بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی برای ایرانیان در2024 کدام اند؟

بهترین صرافی ارز دیجیتال

در دنیای امروز، ارز دیجیتال به عنوان یک وسیله پرطرفدار برای سرمایه‌گذاری و معاملات در سطح جهانی شناخته می‌شوند که گوناگونی مختلفی دارند؛ بهتر است قبل از پاسخ به این سوال، ابتدا با مفهوم صرافی آشنا شویم. تا انتها این مقاله با  آکادمی بیتریوم همراه باشید.

فهرست مطالب

مفهوم صرافی ارز دیجیتال چیست؟

صرافی در لغت به معنای داد و ستد انواع مختلف پول است که در آن امکان خرید، فروش و مبادله ارز دیجیتال یا همان کریپتوکارنسی‌ها از جمله بیت‌کوین، اتریوم و ارزهای مشابه دیگر را فراهم میکند. این صرافی‌ها به عنوان پلتفرمی برای معاملات ارزهای دیجیتال عمل می‌کنند و امکان خرید و فروش این ارزها با ارزهای فیات مانند دلار یا یورو را فراهم می‌سازند و در ازای مبادله خود کارمزد کمی دریافت می کنند. با استفاده از صرافی افردا می توانند معامله کرده و به واسطه امنیت بالا و کارکرد آسان صرافی ها، در بازارهای جهانی سرمایه گذاری کنند.

انوع صرافی ارز دیجیتال

با توجه به کارکرد و متناسب با نیاز کاربر صرافی ها به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند که آن ها بستر مناسبی برای خرید و فروش ارز دیجیتال می باشند؛ همه صرافی ها عملکرد یکسانی ندارند و متفاوت هستند. در حالت کلی دو نوع از اصلی ترین صرافی ها، متمرکز و غیر متمرکز نام دارند که در زیر اشاره مختصری به آن ها خواهیم کرد

صرافی‌های متمرکز (Centralized Exchanges – CEX):

این نوع از صرافی‌ها به عنوان واسطه ای بین خریداران و فروشندگان عمل می‌کنند. مدیریت کلید خصوصی ارزها به عهده صرافی است و اکثر تراکنش‌ها در داخل پلتفرم انجام می‌شود. صرافی‌های متمرکز، دارای رابط کاربری ساده و مناسب کاربران برای مبادله ارزها می باشد. از معایب و مزایای این صرافی می توان موارد زیر را نام برد:

مزایا صرافی های متمرکز

 • راحتی استفاده
 • کارمزد پایین
 • تنوع ارزها
 • حجم و سرعت بالا

معایب صرافی متمرکز

 • دستکاری قیمت
 • خطر هک شدن
 • کنترل مرکزی

صرافی‌های غیرمتمرکز (Decentralized Exchanges – DEX):

در این نوع از صرافی‌ها، معاملات بین کاربران به صورت مستقیم و بدون نیاز به واسطه‌ مرکزی انجام می‌شود. این صرافی‌ها بیشتر با استفاده از تکنولوژی‌های بلاکچین و قراردادهای هوشمند کار می‌کنند. این صرافی ها نیز دارای معایب و مزایایی است که به طور خلاصه در زیر بیان شده:

مزایای صرافی ارز دیجیتال غیر متمرکز

 • تنوع فهرست
 • کارمزد کمتر
 • امنیت بالای آن

معایب صرافی ارز دیجیتال غیر متمرکز

 • رابط کاربری دشوار
 • نقدینگی پایین

کدام یک از صرافی ارز دیجیتال خارجی بهترند؟

جهت مقایسه و بررسی بهترین صرافی‌های خارجی، به وبسایت کوین مارکت کپ مراجعه نمودیم. برای انجام مقایسه بهتر تصمیم گرفتیم که در جدول زیر، معتبرترین صرافی‌هایی که توسط کاربران ایرانی استفاده می‌شوند را لیست و با یکدیگر مقایسه نماییم. به این نکته توجه کنید که وضعیت صرافی‌ها به صورت روزانه تغییر می‌کند.

اسم صرافیدفتر مرکزیکپی تریدینگتعداد کوین های موجوداختیار معاملهمعاملات آتیاحتیاج به تغییر آی پیمیزان معاملات در ماهفعالیت کاربران ایرانی بدون احراز هویت
کوینکس (CoinEx)Chinaندارد635نداردداردفعلا ندارد200میلیون دلاردارد
بینگ ایکس(BingX)Singaporeدارد516نداردداردفعلا ندارد2.8 میلیارد دلاردارد
MEXCSingaporeدارد1651ندارددارددارد11.3میلیارد دلاردارد
کریپتو دات کام (Crypto.com)Cayman Islandsندارد247نداردداردندارد3.4 میلیارد دلارندارد
کراکن (Kraken)United Statesندارد229نداردداردندارد12.4میلیارد دلارندارد
هیوبی (Huobi)Singaporeدارد619دارددارددارد13.3میلیارد دلاردارد
اوکی اکس (OKx)Seychellesدارد342دارددارددارد27میلیارد دلاردارد
بای بیت (Bybit)British Virgin Islandsدارد390داردداردندارد13میلیارد دلارندارد
کوکوین (KuCoin)Seychellesندارد853ندارددارددارد13میلیارد دلاردارد
کوین بیس (Coinbase)United Statesندارد244نداردداردندارد25میلیارد دلارندارد
بایننس (Binance)Hong Kongدارد386داردداردندارد210میلیارد دلارندارد

با توجه به جدول بالا حتما تا الان این نکته را فهمیده اید که امکان معامله برای ایرانیان در بعضی از صرافی‌های خارجی وجود ندارد. دلیل اصلی این موضوع تحریم‌ها علیه ایرانیان است. به دلیل تحریم‌ها، ایرانیان قادر به تایید هویت خود در این صرافی‌ها نمی‌باشند؛ همچنین برخی از صرافی‌ها به علت فشارهای دولتی قادر به ارائه خدمات به کاربرانی که هویت کاربری خود را احراز نکرده اند، نیستند.

برترین صرافی‌های خارجی برای ایرانیان، برنامه هایی می باشند که به جز امنیت و حجم بالا، به افراد بدون نیاز به تایید هویت کامل، امکان معامله را می‌دهند.

بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی برای ایرانیان

صرافی بینگ ایکس (BingX)

صرافی بینگ ایکس (BingX)

یک صرافی ارز دیجیتال خارجی است که اخیراً در بین ایرانیان به محبوبیت رسیده است. این صرافی با ارائه خدمات متنوعی در زمینه خرید، فروش و معامله ارز دیجیتال، توانسته توجه بسیاری از ایرانیان علاقه‌ مند به این حوزه را جلب کند. بینگ ایکس دارای رابط کاربری ساده ای است که به کاربران امکان معامله را به راحتی می‌دهد. همچنین، امنیت تراکنش‌ها و اطلاعات شخصی کاربران برای این صرافی اولویت دارد و از تکنولوژی‌های رمزنگاری برای حفاظت از اطلاعات استفاده می‌کند.

از ویژگی های منحصر به فرد این صرافی می توان به تنوع بالای ارز دیجیتال در صرافی ارز دیجیتال اشاره کرد. توجه داشته باشید که کاربران ایرانی می توانند با مدارک خود احراز هویت انجام دهند که باعث حساسیت بعضی از دولت ها شده است، به همین دلیل پیشنهاد ما این است که با آی پی ایران احراز هویت نکنید و با برنامه آی پی خود را تغییر دهید، زیرا ممکن است این صرافی هدف بعدی دولت ها برای اعمال تحریم و فشارهای بیشتر باشد، در این صرافی به صورت ناشناس تا حجم مشخصی می توانید معامله کنید. شما می توانید آموزش کامل صرافی بینگ ایکس را در اینجا ببینید

مزایا صرافی بینگ ایکس

 • لیستی مبنی بر توکن های ممنوعه
 • معامله بدون احراز هویت تا سقف مشخص 
 • پشتیبانی از زبان فارسی
 • عدم مشکل و مانع برای کاربران ایرانی

معایب صرافی بینگ ایکس

 • خطر تحریم شدن توسط دولت ها و از دست رفتن سرمایه
 • محدود بودن بسیاری از اطلاعات درباره آن

صرافی کوینکس (CoinEx)

کوینکس
بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی برای ایرانیان در2024 کدام اند؟ 17

یکی از صرافی‌های معروف و محبوب در دنیای ارز دیجیتال است که توانسته در بازار جایگاه مهمی در سال  2024 کسب کند. این صرافی ارز دیجیتال با ارائه خدمات متنوع و ویژگی‌های منحصر به فرد، توانسته تعداد زیادی از ایرانیان را مجذوب خود کند. یکی از ویژگی‌های برجسته کوینکس، تنوع بالای ارز دیجیتالی است که در آن وجود دارند. این امر به کاربران امکان می‌دهد تا بتوانند انواع ارز دیجیتال مختلف را با راحتی خرید و فروش کنند.

این صرافی دارای رابط کاربری ساده و امنیت بالایی است که به خوبی از اطلاعات شخصی کابران محافظت می کند تا تجربه امنی را به کاربران ارائه دهد. همچنین دارای توکن مخصوص به خود است که با نام CET شناخته می‌شود. این توکن در بازار معاملاتی حضور دارد و تنها ۳.۸ درصد از پشتوانه کوینکس را تشکیل می‌دهد که به نوعی ریسک‌ این صرافی را به حداقل می‌رساند.

مزایا صرافی کوینکس

 • حجم معاملاتی مناسب
 • کابران ایرانی می توانند احراز هویت کنند
 • می توان بدون احراز هویت معامله کرد

معایب صرافی کوینکس

 • مانند صرافی بینگ ایکس، به دلیل استفاده کاربران ایرانی ممکن است مورد هدف دولت ها قرار گیرد

صرافی مکسی (MEXC)

مکسی
بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی برای ایرانیان در2024 کدام اند؟ 18

این صرافی با ارائه خدمات متنوع و ویژگی‌های منحصر به فرد، توانسته جایگاه مناسبی در بین ایرانیان کسب کند و با داشتن رابط کاربری مناسب و قابلیت های بالا، کابران به راحتی می توانند معامله کنند؛ همچنین از امنیت بالای تراکنش ها برخوردار است.

مکسی همچنین توکن‌های خود را دارد که به نام MX شناخته می‌شوند. توکن MX که حدود 25% از کل پشتوانه این صرافی را در بر میگیرد، ممکن است مشکلاتی ایجاد کند و باعث ورشکستگی مکسی شود، مانند صرافی FTX  و ورشکستگی آن. برای بررسی کامل صرافی مکسی می توانید اینجا کلیک کنید.

مزایا صرافی مکسی

 • تنوع ابزاری و بازار معاملاتی بالا
 • میزان مناسب معاملاتی
 • بدون احراز هویت می توان معامله انجام داد

معایب صرافی مکسی

 • کارمزد انتقال بالا
 • 25 درصد از دارایی های این صرافی توکن خودش است

صرافی کریپتو دات ‌کام (Crypto.com)

کریپتو دات ‌کام
بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی برای ایرانیان در2024 کدام اند؟ 19

این صرافی که در لیست بهترین صرافی‌های خارجی قرار دارد، در سال ۲۰۱۶ توسط کریس مارسالک (Kris Marszalek)، گری اور (Gary Or)، رافائل ملو (Rafael Melo) و بابی بائو (Bobby Bao) با نام موناکو (Monaco) در هنگ کنگ تأسیس شد و در سال ۲۰۱۸ به Crypto.com تغییر نام داد و دفتر کل آن در سنگاپور است. کریپتو دات کام به دلیل ارائه خدمات متنوع و امنیت بالا، رابط کاربری دوست داشتنی و تنوع بی نظیر مورد توجه بسیاری از کابران ایرانی قرار گرفته است.

یکی از ویژگی‌های جالب کریپتو دات‌کام، ارایه کارت‌های پیش‌پرداخت (دبیت کارت) با قابلیت استفاده در تراکنش‌های روزمره است. این کارت‌ها به کاربران امکان می‌دهند تا با ارز دیجیتال خود در خرید‌ها و پرداخت‌ها شرکت کنند. صرافی کریپتو دات‌کام همچنین ارز دیجیتال خود به نام توکن CRO دارد که تنها 1.92% از کل سهام صرافی است و امکاناتی همچون تخفیف‌های کارمزد و شرکت در برنامه‌های ویژه را به کاربران ارائه می‌دهد.

مزایا صرافی کریپتو دات کام

 • کارمزد خوب
 • امنیت بالا
 • ذخیره دارایی با کمترین ریسک

معایب صرافی کریپتو دات کام

 • کابران ایرانی نمی توانند احراز هویت کنند

صرافی کراکن (Kraken)

کراکن
بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی برای ایرانیان در2024 کدام اند؟ 20

صرافی کراکن به عنوان یکی از سه صرافی برتر دنیا، بر اساس لیست کوین مارکت کپ شناخته می‌شود. این صرافی در سال ۲۰۱۱ توسط جسی پاول (Jesse Powell) در آمریکا تأسیس شد. به دلیل عدم امکان معامله بدون احراز هویت این صرافی خارجی قابل استفاده کاربران ایرانی نیست، زیرا با مدارک خود نمی توانند احراز هویت کنند و باید از راه های دیگری انجام شود.

کراکن با پشتوانه تجربه و تخصص در زمینه صرافی ارز دیجیتال، به کاربران انواع مختلف ارز دیجیتال را با امکانات متنوعی برای معامله و سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهد.

مزایا صرافی کراکن

 • امنیت زیاد
 • حجم معاملات بالا

معایب صرافی کراکن

 • عدم دسترسی راحت کابران ایرانی به این صرافی

صرافی هیوبی (Huobi)

هیوبی
بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی برای ایرانیان در2024 کدام اند؟ 21

از صرافی‌های مشهور و معتبر در دنیای ارز دیجیتال است. این صرافی در لیست‌های برتر جهانی نیز جای دارد و از سال ۲۰۱۳ فعالیت خود را آغاز کرده است و با ارائه خدمات گسترده و ویژگی‌های منحصر به فرد، بسیاری از ایرانیان علاقه‌مند به ارز دیجیتال را جذب کرده است. یکی از ویژگی‌های مهم هیوبی، پشتیبانی از انواع مختلف ارز دیجیتالی است.

این امر به کاربران امکان می‌دهد تا به راحتی انواع ارز دیجیتال را خرید و فروش کنند و در بازارهای مختلف سرمایه‌گذاری نمایند.

مزایا صرافی هیوبی

 • رابط کاربری قوی
 • امنیت بالا
 • میزان معاملات بالا

معایب صرافی هیوبی

 • کابران ایرانی نمی توانند احراز هویت کنند
 • به آی پی ایران حساسیت بالایی دارد

صرافی اوکی اکس (OKX)

اوکی اکس
بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی برای ایرانیان در2024 کدام اند؟ 22

امنیت بالا و رابط کاربری روان و ساده باعث شده اشت که این صرافی در بین کاربران ایرانی محبوبیت بالایی کسب کند وبه کاربران اجازه می‌دهد انواع مختلف ارزهای دیجیتال را با امکانات متنوعی معامله کنند و در بازارهای مختلف سرمایه‌گذاری نمایند.

به این نکته مهم توجه کنید که این صرافی به دلیل حساسیت زیاد به آی پی کاربران ایرانی خطرات بالایی برای استفاده دارد. تنها در صورت تغییر آی پی با استفاده از برنامه ها می توان در این صرافی فعالیت کرد.

مزایا صرافی اوکی اکس

 • میزان معاملات بالا
 • کابران بدون احراز هویت تا سقف مشخصی می توانند معامله کنند
 • تنوع بالا و امکانات بی نظیر

معایب صرافی اوکی اکس

 • کاربران ایرانی نمی توانند احراز هویت کنند
 • به آی پی کشورهای تحریم شده حساسیت بالایی دارد

صرافی بای بیت (Bybit)

بای بیت
بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی برای ایرانیان در2024 کدام اند؟ 23

یکی از ویژگی‌های مهم بای بیت، ارائه معاملات با اهرم است که به کاربران امکان می‌دهد با مقدار کمی سرمایه، در بازار ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند. صرافی بای بیت (Bybit) در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شده و به یکی از محبوب‌ترین صرافی‌های بین کاربران ایرانی تبدیل شده بود.

قبلا دراین صرافی کاربران بدون احراز هویت می توانستند معامله انجام دهند، تا (اواخر فروردین ۱۴۰۲). ولی اخیرا، برای ارائه خدمات به صورت کامل در این صرافی ، نیازمند احراز هویت در لول ۱ شده است. این تغییر عملاً باعث شده که کاربران ایرانی از این صرافی دیگر نتوانند استفاده کنند. این وضعیت نشان از تغییرات و محدودیت‌هایی است که ممکن است به دلایل مختلف از جمله سیاست‌های داخلی یا خارجی اعمال شده باشد.

مزایا صرافی بای بیت

 • تنوع توکنی
 • از بلاک چین های مختلف پشتیبانی می کند
 • انجام اختیار معاملاتی
 • کارمزد مناسب
 • مستر تریدر شدن (فردی که دیگران از معاملات آن کپی می کنند)

معایب صرافی بای بیت

 • احراز هویت می خواهد

صرافی کوکوین (KuCoin)

کوکوین
بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی برای ایرانیان در2024 کدام اند؟ 24

صرافی کوکوین (KuCoin) در سال ۲۰۱۷ توسط مایکل گان (Michael Gan) و اریک دان (Eric Don) تأسیس شد و یکی از محبوب‌ترین صرافی‌های خارجی در میان ایرانیان است. اتفاقات گوناگونی برای این صرافی رخ داده است، برای مثال چندین بار تحت حملات سایبری قرار گرفته و علاوه بر این، به دلیل مسائل مختلف، امکان برداشت توکن‌های کاربران را به مدت چند روز مسدود کرده است.

به تازگی احراز هویت در این صرافی اجباری شده و مشکلاتی را برای کابران ایرانی ایجاد کرده است. صرافی کوکوین (KuCoin) توکن اختصاصی به نام KCS را ایجاد کرده است. این توکن در فعالیت‌های مختلف صرافی نقش دارد و نکته مهمی در مورد این صرافی وجود دارد؛ بیش از ۱۷ درصد از پشتوانه این صرافی توسط توکن KCS تأمین می‌شود که خطراتی به همراه دارد.

مزایا صرافی کوکوین

 • پشیبانی کامل
 • کارمزد معقول
 • تنوع زیاد توکن ها

معایب صرافی کوکوین

 • خطر هک شدن
 • کابران ایرانی نمی توانند احراز هویت کنند
 • توکن این صرافی 17% از کل دارایی های خودش می باشد
 • بلاک چین های کمی را پشتیبانی می کند

صرافی کوین‌بیس (Coinbase)

کوین‌بیس
بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی برای ایرانیان در2024 کدام اند؟ 25

صرافی کوین‌بیس (Coinbase) به عنوان یکی از برترین و معتبرترین صرافی‌های خارجی شناخته می‌شود که خدمات خود را در دو نسخه Coinbase و Coinbase Pro به کاربران ارائه می‌دهد. این صرافی در سال ۲۰۱۲ توسط برایان آرمسترانگ تأسیس شد و یکی از صرافی‌های قدیمی است که هنوز در حال فعالیت می باشد.

کوین‌بیس با ارائه خدمات متمایز و امنیت بالا، به یکی از انتخاب‌های اصلی برای ایرانیان علاقه‌مند به خرید و فروش ارز دیجیتال تبدیل شده است و به عنوان یکی از امن ترین صرافی های خارجی شناخته می شود. این صرافی دارای رابط کاربری ساده و امنیت بالایی است که حریم شخصی کابران را به خوبی حفظ می کند و محیط امنی را برای معملات فراهم می کند و تنوع بالایی در ارز دیجیتال در این صرافی ارز دیجیتال دارد. کاربران ایرانی به دلیل تحریم ها قادر به فعالیت با آی پی ایران در آن نیستند و در حال ایجاد یک بلاک چین 2 لایه به نام (base)- پایه می باشد.

مزایا صرافی کوین بیس

 • امنیت
 • حجم معاملات بالا
 • دارای لیست توکن های معتبر
 • شیوه های پرداختی مختلف

معایب صرافی کوین بیس

 • بسیاری از کشورها به آن دسترسی ندارند
 • کارمزد تقریبا زیاد
 • ساسیت های سفت و سخت در احراز هویت

صرافی بایننس (Binance)

بایننس
بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی برای ایرانیان در2024 کدام اند؟ 26

صرافی بایننس (Binance) از برترین صرافی‌های خارجی است که در آن امنیت و حجم معاملات بالایی انجام می شود. این صرافی توسط چانگ پنگ ژائو (معروف به CZ) در سال ۲۰۱۷ تأسیس شد و به سرعت توانست جایگاه قابل‌توجهی در جهان ارز دیجیتال برای خود کسب کند. تا سال ۲۰۲۱، کاربران می‌توانستند در صرافی بایننس بدون نیاز به احراز هویت معامله کنند؛ اما با توجه به فشارهای دولتی، این صرافی از کاربران خود خواست تا برای انجام معاملات حتماً احراز هویت کنند.

اگر بتوانید در بایننس احراز هویت کنید می توان از آن به عنوان یکی از صرافی‌های خارجی امن‌تر برای انجام معاملات و سرمایه‌گذاری یاد کرد. توجه داشته باشید که برای احراز هویت به هیچ وجه از مشخصات جعلی استفاده نکنید، زیرا بسیار خطرناک است و اگر به این کار ادامه دهید، سرمایه خود را به باد خواهید داد.

مزایا صرافی بایننس

 • امنیت و خریم خصوصی
 • میزان معاملات بالا
 • لیست کوین های معتبر
 • با ارزهای فیات و کریپتو می توانید معامله کنید
 • کارمزد معقول
 • از شبکه های بلاک چین مختلف پشتیبانی می کند

معایب صرافی بایننس

 • متمرکز بودن
 • کابران ایرانی نمی توانند احراز هویت کنند

ویژگی های یک صرافی ارز دیجیتال خوب چیست؟

یک صرافی خوب ویژگی های مختلفی دارد، از ویژگی های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تیم پشتیبانی قدرتمند
 • امنیت بالا
 • میزان معاملات زیاد
 • از شبکه های بلاک چین مختلف پشتیبانی کند
 • برای معامله امکانات و ابزار متنوعی داشته باشد
 • توسعه دهندگان قدرتمند

این موارد تنها بخشی از ویژگی های یک صرافی خوب است.

چه صرافی هایی با ایرانیان کار می کنند؟

تنها بعضی از صرافی های متمرکز می توانند به خدمات صرافی و ثبت نام ایمیلی، بدون انجام مراحل احراز هویت (KYC)  دسترسی داشته باشند. به برخی از آن ها اشاره شده:

صرافی ارز دیحیتال امن خارجی برای ایرانیان در سال 2024

در سال 2024، تعداد زیادی صرافی ارز دیجیتال امن خارجی برای ایرانیان در دسترس است که می‌توانند برای معاملات و سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال استفاده شوند. به این نکته توجه کنید که حتی امن ترین ها هم امنیت صد در صدی ندارند و بازهم خطراتی وجود دارد؛ در ادامه، چند نمونه از این صرافی‌ها آورده شده است:

 • بایننس (Binance)
 • کوین‌بیس (Coinbase)
 • کراکن (Kraken)
 • اوکی اکس (OKEx)
 • گیت‌هابن (io)
 • هوبی (Huobi)
 • بایت‌بیت (Bybit)
 • کوکوین (KuCoin)
 • بیت‌فینکس (Bitfinex)

این نکته را به یاد داشته باشید که صرافی های امن نیز خطراتی به همراه دارند!

همچنین بخوانید: صرافی های تقلبی کدام اند؟

نتیجه گیری

پیدا کردن یک صرافی مناسب و کارآمد، حکم آب و نان را برای تریدر ها دارد. در این مقاله از آکادمی بیتریوم سعی کردیم به طور جامع و کامل بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی برای ایرانیان در سال 2024 را معرفی کنیم؛ امید است در این مطلب پاسخ سوالات خود را گرفته باشید. در صورت هرگونه سوال با آکادمی بیتریوم مراجعه فرمایید. همچنین شما می توانید برای خواندن مطالب و اخبار صرافی ارز دیجیتال، به دسته صرافی های آکادمی بیتریوم مراجعه کنید.

همچنین می توانید مقاله هایی درمورد دامیننس بیت کوین را از سایت ما بخوانید.

5/5 - (9 امتیاز)

1 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00