سیگنال‌هایی را در توییتر منتشر کرده‌اند که قصد دارند قرار دهند. سفارشات خرید بزرگ چون باز کردن قفل سهام به طور بالقوه بازار را با سولانا SOL با قیمت پایین پر کرده است.

در حالی که سولانا تاکنون از آنچه که برخی معتقدند یک تهدید وجودی است غلبه کرده است، وضعیت پیرامون FTX هنوز در حال تحول است. بازار کریپتو ممکن است با شوک‌های مداوم روبرو شود زیرا FTX تلاش می‌کند راهی برای پرداخت بدهی پیدا کند و به مشتریانی که احتمالاً میلیاردها دلار ارز دیجیتال را در صرافی قفل کرده‌اند کمک کند.

روز سه‌شنبه، بایننس گفت که نامه‌ای غیر الزام آور برای خرید FTX پس از بحران نقدینگی شرکت دوم امضا کرده است. با این حال، روز چهارشنبه، بایننس با استناد به بزرگی مشکلات FTX کنار کشید. از آن زمان، Bankman-Fried بنکمن گفته است که تلاش خواهد کرد تا پول جمع آوری کند تا شرکت را نجات دهد و مشتریان را کامل کند.

علت ریزش سولانا

با این حال، با توجه به اینکه بازار در حال شکست دادن یکی از بزرگترین بازیگران خود است، افشاگری‌ها و پس لرزه‌های بیشتری در صنعت کریپتو محتمل است. سولانا تا کنون در این هفته سخت ترین ضربه ها را خورده است – اما حداقل در حال حاضر، اکوسیستم پایدار است.

هنوز امیدی به سولانا وجود دارد؟

در همین حال، بر اساس داده‌های وام‌دهی جمع‌آوری‌شده توسط Lookonchain، ۱۸.۷۷ میلیون توکن سولانا (حدود ۳۳۰ میلیون دلار) در تاریخ ۱۰ نوامبر وارد بازار شد. این موضوع ممکن است فشار نزولی بیشتری بر قیمت سولانا وارد کند.

از نظر تکنیکال، همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است، پس از ورود به مرحله شکست الگوی مثلث نزولی، سولانا می تواند به ۱۴.۳ دلار کاهش یابد که به عبارت دیگر، ۲۵ درصد افت نسبت به قیمت‌های فعلی است.

3

نمودار قیمت روزانه سولانا

برعکس، شاخص قدرت نسبی روزانه توکن سولانا به زیر ۳۰ یا “بیش فروش” کاهش یافته است که حاکی از تثبیت جانبی احتمالی یا جهش کوتاه مدت قیمت به سمت خط روند پایین مثلث در ۳۰ دلار در روزهای آینده است.

حال که متوجه این موضوع شدید که ریزش سولانا هم درگیر مسائل صرافی  FTX و شرکت آلامدا ریسرچ شد. برای اطلاع از حدیدترین اتفاقات و اخبار درباره ارز سولانا و بازار کریپتو همراه آکادمی بیتریوم باشید.

2,279
دپارتمان رمز ارز, سرمایه گذاری ارز دیجیتال
5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک گذاری
banner
banner

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست