آلت کوین چیست؟ آکادمی بیتریوم

برای شنیدن پادکست مربوطه میتونید روی کارت زیر کلیک کنید!

آلت کوین چیست؟

آلت کوین ها به طور کلی به عنوان همه ارزهای دیجیتال غیر از بیت کوین (BTC) تعریف می شوند. با این حال، برخی از افراد آلت کوین ها را همه ارزهای دیجیتال غیر از بیت کوین و اتریوم (ETH) می دانند زیرا اکثر ارزهای دیجیتال از یکی از این دو فورک شده اند. برخی آلتکوین ها از مکانیسم های اجماع متفاوتی برای اعتبارسنجی تراکنش ها و باز کردن بلاک های جدید استفاده می کنند، یا تلاش می کنند تا با ارائه قابلیت ها یا اهداف جدید یا اضافی، خود را از بیت کوین و اتریوم متمایز کنند.

بیشتر آلت کوین ها توسط توسعه دهندگانی طراحی و منتشر می شوند که دیدگاه یا استفاده متفاوتی برای توکن ها یا ارزهای دیجیتال خود دارند. درباره آلت کوین ها و تفاوت آن ها با بیت کوین بیشتر بدانید.

واژه آلت کوین به همه ارزهای دیجیتال غیر از بیت کوین (و برای برخی افراد اتریوم) اشاره دارد.
ده ها هزار آلتکوین در بازار وجود دارد.
آلت کوین ها بر اساس آنچه که برای آن طراحی شده اند انواع مختلفی دارند.
پیش‌بینی ارزش آتی آلت‌کوین‌ها غیرممکن است، اما اگر بلاک‌چینی که برای آن طراحی شده‌اند به استفاده و توسعه ادامه دهد، آلت‌کوین‌ها به وجود خود ادامه خواهند داد.

آلت کوین چیست؟ آکادمی بیتریوم

آشنایی با آلت کوین ها

«آلت کوین» ترکیبی از دو کلمه «جایگزین» و «سکه» است. به طور کلی برای شامل همه ارزهای دیجیتال و توکن هایی که بیت کوین نیستند استفاده می شود. آلت کوین ها متعلق به بلاک چین هایی هستند که به صراحت برای آنها طراحی شده اند. بسیاری از آن‌ها فورک‌ها هستند – تقسیم یک بلاک چین که با زنجیره اصلی سازگار نیست – از بیت‌کوین و اتریوم. این چنگال ها معمولاً بیش از یک دلیل برای به وجود آمدن دارند. اغلب اوقات، گروهی از توسعه‌دهندگان با دیگران مخالفت می‌کنند و می‌روند تا سکه خودشان را بسازند.

بسیاری از آلتکوین ها در بلاک چین های مربوطه خود برای انجام کاری استفاده می شوند، مانند اتر که در اتریوم برای پرداخت هزینه تراکنش استفاده می شود. برخی از توسعه دهندگان فورک های بیت کوین را ایجاد کرده اند و دوباره به عنوان تلاشی برای رقابت با بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت، مانند بیت کوین کش ظاهر شده اند.

دیگران خود را به عنوان راهی برای جمع‌آوری سرمایه برای پروژه‌های خاص انتخاب و تبلیغ می‌کنند. برای مثال، توکن Bananacoin از اتریوم فورک شده و در سال 2017 به عنوان راهی برای جمع‌آوری سرمایه برای مزرعه موز در لائوس که ادعا می‌کرد موز ارگانیک پرورش می‌دهد، پدیدار شد.

Dogecoin، میم سکه محبوب، ظاهراً به عنوان یک شوخی ایجاد شده است. از لایت کوین فورک شد، که خود آن را در سال 2011 از بیت کوین فورک کرد. هدف اصلی ایجاد آن هرچه بود، همچنان به عنوان یک روش پرداخت دیجیتال طراحی شده بود.

آلت‌کوین‌ها تلاش می‌کنند محدودیت‌های درک شده از هر ارز دیجیتال و بلاک چین را که از آن جدا شده یا با آن رقابت می‌کنند، بهبود بخشند. اولین آلتکوین لایت کوین بود که از بلاک چین بیت کوین در سال 2011 فورک شد. لایت کوین از مکانیزم اجماع اثبات کار (PoW) متفاوتی نسبت به بیت کوین استفاده می کند که Scrypt (تلفظ es-crypt) نامیده می شود که انرژی کمتری دارد و سریعتر از بیت کوین است. مکانیسم اجماع SHA-256 PoW.

اتر یک آلتکوین دیگر است. با این حال، از بیت کوین جدا نشد. توسط Vitalik Buterin، دکتر Gavin Wood و چند نفر دیگر برای پشتیبانی از Ethereum، بزرگترین ماشین مجازی مقیاس پذیر مبتنی بر بلاک چین طراحی شده است. اتر (ETH) برای پرداخت به مشارکت‌کنندگان شبکه برای کار اعتبارسنجی تراکنش که ماشین‌هایشان انجام می‌دهند استفاده می‌شود.

انواع آلت کوین ها

آلت کوین ها طعم ها و دسته بندی های مختلفی دارند. در اینجا خلاصه ای کوتاه از برخی از انواع آلتکوین ها و مواردی که قرار است از آنها استفاده شود، آورده شده است.

ممکن است یک آلتکوین در بیش از یک دسته قرار گیرد، مانند TerraUSD که یک رمز ارز پایدار و ابزار کاربردی است.

رمز پرداخت

همانطور که از نام آن پیداست، توکن های پرداخت برای استفاده به عنوان ارز – برای تبادل ارزش بین طرفین طراحی شده اند. بیت کوین نمونه بارز توکن پرداخت است.

استیبل کوین ها آکادمی بیتریوم

استیبل کوین ها

تجارت و استفاده از ارزهای دیجیتال از زمان عرضه با نوسانات مشخص شده است. هدف استیبل کوین ها کاهش این نوسانات کلی با پیوند دادن ارزش خود به سبدی از کالاها، مانند ارزهای فیات، فلزات گرانبها، یا سایر ارزهای دیجیتال است. این سبد به‌عنوان ذخیره‌ای عمل می‌کند تا در صورت شکست ارز دیجیتال یا با مشکل، دارندگان را بازخرید کنند. نوسانات قیمت برای استیبل کوین ها نباید از محدوده باریکی فراتر رود.

استیبل کوین های قابل توجه عبارتند از USDT تتر، DAI MakerDAO و USD Coin (USDC). در مارس 2021، غول پردازش پرداخت Visa Inc. (V) اعلام کرد که شروع به تسویه برخی از تراکنش‌ها در شبکه خود در USDC از طریق بلاک چین اتریوم خواهد کرد و قصد دارد ظرفیت تسویه استیبل کوین بیشتری را در اواخر سال 2021.2 گسترش دهد.

توکن های امنیتی آکادمی بیتریوم

توکن های امنیتی

توکن های امنیتی دارایی های توکن شده ای هستند که در بازارهای سهام عرضه می شوند. توکن سازی انتقال ارزش از یک دارایی به یک توکن است که سپس در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد. هر دارایی را می توان نشانه گذاری کرد، مانند املاک و مستغلات یا سهام. برای این کار، دارایی باید ایمن و نگهداری شود. در غیر این صورت، توکن ها بی ارزش هستند زیرا چیزی را نشان نمی دهند. توکن های امنیتی توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار تنظیم می شوند زیرا به عنوان اوراق بهادار طراحی شده اند.
در سال 2021، شرکت کیف پول بیت کوین Exodus با موفقیت یک پیشنهاد توکن Reg A+ واجد شرایط کمیسیون بورس و اوراق بهادار را تکمیل کرد که به 75 میلیون دلار سهام عادی اجازه تبدیل به توکن در بلاک چین Algorand را داد. این یک رویداد تاریخی بود زیرا اولین اوراق بهادار دارایی دیجیتال برای ارائه سهام در یک ناشر مستقر در ایالات متحده.

توکن های کاربردی

توکن های Utility برای ارائه خدمات در یک شبکه استفاده می شوند. به عنوان مثال، ممکن است از آنها برای خرید خدمات، پرداخت هزینه های شبکه یا بازخرید پاداش استفاده شود. Filecoin که برای خرید فضای ذخیره سازی در شبکه و ایمن سازی اطلاعات استفاده می شود، نمونه ای از توکن های کاربردی است.

اتر (ETH) نیز یک توکن کاربردی است. طراحی شده است تا در بلاک چین اتریوم و ماشین مجازی برای پرداخت تراکنش ها استفاده شود. سکه پایدار USTerra از توکن‌های ابزار استفاده می‌کند تا با ضرب کردن و سوزاندن دو توکن ابزاری برای ایجاد فشار نزولی یا صعودی بر قیمت خود، پیوند خود را با دلار – که در 11 مه 2022 از دست داد – حفظ کند.

توکن های Utility را می توان در صرافی ها خریداری و نگهداری کرد، اما قرار است از آنها در شبکه بلاک چین برای حفظ عملکرد استفاده شود.

Meme Coins آکادمی بیتریوم

میم سکه

همانطور که از نام آنها پیداست، میم کوین ها از یک شوخی یا برداشتی احمقانه از سایر ارزهای رمزپایه معروف الهام گرفته شده اند. آن‌ها معمولاً در مدت زمان کوتاهی محبوبیت پیدا می‌کنند، که اغلب توسط اینفلوئنسرهای برجسته یا سرمایه‌گذارانی که تلاش می‌کنند از دستاوردهای کوتاه‌مدت بهره‌برداری کنند، به صورت آنلاین تبلیغ می‌شوند.

بسیاری از افزایش شدید این نوع آلتکوین ها در ماه های آوریل و مه 2021 به عنوان “فصل سکه های میم” یاد می کنند، که صدها مورد از این ارزهای دیجیتال بر اساس حدس و گمان خالص، درصد سود زیادی را ثبت کردند.

عرضه اولیه سکه (ICO) معادل عرضه اولیه عمومی (IPO) در صنعت ارزهای دیجیتال است. شرکتی که به دنبال جمع‌آوری پول برای ایجاد یک سکه، اپلیکیشن یا خدمات جدید است، یک ICO برای جمع‌آوری سرمایه راه‌اندازی می‌کند.

توکن های حکومتی

توکن‌های حاکمیتی به دارندگان حقوق خاصی در یک بلاک چین اجازه می‌دهند، مانند رأی دادن به تغییرات در پروتکل‌ها یا داشتن نظر در تصمیمات یک سازمان غیرمتمرکز مستقل (DAO). از آنجایی که آنها عموما بومی یک بلاک چین خصوصی هستند و برای اهداف بلاک چین استفاده می شوند، توکن های کاربردی هستند اما به دلیل هدفشان به عنوان یک نوع جداگانه پذیرفته شده اند.

مزایا و معایب آلت کوین ها

مزایا

نقاط ضعف یک ارز دیجیتال دیگر را بهبود بخشید

بقای بالاتر

هزاران مورد برای انتخاب

معایب

محبوبیت کمتر و ارزش بازار کمتر

مایع کمتری نسبت به بیت کوین

تعیین موارد استفاده مشکل است

بسیاری از آلتکوین ها کلاهبرداری یا از دست رفته علاقه توسعه دهندگان و جامعه هستند

جوانب مثبت آلت کوین ها توضیح داده شد

آلت کوین‌ها «نسخه‌های بهبودیافته» ارز دیجیتالی هستند که از آن مشتق شده‌اند، زیرا هدف آن‌ها رفع کاستی‌های درک شده است.
آلت کوین‌هایی که کاربرد بیشتری دارند، شانس بیشتری برای بقا دارند زیرا کاربردهایی مانند اتر اتریوم دارند.
سرمایه گذاران می توانند از بین طیف گسترده ای از آلتکوین ها که عملکردهای مختلفی را در اقتصاد کریپتو انجام می دهند، انتخاب کنند.

معایب آلت کوین توضیح داده شد

آلت کوین ها در مقایسه با بیت کوین بازار سرمایه گذاری کوچک تری دارند. بیت کوین از ماه می سال 2021 به طور کلی حدود 40 درصد از بازار جهانی ارزهای دیجیتال را در نوسان داشته است.
بازار آلت کوین با سرمایه گذاران کمتر و فعالیت کمتر مشخص می شود و در نتیجه نقدینگی ناچیز است.
تمایز بین آلت کوین های مختلف و موارد استفاده مربوط به آنها همیشه آسان نیست و تصمیمات سرمایه گذاری را پیچیده تر و گیج کننده تر می کند.
چندین آلتکوین «مرده» وجود دارد که در نهایت منجر به کاهش دلار سرمایه‌گذاران شد.

آینده آلت کوین ها

بحث در مورد آینده آلت کوین ها و ارزهای دیجیتال در شرایطی که منجر به انتشار دلار فدرال در قرن نوزدهم شد، سابقه ای دارد. انواع مختلفی از ارزهای محلی در ایالات متحده در گردش بودند. هر کدام ویژگی های منحصر به فردی داشتند و توسط ابزار متفاوتی پشتیبانی می شدند

بانک‌های محلی نیز ارز منتشر می‌کردند که در برخی موارد با پشتوانه ذخایر ساختگی پشتیبانی می‌شد. این تنوع ارزها و ابزارهای مالی به موازات وضعیت فعلی در بازارهای آلتکوین است. امروزه هزاران آلتکوین در بازارها موجود است که هر کدام ادعا می کنند هدف و بازار متفاوتی را ارائه می دهند.

بعید است که وضعیت فعلی در بازارهای آلتکوین به یک ارز دیجیتال واحد تبدیل شود. اما این احتمال نیز وجود دارد که اکثریت هزاران آلتکوین لیست شده در بازارهای ارز دیجیتال زنده نخواهند بود. بازار آلت‌کوین‌ها احتمالاً حول مجموعه‌ای از آلت‌کوین‌ها ادغام می‌شود – آنهایی که دارای کاربرد قوی، موارد استفاده و هدف بلاک چین قوی هستند – که بر بازارها تسلط خواهند داشت.

اگر به دنبال تنوع در بازار ارزهای دیجیتال هستید، آلت کوین ها می توانند ارزان تر از بیت کوین باشند. با این حال، بازار ارزهای دیجیتال، صرف نظر از نوع سکه، جوان و پرنوسان است. ارزهای دیجیتال هنوز در حال یافتن نقش خود در اقتصاد جهانی هستند، بنابراین بهتر است با احتیاط به همه ارزهای دیجیتال نزدیک شوید.

بهترین آلت کوین برای سرمایه گذاری چیست؟

بهترین آلتکوین برای سرمایه گذاری به وضعیت مالی، اهداف، تحمل ریسک و شرایط بازار بستگی دارد. بهتر است با یک مشاور مالی صحبت کنید تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید کدام یک برای شما بهترین است.

3 آلتکوین برتر کدامند؟

بر اساس ظرفیت بازار، سه آلتکوین برتر عبارتند از اتریوم، کوین USD، تتر (USDT).10

سرمایه گذاری روی بیت کوین بهتر است یا آلت کوین؟ آکادمی بیتریوم

سرمایه گذاری روی بیت کوین بهتر است یا آلت کوین؟

اینکه کدام ارز دیجیتال بهتر است یک استدلال ذهنی مبتنی بر شرایط مالی سرمایه گذار، اهداف سرمایه گذاری، تحمل ریسک و باورها است. قبل از خرید ارز دیجیتال، باید با یک مشاور مالی حرفه ای در مورد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال صحبت کنید.

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال و سایر پیشنهادات اولیه سکه (“ICO”) بسیار پرخطر و گمانه زنی است و این مقاله توصیه ای از طرف Investopedia یا نویسنده برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال یا سایر ICOها نیست. از آنجایی که موقعیت هر فردی منحصر به فرد است، همیشه باید قبل از تصمیم گیری مالی با یک متخصص واجد شرایط مشورت شود.

791
دپارتمان رمز ارز
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست