لایت کوین چیست؟ - آکادمی بیتریوم

برای شنیدن پادکست مربوطه میتونید روی کارت زیر کلیک کنید!

لایت کوین چیست؟

لایت کوین (LTC) یک ارز دیجیتال است که از یک فورک در بلاک چین بیت کوین در سال 2011 ایجاد شد. این ارز در ابتدا برای رفع نگرانی های توسعه دهنده مبنی بر اینکه بیت کوین در حال کنترل بیش از حد مرکزی است، طراحی شده بود، و برای اینکه شرکت های بزرگ استخراج دست بالا را دشوارتر کند. در معدن. در حالی که در نهایت در جلوگیری از تصاحب سهم ماینر لایت کوین توسط ماینرهای سازمانی ناموفق بود، این ارز دیجیتال خود را به یک سکه قابل استخراج و یک سیستم پرداخت همتا به همتا تبدیل کرده است.

سیگنال های رایگان روزانه آکادمی بیتریوم

درباره لایت کوین و تفاوت آن بیشتر بدانید.

لایت کوین یک ارز دیجیتال است که در سال 2011، دو سال پس از بیت کوین، توسط یک مهندس سابق گوگل به نام چارلی لی تأسیس شد.
ویژگی های مشابهی با بیت کوین دارد اما الگوریتم متفاوتی دارد. هدف این ارز دیجیتال تبدیل شدن به رسانه ای برای تراکنش های روزانه است.
لایت کوین در مقایسه با بیت کوین زمان پردازش تراکنش سریع تری دارد.

با آکادمی بیتریوم بیشتر آشنا شوید 

آشنایی با لایت کوین (LTC)

یکی از ماموریت های اصلی لایت کوین این بود که با استفاده از روش رمزگذاری متفاوت، ماینرهای بزرگ سازمانی را از به دست آوردن کنترل فرآیند استخراج منصرف کند. با این حال، ماینرها به سرعت ماشین های تخصصی خود را تطبیق دادند و به افزایش ظرفیت استخراج خود ادامه دادند.

این مقاله را مطالعه کنید : استیبل کوین چیست؟

لایت کوین مانند بیت کوین با استفاده از ماینرهای ASIC قابل استخراج است. یک بلوک در یک بلاک چین اطلاعات تراکنش را ذخیره می کند. بلوک توسط نرم افزار استخراج تایید می شود و برای هر شرکت کننده سیستم (به نام ماینر) که می خواهد آن را ببیند قابل مشاهده است. هنگامی که یک ماینر آن را تأیید کرد، بلوک بعدی در زنجیره ایجاد می شود و لایت کوین پاداش می گیرد.

لایت کوین چیست؟ -آکادمی بیتریوم

چارلی لی

لایت کوین که در سال 2011 توسط مهندس سابق گوگل، چارلی لی برای عموم منتشر شد، یک شبکه پرداخت جهانی منبع باز است که توسط یک مقام مرکزی کنترل نمی شود. لی از لایت کوین به عنوان «نسخه ساده بیت کوین» و «سکه ای که نقره به طلای بیت کوین است» یاد کرد.

بسیاری از سرمایه گذاران به جای تمرکز بر عملکرد آن، به لایت کوین به عنوان یک هلدینگ بلندمدت بالقوه علاقه مند هستند. آنها حدس می زنند که لایت کوین مانند سایر سرمایه گذاری ها در طول زمان ثروت نسبی ایجاد خواهد کرد.

لایت کوین چیست؟ -آکادمی بیتریوم

حداکثر عرضه لایت کوین

پادکست های دپارتمان رمزارز آکادمی بیتریوم

لایت کوین با 150 سکه از پیش استخراج شده عرضه شد و در مجموع 84 میلیون سکه عرضه شده است. بلاک چین این ارز دیجیتال هر 2.5 دقیقه یک بلاک جدید تولید می کند. عرضه لایت کوین به گونه ای طراحی شده است که در طول زمان کاهش یابد تا ارزش سکه حفظ شود.

لایت کوین چیست؟ -آکادمی بیتریوم

هاوینگ لایت کوین

نصف کردن به کاهش پاداش داده شده زمانی که هش بلاک و اطلاعات تراکنش درون بلوک اعتبارسنجی می شود و بلوک جدیدی ایجاد می شود، اشاره دارد. نصف کردن تعداد لایت کوین‌های اعطا شده را به نصف کاهش می‌دهد که به کاهش سرعت ایجاد سکه‌های جدید کمک می‌کند.

این مقاله را مطالعه کنید : شیت کوین چیست؟

نصف کردن تاریخ برای LTC:

25 اوت 2015: 50 تا 25 LTC
5 اوت 2019: 25 تا 12.5 LTC
23 اوت 2023 (مورد انتظار): 12.5 تا 6.25 LTC

الگوریتم هش لایت کوین

لایت کوین از یک الگوریتم هش به نام Scrypt (تلفظ es-crypt) استفاده می کند. Scrypt حافظه فشرده تر و کندتر از SHA-256 است. اما پس از پروژه Tenebrix در سال 2011 که Scrypt را برای کار با CPU های معمولی برای ماینینگ اصلاح کرد، در جامعه ارزهای دیجیتال مقبولیت بیشتری پیدا کرد.

نیازهای حافظه بسیار بزرگتر برای Scrypt همچنین توسعه ماینرهای مدار مجتمع (ASIC) ویژه برنامه را دشوار می کند. اما راه‌اندازی مقاوم در برابر ASIC آن مدت زیادی دوام نیاورد: اولین ماینر لایت کوین ASIC جهان در سال 2016 منتشر شد.

تحولات لایت کوین

لایت کوین از اکوسیستم ماینینگ خود که تحت سلطه ماینرهای فردی است به یک راه اندازی شرکتی تغییر مکان داده است، جایی که استخرهای استخراج بزرگی که توسط شرکت های فناوری اداره می شوند، اکثریت قریب به اتفاق استخراج لایت کوین را تشکیل می دهند.

لایت کوین چیست؟ -آکادمی بیتریوم

آیا لایت کوین آینده ای خواهد داشت؟

تعیین اینکه سرمایه گذاران، معامله گران، طرفداران ارزهای دیجیتال، دولت ها و عموم مردم چگونه با لایت کوین در آینده رفتار خواهند کرد، دشوار است. ارزهای دیجیتال توسط دولت‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرند، هر روز ارزهای دیجیتال بیشتری ایجاد می‌شوند و بازارها بی‌ثبات هستند.

لایت کوین چیست؟ -آکادمی بیتریوم

آیا لایت کوین هنوز یک سرمایه گذاری خوب است؟

لایت کوین قرار نبود یک سرمایه گذاری سوداگرانه یا روشی برای ذخیره ارزش باشد. با این حال، برخی از سرمایه گذاران از LTC به این روش استفاده می کنند، و برخی نه. بهتر است با یک مشاور حرفه ای مشورت کنید تا ببینید آیا لایت کوین سرمایه گذاری خوبی برای شما است یا خیر.

این مقاله را مطالعه کنید : توکن های رمزگذاری

لایت کوین چیست؟ -آکادمی بیتریوم

لایت کوین یا اتریوم بهتر است؟

لایت کوین یک ارز دیجیتال است که برای تراکنش های همتا به همتا طراحی شده است. اتریوم یک اکوسیستم است که بر روی یک ماشین مجازی جهانی اجرا می شود که بسیاری از فناوری های مختلف مبتنی بر رمزنگاری را قدرت می دهد. اتریوم دارای یک توکن به نام اتر (ETH) است که برای تسهیل تراکنش ها در بلاک چین اتریوم استفاده می شود. از نظر ارزش، ETH به طور کلی در رتبه پنج برتر قرار دارد و حجم معاملات بیشتری دارد. اینکه کدام بهتر است به علایق، اهداف و کاربردهای مورد نظر شما بستگی دارد.

ظرفیت بازار بسیار کمتری نسبت به سکه های محبوب تر دارد. با این حال، این ارز همچنان یکی از پرمعامله ترین ارزهای دیجیتال است و جایگاه خود را در بین 30 سکه برتر از بیش از 18000 ارز ردیابی شده توسط CoinMarketCap حفظ کرده است.
این نشان می‌دهد که هنوز یک ارز دیجیتال محبوب است، اما علاقه سرمایه‌گذاران به بیت‌کوین و برخی از سکه‌های جدیدتر را ندارد.

از کجا لایت کوین بخریم ؟

اکثر ارزهای دیجیتال را می توان در صرافی های ارز دیجیتال خریداری کرد. چندین صرافی می توانند معاملات را در داخل ایالات متحده انجام دهند. بسیاری از موارد دیگر خارج از ایالات متحده هستند. توجه به این نکته مهم است که مبادلات در داخل ایالات متحده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار نظارت و تنظیم می شود تا اطمینان حاصل شود که بهترین منافع سرمایه گذاران و معامله گران حفظ می شود. با در نظر گرفتن این موضوع، اگر در ایالات متحده زندگی می کنید، انتخاب های شما محدود به مبادلات در داخل ایالات متحده است.

از آنجایی که صرافی‌ها تنظیم می‌شوند و مقررات هنوز در حال تدوین هستند، مکان‌هایی که می‌توانید ارزهای دیجیتال را بخرید و بفروشید در نوسان هستند.

نحوه فروش لایت کوین

شما می توانید لایت کوین خود را در همان صرافی هایی که می توانید آن را خریداری کنید بفروشید. با این حال، فروش رمزنگاری شما در یک صرافی متمرکز با فروش آن در یک صرافی غیرمتمرکز متفاوت است. به عنوان مثال، اگر لایت کوین خود را در صرافی مانند Kraken می فروشید، باید LTC خود را به آدرس Kraken خود ارسال کنید. از آنجا، صرافی فروش لایت کوین شما را تسهیل می کند.

اگر از یک صرافی غیرمتمرکز مانند Kucoin یا Crypto.com استفاده می کنید، کیف پول خود را به صرافی متصل می کنید و فرآیند ثبت نام «مشتری (یا مشتری) خود را بشناسید» انجام می دهید. پس از تایید، می توانید لایت کوین خود را واریز کرده و شروع به فروش آن کنید.

برخی از صرافی ها ممکن است به شما اجازه دهند ارز فیات را برداشت کنید، بنابراین اگر می خواهید LTC خود را با فیات مبادله کنید، باید صرافی پیدا کنید که این امکان را به شما می دهد.

لایت کوین چیست؟ -آکادمی بیتریوم

لایت کوین چه تفاوتی با بیت کوین دارد؟

اولین تفاوت بین لایت کوین و بیت کوین در حداکثر سقف عرضه آنها نهفته است. بیت کوین دارای سقف عرضه 21 میلیون است، در حالی که عرضه لایت کوین به 84 میلیون محدود شده است.
تمایز دیگر لایت کوین و بیت کوین در پروتکل های استخراج سکه ها نهفته است. همانطور که قبلا ذکر شد، بیت کوین از SHA-256 استفاده می کند و لایت کوین برای تولید سکه به نسخه اصلاح شده Scrypt متکی است. تفاوت در پروتکل ها بر زمان پردازش تراکنش برای هر دو سکه تأثیر دارد. لایت کوین در پردازش و تایید تراکنش ها چهار برابر بیت کوین سریع تر است.
سرعت در پردازش تراکنش‌ها می‌تواند به ضرر امنیت باشد زیرا دورهای کمتری از تأیید تراکنش درگیر است. زمان تایید لایت کوین 2.5 دقیقه (در مقابل تقریباً 10 دقیقه ای که بیت کوین برای تایید تراکنش ها طول می کشد) برای بازرگانان کوچکی که نمی خواهند یا نیاز ندارند تراکنش هایشان فوق العاده امن باشد، مناسب است.

ممنون از شما که تا انتهای این مقاله را مطاله کردید. در صورت تمایل با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

نظر خود را درباره این مقاله با دپارتمان رمزارز آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید

1,758
دپارتمان رمز ارز
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست