متاورس

برای شنیدن پادکست مربوطه میتونید روی کارت زیر کلیک کنید!

آینده متاورس

متاورس: دو سال آینده (و بعد از آن)

سازندگان و طراحان به ابزارهای جدیدی برای ساخت متاورس در حال تکامل نیاز دارند – مانند Caduceus، اولین بلاک چین باز که به توسعه متاورس اختصاص داده شده است.

متاورس در راه است، و قرار است انقلابی در شیوه کار، بازی و تعامل ما با یکدیگر ایجاد کند.

دنیای دیجیتالی پایدار، متاورس تاکنون میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری را از سوی غول‌های فناوری مانند متا (مصادف با فیسبوک) و مایکروسافت جذب کرده است. اما تلاش های بازیکنان قدیمی برای شکل دادن به جهت متاورس ممکن است بی نتیجه بماند. در واقع، هرکسی که ادعا می‌کند با هر درجه‌ای از اطمینان می‌داند که فراجهان دقیقاً چیست یا خواهد بود… نمی‌داند.

مت مک گوایر، مدیر ارشد فناوری Caduceus، اولین بلاک چین باز اختصاص داده شده به توسعه متاورس، می گوید: «ممکن است حق با آنها باشد، ممکن است اشتباه کنند، اما مهم است که بدانیم هیچ کس به طور قطع نمی داند.

تغییرات جذاب در متاورس

مک گوایر گفت در حال حاضر، ما در مرحله نوآوری متاورس هستیم.

 

شرکت‌هایی مانند Caduceus در حال ایجاد فناوری هستند و پایه‌هایی را می‌گذارند که توسعه‌دهندگان برای ایجاد نسل بعدی متاورس – نسلی که به پذیرش جریان اصلی دست می‌یابد، بر آن بنا می‌کنند.

 

    اصطلاح “متاورس” به کلمه یونانی “متا” به معنای “فراتر از” و همچنین “آیه” مانند “جهان” می پیوندد.

 

تیم بولمن، مدیر عامل Caduceus گفت: اما برای رسیدن به آنجا و جذب مشاغل سنتی به این فضا، بازار باید در مورد ارزش بلاک چین، از جمله سرعت و کارایی آن، آموزش ببیند.

بولمن به دیکریپت گفت: «ما مدت زیادی را صرف رمزنگاری و بلاک چین کرده‌ایم که به عنوان مکانیزم‌هایی برای حمایت از فعالیت‌های شرور در نظر گرفته می‌شوند. طی دو سال آینده، ما شاهد خواهیم بود که افراد بیشتری واقعاً مزایای آن را درک می کنند.

متاورس باید خوب به نظر برسه

اما فراتر از بشارت، بهترین راه برای تغییر ادراکات، اجراست.

هر چند چند چیز مسلم است. همانطور که متاورژن تکامل می یابد، در چند سال آینده چیزهای زیادی تغییر خواهد کرد. و سازندگان و طراحان به ابزارهای جدیدی برای کمک به ایجاد آن نیاز خواهند داشت.

تقریباً هر مرحله از توسعه اینترنت در مورد کمک به مردم برای برقراری ارتباط به روش‌های غنی‌تر و جذاب‌تر بوده است، از ایمیل گرفته تا پیام‌رسانی فوری و شبکه‌های اجتماعی، Slack و Zoom.

مک گوایر در مورد اینکه چگونه متاورژن نحوه ارتباط ما را تغییر خواهد داد، گفت: “ما ادعا نمی کنیم که پاسخ را می دانیم.” اما ما حاضریم شرط‌بندی کنیم که مردم به دنبال راه‌های جدید و مدرن برای تعامل خواهند بود و احتمالاً به پردازش محاسباتی بالا، رندر لبه غیرمتمرکز و یک شبکه بلاک‌چین مقیاس‌پذیر نیاز خواهد داشت.

ما به طراحان و سازندگان ابزاری می‌دهیم تا کاری را که انجام می‌دهند انجام دهند.»

– مت مک گوایر

این فناوری‌های جدید، ستون‌های کلیدی هستند که از متاورس آینده پشتیبانی می‌کنند. به منظور ایجاد تجربیاتی که به اندازه کافی تعاملی و واقع بینانه برای ارتباط با مخاطبان اصلی باشد، توسعه دهندگان به فناوری نیاز دارند که به آنها اجازه می دهد تا به سرعت مقادیر زیادی داده را با تأخیر بسیار کم منتقل کنند.

 

اساساً باید خوب به نظر برسد و احساس غوطه ور شدن داشته باشد، چه به معنای یک محیط سه بعدی با آواتارهای واقعی باشد، چه ده ها هزار نفر در حال تعامل در فضای مجازی، یا نوعی نسخه واقعیت ترکیبی اینستاگرام.

 

بلوغ فناوری رندر لبه، نحوه تعامل افراد در #Metaverse را تغییر خواهد داد.

 

محتوای بیشتر و بیشتری وجود خواهد داشت که سه بعدی و تعاملی در زمان واقعی خواهد بود.

رندر لبه غیرمتمرکز، که در آن پردازش داده‌های گرافیکی به جای سرورهای متمرکز در حاشیه‌های شبکه توزیع می‌شود، بدون نیاز به سرمایه‌گذاری در سخت‌افزار گرافیکی گران‌قیمت، وفاداری گرافیکی را افزایش داده و تأخیر کاهش می‌دهد. این بدان معناست که طراحان می‌توانند بدون نگرانی در مورد اینکه آیا کاربران می‌توانند به آن دسترسی پیدا کنند یا نه، کار ایجاد یک متاورس واقعی را ادامه دهند.

 

مک گوایر گفت: «ما ابزارهایی را به طراحان و سازندگان می‌دهیم تا کاری را که انجام می‌دهند انجام دهند. “ما توانمندسازان چیزهایی هستیم که قرار است بیاید.”

 

این سازندگان و طراحان در حال حاضر از ابزار Caduceus استفاده می کنند. ایوان اتکینسون، تهیه کننده فیلم هالیوود، که شرکت One Van Films او فیلم هایی از جمله علاءالدین، آقایان و خشم انسان را تولید کرده است، با پلتفرم متاورس سه بعدی Light Cycle همکاری کرده است تا پروژه جدید NFT و DAO را در اکوسیستم Caduceus راه اندازی کند.

 

این پروژه به طرفداران فیلم این امکان را می‌دهد که لحظات نمادین فیلم‌ها را داشته باشند و در حین تماشای فیلم‌ها با آنها تعامل داشته باشند، برای مثال با انتخاب یک نتیجه متفاوت برای روایت.

به زودی (متاورس)

و آنچه در آینده خواهد آمد – یک متاورز واقعاً غیرمتمرکز – تنها زمانی تحقق خواهد یافت که زیرساخت های زیربنایی به اندازه کافی قوی باشد تا از انواع تجربیاتی که می تواند کاربران جریان اصلی را جذب و حفظ کند و برای مشاغل سنتی جذاب باشد، پشتیبانی کند.

و برای تحقق آن، سه چیز ضروری است: توسعه یک شبکه غیرمتمرکز، تعامل چند زنجیره ای و توانایی افراد برای داشتن اطلاعات خود.

 

مک گوایر گفت: «به این ترتیب همه چیز مربوط به این شرکت‌های بزرگ فناوری نیست که داده‌های شما را کنترل می‌کنند و نمایه شما را نشان می‌دهند. مردم به داده های خود دسترسی خواهند داشت و می توانند این دسترسی را لغو کنند که با مفهوم شبکه غیرمتمرکز همراه است.

 

با این حال، همه اینها باید یکپارچه و بدون هزینه های سنگین گاز اتفاق بیفتد. اگر مردم مجبور باشند هر بار که می‌خواهند عملکردی را در بلاک چین انجام دهند، پولی بپردازند، متاورس از بین نخواهد رفت.

 

مک گوایر گفت: “شما باید هزینه های تراکنش را با یک وب API مقایسه کنید، که هیچ هزینه ای برای کاربر ندارد.” “اگر نه، چرا کسی از بلاک چین استفاده می کند؟”

 

گفت و داریم نزدیک می شویم.

 

مک گوایر گفت: «در 18 ماه آینده، ما شاهد پیشرفت سریع در مرحله پذیرش اولیه خواهیم بود زیرا همه اینها شروع به ضربه زدن به اکثریت اولیه می کند. دو سال بعد، چیزی بین 10 تا 18 درصد از شرکت‌ها را خواهید دید که نوعی پروژه مرتبط با بلاک چین در حال انجام هستند.»

از ادغام تا ماینرهای متاورس

با این حال، زودتر از آن، یک علامت سوال بزرگ در افق ماینرهای اتریوم در پیشروی ادغام مورد انتظار شبکه وجود دارد.

 

تغییر از مکانیسم اجماع اثبات کار به اثبات سهام، قرار است استخراج‌کنندگان اتریوم را بی‌کار کند. این امر ریگ‌های گران‌قیمت ماینینگ GPU آنها را برای برنامه‌های جدید آزاد می‌کند – مانند تامین انرژی شبکه غیرمتمرکز رندر جمعی Caduceus.

 

قدرت محاسباتی GPU عنصر اصلی استراتژی توسعه کسب و کار Caduceus است.

 

این فرصتی برابر برای همه فراهم می کند تا قدرت GPU خود را به اشتراک بگذارند و خدمات رندر خود را به فیلمبرداری، بازی، هوش مصنوعی و بسیاری از بخش های دیگر ارائه دهند.

مک گوایر گفت: «پتانسیل درآمدزایی زیادی برای آنها وجود دارد. ماینرها در ازای استفاده از منابع محاسباتی خود برای پشتیبانی از همه چیز از پردازش گرافیکی خام برای ویدیو گرفته تا پردازش موتور بازی، توکن‌های پروتکل Caduceus Metaverse (CMP) را دریافت می‌کنند.

بخشی از اره منبت کاری اره مویی

 

این شبکه ماینرها کلید چشم انداز Caduceus از یک متاورس غیرمتمرکز است – چیزی که برای اجتناب از سرنوشت مشابه Web2 که غول های بزرگ فناوری اطلاعات کاربران را برای اهداف خود جمع آوری می کنند، حیاتی است.

 

مک‌گوایر گفت: «باید ببینیم همه اینها چگونه انجام می‌شود، اما من فکر می‌کنم که در نهایت به یک تجربه داده‌های مشترک خواهیم رسید. و این مربوط به سازندگان است – به افرادی که چشم انداز را زنده می کنند.

این بدان معنا نیست که متاواژه های متمرکز وجود نخواهد داشت. در واقع، به احتمال زیاد وجود خواهد داشت، درست مانند امروز که ما یک وب باز و شبکه های اجتماعی متمرکز داریم. اما شرکت‌های بزرگ فناوری که بر اکوسیستم Web2 تسلط دارند، ممکن است بازیگران قدرتمند متاورس نباشند. مک‌گوایر گفت: «فقط به این دلیل که یک شرکت نام خود را تغییر می‌دهد تا کلمه متا را در بر بگیرد، به این معنی نیست که می‌داند در آینده چه خواهد شد. “این مانند تغییر نام خود به “شرکت اینترنتی” در سال 1998 است. [این] به این معنی نیست که شما آمازون یا eBay بعدی خواهید بود.”

 

2,143
دپارتمان رمز ارز, متاورس
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست