خرید بیت کوین بهتر است یا اتریوم ؟ - آکادمی بیتریوم

برای شنیدن پادکست مربوطه میتونید روی کارت زیر کلیک کنید!

خرید بیت کوین بهتر است یا اتریوم ؟

دو ارز دیجیتال بزرگ هر کدام مزایای منحصر به فرد خود را دارند.

برای بسیاری از سرمایه گذاران این سوال باقی می ماند: بیت کوین بهتر است یا اتریوم ؟

بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH)، ارز دیجیتال بومی پلتفرم بلاک چین ، دو کوین محبوب در چشم انداز ارزهای دیجیتال هستند. با ارزش بازار حدود 440 میلیارد دلار، BTC، حتی با 50 درصد افت سالی که تا تاریخ 27 ژوئیه دارد، در حدود 23000 دلار با حجم معاملات 24 ساعته معمولی به ده ها میلیارد دلار معامله می شود. از سوی دیگر، ETH دارای ارزش بازار حدود 200 میلیارد دلار است. بیش از 1600 دلار معامله می شود و حجم معاملات 24 ساعته معمولی آن نیز به ده ها میلیارد دلار می رسد.

تحلیل های روزانه رایگان آکادمی بیتریوم را دنبال کنید

عرضه سکه های در گردش نیز بر این اعداد تأثیر می گذارد. ETH دارای 121.7 میلیون سکه در گردش است در حالی که بیت کوین تنها 19.1 میلیون سکه دارد. به طور کلی، کاهش عرضه می تواند قیمت ها را افزایش دهد.
برای بسیاری از سرمایه گذاران این سوال باقی می ماند: بیت کوین یا اتریوم کدام بهتر است؟ برایان راتلج، استادیار امور مالی در دانشکده تجارت تپر در دانشگاه کارنگی ملون، می‌گوید: «از برخی جهات، آن‌ها از این نظر شبیه هستند که دارای این نوع ویژگی ارزی هستند.

اما تفاوت اصلی بین بیت کوین و اتریوم در مورد استفاده هر کدام است.

به زبان ساده، بیت کوین بیشتر به عنوان یک فروشگاه ارزش شناخته می شود و اتریوم از قراردادهای هوشمند و تراکنش های مالی امن پشتیبانی می کند.
سرمایه‌گذارانی که به ارزهای دیجیتال علاقه دارند و می‌خواهند بیت کوین یا اتریوم داشته باشند، ممکن است از اصول اولیه بهره ببرند، مانند:
• بیت کوین چیست؟
• اتریوم چیست؟
• تفاوت بین بیت کوین و اتریوم چیست؟
• “ادغام” اتریوم و معنای آن برای سرمایه گذاران.
• بیت کوین در مقابل اتریوم: نتیجه نهایی.

این مقاله را مطالعه کنید : 10 ارز دیجیتال مهم غیر از بیت کوین

Why people invest in bitcoin: Psychology of cryptocurrency

بیت کوین چیست؟

تحلیل ویدیویی بیت کوین از آکادمی بیتریوم

مت هوگان، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری در ETF کریپتو و ارائه‌دهنده صندوق شاخص Bitwise Asset Management، می‌گوید: سرمایه‌گذاران می‌توانند بیت‌کوین را «یا به‌عنوان یک ذخیره‌کننده ارزش مانند طلا یا به‌عنوان یک ارز غیر دولتی که می‌توانید برای پرداخت استفاده کنید» در نظر بگیرند. او می‌گوید: «وقتی بیت‌کوین می‌خرید، یک دارایی پولی می‌خرید».
به گفته توماس پرفیمو، رئیس عملیات تجاری و استراتژی کراکن، به عبارت دیگر، بیت کوین در درجه اول یک شکل جایگزین از پول است. او می‌گوید که ارزش آن از «رویکرد فوق‌العاده سنجیده به سمت تمرکززدایی و امنیت از طریق استخراج اثبات کار» به دست می‌آید.
اثبات کار یک مفهوم مهم برای سرمایه گذاران رمزارز است که آن را درک کنند. روتلج توضیح می‌دهد: «آنچه در یک بلاک چین غیرمتمرکز مهم است این است که یک نفر همه بلوک‌ها را اضافه نمی‌کند. یک اقدام انفرادی به یک سیستم مالی متمرکز مانند بانک یا دولت منجر می شود. در امور مالی غیرمتمرکز یا DeFi، افراد مختلفی آن بلوک‌های مختلف را اضافه می‌کنند و بازار را رقابتی می‌کنند. روتلج می گوید: «این مثل یک قرعه کشی است. “همه یک بلوک را پیشنهاد می کنند؛ ما یکی را به صورت تصادفی انتخاب می کنیم. تقریباً هر 10 دوره، یک بلوک جدید اضافه می کنیم.” او می‌گوید برای بیت‌کوین، «اثبات کار این قرعه‌کشی را اجرا می‌کند».
Mauricio Di Bartolomeo، مدیر ارشد استراتژی و یکی از بنیانگذاران وام دهنده رمزنگاری Ledn Inc می گوید: این سیستم اثبات کار برای تبدیل بیت کوین به ابزاری بهتر برای پول طراحی شده است. برای اینکه سیستم به راحتی کار کند، پروتکل بیت کوین باید او می گوید که بسیار پایدار، قوی و قابل پیش بینی باشید، زیرا این چیزی است که از یک ابزار پولی انتظار می رود.

این مقاله را مطالعه کنید : 4 راه برای کسب درآمد زیاد با اتریوم

اتریوم چیست؟

What Is Ethereum?

تحلیل ویدیویی اتریوم از آکادمی بیتریم

از سوی دیگر، اتریوم می‌گوید: «هدف دارد به‌عنوان یک «کامپیوتر جهانی غیرمتمرکز» عمل کند که امکان اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز و اشکال جایگزین ابزار را فراهم می‌کند. مراو اوزایر، کارشناس بلاک چین و استاد فین‌تک در مدرسه بازرگانی راتگرز، می‌گوید به زبان ساده، اتریوم مانند iOS یا اندروید است، پلتفرمی که توسعه‌دهندگان از آن برای ساخت برنامه‌های کاربردی استفاده می‌کنند.

دی بارتولومئو می‌گوید که این در دنیای واقعی به این معناست که اتریوم «سعی نمی‌کند فقط پول باشد». او می‌گوید در عوض، پروتکل تلاش می‌کند تا کامپیوتر ابری جهان باشد. توسعه‌دهندگان می‌توانند کارهای زیادی با پلتفرم اتریوم، ساخت قراردادهای خوداجرا، پروتکل‌های DeFi، و حتی استیبل کوین‌ها و توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFT انجام دهند.
هوگان می‌گوید اتریوم در آخرین چرخه بازار صعودی کریپتو بسیار خوب عمل کرد، دقیقاً به این دلیل که بسیاری از چیزهای ساخته شده بر روی این پلتفرم رونق گرفتند: NFT، DeFi و استیبل کوین‌ها. Ozair اضافه می کند که اتریوم می تواند به یک سیستم عامل غیرمتمرکز تبدیل شود که هر کسی که پروتکل را درک می کند می تواند بر اساس آن بسازد.
روتلج مقایسه ای بین اتریوم و اختراع آیفون اپل (AAPL) انجام می دهد. زمانی که آیفون در سال 2007 عرضه شد، هیچکس نمی توانست پیش بینی کند که این امر منجر به اختلال در صنعت تاکسیرانی خواهد شد. تنها دو سال پس از عرضه اولین آیفون به قفسه‌ها، Uber Technologies Inc (UBER) شروع به تغییر دنیای حمل‌ونقل با برنامه سواری خود کرد. روتلج اتریوم را همان پتانسیلی برای ایجاد اختلال در صنایع می‌داند که ما می‌شناسیم: هیچ‌کس همه برنامه‌هایی را که ممکن است در نهایت بر روی این پلتفرم ساخته شوند، نمی‌داند.

Ethereum logo and the history of the coin | LogoMyWay
تفاوت بین بیت کوین و اتریوم چیست؟

ابزارهای دو ارز دیجیتال با مشکلاتی که در تلاش برای حل آنها هستند تعریف می شوند. روتلج می گوید که دوست دارد بیت کوین را طلای دیجیتال بداند. او می گوید: «ذاتاً مفید نیست، اما به نظر می رسد ارزش دارد» و جایگزینی برای وضعیت مالی موجود است. او می گوید اتریوم مانند داشتن یک بشکه نفت است. او می‌گوید که “این فقط یک پوشش در برابر قیمت بنزین نیست، بلکه از این جهت مفید است که می‌توانید آن را پالایش کنید.” به این ترتیب، اتریوم یک مورد استفاده اضافی دارد: توسعه خدمات در شبکه اتریوم.
Adam Sze، رئیس دارایی‌های دیجیتال در ارائه‌دهنده ETF Global X، می‌گوید: «یک نکته مهم در مورد جذابیت فعلی بیت‌کوین، جدا از اینکه اولین ارز دیجیتال جهان است، این است که سال‌های شکل‌گیری آن با دو بحران اقتصادی تاریخی مصادف شد.» این بحران‌ها برجسته شدند دو مورد از بزرگترین مشکلات اکوسیستم مالی سنتی: بی اعتمادی و عدم دسترسی. Sze می‌گوید بیت‌کوین این مشکلات را با یک شبکه غیرمتمرکز حل می‌کند که به شرکت‌کنندگان اجازه می‌دهد بدون یک نهاد حاکم یا واسطه مالی در سطح جهانی ارزش مبادله کنند. ناگفته نماند که تنها چیزی که برای مشارکت لازم است اتصال به اینترنت است.

3 reasons why the merger will “shoot” the price of Ethereum

“ادغام” اتریوم و معنای آن برای سرمایه گذاران

«ادغام» نحوه انتقال اتریوم از یک پلت فرم اثبات کار به یک پلت فرم اثبات سهام است. تاریخ پایان مرحله اول این انتقال سرانجام سپتامبر 2022 تعیین شده است.
حرکت اتریوم به سمت اثبات سهام به این معنی است که توسعه دهندگان به جای استفاده از قدرت محاسباتی برای نهایی کردن بلاک چین، باید مقدار مشخصی سکه اتر داشته باشند تا بلاک آنها تایید شود. روتلج می‌گوید: «اثبات کار موفقیت‌آمیز بوده و بیت‌کوین را از کار انداخته است، اما اکنون که کریپتو یک صنعت میلیارد دلاری است، باید بهتر عمل کند.
سرمایه گذاران باید به خاطر داشته باشند که انتقال از یک سیستم قدیمی به سیستم دیگر یک انتقال دشوار است و اوزایر انتظار دارد که در این مسیر دچار مشکل شود. او می‌گوید: «امیدوارم هیچ چیزی که برای مردم هزینه زیادی داشته باشد، اما حقیقت این است که هیچ‌کس نمی‌تواند در مورد آن مطمئن باشد.
دی بارتولومئو می‌گوید این ادغام به صورت مرحله‌ای اتفاق می‌افتد، زیرا مانند تلاش برای «تعمیر موتور یک هواپیما در میانه پرواز» است. او می‌گوید به‌جای توقف موتور اول، اتریوم ابتدا موتور دوم را راه‌اندازی می‌کند تا ارتفاع را حفظ کند.
هوگان می گوید: «بازار این واقعیت را در نظر می گیرد که ادغام اتفاق خواهد افتاد. او می‌گوید سه چیز اتفاق می‌افتد: ادغام مقدار اتر جدید تولید شده در هر سال را حدود 70 درصد به 75 درصد کاهش می‌دهد، انتشار کربن اتریوم را تا 99 درصد یا بیشتر کاهش می‌دهد، و کریپتو برای سرمایه‌گذارانی جذاب‌تر می‌شود. به عوامل محیطی، اجتماعی و حاکمیتی یا ESG حساس هستند. او معتقد است که بازار همچنین ممکن است “در نتیجه شاهد جریان پول نهادی به ETH باشد.” هوگان تخمین می‌زند که سرمایه‌گذاران می‌توانند پس از ادغام، «بازدهی 8 تا 12 درصدی» در ETH کسب کنند.

 

Will Bitcoin and Ethereum make a comeback in 2022?
بیت کوین در مقابل اتریوم کدام بهتر است ؟

بنابراین، کدام سرمایه گذاری بهتر است: بیت کوین یا اتریوم؟ اوزایر می گوید که او معتقد است بیت کوین همیشه ارزشمند خواهد بود فقط به این دلیل که اول بود. او می گوید اتریوم مشکلات خود را دارد، اما پتانسیل زیادی نیز دارد.

هوگان معتقد است “اتریوم دارایی ارز دیجیتال منتخب برای 12 ماه آینده است.” اما او اضافه می کند که این ادغام آخرین ارتقا برای اتریوم نخواهد بود. او می‌گوید: «انتظار این است که در چند سال آینده، اتریوم یک سری ارتقاء دیگر را انجام دهد که به آن توانایی افزایش تراکنش‌ها را تا حدود 1000 برابر می‌کند.»
راتلج می‌گوید، از نقطه‌نظر عملی، سرمایه‌گذاران باید برای خود یک پرتفوی متنوع بسازند. او می‌افزاید که در حال حاضر یا در آینده، این سبد ممکن است جایگاهی برای بیت‌کوین و اتریوم داشته باشد.

1,711
دپارتمان رمز ارز
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست