بیت کوین پیچیده شده چیست؟

برای شنیدن پادکست مربوطه میتونید روی کارت زیر کلیک کنید!

بیت کوین پیچیده شده چیست؟ (WBTC)

میدونستید در دنیای ارزهای دیجیتال بجز بیت کوین، بیت کوین پیچیده هم وجود دارد ؟ بیت کوین پیچیده اصلا چرا بوجود آمده ؟ اهدافش چی هست ؟ چه کارهایی با بیت کوین پیچیده می توان انجام داد ؟  چگونه می توان بیت کوین پیچیده را بدست آورد ؟ در این مقاله از دپارتمان رمزارز آکادمی بیتریوم به همه این موارد می پردازیم. 😎

(WBTC) بیت کوین پیچیده شده یک توکن اتریوم ERC-20 است که نشان دهنده بیت کوین است و می توان آن را بر اساس 1:1 با بیت کوین مبادله کند.
دارندگان بیت کوین می توانند ا ز  (WBTC) بیت کوین پیچیده شده برای مشارکت در اکوسیستم مالی غیرمتمرکز اتریوم (DeFi) استفاده کنند.

بیت کوین اولین، بزرگترین و شناخته شده ترین دارایی رمزنگاری شده در جهان است. از زمان ایجاد بیت کوین در بیش از یک دهه پیش، فناوری انقلابی «سیستم نقد الکترونیکی همتا به همتا» تا حد زیادی یکسان باقی مانده است.

پیشنهاد آکادمی بیتریوم : توکن های پیچیده شده چیست؟ چگونه کار می کنند و برای چه استفاده می شوند

اما بیت کوین همه ارزهای دیجیتال نیست. در بلاک چین های قرارداد هوشمند مانند اتریوم، توسعه دهندگان یک اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) پررونق ایجاد کرده اند.

تفاوت های بیت کوین و اتریوم چیست؟

برای استفاده از بیت کوین در اکوسیستم DeFi اتریوم، لازم است یک توکن ERC-20 ایجاد کنید که آن را نشان دهد. این WBTCبیت کوین پیچیده شده است که با آوردن ارزش و نقدینگی (پول) بیت کوین به دنیای پویا و به سرعت در حال تحول DeFi، بهترین های هر دو جهان را با هم ترکیب می کند.

(WBTC) بیت کوین پیچیده شده چیست؟ - آکادمی بیتریوم

(WBTC) بیت کوین پیچیده شده چیست؟

WBTC مخفف بیت کوین پیچیده شده است، به سادگی یک توکن ERC-20 که نشان دهنده بیت کوین است – یک WBTC بیت کوین پیچیده شده  برابر با یک BTC است. یک BTC را می توان به WBTCبیت کوین پیچیده شده تبدیل کرد و بالعکس. بودن یک توکن ERC-20 باعث می شود انتقال (WBTC) بیت کوین پیچیده شده  سریعتر از بیت کوین معمولی باشد، اما مزیت اصلی (WBTC) بیت کوین پیچیده شده ادغام آن با دنیای کیف پول های اتریوم، برنامه های غیرمتمرکز (dapps) و قراردادهای هوشمند است. در زمان انتشار، بیش از 280000 (WBTC) بیت کوین پیچیده شده در گردش وجود دارد.

چه کسی (WBTC) بیت کوین پیچیده شده  را اختراع کرد؟

بیت کوین پیچیده شده در ژانویه 2019 بهمن 1397 در شبکه اصلی اتریوم راه اندازی شد. بیت کوین پیچیده شده به عنوان یک پروژه مشترک بین بازیگران اصلی اکوسیستم DeFi مانند BitGo، Ren، Dharma، Kyber، Compound، MakerDAO و Set Protocol به دنیا آورده شد. تلاش برای آوردن نقدینگی بیشتر به شبکه اتریوم با فرو رفتن در بیت کوین است. این پروژه اکنون توسط یک سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) به نام (WBTC) بیت کوین پیچیده شده  DAO کنترل می شود.

چه چیزی بیت کوین پیچیده شده را خاص می کند؟

بسیاری از محبوب ترین برنامه های DeFi در اتریوم نیاز به استفاده از وثیقه محصولاتی مانند MakerDAO و Compound از کاربران می‌خواهند که دارایی‌های کریپتو را قفل کنند تا سایر دارایی‌های کریپتو را قرض بگیرند.

از آنجایی که ارزش کلی اتریوم به طور قابل توجهی کوچکتر از بیت کوین است، این میزان رشد این پروتکل ها را محدود می کند. با آوردن بیت‌کوین، پروتکل‌ها باعث افزایش نقدینگی می‌شوند و بنابراین می‌توانند منابع بیشتری برای وثیقه برای دی آپ‌های daap خود ایجاد کنند. بیت کوین پیچیده همچنین به دارندگان بیت کوین اجازه می دهد تا آن را به عنوان یک دارایی نگهداری کنند در حالی که از ابزارهای DeFi مانند Compound برای قرض گرفتن یا قرض دادن پول نیز استفاده می کنند.

چه چیز دیگری در بیت کوین پیچیده متفاوت است ؟

از آنجایی که هنوز بین بیت کوین و اتریوم شکاف وجود دارد – زنجیره‌ها نمی‌توانند به صورت بومی با یکدیگر صحبت کنند – اعتماد بین مردم ضروری است. در مقایسه با بیت کوین پیچیده، بیت کوین هرگز به همان سطح امنیت یا عدم اعتماد اولیه نخواهد بود، زیرا به افراد و سازمان ها برای مدیریت سیستم به جای کد خالص متکی است.

برای افزایش اعتماد و شفافیت، (WBTC) بیت کوین پیچیده شده  تحت شرایط های منظم قرار می گیرد و تمام تراکنش ها و تاییدیه های زنجیره ای را برای شبکه های بیت کوین و اتریوم منتشر می کند. کاربران می توانند به طور مستقل بررسی کنند که چه مقدار BTC بیت کوین به آدرس (WBTC) بیت کوین پیچیده شده  در بلاک چین بیت کوین ارسال شده است، سپس بررسی کنند که آیا این تراکنش ها با ایجاد توکن های (WBTC) بیت کوین پیچیده شده  در بلاک چین اتریوم مطابقت دارند یا خیر. روند معکوس سوزاندن (WBTC) بیت کوین پیچیده شده  برای بازخرید بیت کوین نیز می تواند در زنجیره ردیابی شود.

توکن های (WBTC) بیت کوین پیچیده شده  چگونه تولید می شوند؟

اعضای حاکم (WBTC) بیت کوین پیچیده شده  DAO در مورد ارتقاء و تغییرات عمده در پروتکل تصمیم می گیرند و همچنین اینکه چه کسی می تواند نقش بازرگانان و متولیان مدیریت سیستم را بر عهده بگیرد.

کاربرانی که بیت کوین دارند و می خواهند آن را به (WBTC) بیت کوین پیچیده شده  تبدیل کنند باید با بازرگانان تعامل داشته باشند. بازرگانان فرآیند ضرب یا سوزاندن توکن های (WBTC) بیت کوین پیچیده شده  را با انجام مراحل تأیید برای تأیید هویت کاربران آغاز می کنند. متولیان بیت کوین واقعی بسته بندی شده را نگه می دارند و عملیات استخراج و سوزاندن توکن ها را در بلاک چین اتریوم انجام می دهند. هنگامی که (WBTC) بیت کوین پیچیده شده  سوزانده می شود، BTC از متولی به کاربر بازگردانده می شود. هنگامی که (WBTC) بیت کوین پیچیده شده  جدید استخراج می شود، BTC از کاربر گرفته می شود و توسط متولی ذخیره می شود.

چگونه توکن های (WBTC) بیت کوین پیچیده شده را بدست می آورید؟

از آنجایی که (WBTC) بیت کوین پیچیده شده  یک توکن ERC-20 است، می توان آن را در صرافی های غیرمتمرکز (DEX) مانند Kyber یا Uniswap معامله کرد. اگر می خواهید بیت کوین را با (WBTC) بیت کوین پیچیده شده  تعویض کنید، پلتفرم های مختلفی از جمله کیف پول Atomic، Coinlist و Poloniex در دسترس هستند.

چه کاری می توانید با (WBTC) بیت کوین پیچیده شده انجام دهید؟

(WBTC) بیت کوین پیچیده شده را می توان در DeFi برای وام، استقراض، مبادله توکن، کشاورزی بازده و در استخرهای نقدینگی استفاده کرد. برخی از پلتفرم های DeFi که از (WBTC) بیت کوین پیچیده شده  پشتیبانی می کنند عبارتند از Aave، Balancer، Compound، Kyber Network، MakerDAO و Uniswap.
آینده کمتر به نحوه استفاده افراد از (WBTC) بیت کوین پیچیده شده  مربوط می شود و بیشتر به آنچه توسعه دهندگان با استفاده از آن می سازند، مربوط می شود. به عنوان یک توکن بدون مجوز ERC-20، (WBTC) بیت کوین پیچیده شده  به بلوک دیگری برای برنامه‌های DeFi در اکوسیستم رو به رشد «لگو پول» تبدیل می‌شود. همانطور که خود DeFi رشد می کند، موارد استفاده و برنامه های کاربردی برای (WBTC) بیت کوین پیچیده شده نیز افزایش می یابد.

پس متوجه شدیم این بازار هر روز آپدیت های جدیدی را ارائه می دهد پس همه ما باید مداوم علم و دانش خود را آپدیت کنیم تا بروز باشیم و برای بروز بودن کجا بهتر از آکادمی بیتریوم ؟

BiteriomAcademy.com

2,014
بیت کوین, دپارتمان رمز ارز
5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری
banner
banner

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست