تنظیم صنعت ارزهای دیجیتال - آکادمی بیتریوم

برای شنیدن پادکست مربوطه میتونید روی کارت زیر کلیک کنید!

تنظیم صنعت ارزهای دیجیتال

این خلاصه تحلیلی است که موضوع نوسانات ارزهای دیجیتال را به همراه لایحه ای که برای تنظیم صنعت پیشنهاد شده است، پوشش می دهد. ارتباط، تاریخچه، مواضع سیاست، و توصیه‌های خط‌مشی در مورد ارز دیجیتال مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
ارزهای دیجیتال بیش از یک دهه است که در حال افزایش بوده و محبوبیت و ارزش آن به شدت افزایش یافته است. با این حال، انتقادها نیز افزایش یافته است که حول نوسانات کریپتو و بی اعتمادی به توانایی آن برای جایگزینی ارز مناسب است.

خلاصه مقاله تنظیم صنعت ارزهای دیجیتال

بازار کریپتو از زمان انتشار به طور تصاعدی رشد کرده است
ارزهای رمزنگاری شده برجسته دارای نرخ های بی سابقه ای از نوسان هستند
دولت ایالات متحده به دنبال تعریف دارایی های دیجیتال برای ثبات صنعت است

ارتباط

ارز رمزنگاری شده به طور رسمی در سال 2009 به عنوان بیت کوین (BTC) راه اندازی شد. بیت کوین با موفقیت شروع کرد اما با سرعت نسبتاً آهسته رشد کرد تا اینکه در سال 2017 ابتدا 1000 دلار شکست و سپس در پایان سال به 19000 دلار رسید. در این زمان، کریپتو شروع به جذب و تبلیغات بسیار بیشتری کرد، بنابراین باعث ایجاد بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده بیشتر شد که امروزه می شناسیم مانند Dogecoin. کریپتو به رشد خود ادامه داد: «بیت‌کوین (BTC) پس از شروع سال با کمتر از 30000 دلار، در نوامبر 2021 به بالاترین رقم تاریخ به بیش از 68000 دلار رسید و صنعت کریپتو در کل به ارزش کل بازار بیش از 2 تریلیون دلار رسید. ” به دلیل این رشد بزرگ در کریپتو، مهم است که به منطق واقعی بودن آن یک ارز قابل دوام و همچنین مقررات پیشنهادی که می‌تواند به کل صنعت سود یا آسیب برساند، توجه شود. این برای همه صنایع سر به فلک کشیده صدق می کند، اما به ویژه یکی از این بزرگی ها که شامل ارز است که در زندگی روزمره همه استفاده می شود. نکته کلیدی دیگر مشکلات مالی است که در سال های گذشته مانند رکود بزرگ و رکودی که در حال حاضر پس از کووید تجربه می شود، رخ داده است. این مسائل می تواند و باعث بی اعتمادی نسبت به توانایی دولت برای حفظ کافی بخش مالی ما شود. به ویژه در مورد رویکرد FED به ارز گفتمانی وجود داشته است. این می‌تواند باعث شود که علاقه به یک ارز غیرمتمرکز، مانند ارز دیجیتال، همچنان به رشد خود ادامه دهد.

نکته اصلی انتقاد از ارز دیجیتال این است که این ارز بیش از حد نوسان است که نمی‌توان آن را به عنوان یک ارز در مقیاس بزرگ مورد استفاده قرار داد. نوسانات چیزی است که هر بازار دارایی آن را تجربه می‌کند، با این حال گفته می‌شود که کریپتو در یک لیگ متفاوت است. استدلال می‌شود که چون رمزارز غیرمتمرکز است و توسط چیزی مانند طلا «پشتیبانی» نمی‌شود، صرفاً به تمایل افراد برای تجارت کالا یا ارزهای دیگر برای کریپتو بستگی دارد. این به خودی خود ناپایدار است زیرا افراد غیرقابل اعتماد هستند که بخواهند چیزها را با ارزهای دیجیتال مبادله کنند. صرف این واقعیت که بیت کوین در یک روز 30 درصد کاهش یافته است برای اثبات مقادیر زیادی از نوسانات در ارزش کریپتو کافی است که آن را برای شک و تردید باز می کند. اما این سوال را نیز مطرح می کند که چه نوع مقرراتی را می توان برای بهبود ثبات رمزنگاری اعمال کرد، بنابراین نوسانات را به یک نکته کلیدی تبدیل می کند.

تاریخ

اولین ارز دیجیتال – بیت کوین – در سال 2009 توسط ساتوشی ناکاموتو راه اندازی شد. ارزهای دیجیتال جدید از جمله اتریوم و تتر در دهه گذشته وارد بازار شدند. در اواخر سال 2017، ارزهای دیجیتال به دلیل محبوبیت فزاینده، رشد بی‌سابقه‌ای را تجربه کردند، اگرچه این امر عمدتاً ناشی از دستکاری بازار بود. اما نوسانات ارزهای رمزنگاری شده تقریباً 10 برابر بیشتر از نرخ‌های اصلی مبادلاتی مانند دلار آمریکا در برابر یورو و ین است. بازار مرتباً رونق می گیرد و سقوط می کند و گاهی اوقات هزاران دلار را در یک روز از دست می دهد.

از آنجایی که پیش‌بینی می‌شود تعداد کل کاربران کریپتو در سراسر جهان تا پایان سال ۲۰۲۲ به ۱ میلیارد نفر برسد، دولت‌ها علاقه خاصی به محافظت از مصرف‌کنندگان در برابر نوسانات کریپتو و کلاهبرداری بالقوه دارند. این تا حد زیادی به دلیل ناشناس بودن ارزهای دیجیتال و عدم نظارت دقیق مالی ملی است.

 

مواضع فعلی

 

با توجه به تعریف ارز دیجیتال به عنوان یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز، تنظیم آن – در نتیجه متمرکز کردن آن – غیر منطقی به نظر می رسد. با این حال، در حالی که سرمایه گذاران و مصرف کنندگان از عواقب این بازار بسیار غیرقابل پیش بینی رنج می برند، ایالات متحده و سایر کشورها در تلاش برای ارائه راه حل هستند.

نوسانات ارزهای دیجیتال یک موضوع مداوم است که دولت ها معتقدند می تواند با مقررات محدود شود. یک چارچوب نظارتی واضح تر می تواند سرمایه گذاران بیشتری را جذب کند و نقدینگی و ثبات را افزایش دهد.

کلاهبرداری و دستکاری بازار در این بازار نیز بیداد می کند. یک تجزیه و تحلیل در سال 2019 تخمین زد که 95٪ از حجم [تجارت دارایی دیجیتال] ماهیت جعلی و/یا غیراقتصادی است. سرمایه گذاران بیش از 16 میلیارد دلار از سال 2012 در کلاهبرداری و کلاهبرداری های مرتبط با ارزهای دیجیتال از دست داده اند. کلاهبرداری هایی مانند فیشینگ و طرح های پمپ و تخلیه همیشه در حوزه دیجیتال وجود دارد.

تنظیم صنعت ارزهای دیجیتال - آکادمی بیتریوم

سیاست امتحان شده

رویکردهای مختلفی برای تنظیم ارزهای دیجیتال وجود دارد. برخی از کشورها – مانند ترکیه، ایران و هند – آن را کاملاً ممنوع کرده اند. مثال دیگر چین است: در ماه مه سال 2021، ممنوعیت دولت چین در مورد تراکنش‌های ارزهای دیجیتال، پدیده‌ای جهانی به نام «مهاجرت بزرگ ماینینگ» را به‌وجود آورد و در عین حال 150 میلیارد دلار ارزش بازار را ظرف چند ساعت از بین برد.

در جای دیگری در کره جنوبی، یک تنظیم کننده مالی 11 صرافی متقلبانه را دستگیر کرد. این صرافی‌ها از ثبت نام نزد نهاد نظارتی در کره جنوبی که آنها را مجبور به ارائه سوابق فعالیت‌های داخلی خود می‌کند، خودداری کردند. با این کار، آنها فعالیت خود را متوقف کردند و ضمناً اذعان کردند که فعالیت غیرقانونی صورت گرفته است. در همین حال، تأثیر یک بدنه فدرال بیش از حد فعال است زیرا مقررات سختگیرانه تهدیدی برای کاهش نوآوری در اکوسیستم رمزنگاری ژاپنی است.

در ایالات متحده، مبادلات رمزنگاری تحت قانون رازداری بانکی (BSA) قانونی است. سرویس‌های مبادله ارزهای دیجیتال باید در شبکه اجرای جرایم مالی (FinCEN) ثبت نام کنند، کنترل‌های مبارزه با پولشویی (AML)/مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) را اجرا کنند، سوابق مناسب را حفظ کنند و گزارش‌هایی را به مقامات ارائه کنند. با این حال، تعارض بین نحوه تعریف آنها توسط کمیسیون های اقتصادی وجود دارد. از آنجایی که تعریف ارزهای دیجیتال، رفتار نظارتی آنها را تعیین می کند، ترسیم این تمایزات بسیار مهم است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ارزهای دیجیتال را به عنوان اوراق بهادار در نظر می گیرد در حالی که کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) آنها را به عنوان یک کالا برچسب گذاری می کند. در حالی که هنوز یک اثر اساسی یا قابل سنجش مقررات بر روی ارزهای دیجیتال ظاهر نشده است، آنچه مشخص شده این است که اعلامیه های نظارتی هیچ تأثیری بر فعالیت صرافی های تنظیم شده ندارد. استثنا ممنوعیت های مطلق است که منجر به کاهش تجارت می شود.

واضح است که ایالات متحده باید به اجماع بین نهادهای نظارتی خود در مورد مقررات ارزهای دیجیتال بدون جلوگیری از رشد آن دست یابد.

این مقاله را مطالعه کنید : آنچه باید قبل از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بدانید

مسئله سهامداران

قانون رمزنگاری دو حزبی اخیراً پیشنهاد شده توسط سناتور گیلیبراند (D-NY) و سناتور Lummis (R-WY) با هدف تعیین اکثر دارایی های دیجیتال از جمله ارزهای دیجیتال به عنوان کالا و بنابراین تحت صلاحیت نظارتی تجارت آتی کالا است. کمیسیون (CFTC). کالاهای سنتی که توسط CFTC تنظیم می شوند شامل بازارهای روغن، گوشت گاو، گندم و سایر بازارها هستند. با توجه به دفاتر Gillibrand و Lummis، هدف نهایی این قانون «ایجاد یک چارچوب نظارتی کامل برای دارایی‌های دیجیتال است که حمایت‌های قوی از مصرف‌کننده را تشویق می‌کند و در عین حال دارایی‌های دیجیتال را در قوانین موجود ادغام می‌کند». تخصیص دارایی های دیجیتال به عنوان کالا پیامدهای زیادی برای سرمایه گذاران دارد. سرمایه گذاران دارایی دیجیتال به جای اینکه دارایی های دیجیتال تحت نظارت کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) تنظیم شوند و مجبور به رعایت قوانین بسیار فنی و تجویزی باشند که لزوماً حمایت از مصرف کننده را بهبود نمی بخشد یا نوسانات را کاهش نمی دهد، سرمایه گذاران دارایی دیجیتال معتقدند که CFTC «بسیار مناسب تر خواهد بود. به گفته دانیل کاهان، وکیل از گروه بلاک چین و ارزهای دیجیتال King and Spalding، تمرکز بر حمایت از سرمایه گذار و مبارزه با تقلب و ضد دستکاری بازار است. علاوه بر این، سرمایه گذاران در استیبل کوین – یک ارز دیجیتال که به ارز دیگری که معمولاً دلار آمریکا است متصل است – از مالیات معاف خواهند بود که در غیر این صورت باید تغییرات درآمد را با هر تراکنش دیجیتال گزارش کنند.

این پادکست را گوش کنید : اصول روانشناسی ارزهای دیجیتال

خطرات بی تفاوتی

فقدان مقررات و تعریف فعلی در مورد ارزهای دیجیتال به این معنی است که صنعت مشمول قوانینی نیست که به محافظت در برابر تقلب منجر به افزایش جرایم رمزنگاری می‌شود. از سال 2020 تا 2021، 14 میلیارد دلار تراکنش و ارز دیجیتال با فعالیت غیرقانونی مرتبط بوده است و در سال 2021، 3.2 میلیارد دلار از طریق کلاهبرداری های کریپتو به سرقت رفته است. حتی در تجارت غیرقانونی، نوسانات شدید در این صنعت میلیون‌ها دلار برای سرمایه‌گذاران هزینه داشته است. سقوط های اخیر در بازارهای کریپتو بیش از 40 درصد از کاربران بیت کوین را با کسری خالص مواجه کرده است. مقررات با هدف تثبیت و محافظت در برابر تقلب و دستکاری برای کاهش ریسک سرمایه گذار و افزایش اعتماد سرمایه گذار ضروری است.

 

استدلال غیر حزبی

در حالی که روستین بهمن، رئیس CFTC ادعا کرده است که اصول نظارتی آنها «همچنین می‌تواند برای مقابله با بسیاری از خطرات دارایی‌های دیجیتال مفید باشد»، برخی قانع نشده‌اند. دنیس کلهر، یکی از بنیانگذاران گروه حمایت از اصلاحات مالی و عضو سابق تیم انتقالی جو بایدن، معتقد است که CFTC برای تنظیم ارزهای دیجیتال مجهز نیست و «وال استریت و متحدانش در کنگره اطمینان حاصل کرده‌اند که CFTC به‌طور مزمن برای تامین مالی کم‌بوده است. سال‌ها، باعث می‌شود که CFTC حتی نتواند مسئولیت‌های فعلی خود را انجام دهد.» او ادعا می کند که مسئولیت نظارتی چنین صنعت مهمی که به نظر او به CFTC نامناسب داده می شود عمدی است. از سال 2020، مدیران کریپتو بیش از 30 میلیون به کمپین های کاندیداهای فدرال کمک مالی کرده اند و اکنون او معتقد است که دولت با مقررات سبک به آنها پاداش می دهد.

‌گزینه های سیاست

از طرف دیگر، دارایی های دیجیتال می تواند توسط SEC تنظیم شود. رئیس SEC، گری جنسلر، پیشنهاد می کند که دامنه ارزهای رمزپایه ای که SEC صلاحیت آنها را دارد، افزایش دهد. در حال حاضر، SEC صلاحیتی بر بیت کوین ندارد و این آژانس اخیراً اعلام کرده است که منابع و پرسنل خود را دو برابر می کند تا وظایف خود را در مورد دارایی های دیجیتال گسترش دهد.

SEC می‌تواند از تمام پول‌های فیات که از معاملات ارزهای دیجیتال به دست می‌آید مالیات بگیرد و بسیاری از حفره‌هایی را که معامله‌گران از آن‌ها استفاده می‌کنند، از بین ببرد، برای مثال، روی آوردن به توکن‌های دیگر برای پول نقد.

از سوی دیگر، ایالات متحده نیز می تواند از کشورهای دیگر پیروی کند و رمزارز را به طور کامل ممنوع کند. با این حال، این امر به شدت مورد مخالفت تاجران قرار گرفته است، که می گویند “موانع نوآوری” است.

ارزهای دیجیتال به شدت ناپایدار و با کلاهبرداری و دستکاری شایع در نظر گرفته شده است که عمدتاً به دلیل مقررات ضعیف و محدود است. به منظور بهبود این جنبه، پیشنهادهایی برای گسترش SEC یا CFTC ارائه شده است تا به ارزهای رمزنگاری شده اجازه داده شود تا نظارت دقیق‌تری داشته باشند، در حالی که اجازه می‌دهد ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز باقی بمانند، که نقطه اصلی جذب معامله‌گران است.

1,691
دپارتمان رمز ارز
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست