شیت کوین چیست؟ آکادمی بیتریوم

برای شنیدن پادکست مربوطه میتونید روی کارت زیر کلیک کنید!

شیت کوین چیست؟

شیت کوین چیست ؟

اصطلاح شیت کوین به یک ارز دیجیتال با ارزش کم یا بدون ارزش یا یک ارز دیجیتالی اشاره دارد که هیچ هدف فوری و قابل تشخیصی ندارد. این کلمه یک اصطلاح تحقیرآمیز است که اغلب برای توصیف آلت کوین ها یا ارزهای رمزنگاری شده که پس از محبوب شدن بیت کوین ساخته شده اند استفاده می شود.
کاهش ارزش یک شیت کوین اغلب به دلیل علاقه ناموفق سرمایه گذار است زیرا با حسن نیت ایجاد نشده است یا قیمت آن بر اساس حدس و گمان است. به این ترتیب، این ارزها به عنوان سرمایه گذاری بد در نظر گرفته می شوند.

نکات کلیدی شیت کوین

• شیت کوین یک ارز دیجیتال با ارزش کم یا بدون ارزش یا ارز دیجیتال است که هیچ هدف فوری و قابل تشخیصی ندارد.
• این اصطلاح اغلب برای توصیف آلت کوین ها یا ارزهای رمزنگاری شده که پس از محبوب شدن بیت کوین توسعه یافته اند استفاده می شود.
• شیت‌کوین‌ها با افزایش قیمت کوتاه‌مدت و به‌دنبال آن نوسان‌های ناشی از سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند روی سودهای کوتاه‌مدت سرمایه‌گذاری کنند، مشخص می‌شوند.

شیت کوین ها چگونه کار می کنند - آکادمی بیتریوم

شیت کوین ها چگونه کار می کنند

علاقه به ارزهای دیجیتال از زمان معرفی بیت کوین در سال 2009 به طور قابل توجهی افزایش یافت. موفقیت آنها باعث شد تا کسب و کارهایی که به دنبال استفاده از فناوری بلاک چین برای ایجاد آلت کوین های خود هستند، که دارایی های دیجیتالی هستند که از طراحی اولیه بیت کوین استفاده می کنند، استفاده کنند. توسعه‌دهندگان معمولاً تعداد توکن‌هایی را که در نهایت در دسترس هستند اعلام می‌کنند – عرضه بیت‌کوین به ۲۱ میلیون محدود می‌شود، در حالی که سقف عرضه‌های اتر در سال ۱۸ میلیون است.
تعیین حد عرضه باعث کمبود می شود، زیرا سرمایه گذاران می دانند که توکن های اضافی پس از یک نقطه خاص ایجاد نمی شوند. توکن‌های بیشتر از نظر تئوری ارزش دارایی‌هایشان را کاهش می‌دهند، همان‌طور که انتشار سهام جدید ممکن است ارزش یک سهم را کاهش دهد.
با ثابت بودن عرضه یک آلتکوین، ارزش آن باید به تقاضا وابسته باشد. اما از آنجایی که بیشتر ارزهای رمزپایه کاربرد عملی محدودی دارند، خرید و فروش کالاها و خدمات واقعی با استفاده از ارزهای رمزنگاری شده هنوز یک کار نیست.

اتفاق رایج – ارزش های آنها بر اساس حدس و گمان خالص است. بنابراین، یک شیت کوین چیزی است که مردم می گویند صرفاً به دلیل وجود آن ارزشمند است.

ملاحظات خاص شت کوین آکامی بیتریم

ارزهای دیجیتال کاربرد محدود و عملی دارند و ارزش آنها صرفا بر اساس حدس و گمان است.

شناسایی شیت کوین ها آسان است زیرا از الگوی خاصی پیروی می کنند. اگرچه ممکن است در هنگام عرضه یک سکه علاقه خاصی به آن وجود داشته باشد، اما قیمت آن نسبتاً ثابت باقی می ماند. اما قیمت به طور تصاعدی در یک دوره زمانی کوتاه افزایش می یابد زیرا سرمایه گذاران شروع به پرش می کنند. به دنبال آن، سرمایه‌گذارانی که سکه‌های خود را برای سرمایه‌گذاری بر روی سودهای کوتاه‌مدت می‌ریزند، به‌دنبال این اتفاق می‌افتد.
بعید است که توسعه و بازاریابی آلت‌کوین‌هایی که روزی شیت‌کوین در نظر گرفته می‌شوند، به میزان قابل توجهی کند شود در حالی که علاقه به ارزهای دیجیتال همچنان بالاست. برخی از دولت‌ها، به‌ویژه دولت‌های کره جنوبی و چین، علاقه شدیدی به متوقف کردن عملیات استخراج ارزهای دیجیتال دارند، در حالی که برخی دیگر، مانند ژاپن، استفاده از ارزهای دیجیتال را در بازار گسترده‌تر تشویق کرده‌اند.

ملاحظات خاص شت کوین

به دلیل بازار ارزهای دیجیتال – که ممکن است سرمایه گذاران برای ترسیم شباهت های تاریخی با آن مشکل داشته باشند – و به دلیل اینکه فناوری زیربنایی مورد استفاده برای مدیریت بلاک چین ممکن است توسط درصد زیادی از سرمایه گذاران به خوبی درک نشده باشد، فضای زیادی برای سوء استفاده وجود دارد. تشخیص اینکه آیا یک ارز دیجیتال قابل دوام است یا اینکه برای جذب سرمایه گذاران ایجاد شده است، می تواند دشوار باشد.
ارزیابی اینکه چرا یک آلتکوین با قیمتی خاص ارزش گذاری می شود به رویکردی متفاوت از تعیین قیمت اوراق بهادار یا ارزهای سنتی نیاز دارد. آلت‌کوین‌ها توسط دولت‌ها حمایت نمی‌شوند، به این معنی که سرمایه‌گذاران نمی‌توانند به رشد تولید ناخالص داخلی (GDP)، سطوح بدهی یا تورم نگاه کنند تا تشخیص دهند که آیا یک آلت‌کوین کمتر از ارزش یا بیش از ارزش‌گذاری شده است.
علاوه بر این سردرگمی که آیا یک آلتکوین واقعاً ارزشمند است یا خیر، این است که بیشتر اطلاعات مربوط به آلتکوین ها در اینترنت یافت می شود، جایی که تشخیص درستی اطلاعات یا صرفاً به منظور ایجاد سر و صدا ساخته شده است.

 

1,707
دپارتمان رمز ارز
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست