دست های پشت پرده فروش گسترده بیت کوین توسط دولت آلمان مشخص شد!

فروش گسترده بیت کوین توسط دولت آلمان

در روز های اخیر، رسانه‌ های خبری در سراسر جهان از فروش گسترده بیت کوین توسط دولت آلمان و مشکلات ناشی از آن در بازار های مالی و کاهش قیمت رمزارز ها گزارش داده‌ اند.

برخلاف تصور عموم، این دولت کشور آلمان نیست که بیت‌کوین می‌ فروشد، بلکه این فروش‌ ها توسط ایالت کوچک زاکسن (Saxony) در شرق آلمان انجام می‌ شود.

این ایالت در ماه ژانویه، نزدیک به ۳ میلیارد دلار بیت کوین را از وبسایت غیرقانونی Movie۲k.to توقیف کرده بود و در حال حاضر، بیش از نیمی از دارایی‌ های بیت‌کوین خود را فروخته است.

دلیل فروش گسترده بیت کوین توسط زاکسن، رویه استاندارد برای دارایی‌ های مصادره شده در پرونده‌ های جنایی است.

دلایل فروش گسترده بیت کوین توسط دولت آلمان

طبق این رویه، دارایی‌ های توقیف شده باید در مدت زمان مشخصی به فروش برسند. کارشناسان این اقدام را یک فرآیند عادی می‌ دانند، هرچند در این مورد خاص، با حجم بسیار زیادی از بیت کوین مواجه هستیم.

اداره کل پلیس جنایی فدرال آلمان (BKA) مسئولیت کیف پول حاوی بیت‌کوین‌ های مصادره شده را برعهده دارد.

دلیل این امر احتمالا دخالت BKA در تحقیقات اولیه و داشتن تخصص فنی لازم برای مدیریت چنین مقدار زیادی بیت‌ کوین است. با این حال، BKA صرفا بر اساس دستورالعمل‌ های ایالت زاکسن عمل می‌ کند و قدرت تصمیم‌گیری ندارد.

در شرایط عادی، برای انتقال یا فروش دارایی‌ های مصادره شده نیاز به حکم دادگاه است. اما در مورد زاکسن، به دلیل نوسانات احتمالی قیمت بیت‌ کوین یا مشکلات نگهداری آن، ایالت مجوز فروش اضطراری را دریافت کرده است.

فروش گسترده بیت‌ کوین توسط زاکسن باعث کاهش تقاضا در بازار شده است. در همین راستا، زاکسن در روز سه‌ شنبه، بخشی از بیت‌ کوین‌ های خود را به صرافی‌ها انتقال داده بود، اما به دلیل عدم تقاضای کافی، مجبور به پس گرفتن ۲۰۰ میلیون دلار بیت‌ کوین شد.

5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00