تتر بهتر است یا اتریوم - آکادمی بیتریوم

برای شنیدن پادکست مربوطه میتونید روی کارت زیر کلیک کنید!

تتر بهتر است یا اتریوم

آکادمی بیتریوم در این مقاله قصد دارد به این موضوع که تتر بهتر است یا اتریوم بپردازد چرا که برای معامله‌گران یا سرمایه‌گذاران تازه کار، انتخاب ارز دیجیتال مناسب به دلیل گزینه‌های گسترده موجود می‌تواند چالش برانگیز باشد .

تتر بهتر است یا اتریوم - آکادمی بیتریوم
بازارهای ارزهای رمزنگاری جهانی

تا حد زیادی، بازار کریپتو غیرقابل پیش بینی است. هر سال که می گذرد، تعداد ارزهای دیجیتال جدید معرفی شده به بازار دیجیتال چندین برابر افزایش می یابد.
برای معامله‌گران یا سرمایه‌گذاران تازه کار، انتخاب ارز دیجیتال مناسب به دلیل گزینه‌های گسترده موجود می‌تواند چالش برانگیز باشد. بیت‌کوین محبوب‌ترین و معروف‌ترین ارز دیجیتال است، اما در سال‌های اخیر، نام‌های تتر و اتریوم بیش از بیت‌کوین در سرفصل‌های اخبار قرار گرفته‌اند. این عمدتا به دلیل مزایای آنها است. سرمایه عظیم بازار هر دو این توکن ها به عنوان یک گزینه سرمایه گذاری امیدوارکننده برای سرمایه گذاران به نظر می رسد.
تتر یک استیبل کوین است که صرف نظر از نوسانات بازار، ثابت است. تتر در مقایسه با بیت کوین، نوسانات کمتری دارد و بهترین انتخاب برای سرمایه گذاری بلندمدت است.
تتر در گذشته عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشته است. این اتفاق در دسامبر 2020 رخ داد، زمانی که تتر مورد توجه قرار گرفت و از بیت کوین پیشی گرفت. واضح است که اتر و بیت کوین نمی توانند از تتر پیشی بگیرند. پشتیبانی ارائه شده توسط ارز فیات برای تتر، سرمایه گذاری را ایمن تر می کند. تتر دوباره از بیت کوین پیشی خواهد گرفت و حتی ممکن است این موقعیت را برای مدت زمان قابل توجهی حفظ کند. بنابراین، اگر منتظر تایید هستید، می توانید بدون نگرانی تتر خریداری کنید.
اتر یا ETH توکن بومی پلتفرم اتریوم است و یکی از بزرگترین جایگزین‌های بیت کوین در بازار دیجیتال تاکنون است. با توجه به ارزش کلی بازار، اتر در رتبه دوم قرار دارد. اتر مدت زیادی است که با بیت کوین رقابت می کند و جایگاه خود را به عنوان قوی ترین رقیب بیت کوین حفظ کرده است.

این مقاله را مطالعه کنید : آیا تتر سرمایه گذاری روی دلار است ؟

بسیاری از کارشناسان بازار کریپتو پیش‌بینی کرده‌اند که با توجه به سناریوهای جاری، اتریوم به احتمال زیاد در سال‌های آینده از بیت‌کوین پیشی خواهد گرفت. اتر در حال برنامه ریزی برای تغییر چهره به آخرین نسخه خود یعنی Ether 2.0 است که انتظار می رود به زودی عرضه شود. هدف اصلی این ارتقا، انطباق با گزینه ای پایدارتر و سازگار با محیط زیست است. آخرین نسخه مبلغ هولناکی را به عنوان کارمزد تراکنش طلب نخواهد کرد، که تسکین بزرگی است.
تتر اولین آلتکوینی بود که فاز جدیدی از سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت را به‌ویژه برای کسانی که به‌دنبال یک دارایی دیجیتال پایدار هستند، باز کرد. این دارایی دیجیتال به دلیل ثبات بالای خود مورد تحسین قرار می گیرد. تتر به عنوان چهارمین ارز دیجیتال بزرگ در بازار شناخته می شود و توسط دلار آمریکا پشتیبانی می شود. دلارهای واقعی در چندین مؤسسه مالی ذخایر وجود دارد که به عنوان وثیقه فرض می شوند. اگرچه قیمت تتر بسیار پایین تر از سایر ارزهای رمزپایه محبوب است، اما مزایای تتر این نقطه ضعف را خنثی می کند.
تتر دارای سرانه بازار 100 دلار است. در طول دو سال گذشته بود که تتر بیشترین سود را از زمان راه اندازی خود کسب کرد. بر اساس منابع مختلف، تنها در سال 2020، تتر 106.74 درصد ارزش بازار خود را افزایش داد. تتر از هر ارز دیجیتالی که در لیست برتر قرار داشت بهتر عمل کرد. مانند اتریوم، تتر با استفاده روزانه ما به خوبی عمل می کند و یک ارز دیجیتال همه کاره است. علاوه بر تضمین ارائه شده توسط تتر، برای وابستگی آن به دلار آمریکا در برخی شرایط زیر سوال می رود. تتر با بیانیه ای علیه اتهامات مطرح شده علیه خود بیانیه ای ارائه کرده است. این اظهارات چیزی نیست جز ادعاهایی که می‌گویند تتر قابل اعتمادترین و پایدارترین ارز دیجیتال در دنیای دیجیتال است.
چه اتریوم و چه تتر، هدف نهایی آنها این است که عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشته باشند و کاربران بیشتری را جذب کنند که برای مدت طولانی از بیت کوین استفاده می کنند. افرادی که ارز دیجیتال را برای خرید کالا به پول نقد ترجیح می دهند، به احتمال زیاد اتریوم را انتخاب می کنند زیرا سرعت تراکنش سریع را ارائه می دهد. علاوه بر این، اتریوم برای گزینه های استفاده روزانه نیز به خوبی توسعه یافته است.
توکن ها به همان اندازه خوب هستند و انتخاب بین آنها بسیار چالش برانگیز است. اگر می‌خواهید دارایی‌های رمزنگاری خود را به روشی بسیار امن‌تر ذخیره کنید، می‌توانید به سراغ اتریوم بروید. در عین حال، اگر مشتاق هستید که بخشی از یک سرمایه گذاری بلندمدت به استثنای نوسانات معمول بازار باشید، تتر انتخاب مناسبی برای شماست. هر دو مزایا و عوامل خطر خاص خود را دارند.

این مقاله را مطالعه کنید : 4 راه برای کسب درآمد زیاد با اتریوم

تتر بهتر است یا اتریوم - آکادمی بیتریوم

چرا اکنون تتر بیشتری در ترون وجود دارد تا اتریوم؟

بیشتر از هر زمان دیگری از استیبل کوین در بلاک چین ترون وجود دارد. در اینجا آنچه اتفاق می افتد و چرا اهمیت دارد.

• استیبل کوین تتر با ارزش بازار خود رکوردهای جدیدی را شکست.
• همچنین با میزان استفاده از آن در بلاک چین ترون رکوردها را می شکند.
• کارشناسان علت را توضیح می دهند.
تتر، پرمعامله ترین دارایی کریپتو در بازار (حتی بیشتر از بیت کوین)، دیروز از نظر ارزش بازار به مرز 50 میلیارد دلار رسید. این یک نقطه عطف قابل توجه برای استیبل کوین بحث برانگیز است: فقط در ماه فوریه 30 میلیارد دلار بود.
علاوه بر این، در حال حاضر تتر (USDT) بیشتری در بلاک چین ترون نسبت به اتریوم استفاده می شود: به طور دقیق 1.6 میلیارد دلار ارزش بیشتری دارد. در حال حاضر، مقدار Tether در Tron 26 میلیارد دلار است. بر اساس داده های Coin Metrics، در اتریوم 24.4 میلیارد دلار است.

تتر بهتر است یا اتریوم - آکادمی بیتریوم
پس این در مورد وضعیت بازار کریپتو چه می گوید؟

Tron یک پلت فرم غیر متمرکز است که برای تولید محتوا طراحی شده است. این شبیه به اتریوم است به این معنا که از قراردادهای هوشمند، دپ ها و کیف پول های دیجیتال استفاده می کند – اما بیشتر مبتنی بر «سرگرمی» است. بر اساس گزارش فوریه 2020 DappRadar، اکثریت قریب به اتفاق فعالیت در بلاک چین Tron در برنامه های بازی و قمار انجام می شود.
تتر یک استیبل کوین است که 1:1 با دلار آمریکا «پیچ» شده است، به این معنی که ارزش سکه طوری طراحی شده است که ثابت بماند. اختلاف نظر وجود دارد

با این حال، برخی اختلاف نظرها در مورد اینکه آیا تتر واقعاً توسط ذخایر دلار آمریکا پشتیبانی می شود یا خیر – این شرکت هرگز ذخایر خود را به طور مستقل حسابرسی نکرده است، و اخیراً تحقیقات مربوط به کلاهبرداری را با دفتر دادستان کل نیویورک حل و فصل کرده است که نشان می دهد آن را از ایالت راه اندازی کرده است.
با این وجود، طبق گفته شرکت ردیابی رمزارز Chainalysis، داده‌های روی زنجیره نشان می‌دهد که این سکه به‌ویژه در آسیا بسیار محبوب است. این ارز دیجیتال با حاشیه قابل توجهی همچنان پرمعامله ترین ارز دیجیتال است.
کسانی که در دنیای ارزهای رمزپایه هستند از Tether استفاده می کنند، زیرا به دلایلی وجود دارد. اما بیشتر برای مبادلات مفید است. جفت‌های معاملاتی تتر (یعنی بیت‌کوین/ تتر) روشی متداول برای تعیین قیمت‌ها به ارزهای فیات، مانند دلار یا ین هستند، زیرا راحت‌تر می‌توان به آن اشاره کرد.
استفاده از تتر راهی برای استفاده از فیات است که از یک حساب بانکی سنتی خارج می‌شود – به خصوص اگر یک صرافی رمزارز با حساب‌های بانکی بریتانیا یا آمریکا سروکار نداشته باشد.
در حال حاضر، مقادیر زیادی USDT در بلاک چین اتریوم استفاده می شود. اگرچه حتی بیشتر در بلاک چین ترون استفاده می شود، و به گفته کارشناسانی که با Decrypt صحبت کردند، این به دلیل نقل و انتقالات بین مبادلاتی است.
اتریوم از جهاتی قربانی موفقیت خودش است: این شبکه توسط افراد زیادی استفاده می‌شود و به کندی پیش می‌رود. برای انجام تراکنش‌ها بر روی اتریوم، باید «کارمزد گاز» را بپردازید – هزینه متغیر استفاده از شبکه، که به گروه غیرمتمرکز افرادی می‌پردازد که به اجرای آن کمک می‌کنند.
و با تعداد زیادی از افراد که از اتریوم استفاده می کنند، هزینه انجام تراکنش بالا است.
بنابراین، کاربران در حال تغییر به شبکه Tron هستند. جرمی اونگ، که در عملیات تجاری در شرکت تحقیقاتی ارزهای دیجیتال، دلفی دیجیتال کار می‌کند، «استفاده از اتریوم به دلیل گاز بالا و قیمت اتر بسیار گران بوده است. استفاده از شبکه Tron در مقایسه با آن بسیار ارزان است.

اونگ به Decrypt گفت که انتقال Tether از یک صرافی به صرافی دیگر بسیار متداول است و انجام این کار در بلاک چین اتریوم پرهزینه است. بنابراین کاربران این کار را از طریق بلاک چین ترون انجام می دهند و هزینه بسیار کمتری می پردازند. او گفت: «USDT در شبکه Tron در درجه اول برای نقل و انتقالات بین بورس استفاده می شود.

 

اما چرا چنین تقاضای زیادی برای انتقال Tether وجود دارد؟ اونگ افزود: «برخی دارایی‌ها – معمولاً دارایی‌های کوچک‌تر – و/یا قراردادهای مشتقه منحصر به صرافی‌های خاص هستند. همچنین فرصت‌های آربیتراژ برای تامین مالی مشتقه/حق بیمه بین مبادلات وجود دارد.
اونگ همچنین به Decrypt گفت که این موقتی خواهد بود. او ادامه داد: “من ترون را به عنوان یک راه حل برای کمک به معامله گران بین بورس می بینم.” از هم‌اکنون، ما همچنان منتظر راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری اتریوم برای به دست آوردن اثر شبکه و پذیرش در میان صرافی‌های متمرکز هستیم.»
البته اونگ با «راه‌حل‌های مقیاس‌پذیر» به ETH2 اشاره کرد – ارتقای شبکه اتریوم که از مدت‌ها پیش برنامه‌ریزی شده بود و امیدوار است مشکلاتی مانند هزینه‌های بالا را حل کند.
و تا زمانی که به طور کامل عملی شود، معامله گران رمزارز احتمالاً به سرمایه گذاری میلیاردها در جای دیگر ادامه خواهند داد.

1,721
دپارتمان رمز ارز
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست