میکسر سکه

برای شنیدن پادکست مربوطه میتونید روی کارت زیر کلیک کنید!

میکسرهای کوین چیست و چگونه کار می کنند؟

میکسر های سکه و سرویس‌های مشابه میلیاردها دلار ارز دیجیتال را با هم ترکیب کرده‌اند – بیشتر آن برای استفاده‌های قانونی، اما برخی برای پنهان کردن وجوه دزدیده شده توسط هکرها.

به طور خلاصه

طرفداران حریم خصوصی، میکسرهای سکه را ابزاری ضروری برای محافظت از ناشناس بودن می نامند.

مقامات دولتی میکسرهای سکه را ابزاری برای پولشویی می نامند.

میلیاردها کریپتو با استفاده از میکسرهای سکه دست به دست شدند.

وزارت خزانه‌داری تحریم‌هایی را علیه میکسر های سکه، یک سرویس اختلاط سکه‌های اتریوم اعمال کرده است و عملاً آمریکایی‌ها را از استفاده از آن منع کرده است. اما تورناندو کش چه کاری انجام می دهد، و به طور کلی، چرا کسی می خواهد از مخلوط کن سکه استفاده کند؟ در این مقاله به بررسی تکنولوژی پشت میکسرها و کاربردهای مشروع و نامشروع آنها می پردازیم.

 

میکسر های سکه که در سال 2019 راه اندازی شد، یک پروتکل بلاک چین برای ارسال و دریافت تراکنش های ناشناس است.

 

به گفته شرکت تحلیل بلاک چین، Elliptic، بیش از 7 میلیارد دلار ارز دیجیتال از زمان راه اندازی آن از طریق میکسر های سکه عبور کرده است که حدود 20 درصد از این وجوه مربوط به فعالیت های غیرقانونی است.

 

میکسر سکه چیست و چرا از آنها استفاده کنیم؟

میکسر سکه سرویسی است که به کاربران اجازه می دهد مبدا و مقصد تراکنش ها را مبهم کنند. کاربران ارز دیجیتال را به سرویس ارسال می کنند، آن رمزارز را با سکه ها یا توکن های دیگر مخلوط می کنند و سپس مقدار معادل سکه های “مخلوط” را به آدرس گیرنده ارسال می کنند و ارتباط بین فرستنده و گیرنده را پنهان می کنند.

 

کاربردهای قانونی بسیاری برای این نوع خدمات وجود دارد. همانطور که ممکن است شما نخواهید که کارفرمایتان از جزئیات دقیق هر تراکنش بانکی یا کارت اعتباری که تا به حال انجام داده اید بداند، ممکن است نخواهید کارفرمای شما – یا هر کس دیگری – از جزئیات هر رمزنگاری مطلع باشد. معامله ای که تا به حال انجام داده اید.

 

اما با افزایش پذیرش ابزارهای رمزنگاری و بلاک چین، هویت‌های دنیای واقعی به طور فزاینده‌ای به آدرس‌های بلاک چین مرتبط می‌شوند – هر خرید، انتقال یا تعامل مرتبط با آن آدرس‌ها در یک دفتر کل عمومی، شفاف و توزیع شده آشکار می‌شود. و اینجاست که میکسرهای سکه وارد می شوند.

اما این همچنین میکسرهای سکه را به ابزاری جذاب برای مجرمان سایبری و در نتیجه هدفی برای اجرای قانون تبدیل می کند. در حالی که سیاستمداران و مجریان قانون علیه استفاده از ارزهای دیجیتال در شرکت‌های مجرمانه انتقاد کرده‌اند، میکسرهای سکه منطقه خاکستری بین تسهیل پولشویی و حفظ حق حریم خصوصی را اشغال می‌کنند. به دلیل ماهیت بدون مجوز و شفاف بلاک چین، برخی از کاربران کریپتو به حریم خصوصی اضافه ای که میکسرهای سکه ارائه می کنند تکیه می کنند.

 

طرفداران حریم خصوصی استدلال می کنند که میکسرهای سکه مخصوصاً در مواردی که فعالیت های یک فرد – مانند روزنامه نگاری، نافرمانی مدنی و اعتراض – می تواند آن شخص را در معرض خطر قرار دهد مفید است، حتی ضروری است. به همین دلیل، آنها به حفظ حریم خصوصی بیشتری در تراکنش های رمزنگاری خود نیاز دارند.

 

دلایل کاملا قانونی (تا امروز) برای استفاده از پول نقد گردباد

 

– شما به صورت رمزنگاری پول دریافت می کنید و نمی خواهید کارفرمای شما تمام جزئیات مالی شما را بداند

 

– شما برای یک سرویس به صورت eth پرداخت می کنید و نمی خواهید آنها بتوانند هر کاری را که تا به حال به صورت زنجیره ای انجام داده اید ببینند

 

از سوی دیگر، مجری قانون و سازمان‌های دولتی، میکسرهای سکه را راهی برای مجرمان برای پولشویی با استفاده از ارزهای دیجیتال و خدماتی مانند میکسر های سکه می‌دانند تا مبهم کنند که منبع وجوه کجاست.

 

وزارت خزانه‌داری در اعلامیه تحریم‌های خود علیه تورنادو کش، گفت که مجرمان از تورنادو کش برای پولشویی استفاده کرده‌اند و گفت که این سرویس از زمان ایجاد آن در سال 2019 بیش از 7 میلیارد دلار ارز مجازی پردازش کرده است. طبق گفته Elliptic، تنها 1.5 میلیارد دلار این رقم به فعالیت غیرقانونی مرتبط بود.

 

وزارت خزانه داری گفت که از این وجوه مجموعاً 103.8 میلیون دلار است که در ماه ژوئن از پل هورایزن هارمونی توسط گروه لازاروس، یک گروه جنایتکاران سایبری تحت حمایت دولت کره شمالی، و از پل توکن نومد در ماه آگوست به سرقت رفته است.

 

در اینجا لیستی از منابع تورنادو نقدی که ممنوع شده اند آمده است

– سازمان میکسر های سکه @GitHub

– حساب های شخصی @GitHub مشارکت کنندگان TC

– تمام دلار آمریکا در قراردادهای نقدی تورنادو @circlepay

– @infura_io RPC

– @AlchemyPlatform RPC

– دامنه https://t.co/SHvgEjTOMV @eth_limo

 

 

Coin Mixers میکسر های سکه چگونه کار می کند؟

قبل از حذف تورنادو کش، از قراردادهای هوشمند برای پذیرش سپرده های توکن از یک آدرس و امکان برداشت آنها از آدرس دیگری استفاده می کرد. سایر میکسرهای سکه نیز به همین روش عمل می کنند. این قراردادهای هوشمند به عنوان یک استخر عمل می کنند که در آن تمام توکن های سپرده شده با هم مخلوط می شوند. هنگامی که وجوه از آن استخرها برداشت می شود، پیوند زنجیره ای بین منبع و مقصد شکسته می شود و تراکنش را ناشناس می کند.

با میکسر های سکه، کاربر با انتخاب یک شبکه و انتخاب واریز یا برداشت، یک کیف پول را به پلتفرم متصل می‌کند – اعم از Metamask یا Walletconnect. برای سپرده‌ها، گزینه‌های توکن عبارت بودند از ETH، DAI، cDAI، USDC، USDT و WBTC.

 

            گزینه های شبکه شامل اتریوم، زنجیره هوشمند بایننس، پلیگون و اتریوم گورلی (یک شبکه آزمایشی) است.

 

پس از تایید اینکه کاربر از یادداشت بک آپ گرفته است، می تواند ادامه دهد و وجه را به استخر تورنادو کش ارسال کند.

 

هنگامی که کاربر آماده برداشت از استخر نقدی تورنادو است، آدرس گیرنده را ارائه می دهد. این پلتفرم از کاربر می‌خواهد یادداشت خصوصی تولید شده توسط میکسر های سکه را که به عنوان کلید خصوصی کاربر عمل می‌کند، بچسباند. پس از اینکه کاربر برداشت را انتخاب کرد، یک مدرک ایجاد می شود و پس از آن کاربر می تواند برداشت را تأیید کند.

 

میکسر های سکه از برهان دانش مختصر و غیر تعاملی با دانش صفر (که zk-SNARK نیز نامیده می شود) برای تأیید و اجازه تراکنش ها استفاده می کند.

 

 

 

 

این نوع میکسرهای سکه معمولاً غیرقانونی هستند، به این معنی که کنترل شخص ثالثی بر کیف پول و وجوه وجود ندارد و صرفاً ایجاد قراردادهای هوشمند است. از آنجایی که این سرویس‌ها از هیچ واسطه‌ای استفاده نمی‌کنند، به‌طور قابل اعتمادی خنثی هستند – اما این بدان معناست که می‌توانند ابزاری وسوسه‌انگیز برای مجرمان سایبری باشند که به دنبال شستن رمزارزهای دزدیده شده هستند، مانند مورد Larazus Group.

 

میکسر های سکه ابزاری برای استفاده از حقوق اصلاحیه چهارم است.

 

 

موارد استفاده مشروع دیگر میکسر سکه چیست؟

فرض کنید یک صاحب کسب و کار و علاقه‌مند به ارزهای دیجیتال به نام رابرت وجود دارد که می‌خواهد اتریوم را به یک گروه هکتیویستی بفرستد که در خارج از اوکراین فعالیت می‌کند. رابرت نمی‌خواهد کمک‌های مالی‌اش به او بازگردد، بنابراین از یک سکه‌ساز استفاده می‌کند.

 

رابرت به وب‌سایت میکسر سکه می‌رود و اتریومی را که می‌خواهد اهدا کند، واریز می‌کند. مبلغ ارسال شده به قرارداد هوشمند میکسر واریز می شود و با صدها، هزاران یا حتی میلیون ها تراکنش دیگر که در حال حاضر در استخر آن وجود دارد، جمع می شود. پس از دریافت تاییدیه مبنی بر موفقیت آمیز بودن واریز، رابرت به تب برداشت می رود، آدرس گیرنده را در میکسر وارد می کند و اتریوم را از میکسر ارسال می کند.

 

سپس اتریوم از مخلوط به گیرنده ارسال می شود. در انتهای دریافت کننده، آدرس نشان داده شده آدرس میکسر است و نه آدرس فرستنده اصلی که تراکنش را ناشناس می کند.

اگر این سناریوی فرضی آشنا به نظر می رسد، بر اساس توییت ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم است که پس از تحریم میکسر های سکه توسط وزارت خزانه داری منتشر شده است.

 

من خودم را به عنوان کسی که از TC برای کمک به این هدف استفاده کرده است، نشان خواهم داد.

 

همانطور که لیا هالند، مدیر کمپین ها و ارتباطات در مبارزه برای آینده، نوشت: «اجازه دهید شفاف باشیم، هکرها و مجرمان سایبری، و همچنین کسانی که از آنها حمایت می کنند، تاسف بار هستند و باید متوقف شوند – اما نه به گونه ای که حقوق بشر را به خطر بیاندازد.

 

2,719
بیت کوین, دپارتمان رمز ارز
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست