meme coin

برای شنیدن پادکست مربوطه میتونید روی کارت زیر کلیک کنید!

میم کوین meme coin چیست ؟

این روزها دیگر همه افراد با بیت کوین و ارزهای دیجیتال آشنایی دارند. چرا که ساخت بیت کوین در سال ۲۰۰۸ تازه شروع داستان پر پیج و خم این کوین (COIN) بود، چرا که رفته رفته دسته‌های گوناگونی از رمز ارزها به‌وجود آمدند که یکی از باحال ترین و مهم‌ترین آنها میم کوین (Meme Coin) نام دارد. هر چند که ساز و کار آنها بر اساس جوک و شوخی‌های اینترنتی تشکیل می‌شوند، اما این وسط بسیاری از کارشناسان عقیده دارند که باید جدی گرفته شوند.زیرا بسیاری از افراد با سرمایه‌گذاری در این زمینه ثروت زیادی به‌دست آورده‌اند. پس، با بررسی و آموزش های بیشتر درباره میم کوین ها و یا هر عرصه ای از این دنیای جذاب دوست داشتنی شما می‌توانید سرمایه خود را تبدیل به درآمد غیر محرک کنید. چرا که یک سرمایه‌گذاری هوشمند انجام دادید. اگر دوست دارید با ساز و کار میم کوین ها بیشتر آشنا بشید تا انتهای این مقاله با آکادمی بیتریوم همراه باشید.

میم کوین Meme Coin چیست ؟

برای اینکه بفهمید میم کوین چیست، ابتدا باید بفهمید که میم Meme چیست.

میم Meme چیست؟

اصطلاح “میم” در سال 1976 توسط زیست شناس تکاملی بریتانیایی ریچارد داوکینز در کتاب خود “ژن خودخواه” معرفی شد.

او برای توصیف مفهوم انتقال یک ایده به یک اسم نیاز داشت و در ابتدا با کلمه یونانی “mimeme” به معنای تقلید بازی استفاده کرد. اما او یک کلمه کوتاه تر شبیه به کلمه انگلیسی “gene” می خواست و با “meme” آمد.

امروزه، میم meme به عنوان «تصویر، ویدیو یا متن خنده‌داری است که کپی شده است (اغلب با تغییرات جزئی)، که به سرعت و به طور گسترده توسط کاربران علاقه‌مند معمولاً از طریق رسانه‌های اجتماعی پخش می‌شود.

میم کوین MEME COIN چیست ؟ آکادمی بیتریوم

به عبارت دیگر، میم یک جوک آنلاین است.

بنابراین یک میم کوین meme coin یک ارز دیجیتال است که بر اساس یک شوخی آنلاین ساخته شده است.

افرادی هستند که پا را فراتر می گذارند و می گویند که یک میم کوین در واقع یک ارز دیجیتال واقعی نیست، بلکه صرفاً یک شوخی آنلاین است که به عنوان یک ارز دیجیتال پنهان شده است.

کوین های میم اساساً برای ایجاد خنده برای جامعه کریپتو ایجاد شده‌اند. نام مناسب‌تر برای این کوین ها «کوین های جوک» است، زیرا قرار است «جوک» باشند و هیچ کاربردی ندارند، به این معنی که باید بی‌ارزش باشند.

انواع میم کوین meme coin های محبوب

جامعه کریپتو باید عاشق سگ های بزرگی باشد زیرا بزرگترین کوین های میم با تم سگ هستند.

دوج کوین (DOGE)

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE) دوج کوین میم کوین اصلی است. این بر اساس الگوی رفتاری “doge” است که منشأ آن عکسی از یک سگ شیبو اینو است.

این توسط جکسون پالمر و بیلی مارکوس در سال 2013 به عنوان یک شوخی برای تمسخر صنعت کریپتو به دلیل همه آلتکوین هایی که در آن زمان راه اندازی می شد، ایجاد شد. آنها کد منبع لایت کوین را گرفتند، تغییراتی ایجاد کردند و آن را به نام «دوج کوین» تغییر نام دادند.

میزان عرضه  Dogecoin در ابتدا 100 میلیارد کوین بود اما بعداً به عرضه نامحدود تغییر یافت.
بخش خنده دار این بود که مردم شروع به جدی گرفتن آن به عنوان یک ارز دیجیتال کردند و یک جامعه آنلاین از علاقه مندان به سرعت در اطراف دوج کوین Dogecoin شکل گرفت. در حال حاضر بیش از 2.3 میلیون عضو در subreddit r/dogecoin وجود دارد.

حامیان به عنوان ارتش دوج کوین Dogecoin شناخته می شوند که تعطیلات خود را “روز دوج” جشن می گیرند.

محبوبیت دوج کوین Dogecoin توسط میلیاردرهای معروف، ایلان ماسک و مارک کیوبن، که در توییتی درباره DOGE منتشر کردند، بیشتر شد. با این همه توجه، قیمت Dogecoin افزایش یافت و به یکی از ده ارز دیجیتال بزرگ تبدیل شد!

شیبا اینو (SHIB)

Shiba Inu (SHIB)
موفقیت Dogecoin به سرعت افراد کپی را جذب کرد. در حالی که Dogecoin (DOGE) مم کوین اصلی بود، سایر ارزهای دیجیتال با مضمون سگ به عنوان رقیبان ظاهر شدند تا از ارزهای اصلی برتری داشته باشند.

بزرگترین “رقیب” شیبا اینو Dogecoin ، Shiba Inu (SHIB) دوج کوین است.

در آگوست 2020 توسط یک بنیانگذار (یا گروه) ناشناس با نام “ریوشی” راه اندازی شد. هدف اصلی این بود که به معنای واقعی کلمه DOGE را به چالش بکشد زیرا در وب سایت خود اعلام کرد که “قاتل dogecoin” است.

شیبا اینو Shiba Inu یک توکن ERC-20 است که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است. این با Dogecoin که بر روی بلاک چین بومی خود اجرا می شود متفاوت است. با توجه به این واقعیت که SHIB بر روی اتریوم ساخته شده است و دارای قابلیت قرارداد هوشمند است، از نظر فنی موارد استفاده بسیار بیشتری نسبت به دوج DOGE دارد، که اساساً مانند بیت کوین برای جوک ها عمل می کند.

شیبا اینو زمانی که ایلان ماسک در توییتی درباره سگش نوشت:

«شیبا اینو من فلوکی نام خواهد گرفت»

محبوبیت زیادی هم  پیدا کرد.

SHIB حتی برای مدت کوتاهی از DOGE به عنوان “سگ برتر” در اکتبر 2021 پیشی گرفت.

تفاوت بین میم کوین و ارزهای دیجیتال چیست؟

میم کوین ها در واقع ارزهای رمزنگاری شده هستند. بزرگترین تفاوت این است که میم کوین ها به دلیل ارتباط با افراد مشهور و اینفلوئنسرهای آنلاین توجه بسیار بیشتری را به خود جلب می کنند.

آنها همچنین تمایل دارند که یک جامعه بزرگ و پرشور (دیوانه؟) شبیه به یک تیم ورزشی جهانی پشت سر خود داشته باشند. میم کوین ها به متنفران خود ثابت کرده اند که هرگز قدرت یک پایگاه طرفداران وفادار را نادیده نمی گیرند.

DOGE و SHIB دو بزرگترین میم کوین هستند، اما در CoinMarketCap، بیش از 200 میم کوین فهرست شده است.

 ویژگی های دوج DOGE و شیبا SHIB چیست ؟

آنها منبع گردشی عظیمی دارند، که گردش مالیشان اغلب در چهار میلیارد است. «عرضه در گردش» در کریپتو تعداد کل کوین هایی است که در حال حاضر برای تجارت در دسترس هستند و در بازار در گردش هستند.
با توجه به چنین عرضه عظیمی در گردش، قیمت اکثر کوین های میم بسیار کمتر از 1 دلار است. به عنوان مثال، قیمت SHIB 0.00002692 دلار است.
چنین قیمت “پایین” چیزی است که میم کوین ها را برای بسیاری از معامله گران ارزهای دیجیتال جذاب می کند. آن‌ها می‌توانند هزاران و حتی میلیون‌ها میم کوین را در اختیار داشته باشند و سپس رویای آن را ببینند که قیمت میم کوین ۱۰۰۰ برابر یا بیشتر افزایش می‌یابد.
این جذابیت واقعی میم کوین ها است. تصور کنید که صاحب 10 میلیون کوین هستید که به قیمت 100 دلار خریداری کرده اید، به قیمت هر کدام 0.000001 دلار. سپس منتظر افزایش قیمت به 1 دلار باشید. شما 10 میلیون دلار خواهید داشت!

Meme Coin Bro

با این حال گول نخورید و شروع به رویاپردازی در مورد ثروت کنید. قیمت‌های میم کوین‌ها بسیار متغیر است و بسیاری از آنها 90 درصد یا بیشتر کاهش یافته‌اند، به‌خصوص اگر در نهایت به «شیت‌کوین» تبدیل شوند.

Shitcoin

نمونه‌هایی از افراد مشکوک وجود داشته‌اند که کوین های جدیدی ایجاد می‌کنند، اما تمام یا بیشتر عرضه را در اختیار دارند. سپس آن‌ها آن را به‌صورت آنلاین به‌عنوان یک میم کوین تبلیغ می‌کنند تا خریداران را جذب کنند تا کسی را داشته باشند که این کوین های بی‌ارزش را دور بیندازند. 😭

حالا که متوجه این شوخی و جوک اینترنتی شدید، شما هم سرمایه های خود را وارد این شوخی ها (میم کوین ها) می کنید ؟ لطفا نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

4,715
دپارتمان رمز ارز
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست