تفاوت ترید و سرمایه گذاری در چیست ؟

برای شنیدن پادکست مربوطه میتونید روی کارت زیر کلیک کنید!

تفاوت بین ترید و سرمایه گذاری در ارز دیجیتال چیست؟ + مقایسه آنها


ترید و سرمایه گذاری  بستر جامعه سرمایه گذاری را تشکیل می دهد، اما تعداد شگفت انگیزی از مردم نمی توانند بین این دو تفاوت قائل شوند. آکادمی بیتریوم قصد دارد که در این مقاله دید دقیق تری درباره ی مهم ترین تفاوت های سرمایه گذاری و ترید را به شما بدهد.

آیا می دانستید که بین سرمایه گذاری و ترید تفاوت وجود دارد؟

اگر جواب شما بله است، می توانید بیان کنید که این تفاوت چیست؟ اگر در بازارهای مالی تجربه دارید، مطمئناً پاسخ های شما «بله» و «بله» است. اما افراد تازه وارد برای تامین مالی اغلب این نقش ها را کنار هم می گذارند. در واقع، از برخی جهات اساساً مخالف هستند. سرمایه‌گذاری و ترید با هم، بستر جامعه سرمایه‌گذاری را تشکیل می‌دهند، بنابراین مهم است که تفاوت را بدانید.

پیشنهاد بیتریوم : آیا ارز دیجیتال سرمایه گذاری خوبی است؟

سرمایه گذاری یا ترید؟

 

TLDR در ترید در مقابل سرمایه گذاری (شباهت های ترید و سرمایه گذاری ارز دیجیتال)

برای شروع با شباهت ها، هم سرمایه گذاران و هم معامله گران می خواهند سود کسب کنند. هدف نهایی آنها یکسان است اما ابزار آنها برای رسیدن به این هدف کاملاً متفاوت است. سرمایه گذاران عموما اوراق بهادار را برای نگهداری طولانی مدت می خرند، به این امید که ارزش آنها در طول زمان افزایش یابد. از سوی دیگر، معامله گران دوست دارند از مزیت بازارهای رو به رشد و نزولی برای خرید و فروش در یک دوره کوتاه تر استفاده کنند و معمولاً نسبت به سرمایه گذاران سود کمتر اما مکررتری کسب می کنند.

شباهت اصلی سرمایه گذاری با ترید رمز ارز

 

مطالعه این مقاله : آنچه باید قبل از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بدانید

سرمایه گذاری با ابزارهای ترید چگونه است؟

در میان بسیاری از منابع در دسترس سرمایه گذاران، تحقیقات بنیادی مهم است. این تحقیق بر تحلیل کیفی تکیه دارد، جایی که تحلیلگران حرفه ای به سلامت عمومی یک شرکت نگاه می کنند. آنها مدیریت، اهداف تجاری و استراتژی های یک شرکت را در نظر می گیرند، در جلسات آن شرکت می کنند و به شدت به تجزیه و تحلیل مالی سه ماهه و سالانه آن متکی هستند (به ترتیب فرم های 10-Q و 10-K). تحقیقات بنیادی همچنین از ابزارهای کمی مانند ارزش بازار شرکت، نسبت قیمت به درآمد (P/E)، نسبت پرداخت سود سهام، بازده سود سهام، بازده حقوق صاحبان سهام (ROE) و بسیاری از متغیرهای دیگر، هم پیش‌بینی‌شده و هم تاریخی استفاده می‌کند. از سوی دیگر، معامله گران اغلب از تحقیقات فنی استفاده می کنند، که سعی می کند با بررسی داده های تاریخی حرکت قیمت را پیش بینی کند و مجموعه ای از معیارهای خاص خود را دارد.

انواع دارایی های قابل سرمایه گذاری:

البته سرمایه گذاری فقط مربوط به سهام نیست. از لحاظ تاریخی، سه دسته اصلی از دارایی‌های قابل سرمایه‌گذاری عبارت‌اند از سهام (سهام)، درآمد ثابت (اوراق قرضه) و معادل‌های نقدی یا ابزارهای بازار پول. با این حال، امروزه کلاس‌های دارایی بیشتری از جمله املاک، کالاها، معاملات آتی، سایر مشتقات مالی و سرمایه‌گذاری‌های ارز دیجیتال وجود دارد. در این طبقات دارایی، انواع مختلفی از محصولات سرمایه گذاری وجود دارد.

منظور از محصولات سرمایه گذاری(Investment products) در ارز دیجیتال چیست ؟

محصولات سرمایه گذاری به تمام سهام، اوراق قرضه، اختیار معامله، مشتقات، کالاها و سایر ابزارهای مالی اطلاق می شود که شما به عنوان یک سرمایه گذار می توانید آنها را خریداری کنید. این محصولات ممکن است بیشتر بر اساس نحوه ساختارشان طبقه بندی شوند. به عنوان مثال، اگر در حال خرید سهام هستید، آیا آنها به شکل صندوق های سرمایه گذاری مشترک، صندوق های شاخص یا سهام مستقل یک شرکت هستند؟ اگر در محل کار خود یک طرح 401 (k) دارید، پس در حال سرمایه‌گذاری هستید – فقط معمولاً نه در سهام شرکت مستقل، بلکه در سبدی از سهام، مانند صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF).

محصولات مختلفی برای سرمایه گذاران نهادی و فردی وجود دارد، و ممکن است آنها را برای بازتاب سبک های مختلف سرمایه گذاری، تحمل ریسک، اهداف و افق های زمانی سفارشی سازی کنند. صرف نظر از ترکیب محصولشان، سرمایه گذاران وسایل سرمایه گذاری را برای پتانسیل خود برای قدردانی از سرمایه و پرداخت توزیع در یک دوره طولانی خریداری می کنند.

 

لگیسی تریدینگ چیست ؟

در مقایسه با رویکرد خرید و نگه داشتن تحقیقات سنگین سرمایه‌گذاری، معاملات معمولاً فرآیندی سریع‌تر و عمل محورتر است. این به این معنا نیست که معامله‌گران در مورد محصولات و شرکت‌هایی که تریدمی‌کنند، تحقیقات صفر یا دقت لازم را انجام نمی‌دهند – در واقع، آنها معمولاً برای این کار به تحلیل‌گران بنیادی تکیه می‌کنند – بیشتر به متفاوت بودن مجموعه مهارت‌ها و جعبه ابزار آنها مربوط می‌شود. در سطح معاملات، معامله گران به دلیل سرعت و تفکر سریع خود مورد توجه قرار می گیرند. آنها دائماً در تلاش برای به دست آوردن بیشترین سود برای مشتریان خود، چندین استراتژی و تکنیک بالقوه را، به تنهایی یا ترکیبی، به کار می گیرند.میخوای بدونی لگیسی تریدینگ چیه ؟به طور کلی، تریدبسیار فنی و کمی بیشتر از سرمایه گذاری است. برخی از معامله‌گران تقریباً به‌طور انحصاری از نمودارها، نمودارها، نسبت‌ها، میانگین‌ها و سایر شاخص‌های ریاضی استفاده می‌کنند تا تعیین کنند چه دارایی‌هایی را بخرند، بفروشند یا نگه دارند. علاوه بر این، دنیای تریدبا انواع سفارش‌های متعدد با نام‌هایی مانند «همه یا هیچ» و «پر کردن یا کشتن» همراه است.

مقاله : آیا بیت کوین برای سرمایه گذاران عادی خیلی خطرناک است؟

انواع سبک های معاملاتی ارز دیجیتال

یکی دیگر از عوامل متمایز معامله گران، سبک های معاملاتی واقعی آنها است که ممکن است به طور گسترده یکی از این دسته بندی ها را منعکس کند:

معامله گر موقعیت: از ماه ها تا سال ها موقعیت ها را حفظ می کند

معامله گر نوسان: از روزها تا هفته ها موقعیت ها را حفظ می کند

معامله گر روز: فقط در طول روز دارای موقعیت است. بدون موقعیت یک شبه

معامله گر پوست سر: از ثانیه تا چند دقیقه موقعیت ها را حفظ می کند. بدون موقعیت یک شبه

اغلب، معاملات شامل خرید فرصت‌ طلبانه یک دارایی فقط برای تغییر آن می‌شود

اگر معامله گر پوست سر هستید، فوراً آن را بفروشید، یا اگر یک معامله گر نوسانی هستید، چند روز بعد آن را بفروشید. به دلیل ماهیت ورود و خروج سریع آن، تریدمی تواند ریسک بیشتری نسبت به سرمایه گذاری داشته باشد. به عنوان مثال، فرض کنید که تسلا ممکن است با باتری جدید و کارآمدتری برای تامین انرژی خودروهای الکتریکی خود تولید کند. با این تصور، شما سهام تسلا را می‌خرید و شرط می‌بندید که اگر باتری جدیدی را معرفی کنند، سهام آنها افزایش می‌یابد. اگر معامله به سمت شما پیش برود، سهام تسلا افزایش می‌یابد و ممکن است با فروش سریع آن‌ها سود کسب کنید. با این حال، اگر اخبار نتواند بازار را تحت تأثیر قرار دهد، ممکن است با ضررهای بزرگی روبرو شوید. وجه تمایز دیگر بین تریدو سرمایه گذاری این است که سود حاصل از سرمایه گذاری های کوتاه مدت عواقب مالیاتی بیشتری نسبت به سرمایه گذاری های بلند مدت دارد.

مقاله : 20 قانون که توسط معامله گران حرفه ای دنبال می شود

سرمایه گذاری و ترید کریپتو دیگه چیه ؟

 

سرمایه گذاری و ترید رمز ارز به چه معناست ؟

با کریپتو، شما معمولاً مانند سهامی که دارید مالک یک شرکت نیستید. استثناهای نادر در این مورد، پیشنهادات توکن امنیتی (STO) است که به طور بالقوه می تواند سهمی از سهام یک شرکت را به مالک اعطا کند.

خرید اوراق بهادار سنتی فرآیندی بسیار کندتر و پیچیده‌تر از خرید و فروش کریپتو است. به عنوان مثال، در کمتر از ده دقیقه، می توانید دارایی های دیجیتال را از یک صرافی به کیف پول شخصی خود منتقل کنید.

در ایالات متحده و اکثر کشورهای توسعه یافته، تریددارایی های کریپتو به اندازه اوراق بهادار به شدت تنظیم نمی شود. با این وجود، تعدادی پلتفرم معاملاتی رمزنگاری به خوبی تنظیم شده وجود دارد.

می‌توانید از استراتژی‌های متعددی برای سرمایه‌گذاری و ترید کریپتو (فروش کوتاه)، به همراه برخی از انواع سفارش (توقف ضرر) و محصولات سرمایه‌گذاری (گزینه‌ها) استفاده کنید. اما اساساً فقط اساسی‌ترین مفاهیم سرمایه‌گذاری و تریدسنتی در حال حاضر مستقیماً به رمزارز ترجمه می‌شوند:

سرمایه گذاری رمزنگاری هنوز در درجه اول برای یک چشم انداز بلند مدت است. شما دارایی‌های دیجیتالی می‌خرید و آنها را برای مدت نسبتاً طولانی نگه می‌دارید، که در زمان رمزنگاری ممکن است فقط یک تا سه سال طول بکشد، به این امید که ارزش آنها افزایش یابد.

استراتژی‌های معاملاتی کریپتو بر روی چرخش‌های سریع‌تر تمرکز می‌کنند تا سود کسب کنند. در حالی که هنوز می تواند روزها، هفته ها و ربع باشد، اغلب کمتر از دقیقه یا حتی کمتر از ثانیه است.

با این حال، شباهت های مفهومی اصلی در اینجا به پایان می رسد. در نهایت، استراتژی‌های معاملاتی کریپتو از رشته‌های قدیمی وام می‌گیرند که چه زمانی و کجا می‌توانند. اما در بیشتر موارد، ارز دیجیتال یک دارایی کاملاً جدید است. همراه با زیرساخت های جدید و چند روش سرمایه گذاری منحصر به فرد.

ممنون از شما که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید. لطفا نظرات خود را در رابطه با تفاوت های ترید و سرمایه گذاری با آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید.

2,172
ترید
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست