بانک مرکزی زیمبابوه می‌گوید توکن‌های دیجیتال با پشتوانه طلا اکنون یک روش پرداخت تأیید شده است

بانک مرکزی زیمبابوه می‌گوید توکن‌های دیجیتال با پشتوانه طلا اکنون یک روش پرداخت تأیید شده است

بانک مرکزی زیمبابوه اعلام کرده است که شهروندان و مؤسسات زیمبابوه هم اکنون می توانند با استفاده از توکن های دیجیتالی با پشتوانه طلا که اخیراً راه اندازی شده است، تراکنش های داخلی را پرداخت یا تسویه کنند. جان مانگودیا، رئیس بانک مرکزی زیمباوه اعلاک کرد که بانک مرکزی از خدمات حسابرسان خارجی استفاده کرده است تا در دسترس و کفایت بودن طلا را در هر زمان معین تأیید کند.

حفظ ارزش با توکن های دارای پشتوانه طلا

رئیس بانک مرکزی این کشور گفته است که توکن‌های دیجیتالی با پشتوانه طلای زیمبابوه اکنون یک روش تأیید شده برای پرداخت یا تسویه تراکنش‌های داخلی هستند. جان مانگودیا، رئیس بانک مرکزی زیمبابوه (RBZ) در بیانیه‌ای که در تاریخ 5 اکتبر منتشر شد، افزود که توکن‌های دیجیتال همچنین به عنوان ابزاری برای حفظ ارزش عمل خواهند کرد.

معرفی توکن دیجیتال با پشتوانه طلایی زیمبابوه (Zig) به عنوان یک وسیله پرداخت

— بانک رزرو زیمبابوه (@ReserveBankZIM) 5 اکتبر 2023

بانک مرکزی زیمبابوه می‌گوید توکن‌های دیجیتال با پشتوانه طلا اکنون یک روش پرداخت تأیید شده است

همانطور که توسط Bitcoin.com News در چند ماه گذشته گزارش شده است، RBZ روی زیرساخت های پشتیبانی کار می کند. در ابتدا، بانک مرکزی اعلام کرد که این توکن‌ها که امروزه به توکن‌های ZIG شناخته می‌شوند، برای عایق‌سازی دارندگان در برابر تورم و کاهش ارزش ارز مفید خواهند بود.

خرید توکن دیجیتال با ارز محلی

در همین حال، قبل از راه‌اندازی توکن‌های دیجیتال با پشتوانه طلا، RBZ قبلاً سکه‌های فیزیکی را برای خدمت به همین هدف راه‌اندازی کرده بود. رئیس RBZ درباره چگونگی تعیین ارزش توکن‌های ZIG گفت:

ارزش ZIG برابر با ارزش سکه طلای فیزیکی Mosi-au-Tunya خواهد بود و  با قیمت بین المللی طلا هماهنگ می شود. بانک‌ها حساب‌های اختصاصی ZIG و تراکنش‌های میانی را در ZIG به همان روشی که به ارزهای داخلی و خارجی واسطه می‌کنند، حفظ خواهند کرد.

بانک مرکزی زیمبابوه اضافه کرد که مالیات نقل و انتقال پول قابل اعمال تنها نصف نرخی است که معمولاً برای معاملات ارز خارجی اعمال می شود.

بر اساس گزارشی در هرالد، توکن های ZIG در واحدهای یک میلی گرمی طلا به ارزش کمی بیش از 6.1 سنت منتشر می شوند. این گزارش می افزاید که هم افراد و هم موسسات می توانند این توکن ها را با استفاده از ارزهای داخلی و خارجی خریداری کنند.

مانگودیا گفت که RBZ از خدمات حسابرسان خارجی برای “تأیید در دسترس بودن و کفایت طلا برای ZIG در هر زمان معین” استفاده کرده است. اما در بیانیه بانک مرکزی اسامی حسابرسان فاش نشده است.

نظر شما در مورد پرداخت با توکن های با پشتوانه طلا چیست؟ نظرات خود را  در بخش دیدگاه ها با آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید.

4.6/5 - (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00