کلاهبرداری ارز دیجیتال۲۰۲۲

برای شنیدن پادکست مربوطه میتونید روی کارت زیر کلیک کنید!

  مراقب کلاهبرداری ارز دیجیتال در سال 2022 ✔️ در ایران باشید!!

کلاهبرداری ارز دیجیتال در حال افزایش است و سارقان از تکنیک های جدید و قدیمی برای سرقت پول استفاده می کنند. برخی از آخرین و رایج ترین کلاهبرداری‌های ارز دیجیتال شامل قالی‌کشی، طرح‌های پونزی و فیشینگ است.

سرقت ۳۲۰ میلیون دلار از شبکه Wormhole در سال ۲۰۲۲!!

در فوریه 2022 (بهمن 1400)، پلتفرم مبادله ارزهای دیجیتال Wormhole پس از یک حمله سایبری، 320 میلیون دلار از دست داد. طبق گزارش کمیسیون تجارت فدرال، علاوه بر این حمله، کلاهبرداران ارزهای دیجیتال از سال 2021 بیش از 1 میلیارد دلار سرقت کرده اند.

ارز دیجیتال نوعی ارز است که در کیف پول دیجیتال ذخیره می شود و مالک می تواند با انتقال آن به حساب بانکی، ارز را به پول نقد تبدیل کند. ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین با ارز دیجیتال متفاوت است. از بلاک چین برای تأیید استفاده می کند و از طریق مؤسسات مالی اجرا نمی شود، بنابراین بازیابی از سرقت دشوارتر است.

اگرچه ارز دیجیتال یک روند جدیدتر است، دزدهای رمزارز از روش های قدیمی برای سرقت استفاده می کنند.

برخی از کلاهبرداری‌های رایج ارزهای دیجیتال:

 1. طرح های سرمایه گذاری بیت کوین

در طرح‌های سرمایه‌گذاری بیت‌کوین، کلاهبرداران با سرمایه‌گذارانی که ادعا می‌کنند «مدیران سرمایه‌گذاری» کارکشته هستند، تماس می‌گیرند. به عنوان بخشی از این طرح، به اصطلاح مدیران سرمایه‌گذاری ادعا می‌کنند که میلیون‌ها دلار سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال به دست آورده‌اند و به قربانیان خود قول می‌دهند که با سرمایه‌گذاری درآمد کسب کنند.

برای شروع، کلاهبرداران هزینه اولیه را درخواست می کنند. سپس، به جای پول درآوردن، سارقان به سادگی هزینه های اولیه را می دزدند. کلاهبرداران همچنین ممکن است اطلاعات هویتی شخصی را درخواست کنند و ادعا کنند که برای انتقال یا واریز وجوه است و در نتیجه به ارز رمزنگاری شده یک شخص دسترسی پیدا کنند.

نوع دیگری از کلاهبرداری سرمایه گذاری شامل استفاده از تأییدیه های جعلی افراد مشهور است. کلاهبرداران عکس‌های واقعی می‌گیرند و آن‌ها را به حساب‌ها، آگهی‌ها یا مقاله‌های جعلی تحمیل می‌کنند تا اینطور به نظر برسد که فرد مشهور در حال ترویج سود مالی زیادی از سرمایه‌گذاری است. منابع این ادعاها با استفاده از نام‌های شرکت معتبر مانند ABC یا CBS با یک وب‌سایت و آرم حرفه‌ای به نظر می‌رسد مشروع باشد. با این حال، تایید جعلی است.

 1. کلاهبرداری فرش کش(کلاهبرداری های قالیچه)

کلاهبرداری های قالیچه شامل کلاهبرداران سرمایه گذاری است که یک پروژه جدید، توکن غیرقابل تعویض (NFT) یا سکه را برای دریافت بودجه «پمپ می کنند». پس از اینکه کلاهبرداران پول را دریافت کردند، با آن ناپدید می شوند. کدگذاری این سرمایه گذاری ها از فروش بیت کوین پس از خرید توسط افراد جلوگیری می کند، بنابراین سرمایه گذاران با سرمایه گذاری بی ارزش باقی می مانند.

نسخه محبوب این کلاهبرداری، کلاهبرداری با سکه Squid بود که نام آن از سریال محبوب نتفلیکس Squid Game گرفته شده است. سرمایه‌گذاران باید برای کسب ارزهای دیجیتال بازی می‌کردند: مردم برای بازی‌های آنلاین توکن‌هایی می‌خریدند و بعداً برای مبادله با ارزهای دیجیتال دیگر درآمد بیشتری کسب می‌کردند. قیمت توکن Squid از 1 سنت به حدود 90 دلار برای هر توکن رسید.

در نهایت، معاملات متوقف شد و پول ناپدید شد. ارزش توکن پس از آن که افراد تلاش کردند اما موفق به فروش توکن های خود نشدند به صفر رسید. کلاهبرداران از این سرمایه گذاران حدود 3 میلیون دلار درآمد داشتند.

کلاهبرداری از قالیچه برای NFT ها نیز رایج است که دارایی های دیجیتالی بی نظیری هستند.

 1. کلاهبرداری های عاشقانه چگونه است؟

برنامه های دوستیابی با کلاهبرداری های رمزنگاری غریبه نیستند. این کلاهبرداری ها شامل روابطی است – معمولاً از راه دور و کاملاً آنلاین – که در آن یک طرف برای جلب اعتماد طرف دیگر زمان می برد. با گذشت زمان، یکی از طرفین شروع به متقاعد کردن طرف دیگر برای خرید یا دادن پول به شکلی از ارزهای دیجیتال می کند.

پس از گرفتن پول، کلاهبردار دوستیابی ناپدید می شود. به این کلاهبرداری ها «کلاهبرداری های قصابی خوک» نیز گفته می شود.

 1. کلاهبرداری فیشینگ ارز دیجیتال

کلاهبرداری های فیشینگ مدتی است که وجود داشته اما هنوز هم محبوب هستند. کلاهبرداران ایمیل هایی با لینک های مخرب به یک وب سایت جعلی ارسال می کنند تا اطلاعات شخصی مانند اطلاعات کلید کیف پول ارزهای دیجیتال را جمع آوری کنند.

برای مشاهده بهترین کیف پول ارز دیجیتال کلیک کن!

برخلاف رمزهای عبور، کاربران فقط یک کلید خصوصی منحصر به فرد برای کیف پول دیجیتال دریافت می کنند. اما اگر یک کلید خصوصی دزدیده شود، تغییر این کلید مشکل ساز است. هر کلید برای یک کیف پول منحصر به فرد است. بنابراین، برای به روز رسانی این کلید، فرد باید یک کیف پول جدید ایجاد کند.

برای جلوگیری از کلاهبرداری های فیشینگ چه کنیم؟

برای جلوگیری از کلاهبرداری های فیشینگ، هرگز اطلاعات ایمن را از لینک ایمیل وارد نکنید. همیشه مستقیماً به سایت بروید، مهم نیست که وب سایت یا پیوند چقدر قانونی ظاهر می شود.

 1. کلاه برداری حمله مرد میانی

هنگامی که کاربران در یک مکان عمومی وارد حساب ارز دیجیتال می شوند، کلاهبرداران می توانند اطلاعات خصوصی و حساس آنها را سرقت کنند. یک کلاهبردار می تواند هرگونه اطلاعات ارسال شده از طریق یک شبکه عمومی، از جمله رمز عبور، کلیدهای کیف پول ارزهای دیجیتال و اطلاعات حساب را رهگیری کند.

هر زمان که کاربری وارد سیستم شود، دزد می تواند این اطلاعات حساس را با استفاده از رویکرد حمله مرد در وسط جمع آوری کند. این کار با رهگیری سیگنال‌های Wi-Fi در شبکه‌های قابل اعتماد در صورتی که در مجاورت نزدیک باشند انجام می‌شود.

بهترین راه برای جلوگیری از این حملات، مسدود کردن مرد در وسط با استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) است. VPN تمام داده های در حال انتقال را رمزگذاری می کند، بنابراین سارقان نمی توانند به اطلاعات شخصی دسترسی پیدا کنند و ارزهای دیجیتال را سرقت کنند.

این فریلنسرهای فناوری اطلاعات به دنبال پروژه هایی با ارز مجازی هستند و از دسترسی برای مبادلات ارزی استفاده می کنند. آنها سپس سیستم ها را برای جمع آوری پول یا سرقت اطلاعات برای جمهوری دموکراتیک خلق کره (DPRK) هک می کنند. این کارگران همچنین در دیگر کارهای ماهر فناوری اطلاعات شرکت می کنند و از دانش خود برای دستیابی به دسترسی داخلی برای فعال کردن حملات سایبری مخرب کره شمالی استفاده می کنند.

درباره بررسی های مستمر پیشینه کارمندان برای محافظت از سازمان ها بیشتر بیاموزید.

چگونه از کلاه برداری بیت کوین و ارز دیجیتال جلوگیری کنیم؟

برای محافظت در برابر کلاهبرداری های ارز دیجیتال، در اینجا برخی از پرچم های قرمز رایج وجود دارد:

 • وعده سودهای کلان یا دوبرابر سرمایه گذاری؛
 • فقط پذیرش ارز دیجیتال به عنوان پرداخت؛
 • تعهدات قراردادی؛
 • غلط املایی و اشتباهات گرامری در ایمیل ها، پست های رسانه های اجتماعی یا هر ارتباط دیگری؛
 • تاکتیک های دستکاری، مانند اخاذی یا باج گیری؛
 • وعده پول رایگان؛
 • اینفلوئنسرهای جعلی یا تأییدیه های افراد مشهور که به نظر نامناسب به نظر می رسد.
 • حداقل جزئیات در مورد حرکت پول و سرمایه گذاری؛
 • و چندین تراکنش در یک روز

بهترین عادت های امنیت ارزهای دیجیتال

با استفاده از عادات امنیتی دیجیتال خوب مانند رمزهای عبور قوی، تنها استفاده از اتصالات ایمن یا VPN و انتخاب فضای ذخیره سازی ایمن، کیف پول های دیجیتال را در برابر کلاهبرداران محافظت کنید. دو نوع کیف پول وجود دارد: دیجیتال و سخت افزار. کیف پول های دیجیتال به صورت آنلاین میزبانی می شوند و میزان هک شدن آنها بیشتر است. کیف پول های سخت افزاری اطلاعاتی مانند کیف پول و کلیدهای ارزهای دیجیتال را به صورت آفلاین در یک دستگاه ذخیره می کنند.

ارز دیجیتال توسط شرکت بیمه سپرده فدرال بیمه نشده است، بنابراین ایمن نگه داشتن آن حیاتی است. هرگز کلیدهای کیف پول یا کدهای دسترسی را به کسی ندهید.

1,806
دپارتمان رمز ارز, کلاهبرداری ارز دیجیتال
5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری
banner
banner

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست