5 مورد کاربردی در دنیای واقعی برای NFT در آینده - آکادمی بیتریوم

برای شنیدن پادکست مربوطه میتونید روی کارت زیر کلیک کنید!

5 مورد کاربردی در دنیای واقعی برای NFT در آینده

NFT ها با هنر دیجیتال مرتبط هستند، اما آیا در آینده کاربردهای متفاوتی خواهند داشت؟

در حال حاضر، اکثر افرادی که از توکن غیر قابل تعویض  آگاه هستند فکر می کنند که آنها یا یک شوخی هستند یا همان آینده هنر، محتوا و هر چیز دیگری. واقعیت احتمالاً در این بین است، زیرا برخی از افراد همیشه با NFT ها تعامل دارند و سایر افراد واقعاً اصلاً با آنها درگیر نیستند.

جهان همچنان در حال بررسی NFT ها است. اما چند مورد استفاده در دنیای واقعی برای NFTها در آینده وجود دارد. بیایید به چند مورد از آنها نگاه کنیم.

5 مورد کاربردی در دنیای واقعی برای NFT در آینده - آکادمی بیتریوم

NFT چیست؟

این مقاله را مطالعه کنید : توکن غیر قابل تعویض یا NFT چیست ؟

اگر به یک مقدمه یا تجدید نظر نیاز دارید، “NFT” مخفف “Non-Fungible Token” است. NFTها با استفاده از همان فناوری بلاک چین ایجاد می‌شوند که امکان استفاده از ارزهای دیجیتال را فراهم می‌کند، اما NFT‌ها را نمی‌توان به همان روشی که توکن‌های ارزهای دیجیتال می‌توانند خرج کرد. این چیزی است که آنها را “غیرقابل تعویض” می کند.

در اصل، NFT ها به عنوان رسید یا گواهی اصالت عمل می کنند که مالکیت یک کالای دیجیتال را نشان می دهد. رایج ترین استفاده از NFT در حال حاضر نشان دادن این است که یک فرد صاحب اثر هنری دیجیتال است، اگرچه این معمولاً تفاوت عملی در نحوه مشاهده یا اشتراک گذاری آن اثر هنری دیجیتال ایجاد نمی کند.

5 مورد کاربردی در دنیای واقعی برای NFT در آینده - آکادمی بیتریوم

این مقاله را مطالعه کنید : 6 تا از بهترین بازار NFT برای خرید انواع دارایی های دیجیتال

موارد استفاده در دنیای واقعی برای NFT

راه های زیادی وجود دارد که NFT ها ممکن است در آینده مورد استفاده قرار گیرند. اکثر آنها به اثبات و انتقال مالکیت کالاهای دیجیتال خلاصه می شوند.

1. خرید و فروش هنر

مقدمه کوتاه ما در مورد NFT ها قبلاً اولین مورد استفاده آنها را مطرح کرده است. این همان مورد استفاده برجسته فعلی است: فروش و مالکیت هنر دیجیتال.

به طور کلی اثبات مالکیت هنر فیزیکی بسیار آسان است. این هنر معمولاً در اختیار فیزیکی مالک است. در مورد هنر عتیقه یا با ارزش دیگری، این قطعه ممکن است یک سند فیزیکی (به نام “منشأ”) داشته باشد که نشان می دهد چه کسی مالک این هنر در چه زمانی بوده و چگونه دست به دست می شود.

با این حال، مالکیت هنر دیجیتال بسیار پیچیده تر است. حقوق مالکیت فکری می تواند از آن محافظت کند، اما این به همان شیوه ای که هنر به طور سنتی نیاز دارد، مالکیت و انتقال مالکیت را انجام نمی دهد.

با مرتبط کردن یک کالای دیجیتال با یک نقطه خاص در یک بلاک چین، NFTها اساسا یک منشا دیجیتالی ایجاد می کنند که به طور تغییرناپذیری با خود هنر مرتبط است. این به مجموعه داران اجازه می دهد تا هنر دیجیتال را به روش هایی که قبلاً ممکن نبود، داشته باشند، اما همچنین به هنرمندان اجازه می دهد هنر دیجیتال را به روش هایی بفروشند که قبلاً ممکن نبود.

2. اثبات اصالت جوایز و کالاهای کمیاب

یکی از جوایز WebXR که به عنوان NFTs اعطا می شود یکی از جوایز WebXR که به عنوان NFT داده می شود
استفاده مرتبط با کالاهایی است که حتی کمتر قابل انتقال هستند، مانند جوایز.

در سال 2020، اولین جوایز WebXR در قالب NFT به گیرندگان «اعطا شد». اگرچه ساختن جوایز از نظر فیزیکی غیرممکن است، اما طرحی دارد که می تواند به عنوان یک مصنوع دیجیتال سه بعدی بازتولید شود. در حالی که هر کسی می تواند یک فایل و فکس یک جایزه XR بسازد، فقط دریافت کنندگان واقعی می توانند – از طریق NFT – ثابت کنند که این افتخار را دریافت کرده اند.

این یک مورد استفاده است، اما برای دستیابی به فرصت های مشابه مانند دیپلم یا حتی کالاهای فیزیکی و دارایی، تخیل کمی لازم است. این ایده‌ها همچنین با توسعه «قراردادهای هوشمند» مرتبط هستند – توافق‌نامه‌هایی با قابلیت بلاک چین که ممکن است تراکنش‌های بین افرادی را تسهیل کند که قبلاً به اشخاص ثالث نیاز داشتند.

این مقاله را مطالعه کنید : غیرمتمرکز کردن اینترنت

3. حفظ کمبود در عصر تولید مثل دیجیتال

برخی از مشکلاتی که مردم در درک ارزش NFT ها دارند از این واقعیت ناشی می شود که پس از فروخته شدن یک NFT، تصویر یا مصنوع دیجیتالی که توسط NFT ها ارائه می شود در دسترس عموم باقی می ماند. در هر صورت، همیشه صادق نخواهد بود.

آژانس بایت و دپارتمان پوشاک NFT یک کت مجازی را فروختند. وقتی خریداران NFT را دریافت کردند، فایل‌های توسعه‌دهنده‌ای را نیز دریافت کردند که به آن‌ها اجازه می‌داد کت را در اسنپ چت «پوشیدن» کنند. حتی اگر شخصی تصمیم به تکثیر و فروش آن فایل‌ها داشته باشد، نمی‌تواند NFT را تکرار کند و کمبود و ارزش خرید اصلی را برای دیگران حفظ کند.

4. مالکیت قابل اثبات اقلام مجازی برای شخصیت های مجازی

شاید جالب‌ترین چیز در مورد استفاده از ژاکت مجازی این باشد که نشان دهنده ارزشی است که مردم با نحوه نمایش آنلاین خود نسبت می‌دهند.

اگر اهل بازی‌های ویدیویی هستید، به آواتار یا شخصیت خود در بازی ویدیویی مورد علاقه‌تان و تمام وقت و تلاشی که برای آن صرف شده است فکر کنید، شاید حتی به ارزش مادی پشت لوازم جانبی آن فکر کنید. به نظر می رسد برخی از اقلام اگر کمیاب باشند قیمت بیشتری دارند، اما راهی برای اطمینان از کمبود آنها وجود ندارد.

همانطور که مردم شروع به گذراندن زمان بیشتری در محیط های مجازی می کنند، ظاهر مجازی به طور طبیعی اهمیت بیشتری پیدا می کند و موارد مجازی را ارزشمندتر می کند. در ماه مه 2021، یک کیف پول گوچی در دنیای مجازی Roblox به قیمتی بیشتر از ارزش بازار کیف پول فیزیکی فروخته شد.

در حال حاضر، اقلام بزرگ مانند این تنها مورد استفاده برای NFT ها هستند. فرآیند ایجاد یک NFT هزینه زیادی دارد که کالای دیجیتال باید از ارزش کافی برای توجیه هزینه برخوردار باشد. با این حال، با رایج‌تر شدن و در دسترس‌تر شدن فناوری، موارد سفارشی‌سازی بیشتری برای شباهت‌های مجازی ما می‌توانند توسط NFT پشتیبانی شوند.

5. افزودن ارزش به معاملات خرد

این تنها دلیلی نیست که بازی و تجربیات اجتماعی آنلاین چنین زمینه امیدوارکننده ای برای NFT ها هستند. این مناطق همچنین نویدبخش ارزهای مجازی از طریق رمزارزهایی مانند بیت کوین هستند، اما ما می توانیم در مورد هر ارز مجازی در اینجا صحبت کنیم.

در حال حاضر، خریدهای درون بازی معمولاً باید حداقل یک دلار باشد زیرا تراکنش بین برنامه و بانک یا شرکت کارت اعتباری هزینه دارد. از آنجایی که کاربران می‌توانند واسطه‌ها را در تراکنش‌های همتا به همتا با ارزهای مجازی حذف کنند، می‌توان از ارزهای مجازی برای «تراکنش‌های خرد» استفاده کرد.

اکثر بازی‌ها با داشتن یک ارز درون بازی که بازیکنان با پول واقعی خریداری می‌کنند، این مشکل را برطرف می‌کنند. شما ممکن است 5 دلار برای خرید 500 واحد از یک ارز درون بازی برای خرید یک آیتم سفارشی سازی برای 300 واحد هزینه کنید. این یک روش کلی برای خرید کالایی است که 3 دلار قیمت دارد. استفاده از ارزهای مجازی دنیای واقعی این فرآیند را ساده می کند.

اکنون، این را با گفتگوی بالا در مورد NFT که قدرت بیشتری به هنرمندان (و فروشندگان بعدی) می دهد، همراه کنید. توانایی بازیکنان یا اعضای پلتفرم برای فروش کالاهای مجازی خود بدون توجه به ارزش تجاری آن کالاها، می‌تواند اقتصاد غنی بازیکن به بازیکن را در بازی‌ها و تجربیات اجتماعی که ما دوست داریم توسعه دهند.

5 مورد کاربردی در دنیای واقعی برای NFT در آینده - آکادمی بیتریوم

چگونه از NFT ها در آینده استفاده خواهید کرد؟

البته، ما به طور قطع نمی دانیم که این استفاده های بالقوه برای NFT ها واقعاً تحقق خواهند یافت. برخی از آنها با توجه به همگرایی سایر فناوری ها و روندها منطقی به نظر می رسد. با این حال، بسیاری از این استفاده‌های بالقوه به پیشرفت‌های تکنولوژیکی یا حفظ روندهای اجتماعی که ممکن است دوام نیاورند، متکی هستند.

2,104
دپارتمان رمز ارز
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست