چگونه ارز دیجیتال بخریم و بفروشیم ؟ - آکادمی بیتریوم

برای شنیدن پادکست مربوطه میتونید روی کارت زیر کلیک کنید!

چگونه ارز دیجیتال بخریم و بفروشیم ؟

بنابراین، شما می خواهید مقداری ارز دیجیتال بخرید، اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟ ناراحت نباش، تو تنها نیستی فضای NFT طی سال گذشته به شدت رشد کرده است، و پیمایش در دنیای وحشی رمزارزها به طور فزاینده ای دشوار شده است، چه رسد به پیدا کردن یک مکان خوب برای شروع.
برای اکثر افرادی که در حال ورود به ارزهای دیجیتال یا NFT هستند، یک صرافی ارز دیجیتال مانند یک صرافی عمل می کند.

تحلیل های رایگان روزانه ارزهای دیجیتال از دپارتمان رمزارز آکادمی بیتریوم

در این مقاله به مطالب زیر می پردازیم : 

·       تصمیم بگیرید که کجا می خواهید ارز دیجیتال بخرید

·       ایجاد یک حساب کاربری

·       تامین حساب مالی خود

·       خرید ارز دیجیتال

·       مکانی را برای نگهداری ارز دیجیتال

·       خرید و فروش ارز دیجیتال از صرافی ایرانی

·       بررسی صرافی های ایرانی

صرافی اکسیر

صرافی والکس

صرافی ‏بیتستان

صرافی نوبیتکس

صرافی چیست ؟

صرافی پلتفرمی است که از طریق آن می توانید دلار و سنت را به دلار بلاک چین تبدیل کنید.
یک مزیت بزرگ در مورد صرافی ها این است که برای خرید رمزارز نیازی نیست در فناوری بلاک چین متخصص باشید. با این حال، انواع مختلفی از خدمات و شرکت‌ها وجود دارد که امیدوارند شما پول نقد خود را برای خدمات آنها خرج کنید.
در این مقاله ، دپارتمان رمزارز آکادمی بیتریوم سردرگمی شما را برطرف می کند و شما را قدم به قدم در خرید اولین بیت کوین رمزنگاری خود راهنمایی می کند.

چگونه ارز دیجیتال بخریم و بفروشیم ؟ - آکادمی بیتریوم
1. تصمیم بگیرید که کجا می خواهید ارز دیجیتال بخرید

همانطور که در بالا ذکر شد، وقتی نوبت به خرید ارز دیجیتال می رسد، ابتدا باید تصمیم بگیرید که از چه نوع پلتفرم یا سرویسی برای خرید ارز دیجیتال استفاده کنید. دو پلتفرم متداول، صرافی‌های رمزنگاری (صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز وجود دارد) و کارگزاری‌های ارز دیجیتال هستند.
به زبان ساده، صرافی ارز دیجیتال پلتفرمی است که به کاربران امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتالی مانند اتریوم، بیت کوین و دوج کوین را می دهد. آنها تمایل زیادی به عملکرد مشابه بازارهای سهام سنتی و شرکت های کارگزاری دارند، به جز اینکه کاربران به جای سهام، ارزهای دیجیتال را معامله می کنند.
از سوی دیگر، صرافی (کارگزاری ارز دیجیتال) به عنوان یک واسطه بین کاربر و بازارهای ارزهای دیجیتال عمل می کند تا خرید و فروش ارزهای دیجیتال را تسهیل کند. در نتیجه، کاربران بر اساس قیمت های فعلی بازار با یکدیگر معامله نمی کنند. در عوض، قیمت توسط کارگزار تعیین می شود.
در این مقاله، ما بر صرافی‌های رمزنگاری تمرکز خواهیم کرد، که بدون شک محبوب‌ترین روشی است که علاقه‌مندان به تجارت ارزهای دیجیتال و NFT جدید از طریق آن تجارت می‌کنند.

چگونه ارز دیجیتال بخریم و بفروشیم ؟ - آکادمی بیتریوم

  1. یک حساب کاربری ایجاد کنید

پس از اینکه در مورد پلتفرمی مانند صرافی والکس ، صرافی نوبیتکس Coinbase، Gemini یا هر چیزی که ترجیح می دهید تصمیم گرفتید، باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. بیشتر اوقات، صرافی ها از شما می خواهند که نه تنها حساب خود را از طریق ایمیل، تلفن و غیره تنظیم و تأیید کنید، بلکه اطلاعات شخصی مانند تصویر گواهینامه رانندگی یا پاسپورت یا کارت ملی خود را نیز ارائه دهید.

این مقاله را مطالعه کنید : بهترین وب سایت های ارزهای دیجیتال

اگرچه این ممکن است تهاجمی به نظر برسد، اما ممکن است تا زمانی که فرآیند تأیید را کامل نکنید، نتوانید در پلتفرم خریدی انجام دهید. علاوه بر این، در صورتی که امیدوار باشید وجوه را به حساب بانکی خود واریز کنید، پیروی از این مراحل فرآیند پرداخت را ساده‌تر می‌کند. قابل ذکر است، اگر نمی خواهید اطلاعات شخصی را ارائه کنید، گاهی اوقات می توان با یک تبادل غیرمتمرکز از آن جلوگیری کرد.

چگونه ارز دیجیتال بخریم و بفروشیم ؟ - آکادمی بیتریوم
3. حساب خود را تامین مالی کنید

البته، رمزارز رایگان نیست. برای خرید ارز دیجیتال باید پول سنتی خرج کنید. شما می توانید به روش های مختلفی برای تامین مالی حساب خود اقدام کنید.
متداول ترین راه برای وارد کردن پول به حساب خود این است که آن را به حساب بانکی خود متصل کنید. پیوند دادن حساب بانکی شما بدون دردسرترین فرآیندهای واریز و برداشت را انجام می دهد. اشتباه نکنید، در ابتدا تأیید حساب بانکی شما می تواند یک فرآیند طولانی باشد، اما در نهایت خرید ارز دیجیتال را بسیار آسان تر می کند. علاوه بر این، به جای واریز پول به صرافی، می‌توانید مستقیماً از طریق حساب خود خرید و فروش کنید.
بسته به اینکه کدام پلتفرم را انتخاب کنید، فرآیند افزودن حساب بانکی شما متفاوت خواهد بود. با این حال، گزینه اتصال حساب بانکی شما معمولاً در قسمت کیف پول، سپرده یا حساب بانکی پلتفرمی که استفاده می‌کنید یافت می‌شود.
اگر این نقطه قوت شما نیست، می توانید حساب خود را از طریق انتقال سیمی یا پرداخت از طریق کارت نقدی یا اعتباری نیز تامین کنید. مطمئن شوید که نحوه رسیدگی بانک شما به خریدهای رمزنگاری با کارت اعتباری را دوباره بررسی کنید، زیرا بسیاری از ارائه دهندگان اصلی کارت آن را پیش پرداخت نقدی به جای خرید واقعی می دانند. این می تواند منجر به هزینه های بهره و کارمزد اضافی شود.

چگونه ارز دیجیتال بخریم و بفروشیم ؟ - آکادمی بیتریوم
4. خرید کنید

اکنون که بودجه حساب خود را تامین کرده اید، یا حساب بانکی خود را مرتبط کرده اید، وقت آن است که مقداری ارز دیجیتال خریداری کنید.
اکنون می توانید اولین سفارش رمزنگاری خود را انجام دهید. سفارش دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد – ایجاد یک بلیط با مبلغ خرید مورد نظر خود و ارسال آن برای انجام. هنگامی که برای خرید، مثلاً   ETH   =  0.1  290 دلار سفارش دادید، سفارش با بهترین قیمت موجود در بازار فعلی اجرا می‌شود.

برای اکثر صرافی ها، کارمزدها از 0.5٪ تا 5٪ بسته به نوع تراکنش آغاز شده متفاوت است. از آنجایی که شما اغلب در یک زمان کسری از سکه را خریداری می کنید، هزینه های خرید احتمالا پایین خواهد ماند. مطمئن شوید که برنامه هزینه هر پلتفرمی را که می‌توانید استفاده کنید دوباره بررسی کنید – خرید می‌تواند آسان باشد، اما پول نقد ممکن است یک دست و یک پا هزینه داشته باشد.

چگونه ارز دیجیتال بخریم و بفروشیم ؟ - آکادمی بیتریوم
5. مکانی را برای نگهداری آن انتخاب کنید

خرید ارز دیجیتال قطعا پایان کار نیست.
اکنون که یک حساب صرافی فعال دارید، راه‌های متنوعی برای خرید، مبادله و ذخیره ارزهای دیجیتال دارید. مطمئناً، اگر قصد دارید مرتباً معامله کنید، نگه داشتن وجوه در حساب صرافی شما خوب است. با این حال، برای امنیت بیشتر، باید دو روش رایج برای ذخیره رمزنگاری را در نظر بگیرید: در کیف پول نرم افزاری (گرم) یا سخت افزاری (سرد).
کیف پول داغ یک کیف پول رمزنگاری است که اطلاعات خود را به صورت آنلاین ذخیره می کند و می تواند توسط دستگاه هایی مانند تبلت، رایانه یا تلفن اجرا شود و به آن متصل شود. کیف پول سرد یک کیف پول رمزنگاری است که به اینترنت متصل نیست. اطلاعات به صورت آفلاین ذخیره می شوند به این معنی که برای استفاده منظم برای تجارت عالی نیستند، اما برای ذخیره ارزهای دیجیتال و NFT امن تر هستند.
اگر قصد دارید از رمزنگاری خود برای اهداف NFT استفاده کنید، یک کیف پول نرم افزاری (داغ) مانند MetaMask ممکن است بهترین انتخاب شما باشد. برای شروع کار با MetaMask، راهنمای نحوه کار ما را بخوانید. در اینجا نحوه شروع کار با نرم افزار، نحوه تامین مالی آن و نحوه اتصال به بازارهای محبوب NFT را شرح می دهیم.

این مقاله را مطالعه کنید :  برترین افسانه های ارزهای دیجیتال

استفاده از کیف پول نرم افزاری نیز مزیت خرید و فروش آسان ارز دیجیتال را به همراه دارد. اگرچه می‌توانید این کار را از طریق صرافی ارز دیجیتال نیز انجام دهید، هزینه‌ها معمولاً هنگام استفاده از چیزی مانند UniSwap یا SushiSwap کمتر است. یکی دیگر از راه های متداول برای تامین مالی یک کیف پول نرم افزاری این است که USDC را در صرافی دلخواه خود خریداری کنید، آن را به کیف پول نرم افزاری خود بفرستید، سپس آن را با هر سکه (های) انتخابی خود تعویض کنید.
به خاطر داشته باشید که کیف پول های نرم افزاری، به ویژه آنهایی که قصد اتصال به بازارهای NFT را دارید، امن ترین مکان برای ذخیره رمزارز شما نیستند. برای یک روش پیشرفته‌تر و ایمن‌تر برای ذخیره ارزهای دیجیتال، یکی از کیف پول‌های سخت‌افزاری محبوب (سرد) ایجاد شده توسط Ledger یا Trezor را در نظر بگیرید. و البته، همیشه سعی کنید با خواندن دقیق جزئیات ارسال تراکنش کیف پول و یادگیری تشخیص پرچم‌های قرمز ارز دیجیتال و NFT، خود را ایمن نگه دارید.

چگونه ارز دیجیتال بخریم و بفروشیم ؟ - آکادمی بیتریوم

این مقاله را مطالعه کنید : چگونه رمزارزهای جدید را پیدا کنیم ؟

خرید و فروش ارز دیجیتال از صرافی ایرانی

صرافی های ایرانی، یکی از روشهای خرید و فروش ارزهای دیجیتال می باشد که برخی از تریدر ها به دلیل مشکلات صرافی‌های بین المللی، از طریق صرافی های ایرانی معاملات خود را انجام می دهند. در حال حاضر تعداد زیادی از صرافی ایرانی در حال فعالیت می باشند که توصیه می شود قبل از خرید و فروش از طریق آنها، تحقیق کنید و معتبرترین آنها را انتخاب نمایید لازم به ذکر است که انجام مراحل احراز هویت در تمامی صرافی های آنلاین ایرانی و خارجی الزامیست..

برای انتخاب بهترین صرافی ایرانی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال به برخی از فاکتور ها من جمله هزینه کارمزد، میزان امنیت صرافی و سرعت انجام تراکنش‌ها دقت کنید. در ادامه به معرفی چند صرافی ایرانی معتبر ارز دیجیتال می پردازیم.

چگونه ارز دیجیتال بخریم و بفروشیم ؟ - آکادمی بیتریوم

نرخ کارمزد در صرافی اکسیر چیزی حدود ۰.۰۲۵% می باشد که ادعا می کند که کیف پول های آنلاینش از سرویس های فوق امن شرکت آمازون استفاده می کند که دارای دسترسی چند لایه و محافظت شده است

چگونه ارز دیجیتال بخریم و بفروشیم ؟ - آکادمی بیتریوم

صرافی ایرانی ارز دیجیتال والکس، نتیجه کار تیمی دانشجویان، دانشگاه شریف می باشد که تلاش می کند بستری امن برای انجام معاملات و حفظ دارایی مشتریان فراهم سازد. بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط این سایت، حدود ۸۶ هزار کاربر در آن مشغول به ترید ارز های دیجیتال هستند. جهت ترید در این صرافی نیاز به تکمیل مراحل احراز هویت می باشد، انجام این مرحله کمی سخت بوده اما نیازی به ویدئو سلفی ندارد.

صرافی بیتستان یکی از صرافی های معتبر ایرانی می باشد که تریدر ها می توانند از طریق آن به خرید و فروش ارز دیجیتال بپردازند. یکی از ویژگی های این صرافی امکان معامله حدود ۶۰ ارز دیجیتال برتر می باشد. این صرافی با دریافت کارمزدی حدود ۱.۵ درصد، بیشترین نرخ کارمزد صرافی های ایرانی را به خود اختصاص داده است.

چگونه ارز دیجیتال بخریم و بفروشیم ؟ - آکادمی بیتریوم

در پاسخ به سوال چگونه ارز دیجیتال بخریم و بفروشیم؟” ما صرافی ایرانی نوبیتکس را معرفی می نماییم که یک صرافی ایرانی معتبر برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال می باشد. این صرافی خود را اولین بستر دانش‌بنیان تبادل رمز ارزها با تاییدیه معاونت فناوری ریاست جمهوری معرفی می کند. این صرافی ۱۲ ارز دیجیتال برتر من جمله بیت کوین و اتریوم را پشتیبانی می نماید. کاربران این صرافی می توانند قیمت لایت کوین را به صورت لحظه‌ای در آن مشاهده نمایید و با کارمزد منصافه اقدام به خرید فروش ارز دیجیتال کنید.

 

1,719
دپارتمان رمز ارز
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست