تتر (USDT) چیست؟ آکادمی بیتریوم

برای شنیدن پادکست مربوطه میتونید روی کارت زیر کلیک کنید!

تتر (USDT) چیست؟

تتر (USDT)  یک استیبل کوین ارز دیجیتال است که به دلار آمریکا متصل شده است و طبق وب سایت آن «100٪ توسط ذخایر تتر» حمایت می شود.1 تتر متعلق به iFinex، شرکت ثبت شده در هنگ کنگ است که همچنین مالک صرافی رمزارز BitFinex است.
تتر در جولای 2014 با نام RealCoin راه اندازی شد و در نوامبر 2014 با نام تتر تغییر نام داد. تجارت آن در فوریه 2015 آغاز شد.23 تتر در ابتدا بر اساس بلاک چین بیت کوین بود، اکنون تتر از پروتکل های Omni و Liquid بیت کوین و همچنین اتریوم، TRON، EOS، Algorand، پشتیبانی می کند. بلاکچین Solana، OMG Network و Bitcoin Cash (SLP).
از می 2022، تتر سومین ارز دیجیتال بزرگ پس از بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) و بزرگترین استیبل کوین با ارزش بازار نزدیک به 83 میلیارد دلار بود.5 در آوریل 2022، USDT تتر دو سوم صرافی ها را تشکیل می داد. از بیت کوین بر اساس ارزش.

تتر (USDT) چیست؟ آکادمی بیتریوم

نکات کلیدی تتر (USDT)

• تتر (USDT) یک استیبل کوین است، نوعی ارز دیجیتال که ارزش گذاری ثابتی را دنبال می کند.
• تتر توسط سرمایه‌گذارانی استفاده می‌شود که می‌خواهند از نوسانات معمول ارزهای دیجیتال در حین نگهداری وجوه در سیستم کریپتو اجتناب کنند.
• والدین تتر در سال 2021 نزدیک به 60 میلیون دلار جریمه پرداخت کرد تا دو تحقیق نظارتی مبنی بر سوء مدیریت و ارائه نادرست ذخایر خود را حل و فصل کند.
درک تتر
تتر متعلق به نسلی از ارزهای دیجیتال است که به سرعت در حال رشد هستند به نام استیبل کوین‌ها، که هدفشان ثابت نگه داشتن قیمت توکن‌هایشان است، معمولاً با گره زدن آن به قیمت یک ارز سنتی مانند دلار آمریکا. (Tether همچنین توکن‌های متصل به یورو، یوان چینی و طلا را منتشر می‌کند که هیچ کدام بیش از بخش کوچکی از ارزش بازار توکن‌های USDT وابسته به دلار آمریکا را ندارند.)71
اتصال به یک ارز سنتی، که اغلب توسط ذخایر وثیقه ای که به طور کامل یا بیشتر از ارز تثبیت شده تشکیل شده است، پشتیبانی می شود، برای اطمینان از استیبل کوین ها است.

همانند ارزهای رمزنگاری شده سوداگرانه مانند بیت کوین، تحت نوسانات قیمتی نیستند.

تتر هر روز خلاصه ای از ذخایر خود را در وب سایت خود به روز می کند. از 12 مه 2022، دارایی 81.3 میلیارد دلار برای USDT گزارش شده بود. در همان تاریخ، تتر گزارش داد که 83.74 درصد از ذخایر خود را به صورت نقد، معادل های نقدی، سپرده های کوتاه مدت و اوراق تجاری، 4.61 درصد در اوراق قرضه شرکتی، 5.27 درصد در وام های تضمین شده به واحدهای تجاری غیروابسته و 6.38 درصد در سایر سرمایه گذاری ها از جمله نگهداری می کند. توکن های دیجیتال.1
ارزش پایدار استفاده از استیبل کوین ها را به عنوان وسیله مبادله مانند پول معمولی ترویج می کند. همانطور که در بالا ذکر شد، از نظر عملی، استیبل کوین‌ها گمانه‌زنی در بازارهای ارزهای دیجیتال را آسان‌تر کرده‌اند. رشد سریع محبوبیت آنها همچنین نتیجه استفاده از استیبل کوین ها به عنوان وثیقه توسط پروتکل های وام دهی و سهامداری غیرمتمرکز مالی (DeFi) است.
در ماه مه 2022، قیمت تتر پس از سقوط ارزش یک استیبل کوین متفاوت، TerraUSD (UST)، برای مدت کوتاهی به 0.96 دلار کاهش یافت. قیمت توکن های تتر به سرعت به بیش از 0.99 دلار رسید و تتر گفت که به درخواست‌های بازخریدی که در 12 می به 2 میلیارد توکن با نسبت 1 به 1 به دلار آمریکا رسیده بود، ادامه می‌دهد.

جنجال – جدال سرسختانه تتر (USDT)

در نوامبر 2017، تتر دزدی الکترونیکی 31 میلیون دلاری در توکن های USDT را گزارش کرد که پس از آن یک هارد فورک انجام شد.11 در آن زمان، این شرکت قبلاً با منتقدانی برخورد می کرد که کفایت ذخایر خود را زیر سوال می بردند و همانطور که بررسی های بعدی نشان می داد، دارای مشکل دسترسی به خدمات بانکی.12
در ژانویه 2018، تتر یک شرکت حسابداری را که برای انجام حسابرسی استخدام کرده بود، با استناد به «روش‌های مشقت باری که فریدمن برای ترازنامه نسبتاً ساده تتر انجام می‌داد، اخراج کرد».
در آوریل 2019، لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک، پس از تعیین اینکه بیت فاینکس حداقل 700 میلیون دلار از ذخایر تتر برای جبران وجوه مسدود شده شرکت و مشتری BitFinex وام گرفته است، حکم دادگاهی را دریافت کرد که تتر و iFinex مادر BitFinex را از نقض بیشتر قوانین نیویورک منع می کند. در نهایت از شریک بانکی پانامایی خود Crypto Capital Corp. در تحقیقات پولشویی توقیف شد.

در فوریه 2021 تتر و بیت فاینکس با پرداخت جریمه 18.5 میلیون دلاری، توقف تجارت با ساکنان یا نهادهای ایالت نیویورک و ارائه اطلاعات مربوط به ذخایر خود به دفتر دادستان کل نیویورک برای دو سال آینده، پرونده را حل و فصل کردند. 15 تا آن زمان، BitFinex استقراض از ذخیره تتر را پس از جمع آوری یک میلیارد دلار اضافی در ماه می 2019 بازپرداخت کرده بود.16
در اکتبر 2021، کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) اعلام کرد که تتر با پرداخت 41 میلیون دلار جریمه “به دلیل ادعاهایی که تتر استیبل کوین به طور کامل توسط دلار آمریکا پشتیبانی می شود” موافقت کرد. در واقع، طبق گزارش CFTC، «Tether ذخایر فیات کافی در حساب‌های خود برای پشتیبانی از توکن‌های تتر USDT در گردش تنها برای ۲۷.۶ درصد از روزها در یک دوره زمانی نمونه ۲۶ ماهه از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ داشت». Bitfinex موافقت کرد که به عنوان بخشی از تسویه حساب، جریمه 1.5 میلیون دلاری را برای رسیدگی به اتهامات جداگانه CFTC بپردازد.

تتر (USDT) چیست؟ آکادمی بیتریوم

تتر چگونه مفید است؟

تتر به سرمایه گذاران کمک می کند وجوه خود را بین بازارهای ارزهای دیجیتال و سیستم مالی سنتی جابجا کنند و نوسانات را در نتیجه پیوند 1 به 1 با دلار آمریکا به حداقل می رساند.

چگونه تتر USDT بخرم؟

توکن‌های تتر را می‌توان در صرافی‌های ارزهای دیجیتال از جمله Binance، CoinSpot، Bitfinex و Kraken خرید و فروخت.

آیا تتر یک استیبل کوین است؟

بله، تتر اولین و شناخته شده ترین استیبل کوین در دنیای ارزهای دیجیتال است. سایر استیبل کوین ها عبارتند از USD True (TUSD)، Paxos Standard (PAX) و USD Coin (USDC).

چگونه تتر در 1 دلار باقی می ماند؟

در حالی که تتر قبلاً به کمتر از 1 دلار کاهش یافته است (و در مواردی از میخ خود بالاتر رفته است)، تا زمانی که به بازخرید توکن‌های USDT برای هر یک دلار ادامه دهد و تا زمانی که سرمایه‌گذاران معتقد باشند درآمد حاصل از انتشار به طور کامل محفوظ است، می‌تواند نزدیک به آن قیمت باقی بماند. دارایی های نقدی وثیقه
سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال و سایر پیشنهادات اولیه سکه (“ICO”) بسیار پرخطر و سوداگرانه است و این مقاله توصیه ای نیست

Investopedia یا نویسنده برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال یا سایر ICOها. از آنجایی که موقعیت هر فردی منحصر به فرد است، همیشه باید قبل از تصمیم گیری مالی با یک متخصص واجد شرایط مشورت شود. Investopedia هیچ گونه تضمین یا ضمانتی در مورد صحت یا به موقع بودن اطلاعات موجود در اینجا نمی دهد. از تاریخ نگارش این مقاله، نویسنده صاحب ارز دیجیتال نیست.

 

1,723
دپارتمان رمز ارز
3/5 - (11 امتیاز)
اشتراک گذاری
banner
banner

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست