توکن های رمزگذاری - آکادمی بیتریوم

برای شنیدن پادکست مربوطه میتونید روی کارت زیر کلیک کنید!

توکن های رمزگذاری

توکن های رمزگذاری چیست؟

اصطلاح رمز ارز به یک رمز ارز مجازی خاص یا نحوه نامگذاری ارزهای دیجیتال اشاره دارد. این توکن ها دارایی ها یا ابزارهای قابل تعویض و قابل مبادله را نشان می دهند که در بلاک چین های خودشان قرار دارند. توکن‌های رمزنگاری اغلب برای جمع‌آوری سرمایه برای فروش جمعی استفاده می‌شوند، اما می‌توانند جایگزینی برای چیزهای دیگر نیز باشند. این توکن‌ها معمولاً از طریق فرآیند استاندارد عرضه اولیه سکه (ICO) ایجاد می‌شوند، توزیع می‌شوند، فروخته می‌شوند و به گردش در می‌آیند که شامل یک تمرین سرمایه‌گذاری جمعی برای تأمین مالی توسعه پروژه است.
• توکن های رمزگذاری نوعی ارز رمزنگاری شده هستند که نشان دهنده یک دارایی یا استفاده خاص هستند و در بلاک چین خود قرار دارند.
• توکن ها را می توان برای مقاصد سرمایه گذاری، ذخیره ارزش یا خرید استفاده کرد.
• کریپتوکارنسی ها، ارزهای دیجیتالی هستند که برای تسهیل تراکنش ها (انجام و دریافت پرداخت ها) در طول بلاک چین استفاده می شوند.
• آلت کوین ها و توکن های رمزنگاری انواع ارزهای رمزنگاری شده با عملکردهای متفاوت هستند.
• توکن های رمزنگاری که از طریق ارائه اولیه سکه ایجاد می شوند، اغلب برای جمع آوری سرمایه برای فروش جمعی استفاده می شوند.

توکن های رمزگذاری چگونه کار می کنند

همانطور که در بالا ذکر شد، توکن های رمزنگاری، توکن های ارز دیجیتال هستند. ارزهای رمزنگاری شده یا ارزهای مجازی به این توکن‌ها تقسیم می‌شوند که روی بلاک چین‌های خودشان قرار دارند. بلاک چین ها پایگاه های داده ویژه ای هستند که اطلاعات را در بلوک هایی ذخیره می کنند که سپس به هم متصل شده یا به هم متصل می شوند. این بدان معنی است که توکن های رمزنگاری که دارایی های رمزنگاری نیز نامیده می شوند، واحد ارزش خاصی را نشان می دهند.
در اینجا نحوه کار همه چیز است. Crypto به الگوریتم‌های رمزگذاری و تکنیک‌های رمزنگاری مختلف اشاره دارد که از این ورودی‌ها محافظت می‌کنند، مانند رمزگذاری منحنی بیضوی، جفت‌های کلید عمومی-خصوصی، و توابع هش. از سوی دیگر، توکن های رمزگذاری سیستم‌هایی هستند که امکان پرداخت‌های امن آنلاین را که در توکن‌های مجازی تعریف می‌شوند، فراهم می‌کنند. این توکن ها با ورودی های دفتر کل داخلی سیستم نشان داده می شوند.

این دارایی‌های کریپتو اغلب به عنوان واحدهای تراکنش در بلاک‌چین‌ها عمل می‌کنند که با استفاده از قالب‌های استاندارد مانند شبکه اتریوم ایجاد می‌شوند، که به کاربر امکان می‌دهد توکن ایجاد کند. چنین بلاک‌چین‌هایی بر روی مفهوم قراردادهای هوشمند یا برنامه‌های غیرمتمرکز کار می‌کنند، که در آن کدهای قابل برنامه‌ریزی و خوداجرا برای پردازش و مدیریت تراکنش‌های مختلفی که روی بلاک چین رخ می‌دهند، استفاده می‌شود.

قرارداد هوشمند یک قرارداد خوداجرا با شرایط توافق بین خریدار و فروشنده به طور مستقیم در خطوط کد نوشته شده است. کد و توافق نامه های موجود در آن در سراسر یک شبکه بلاک چین غیرمتمرکز توزیع شده وجود دارد. کد اجرا را کنترل می کند و تراکنش ها قابل پیگیری و برگشت ناپذیر هستند.
به عنوان مثال، می‌توانید یک رمز رمزنگاری داشته باشید که نشان‌دهنده تعداد معینی از نقاط وفاداری مشتری در یک بلاک چین است که برای مدیریت چنین جزئیاتی برای یک زنجیره خرده‌فروشی استفاده می‌شود. ممکن است توکن رمزنگاری دیگری وجود داشته باشد که به دارنده توکن این حق را می دهد که 10 ساعت محتوای جریانی را در یک بلاک چین به اشتراک گذاری ویدیو مشاهده کند. رمز رمز دیگری ممکن است حتی نشان دهنده سایر ارزهای رمزپایه باشد، مانند یک توکن کریپتو که برابر با 15 بیت کوین در یک بلاک چین خاص است. چنین توکن های رمزنگاری قابل مبادله و انتقال در میان شرکت کنندگان مختلف بلاک چین هستند.

کریپتو کوین ها اشکالی از ارز هستند که می توان از آنها برای خرید استفاده کرد، اما شما می توانید از توکن کریپتو به دلایل دیگر نیز استفاده کنید، از جمله به عنوان سرمایه گذاری و ذخیره ارزش.
ملاحظات خاص
توکن‌ها از طریق یک عرضه اولیه سکه ایجاد می‌شوند، که نشان‌دهنده نسخه ارز دیجیتال یک عرضه عمومی اولیه (IPO) است. سرمایه گذارانی که علاقه مند به شرکت هستند می توانند این توکن ها را خریداری کنند.
سرمایه گذاران به هر دلیلی می توانند از توکن های رمزنگاری استفاده کنند. آن‌ها می‌توانند آن‌ها را برای نشان دادن سهمی در شرکت ارزهای دیجیتال یا به دلایل اقتصادی – برای تجارت یا خرید کالاها و خدمات، نگه دارند. به عنوان یک مثال عملی، ارائه‌دهنده ذخیره‌سازی غیرمتمرکز Bluzelle به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا توکن‌های بومی خود را به اشتراک بگذارند که به امنیت شبکه آن کمک می‌کند و کارمزد تراکنش‌ها و پاداش‌ها را به دست می‌آورد.

توکن های رمزگذاری در مقابل ارزهای دیجیتال در مقابل آلت کوین ها - آکادمی بیتریوم

توکن های رمزگذاری در مقابل ارزهای دیجیتال در مقابل آلت کوین ها

اصطلاح رمز رمزنگاری شده اغلب به اشتباه به جای دو کلمه رمزارز و آلت کوین در دنیای ارزهای مجازی استفاده می شود. اما این اصطلاحات از یکدیگر متمایز هستند.
کریپتوکارنسی یک ارز استاندارد است که برای انجام یا دریافت پرداخت‌ها بر روی بلاک چین استفاده می‌شود و محبوب‌ترین ارز دیجیتال بیت کوین (BTCUSD) است. ارز دیجیتال ابر مجموعه است، در حالی که آلت کوین ها (و توکن های کریپتو) دو دسته زیر مجموعه هستند.
آلت کوین ها ارزهای دیجیتال جایگزینی هستند که پس از موفقیت بزرگی که بیت کوین به دست آورد راه اندازی شد. این اصطلاح به معنای سکه های جایگزین – به غیر از بیت کوین – است. آنها به عنوان جایگزین های پیشرفته بیت کوین راه اندازی شدند که ادعا می کنند بر برخی از نقاط درد بیت کوین غلبه می کنند. لایت کوین (LTCUSD)، بیت کوین کش (BCHUSD)، Namecoin و Dogecoin (DOGEUSD) نمونه های رایج آلت کوین ها هستند. اگرچه هرکدام طعم سطوح مختلفی از موفقیت را چشیده اند، اما هیچ کدام نتوانسته اند محبوبیتی مشابه بیت کوین کسب کنند.
توکن های رمزگذاری و آلت کوین ها اساساً ارزهای مجازی خاصی هستند که دارای بلاک چین اختصاصی خود هستند و در درجه اول به عنوان رسانه ای برای پرداخت های دیجیتال استفاده می شوند. از سوی دیگر، توکن‌های کریپتو در بالای یک بلاک چین عمل می‌کنند که به عنوان رسانه‌ای برای ایجاد و اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند عمل می‌کند و توکن‌ها برای تسهیل تراکنش‌ها استفاده می‌شوند.

به گفته سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی (FINRA)، رگولاتورها همچنان به سرکوب تقلب در ICO ادامه می دهند، بنابراین مطمئن شوید که قبل از سرمایه گذاری در هر ارز دیجیتال، تحقیقات خود را انجام دهید – به همان روشی که در مورد هر سهام انجام می دهید.

سوالات متداول توکن رمزنگاری

توکن رمزنگاری چیست؟

توکن کریپتو یک رمز ارز مجازی یا نامی از یک ارز دیجیتال است. این یک دارایی یا ابزار قابل معامله است که در بلاک چین خود قرار دارد و به دارنده اجازه می دهد از آن برای سرمایه گذاری یا اهداف اقتصادی استفاده کند.

هدف توکن ها چیست؟

توکن‌های رمزنگاری می‌توانند نشان دهنده سهم سرمایه‌گذار در شرکت باشند یا می‌توانند به یک هدف اقتصادی خدمت کنند، درست مانند مناقصه قانونی. این بدان معنی است که دارندگان توکن می توانند از آنها برای خرید استفاده کنند یا می توانند مانند سایر اوراق بهادار برای کسب سود، توکن ها را معامله کنند.

بیت کوین توکن است یا سکه؟

بیت‌کوین یک ارز دیجیتال است که دارای توکن‌ها یا سکه‌های مجازی است که می‌توان از آنها برای معامله یا خرید استفاده کرد.

تفاوت بین یک کریپتو کوین و یک رمز ارز چیست؟

سکه های کریپتو به افراد امکان می دهد با استفاده از ارز دیجیتال خود پرداخت کنند. با این حال، افراد می توانند به دلایل بسیار بیشتری از توکن ها استفاده کنند. آنها می توانند از آنها برای تجارت، نگهداری به عنوان ذخیره ارزش و البته به عنوان نوعی ارز استفاده کنند.

ذخیره ارزش دارایی، کالا یا ارزی است که ارزش خود را بدون کاهش ارزش حفظ می کند.

برخی از انواع مختلف توکن های موجود در بلاک چین چیست؟

توکن‌هایی که در بلاک چین قرار دارند شامل توکن‌های پاداش، توکن‌های ارز، توکن‌های ابزار، توکن‌های امنیتی و نشانه‌های دارایی هستند.

 

1,815
دپارتمان رمز ارز
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست