برای شنیدن پادکست مربوطه میتونید روی کارت زیر کلیک کنید!

اثبات سهام یا PROOF OF STAKE چیست ؟

اثبات سهام PoS

اثبات سهام یک مکانیسم اجماع ارز دیجیتال برای پردازش تراکنش‌ها و ایجاد بلوک‌های جدید در یک بلاک چین است. مکانیزم اجماع روشی برای اعتبارسنجی ورودی ها در پایگاه داده توزیع شده و ایمن نگه داشتن پایگاه داده است. در مورد ارزهای دیجیتال، پایگاه داده بلاک چین نامیده می شود – بنابراین مکانیسم اجماع، بلاک چین را ایمن می کند.
درباره اثبات سهام و تفاوت آن با اثبات کار بیشتر بیاموزید. علاوه بر این، مشکلاتی را که اثبات سهام تلاش می‌کند در صنعت ارزهای دیجیتال برطرف کند، بیابید.
• با اثبات سهام (POS)، صاحبان ارزهای دیجیتال، تراکنش‌های بلوکی را بر اساس تعداد سکه‌هایی که یک اعتبارسنجی در اختیار دارند، اعتبارسنجی می‌کنند.
• اثبات سهام (POS) به عنوان جایگزینی برای اثبات کار (POW)، مکانیزم اجماع اولیه که برای اعتبارسنجی زنجیره بلوکی و افزودن بلوک‌های جدید استفاده می‌شود، ایجاد شد.
• در حالی که مکانیسم‌های PoW نیازمند استخراج‌کنندگان برای حل معماهای رمزنگاری هستند، مکانیسم‌های PoS به اعتبارسنجی‌ها نیاز دارند که به سادگی توکن‌ها را نگه دارند و به اشتراک بگذارند.
• اثبات سهام (POS) از نظر پتانسیل حمله به شبکه با خطر کمتری در نظر گرفته می شود، زیرا جبران خسارت را به گونه ای ساختار می دهد که باعث می شود حمله کمتر سودمند باشد.
• بلاک‌نویس بعدی در بلاک چین به‌طور تصادفی انتخاب می‌شود و شانس بالاتری به گره‌هایی با موقعیت‌های سهام بزرگ‌تر اختصاص می‌یابد.

Proof-of-Stake (PoS) چیست؟ آکادمی بیتریوم

درک اثبات سهام (PoS)

اثبات سهام، میزان کار محاسباتی مورد نیاز برای تأیید بلوک‌ها و تراکنش‌هایی را کاهش می‌دهد که بلاک چین و در نتیجه یک ارز دیجیتال را ایمن نگه می‌دارند. اثبات سهام روش تأیید بلوک ها را با استفاده از ماشین های صاحبان سکه تغییر می دهد. صاحبان سکه های خود را به عنوان وثیقه برای شانس اعتبارسنجی بلوک ها ارائه می دهند. صاحبان سکه با سکه‌های شرط‌بندی شده به «تأییدکننده» تبدیل می‌شوند

اعتبارسنجی‌ها سپس به‌طور تصادفی انتخاب می‌شوند تا «من» یا اعتبار بلوک را تأیید کنند. این سیستم به جای استفاده از مکانیزم رقابتی مانند اثبات کار، افرادی را که به «مال من» می‌رسند تصادفی می‌کند.
برای تبدیل شدن به یک اعتبار سنج، صاحب سکه باید مقدار مشخصی از سکه ها را “سهم” کند. به عنوان مثال، اتریوم به 32 اتریوم نیاز دارد تا قبل از اینکه کاربر بتواند اعتبار دهنده شود. 1 بلاک ها توسط بیش از یک اعتبار سنجی تایید می شوند و زمانی که تعداد خاصی از اعتبار سنجی ها صحت بلوک را تأیید کنند، نهایی شده و بسته می شود.
مکانیسم‌های اثبات سهام مختلف ممکن است از روش‌های متفاوتی برای اعتبارسنجی بلاک‌ها استفاده کنند – وقتی اتریوم به PoS منتقل می‌شود، از خرده‌ها برای ارسال تراکنش‌ها استفاده می‌کند. یک اعتبار سنجی تراکنش ها را تأیید می کند و آنها را به یک بلوک خرد اضافه می کند، که حداقل به 128 اعتبار سنجی برای تأیید آن نیاز دارد. بسته است.
برای خلاصه کردن فرآیند Ethereum PoS، می‌توانید بگویید که به‌جای رقابت اعتبارسنجی، اشتراک‌گذاری اعتبار در یک شبکه ارز دیجیتال است.

اثبات سهام چه تفاوتی با اثبات کار دارد؟ آکادمی بیتریوم

اثبات سهام چه تفاوتی با اثبات کار دارد؟

هر دو مکانیسم اجماع به زنجیره‌های بلوکی کمک می‌کنند تا داده‌ها را همگام‌سازی کنند، اطلاعات را تأیید کنند و تراکنش‌ها را پردازش کنند. هر روش ثابت کرده است که در حفظ بلاک چین موفق است، اگرچه هر کدام مزایا و معایبی دارند. با این حال، این دو الگوریتم رویکردهای بسیار متفاوتی دارند.
تحت PoS، به سازندگان بلاک اعتباردهنده گفته می شود. اعتباردهنده تراکنش ها را بررسی می کند، فعالیت ها را تأیید می کند، به نتایج رای می دهد و سوابق را حفظ می کند. تحت PoW، سازندگان ماینر نامیده می شوند. ماینرها مسائل پیچیده ریاضی را برای تأیید تراکنش ها حل می کنند. در عوض.
برای خرید در موقعیت تبدیل شدن به یک بلاک، سرمایه گذاران فقط باید حد کافی از سکه ها یا توکن های مورد نیاز برای تبدیل شدن به اعتبارسنجی بلاک چین PoS را خریداری کنند. برای PoW، ماینرها باید روی تجهیزات پردازش سرمایه‌گذاری کنند و هزینه‌های انرژی سنگینی را برای نیرو دادن به ماشین‌هایی که تلاش می‌کنند محاسبات را حل کنند متحمل شوند.
هزینه تجهیزات و انرژی تحت مکانیسم‌های PoW گران است، دسترسی به استخراج را محدود می‌کند و امنیت بلاک چین را تقویت می‌کند. با این حال، بلاک چین های PoS به دلیل بهره وری انرژی، اغلب امکان مقیاس پذیری بیشتری را فراهم می کنند.

مکانیسم های اجماع
اثبات سهام
• به سازندگان بلوک اعتباردهنده می گویند
• شرکت کنندگان باید سکه یا ژتون بخرند تا اعتباردهنده شوند
• بهره وری انرژی
• امکان مقیاس پذیری بیشتر را فراهم می کند
• کنترل شبکه قابل خرید است
• اعتباربخش ها کارمزد تراکنش ها را به عنوان پاداش دریافت می کنند
اثبات کار
• به سازندگان بلاک ماینر می گویند
• شرکت کنندگان باید تجهیزات و انرژی بخرند تا معدنچی شوند
• انرژی کارآمد نیست
• امکان مقیاس پذیری بیشتر را نمی دهد
• امنیت قوی به دلیل نیاز اولیه گران قیمت
• ماینرها پاداش بلوک دریافت می کنند

اهداف اثبات سهام آکادمی بیتریوم

اهداف اثبات سهام

اثبات سهام برای کاهش نگرانی های مقیاس پذیری و پایداری محیطی پیرامون پروتکل اثبات کار (PoW) طراحی شده است. اثبات کار یک رویکرد رقابتی برای تأیید تراکنش‌ها است که به طور طبیعی افراد را تشویق می‌کند تا به دنبال راه‌هایی برای کسب مزیت باشند، به‌ویژه که ارزش پولی در میان است.
ماینرهای بیت کوین با تایید تراکنش ها و بلاک ها بیت کوین به دست می آورند. با این حال، آنها هزینه های عملیاتی خود مانند برق و اجاره را با ارز فیات پرداخت می کنند. آنچه واقعاً در آن زمان اتفاق می افتد این است که ماینرها در حال تبادل انرژی با ارزهای دیجیتال هستند. مقدار انرژی مورد نیاز برای استخراج ارز دیجیتال اثبات کار عمیقاً بر پویایی قیمت و سودآوری بازار تأثیر می گذارد. جنبه‌های زیست‌محیطی نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شود، زیرا استخراج PoW به اندازه یک کشور کوچک انرژی مصرف می‌کند
مکانیسم PoS به دنبال حل این مشکلات با جایگزینی موثر قدرت محاسباتی است که به موجب آن توانایی استخراج افراد توسط شبکه تصادفی می شود. این بدان معناست که مصرف انرژی باید به شدت کاهش یابد زیرا استخراج کنندگان دیگر نمی توانند برای کسب مزیت به مزارع عظیم سخت افزار تک منظوره تکیه کنند.
اولین ارز دیجیتالی که از روش PoS استفاده کرد Peercoin بود. Nxt، Blackcoin، و ShadowCoin به زودی همین روند را دنبال کردند.

امنیت اثبات سهام

حمله 51 درصدی که مدت‌ها به عنوان تهدیدی برای طرفداران ارزهای دیجیتال مطرح می‌شد، در هنگام استفاده از PoS نگران‌کننده است، اما بسیار بعید است. حمله 51 درصدی زمانی است که شخصی 51 درصد از یک ارز دیجیتال را کنترل می کند و از این اکثریت برای تغییر زنجیره بلوک استفاده می کند. در PoS، یک گروه یا فرد باید مالک 51 درصد از ارز دیجیتال سهام باشد.
نه تنها داشتن 51 درصد از ارز رمزنگاری شده بسیار پرهزینه است، بلکه ارز مورد معامله وثیقه ای برای امتیاز «ماین» است. ماینر(هایی) که تلاش می کنند از طریق حمله 51 درصدی یک بلوک را برگردانند، تمام سکه های شرط بندی شده خود را از دست می دهند. این انگیزه ای برای ماینرها ایجاد می کند تا با حسن نیت به نفع ارز دیجیتال و شبکه عمل کنند.
بیشتر ویژگی‌های امنیتی دیگر PoS تبلیغ نمی‌شوند، زیرا ممکن است فرصتی برای دور زدن اقدامات امنیتی ایجاد کند. با این حال، بیشتر سیستم‌های PoS دارای ویژگی‌های امنیتی اضافی هستند که به امنیت ذاتی پشت بلاک چین و مکانیسم‌های PoS اضافه می‌کنند.

اثبات سهام در مقابل اثبات کار چیست؟ - آکادمی بیتریوم

اثبات سهام در مقابل اثبات کار چیست؟

Proof of Stake (POS) از ماینرهایی که به طور تصادفی انتخاب شده اند برای اعتبارسنجی تراکنش ها استفاده می کند. اثبات کار (POW) از یک روش اعتبارسنجی رقابتی برای تأیید تراکنش‌ها و افزودن بلاک‌های جدید به بلاک چین استفاده می‌کند.

آیا اثبات سهام یک گواهی است؟

اثبات سهام یک مکانیسم توافقی است که در آن اعتبارسنجی ارزهای دیجیتال وظیفه اعتبارسنجی تراکنش‌ها را به اشتراک می‌گذارد. در حال حاضر هیچ گواهی صادر نشده است.
چگونه اثبات سهام به دست می آورید؟
اثبات سهام (POS) یک مکانیسم اجماع داخلی است که توسط شبکه یا اعتبار سنجی یک ارز دیجیتال استفاده می شود. نمی‌توان آن را به دست آورد، اما می‌توانید با استفاده از یک کلاینت ارز دیجیتال که در اعتبارسنجی PoS یا تبدیل شدن به یک اعتبارسنجی شرکت می‌کند، به ایمن کردن شبکه کمک کنید و جوایزی کسب کنید.

آیا بیت کوین را می توان به اثبات سهام تبدیل کرد؟

این امکان وجود دارد که بیت کوین به اثبات سهام تغییر کند. اتریوم وجود خود را با استفاده از PoW آغاز کرد و در حال انتقال به PoS است، اما اجرای این فرآیند در یک ارز دیجیتال از قبل ایجاد شده ممکن است سال‌ها طول بکشد.
سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال و سایر پیشنهادات اولیه سکه (“ICO”) بسیار پرخطر و گمانه زنی است و این مقاله توصیه ای از طرف Investopedia یا نویسنده برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال یا سایر ICOها نیست. از آنجایی که موقعیت هر فردی منحصر به فرد است، همیشه باید قبل از تصمیم گیری مالی با یک متخصص واجد شرایط مشورت شود. Investopedia هیچ گونه تضمین یا ضمانتی در مورد صحت یا به موقع بودن اطلاعات موجود در اینجا نمی دهد.

686
دپارتمان رمز ارز
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست