متاورس انقلاب در صنعت دیجیتال - آکادمی بیتریوم

برای شنیدن پادکست مربوطه میتونید روی کارت زیر کلیک کنید!

متاورس: انقلاب در صنعت دیجیتال

متاورس یا واقعیت مجازی (VR) ممکن است بخش مهمی از زندگی شما نباشد مگر اینکه عاشق داستان های علمی تخیلی، گیمر یا طراح باشید. هنگامی که فیس‌بوک در اکتبر 2021 نام خود را به Meta تغییر داد و ایجاد 10000 فرصت شغلی در اروپا را برای ساخت متاورس اعلام کرد، می‌توان نتیجه گرفت که ممکن است این وضعیت در شرف تغییر باشد. اگر یک نفر سی چهل سال پیش می گفت که تا اواسط دهه بیست زندگی ما در دنیای مجازی زندگی می کنیم، هیچکس باور نمی کرد و می خندیدند. با این حال، مفهوم دنیای مجازی مطرح شده است و بسیاری از جوانان در حال حاضر شروع به کشف دنیای متا کرده اند. نیل استفنسون در کتاب خود در سال 1992 با نام سقوط برف ایده Metaverse متاورس را مطرح کرد.
به گزارش مجمع جهانی اقتصاد، اکنون در چهارمین انقلاب صنعتی هستیم. تحول دیجیتال و فناوری اطلاعات، انقلاب سوم، پس از دو انقلاب اول ظهور کرد. به سختی می توان گفت که در این دوره فناوری جدید، که اکنون در آن هستیم، یکی به پایان می رسد و دیگری آغاز می شود. به گفته متاورس، AR و واقعیت مجازی (VR) نقش مهمی در انقلاب چهارم خواهند داشت. به شیوه‌هایی که قبلاً ندیده‌ایم، بر هر جنبه‌ای از زندگی روزمره ما تأثیر می‌گذارد. برای اطمینان از اینکه دنیای دیجیتال و فیزیکی خیلی متمایز نیستند، این فناوری ها ضروری هستند.

Metaverse: A universe in the making to supplant world as we know it | Daily  Sabah
متاورس به عنوان یک انقلاب

انقلاب جدیدی در دنیای اینترنت با اختراع Metaverse متاورس به وجود آمده است، که به کاربران اجازه می‌دهد تا ارتباط برقرار کنند و حتی زندگی خود را به صورت آنلاین زندگی کنند و تمام اقدامات واقعی آنها در Metaverse متاورس  ظاهر می‌شود. اگرچه بسیاری از مردم بر این باورند که این مفهوم غیرممکن است، اما قبلاً در قالب بازی‌ها و گردهمایی‌های مجازی بر روی پلتفرم‌های مختلف پیاده‌سازی شده است و پایه‌ای ایده‌آل برای تلاش‌های آینده ایجاد می‌کند. اکنون برندها می توانند ایده های جدید را در حوزه دیجیتال آزمایش کنند. اگر در کسب و کار ایجاد همه چیز از ابتدا هستید، هیچ چیز هیجان انگیزتر از غوطه ور شدن در یک سرزمین عجایب مجازی نیست که در آن بتوانید هر عمق ابداعی را که از دیدگاه زیبایی شناختی خاصی پیروی می کند شکل دهید. هیچ محدودیتی به دلیل کمیاب بودن مواد خام یا پیچیدگی انسان وجود ندارد.

The metaverse: Where we are and where we're headed | VentureBeat
اپل، گوگل و مایکروسافت در حال توسعه ابزارهای تکنولوژیکی متاورس هستند. نایک همچنین در حال ساخت یک محیط مجازی، نیکلند است، و این تنها شرکت های فناوری اطلاعات نیستند که این کار را انجام می دهند. خانه‌های مد مجلل مانند گوچی و لویی ویتون، و همچنین خانه‌های متواضع‌تری مانند باربری و بالنسیاگا، علاقه‌مند به کاوش در متاورس هستند.

 

واقعیت مجازی افزایش یافته است و در نتیجه بخش metaverse متاورس در حال رشد است.

همانطور که مشخص است، این در مورد تجارت تولیدی نیز صادق است. ویرانی این بیماری همه گیر نیاز به تحول دیجیتال در صنعت را برای افزایش انعطاف پذیری آن نشان داد. فناوری دیجیتال ممکن است برای ایجاد مهارت‌های پیش‌بینی، کشف مفاهیم فرامحلی، القای هدف عملیاتی، استقبال از متاورز و تبدیل تولید به فرآیندی همهجانبه برای کسب‌وکارها برای آماده‌سازی برای چالش‌های سال 2025 استفاده شود. آینده پس از کووید روی بلاک چین ساخته خواهد شد. . به عنوان یک دفتر کل غیرمتمرکز تراکنش ها، توسط ساتوشی ناکاموتو در سال 2008 به عنوان مکانیزمی برای پیگیری همه تراکنش ها و اعتبارسنجی محتوای آنها ایجاد شد. این امر با پیگیری همه چیز از زمان تأسیس و تنها تأیید تغییرات در زمانی که مجاز هستند به این امر دست می یابد. هر تغییری نیز ثبت می‌شود و برای هر کسی که یک محصول، خدمات یا بخشی از اطلاعات را می‌خرد، تأیید اعتبار آن را ساده می‌کند.
CAGR 41.7 درصدی برای بازار جهانی متاورس بین سال‌های 2021 تا 2030 پیش‌بینی می‌شود. در نتیجه همه‌گیری آنفولانزا، علاقه به متاورس افزایش یافته است. بر اساس گزارش بلومبرگ، تا سال 2024 یک بازار متاورس سالانه 800 میلیارد دلاری وجود خواهد داشت. متاورس تأثیر عمده ای بر نحوه کار، بازی و حتی زندگی افراد خواهد داشت. در نتیجه انقلاب صنعتی چهارم، ما اکنون در دنیایی زندگی می کنیم که دنیای آفلاین و آنلاین در کنار هم قرار گرفته اند. در بخش صنعت، این همگرایی در حال وقوع است. به دلیل وجود این سه غول تجارت الکترونیک، می توانید ببینید که چگونه متاورس ممکن است تأثیر عمده ای بر تجارت تولید داشته باشد.
با این حال، انقلاب دیجیتال به نقش در حرکت دامن می زند. به عنوان مثال، کسب و کار جمع آوری را در نظر بگیرید. این نه تنها در مورد تغییر صنعتی است که عمدتاً بر مالکیت فیزیکی محصولات متمرکز است، بلکه اجازه ایجاد مشاغل جدید و بخش جدیدی در داخل آن را نیز می دهد. به لطف ظهور فناوری بلاک چین، مشتریان اکنون ممکن است دارایی های دیجیتال و توکن های غیرقابل تعویض بخرند. برای اولین بار، کلکسیونرها می توانند خریدهای خود را در زمان واقعی تأیید کنند. این به بازرگانان کنترل می کند که چه زمانی، چگونه و به چه کسی می خواهند محصولات خود را بفروشند.

Metaverse Use Cases and Benefits

در متاورس چیزی به نام لذت یا سرگرمی وجود ندارد. این فناوری‌ها و سایر فناوری‌های جدید هنوز در مراحل اولیه خود هستند، اما پتانسیل آنها غیرقابل انکار است. و ما نمی دانیم که چگونه آنها رشد خواهند کرد زیرا هنوز در مراحل اولیه فرآیند تکامل هستیم. بسیار مهم است که شروع به بررسی این موضوع کنید که چگونه این فناوری ها ممکن است مدل شرکت و تجربه مشتری شما را بهبود بخشند. همانطور که مزایای بالقوه Metaverse هیجان انگیز است، نباید به دلیل معایب احتمالی آنها را نادیده گرفت. فضای نامنظم برای کلاهبرداری، نقض داده ها و سایر نفوذها به زندگی شخصی افراد آماده است. ترکیب ساختن دنیای سه بعدی با الگوریتم‌های هوش مصنوعی و نفوذ رسانه‌های اجتماعی ممکن است به ابزار قابل توجهی منجر شود که نه تنها امکان ساخت پیچیده‌ترین محیط بازی را فراهم می‌کند، بلکه یک وجود مجازی و موازی که بسیار پیچیده‌تر از Second Life است.
برای حفظ روند فعلی کسب و کار، صنایع به طور مداوم فناوری خود را به روز می کنند. به طور مشابه، ایده متاورس بر اساس نیازهای تجاری آنها، به نفوذ در سایر مشاغل در انواع تحولات ادامه خواهد داد. در چند سال آینده، متاورس اکثر پلتفرم‌های تجارت دیجیتال را در اختیار خواهد گرفت. برای رقابتی ماندن در متاورس، شرکت‌ها در همه سطوح باید پشتوانه‌های خود را برای دسترسی به متاورس بهبود بخشند. متاورس عصر جدیدی را برای جهان به ارمغان خواهد آورد، همان‌طور که اینترنت انقلابی در سبک‌های کاری کسب‌وکارهای کلیدی و نحوه دید مردم از جهان ایجاد کرد.
ساختار سازمانی در نتیجه این انقلاب چگونه تغییر خواهد کرد؟ چه نوع تغییراتی در بازار کار ایجاد خواهد کرد؟ آیا عبارت “گرافمانشیپ” جایگزین واژه “صنایع دستی” خواهد شد؟ آیا حالت آزمایشی سه بعدی هنجار جدیدی خواهد بود و جایگزین واقعیت نمایش لوازم جانبی در دنیای واقعی خواهد شد؟ وقتی صحبت از کالاهای لوکس می شود، آیا این انقلاب دیجیتال جدید جهان را به یک غار استریل و ضد عفونی تبدیل می کند که در آن همه کالاها از آنجایی که تکراری هستند متوسط ​​هستند، حتی اگر در ابتدا در نسخه های محدود و محدود ساخته شده باشند؟
به عنوان یک فناوری ساخت، متاورس هنوز به پتانسیل کامل خود نرسیده است، اما این پتانسیل بسیار زیاد است. در واقع، اولین وظیفه تولیدکنندگان این است که عملیات خود را با عملیات دیجیتال تطبیق دهند. برای پیوند زنجیره تامین، آنها باید داده‌ها را از فرآیندها جمع‌آوری کنند، آن‌ها را ترکیب کنند و برای این کار از استانداردها استفاده کنند.

علی‌رغم این نگرانی‌ها، نگرانی‌های امنیتی و حفظ حریم خصوصی در مورد شناسایی کاربران و همچنین مشکلاتی در متقاعد کردن مردم برای پرداخت در این زمینه‌ها، بازار جهانی متاورس ممکن است با مانع مواجه شود. بلاک چین باید توسط شرکت ها پذیرفته شود و کالاهایی که زیر بنای آن توسط مشتریان خریداری می شود تا به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرند. وقتی صحبت از ارتباط بین یک برند و مشتریانش می شود، همیشه موضوع مرغ یا تخم مرغ است. به نظر شما عرضه یا تقاضا اول بوده است؟ کسب‌وکارها باید در ترویج پذیرش بلاک چین پیشگام باشند، اگر بخواهند پذیرش گسترده‌ای داشته باشند.
بخش نرم افزار، صنعت بازی، صنعت آموزش و کسب و کارهای مبتنی بر سرگرمی بیشترین تأثیر را از این مفهوم مجازی دارند. با این حال، در چند سال آینده، متاورس ممکن است راه خود را به صنعت تولید نیز پیدا کند. آنها قبلاً شروع به ساخت متاورس های خود کرده اند، از پلتفرم های شبکه های اجتماعی گرفته تا سیستم های بازی و حتی ایجاد دفاتر خود در یک متاورس. به لطف متاورس، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان آنها ممکن است منتظر آینده ای روشن با اینترنت اشیا باشند. برای رسیدن به یک محیط صنعتی مرتبط و واقعیت مجازی، هر دو شرکت باید شروع به یکپارچه سازی و سرمایه گذاری روی این فناوری های دیجیتال نسل بعدی کنند.
متاورس بدون شک آینده فناوری صنعتی است. ممکن است به کسب و کارها کمک کند تا مولدتر و کارآمدتر شوند و در عین حال هزینه های آنها را نیز کاهش دهد. اگر تصمیم گیرندگان می خواهند رقابتی باقی بمانند، باید از مزایای متاورس استفاده شود.

1,690
دپارتمان رمز ارز
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست